Раждане в “Света Марина”-Плевен или УМБАЛ "Плевен"-втора база?

  • 104 561
  • 612
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 5
А аз да попитам за секциото в "Света Марина" колко време преди самата дата постъпваш,ти ли си избираш датата за интервенцията,какво ти правят преди него и каква подготовка ти трябва?

# 376
  • Мнения: 4 318
По принцип знам че постъпваш сутринта преди операцията, но аз бях по спешност и постъпих по никое време към 8 вечерта. Датата ти я избираш, но в някакъв диапазон, все пак лекаря трябва да реши дали е редно да се вади бебето или не. Предполагам зависи и от графика на операциите.Преди операцията мен ме настаниха в приемен кабинет, дадоха ми тамошна нощница за самата операция да се облека и ми дадоха багажа да си взема чехлите. Ако нещо искам да дам на мъжа ми да го носи вкъщи тогава беше момента. Санитарка занесе багажа някъде, не знам къде, но ми беше ровила в багажа за да ми извади хавлията. Направиха ми ЕКГ, сложиха ми абокат и ми взеха доста кръв и това е. Ако е пълна упойка се прави клизма, за което е кърпата, за да се измиеш после, но при мен се отказаха от пълната упойка и така и не се стигна до клизма. Настаняват те в операционна и преди операцията правят някакви вливания там. Изискване към жената е да няма лак на ноктите, това е важно за анестезиолога, за да може да види ако посинеят. На операционната маса слагат катетър, ако е спинална упойка се слага след упойката и не усещаш, ако е с пълна е преди упойката и не знам какво е усещането.

# 377
  • Мнения: 4 318
Също така за бебето не се носи нищо, само дрешки може да вземеш, но не е задължително. Козметика за бебето има хубава, дават и за в стаята при теб да имаш кремче за дупе, мокри кърпи, памперси, лигнини, използвах ги за постилане на повивалника. За теб дават превръзки, доста добри за родилки, не са като масовите превръзки.

# 378
  • Мнения: 5
Аха,благодаря ти! Аз ходя на ЖК при доктор Вася Гавраилова! Още има тя лично някакви колебания дали да съм естествено или секцио,сега в четвъртък ще се разберем окончателно! Страхувам се ,защото ми е първо раждане,но вярвам,че съм в добри ръце! Simple Smile

# 379
  • Мнения: 4 318
Мен ако питаш което и раждане да ти е, все ще те е страх... След преживяно секцио не бих искала отново секцио, бих искал да пробвам нормално, но каквото такова. При мен имаше индикации за секцио и не исках да рискувам.Ако имаш още въпроси, питай, няма проблем да ти разкажа каквото те интересува.

# 380
  • Мнения: 7
Има ли някоя мама от вас, раждала с епидурална упойка и при кой доктор?

# 381
  • Мнения: 85
Има ли някоя мама от вас, раждала с епидурална упойка и при кой доктор?
Партизанке, според мен вече във всяка болница трябва да предлагат епидурална/спинална упойка. Това ли те притеснява?

# 382
  • Мнения: 23
Аха,благодаря ти! Аз ходя на ЖК при доктор Вася Гавраилова! Още има тя лично някакви колебания дали да съм естествено или секцио,сега в четвъртък ще се разберем окончателно! Страхувам се ,защото ми е първо раждане,но вярвам,че съм в добри ръце! Simple Smile
  Аз също ходя на ЖК при д-р Вася Гавраилова в "Света Марина". Би ли разказала как е минало раждането и дали си доволна от лекарката, акушерката и болницата като цяло?!? Благодаря...

# 383
  • Мнения: 4 318
За болницата мога да ви разкажа, тъкмо родих там, секцио. Какво ви интересува?

# 384
  • Мнения: 23
За болницата мога да ви разкажа, тъкмо родих там, секцио. Какво ви интересува?
При кой лекар родихте там? Доволна ли сте? Какви са условията, чисто ли е и т. н.?  Какво е обслужването в родилното на "Света Марина", защото на други места се държат лошо с родилките?

# 385
  • Мнения: 4 318
Аз родих при доктор Пенков и двете си деца все там с разлика 3 години, но той поема раждания само на асистирана репродукция. Доволна съм от него, но той ходи само за операцията. Останалото време следи др Партенов, доволна съм и от него. Отношението е на ниво от страна на екипа, никой няма да си позволи да повиши тон или нещо такова. При смяна на екипа минава акушврката да поздрави и да пита имаш ли нужда от нещо. При всяка родилка има телефон и може да звъни по всяко време на акушерка или пък за да си поиска бебето да бъде занесено при нея.
За болница е чисто, но аз съм гнуслива та нищо не ме задоволява напълно.
Стаите са хубави, не се носят чаршафи или други консумативи. Дори превръзки дават. Храната е много хубава. За бебетата всичко е осигурено. Правят безплатни ехографски прегледи на бебетата, носят ти в стаята памперси, мокри кърпички, има си повивалник във всяка стая. Банята е една за 8 легла, но сега имаше само 4 жени, така че стигаше. Тоалетните са две.
Ако нещо пропускам, питайте.

# 386
  • Мнения: 23
Аз родих при доктор Пенков и двете си деца все там с разлика 3 години, но той поема раждания само на асистирана репродукция. Доволна съм от него, но той ходи само за операцията. Останалото време следи др Партенов, доволна съм и от него. Отношението е на ниво от страна на екипа, никой няма да си позволи да повиши тон или нещо такова. При смяна на екипа минава акушврката да поздрави и да пита имаш ли нужда от нещо. При всяка родилка има телефон и може да звъни по всяко време на акушерка или пък за да си поиска бебето да бъде занесено при нея.
За болница е чисто, но аз съм гнуслива та нищо не ме задоволява напълно.
Стаите са хубави, не се носят чаршафи или други консумативи. Дори превръзки дават. Храната е много хубава. За бебетата всичко е осигурено. Правят безплатни ехографски прегледи на бебетата, носят ти в стаята памперси, мокри кърпички, има си повивалник във всяка стая. Банята е една за 8 легла, но сега имаше само 4 жени, така че стигаше. Тоалетните са две.
Ако нещо пропускам, питайте.
Благодаря за изчерпателния отговор. Засега не се сещам друго... Д-р Пенков е много любезен и човечен лекар (ходих при него веднъж след отказ от моята АГ) . Аз от моята лекарка АГ - Вася Гавраилова в "Света Марина" страшно се разочаровах и вече не знам къде да се насоча и раждам.

# 387
  • Мнения: 23
Бих искала също да попитам какви са цените за раждане с избран екип/лекар в "Света Марина"?

# 388
  • Мнения: 4 318
Аз платих 1000 като бях в самостоятелна стая.
Др Партенов мисля че е добър избор! За Любенов също съм чувала хубави неща.

# 389
  • Мнения: 23
Аз платих 1000 като бях в самостоятелна стая.
Др Партенов мисля че е добър избор! За Любенов също съм чувала хубави неща.
Здравейте отново. Мина време... Всеки има мнение, но и с времето условията се променят. Ходих на посещение в родилното на Света Марина и се разочаровах. Очаквах повече! Страшна теснотия е, НЯМА дори асансьор, качвате се един по един по тези тесни стълби. Как родилките с операции изобщо изкачват тези стълби докато стигнат 3-тия етаж до стаята. Ами бебетата на ръце ли ги носят по етажите?! Недоумявам. Малки тесни коридорчета, изобщо цялото родилно е една сбита триетажна къща. Sad Побират 13 родилки, а само една баня и две тоалетни?! Тясно отвсякъде. Персоналът е мил, любезен и отзивчив, но близо 1000лв. за всичко това?! Болницата им срещу Метро е лукс, но с родилното МНОГО са се изложили. Имаше на места мухъл и паднал лепеж... Не знам, мислех си само хубави неща за там, но видях друго за съжаление Sad( Жалко

Общи условия

Активация на акаунт