Раждане в “Света Марина”-Плевен или УМБАЛ "Плевен"-втора база?

  • 104 566
  • 612
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 23

На мен ми остават броени дни до самото раждане и съм се насочила към втора база.Женската консултация ми я води др.Вася Гавраилова в Св.Марина от която съм недоволна,добре че ми е втора бременност за да нямам кой знае какви въпроси към нея и да съм по спокойна.Първата си бременност също ми я водиха в Св.Марина при др.Гинчева от която бях много доволна и съответно родих там като първа бременност.Тя вече не работи там.
Здравейте и на Вас. И аз съм разочарована от много лошото отношение на моменти на д-р Вася Гаврилова! Как може тези лекари така да се държат с бременните? На мен тя ми каза, че работата й била САМО да си направи ултразвука! Колко плаках тогава Sad На следващия път ми държа тон още от вратата като влязох. Ужас, как да тръгна да раждам с нея, като настроението й е толкова променливо????? Вместо да ме успокоява, аз се чувствам напрегната при нея вече. При Вас как мина раждането във Втора база? Доста са го ремонтирали там, прилично е, нормални условия са за мен лично.

Така, да споделя и моето мнение от "Света Марина" и от въпросната д-р. Гаврилова.
Обстановката в Марина е много приятна като цяло,лежах заради болничния и общо взето все едно си на хотелче.
Първо раждане ми предстои и ЖК ми водеше д-р. Гаврилова. Никаква информация,никакво обясняване, медицинската сестра(да е жива и здрава жената) ми обясняваше много повече от докторката.
Всичко е наред, с детето и с мен. 4 дена преди термина и след вагиналния преглед си измисли някакви си абсурдни причини, с което ме стресира и как на следващия преглед щяла да ми каже дали ще е секцио със сигурност (аз държа на естественото раждане). На следващия ден отидох на консумация при друга докторка и жената каза,че нямало абсолютно никакви основания за секцио! Angry
И така сега ми предстои раждане във второ АГ ...
Същото се случи и при мен. Вече влязох в 9-тия месец и изведнъж д-р Гаврилова ми намери причина да не раждам нормално. Аз се разпкаках и тя каза, че следващия път пак ще ме погледне! И аз сега търся да отида на второ мнение! Вие при кого отидохте?

# 406
  • Мнения: 4 318
Ако държите на Марината идете при др Партенов. Иначе бих препоръчала др Вася Георгиева във втора база, страхотна е. Има кабинет в ДКЦ-то на болницата.

# 407
  • Мнения: 31
Здравейте, има ли мами раждали скоро в Света Марина, какви са цените за изграждане? Мнения за доктор Партенов.?

# 408
  • Мнения: 1
Аз раждах в Света Марина февруари 2018г. Много съм доволна, обслужването е страхотно. Раждах при д-р Партенов 950 лв е секцио.

# 409
  • Мнения: 23
Здравейте, интересувам се от актуални цени за раждане 2019 (естествено и секцио) и престой в Света Марина - Плевен и препоръка за добър лекар при когото да родя.

# 410
  • Мнения: 15
Здравейте!
Аз също се интересувам от актуални цени за раждане в Света Марина. Имам информация за 700 лв. за нормално раждане и 850 лв. за секцио / това са цени за здравно осигурени и с направление/, но не съм сигурна дали е така.
Тези дни смятам да посетя болницата на място и ще споделя информацията, която получа.

# 411
  • Мнения: 4 318
Може да се обадите и по телефона за информация.

# 412
  • Мнения: 15
Здравейте, отново!
Отидох до Света Марина за преглед и се наложи да остана за секцио. Цената, която платих е 850 лв. за секцио /с направление/ и100 лв. преглед на бебчето. Общо 950 лв. В цената влиза и болничния престой и храна.
Огромни благодарности към д-р Партенов!

# 413
  • Мнения: 1
Здравейте!
Декември ми предстои първо раждане и съм се насочила към болница "Света Марина" - град Плевен. Прочетох много добри отзиви за д-р Партенов, но предпочитам да раждам при жена и на сайта на болницата видях д-р Росица Велинова, но няма никакви отзиви за нея. Може би защото е млада или поне така изглежда. Моля ви ако някой е раждал при нея или има някакви впечатления да сподели.Благодаря предварително!

Последна редакция: вт, 16 юли 2019, 17:16 от limonikata

# 414
  • Мнения: 4 318
В Света Марина, където се водят ражданията почти няма лекари, т.е. това са двамата, които виждате. Силно ви предпочитам опитен лекар, т.е. д-р Партенов, няма да види нищо, което не е виждал на вашето раждане, за да се притеснявате. Освен това ако е нормално раждане, то се води основно от акушерката.

# 415
  • Мнения: 707
Здравейте!
Предстои ми раждане в края на октомври - началото на ноември и още се чудя как у къде да раждам.
Не съм от Плевен, но се следя при доктор Неделковски в МЦ Еврика, а иначе той си работи във Втора база.
На последния преглед Неделкосвки отсъстваше, без дори да ме е предупредил, а имах запазен час, та ме прегледа Калин Поповски. Той ми каза, че бебето е с поне два пъти увита ойило вратлето пъпна връв и ако не се разплете ще се наложи да раждам секцио.

Ако се наложи да раждам секцио, смятам да бъде с избор на екип, а поради малката разлика в цената, бих избрала Света Марина и евентуално доктор Партенов.

Ако обаче всичко е наред мисля да се ориентирам към Втора база, но доста се притеснявам.
Ако има скоро родили там, а и по-отдавна да е, искам да попитам няколко неща.

1. Условията в самата болница как са, също и отношението на персонала? Ако искаш да си в самостоятелна стая, кога го заявяваш това?

2. При положение, че досега не съм ходила там, трябва ли за нещо да хофя предварително, или чак като дойде момента? И къде точно трябва да отида? Хич не съм наясно...

3. Какво трябва да нося освен това, което го има в списъците? На вас какво ви беше необходимо?
Пелените за бебето какви трябва да са? От тези бархетните ли? И колко точно памперси и дрешки да занеса? Олио задължително ли трябва да се носи, а вместо сапун не може ли някакъв измивен гел? Тези неща при вас ли стоят и връщат ли ви ги после?

4. Моля тези, които са раждали там да кажат при кой доктор са били. Четох много лоши отзиви за д-р Вася Георгиева и честно казано малко ме е страх в чий ръце ще бъде моя живот, както и този на детето ми.
Въпреки че съм наясно, че повечето работа я вършат акушерките...

След колко дни ви изписаха и разрешават ли посещения в стаята?

# 416
  • Мнения: 4 318
Не се подлъгвайте много по увитата пъпна връв около врата. Моя приятелка роди така, никакъв проблем, проблем има ако пъпната връв е къса, но ако е нормално дълга, то може да се ражда нормално. В света Марина също се водят нормални раждания, мисля, че може и с упойка. Д-р Партенов е добър избор. На мен пари да ми дават няма да стъпя във втора база, но аз съм гнуслива и ми се искаше на по-чистичко и с любезен персонал, та два пъти съм била в Света Марина.

# 417
  • Мнения: 707
По принцип, ако е нормално раждане, бих била малко по-спокойна, затова и ако е нормално може би ще си избера Втора база.
Не съм гнуслива, а и 3 дни ще изкарам все някак. Единствено отношеноето ме притеснява на този етап.

А за пъпната връв, доктора каза, че е рисковано, тъй като самата аз съм доста висока, явно има някакво значение. А и четох много по въпроса и не бих рискувала. Ако, недай Боже, се случи нещо, да се обвинявам после.
И, ако се наложи секцио, определено не бих отишла да раждам при случаен екип. А разликата в цената е малка. Затова в такъв случай ще е Света Марина.

Но понеже не ни е супер цъфтящо финансовото положение, ми се иска, ако мога, поне при нормално раждане да родя без избор на екип и т. н., НО все още има едно голямо но, което ме чопли отвътре.... Та събирам все още информация и до средага на септември ще реша окончателно.

# 418
  • Мнения: 4 318
Във втора база се плаща нещо за самостоятелната стая, но не знам колко.

# 419
  • Мнения: 23
По принцип, ако е нормално раждане, бих била малко по-спокойна, затова и ако е нормално може би ще си избера Втора база.
Не съм гнуслива, а и 3 дни ще изкарам все някак. Единствено отношеноето ме притеснява на този етап.

А за пъпната връв, доктора каза, че е рисковано, тъй като самата аз съм доста висока, явно има някакво значение. А и четох много по въпроса и не бих рискувала. Ако, недай Боже, се случи нещо, да се обвинявам после.
И, ако се наложи секцио, определено не бих отишла да раждам при случаен екип. А разликата в цената е малка. Затова в такъв случай ще е Света Марина.

Но понеже не ни е супер цъфтящо финансовото положение, ми се иска, ако мога, поне при нормално раждане да родя без избор на екип и т. н., НО все още има едно голямо но, което ме чопли отвътре.... Та събирам все още информация и до средага на септември ще реша окончателно.
За Вип стая във Втора база е по 30лв. на вечер. Хубава стая е, чиста, с PVC дограма, с телевизор и кожени столове и постоянно близките ти могат да идват при теб! В другите стаи не беше така (новороденото не трябва да има контакт с толкова много хора). Аз пък исках да съм с друга мама и да обменяме опит, НО 5 дена бях сама в тази огромна стая с 4 легла Sad. Само първият ден имаше една мама, но я изписаха на обяд и тя беше с второ дете, а много уплашена - аз знаех много повече от нея... Та всичко е на късмет. Хубаво е да има някой до теб (освен акушерки) постоянно и то може да стане във Вип стаята...

Общи условия

Активация на акаунт