Готварската печка

  • 5 241
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 698
Здравейте!Предстои ни закупуване на готварска печка.Естествено се колебаем между електрически котлони и керамичен плот.Моля да ме посъветвате за марки.С какви печки готвите и колко време ги ползвате.Ние сме от семействата, дето пазят кой знае колко.Не казвам, че нарочно ходя да повреждам, но все пак... Blush Ползвах "Горение" с електрически котлони за около година  и бях супер доволна, но фурната нещо не ми харесваше как пече.Ще съм благодарна на всеки дал мнение.Не ми се иска да се пръснат 800лв и след 2 месеца да сме по сервизите.

П.п изчела съм всички теми за печки досега, но актуални мнения не виждам. Simple Smile

Последна редакция: чт, 20 яну 2011, 21:14 от Висок Харистерол

# 1
  • Мнения: 35
От мен едно предупреждение - печка с керамичен плот + копчета отпред - Не! Някакъв ад е. Като пържиш нещо се пръскат и копчетата и после няма изчистване. От много търкане се изтриха и разграфяванията около копчетата . Иначе поне за мен керамичен плот е по-добре от котлони, защото първо загрява по-бързо, второ се чисти по-лесно. Успех с избора!

# 2
  • Мнения: 1
Според мен е по добре,ако е керамичен плота коп4етата да са като на тъч-скрийн.Една позната има керамичен с копчета,забравила яденето,то започва да кипи и извира и копчетата гръмнаха,понеже се намокриха много.

# 3
  • Мнения: 1 629
Като пържиш ще си лепкаш весник отпред на копчетата за да чистиш по-лесно. Иначе и аз ще следя, защото имам такава задачка Peace

# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 180
 и аз тук с голямата дилема електрически котлони или керамичен плот
и при мен седи въпроса с непазенето и за това се колебая
интересува ме доколко например наистина има възможност при не особено внимателна експлоатация да го пукна плота, надраскам или подобни

# 6
  • Мнения: 259
Въобще няма място за чудене-керамичен плот. Поддържа се много лесно. Имам Горение от 6 години и досега не съм имала проблеми. След всяко готвене почиствам плота със специален препарат и е като чисто нов. Моята е с копчета отпред. Прочетох ,че нямало чистене. Ако готвиш една седмица,без да я чистиш,естествено,че няма да има чистене. Както написах-след всяко готвене почиствам- трябва ми не повече от минута. И не ми се налага да търкам. Откакто я имам ,съм се родила.

# 7
  • Мнения: 7 779
керамичен плот, естествено  Peace
все пак е изчислено,че може да изкипи манджата или вода,мляко - така ,че няма повод за притеснение от спукване. същото е и за удар по плота. но удар в рамките на разумното.
ако удряш с някакъв чук надали ще издържат и обикновените котлони.
има с програматори и без. програматора оскъпява печката. прецени ще ти бъде ли необходим.
хубаво е фурната да има вентилатор. може и такава с грил. но ... пак си прецени ще ти трябва ли.

# 8
  • Мнения: 1 698
Мари, какъв модел ти е печката, за да я погледна? Simple Smile

# 9
  • Мнения: 7 779
Мари, какъв модел ти е печката, за да я погледна? Simple Smile
кой питаш ?

# 10
  • Мнения: 1 698
Постът над теб.Ама и твоята мога да погледна. Laughing

# 11
  • Мнения: 7 779
Постът над теб.Ама и твоята мога да погледна. Laughing
видях кой питаш . извинявай   bouquet
моята е Горение - модела е известен като "усмивката". прилича на усмихнати устни.
с програматор и часовник е , които не използвам, но пък ми вдигнаха цената със 100-на лева

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Керемичен плот   Peace Имам Eurolux на 5 години, не е със сензорни бутони, но се чисти лесно. Ако, все пак се олея и я "забравя" и се оцапа много, я чистя с обезмаслител, но съм пробвала с най-различни препарати, нищо не я поврежда, дори тия с абразивни частици. Има и едно стъргало - и то много помага  Blush Колкото до какво готвиш - идиотоустойчива е, варила съм яйце около час и боб цяла нощ, тенжерите ги хвърлих, но на плота нищо му няма.

# 13
  • София
  • Мнения: 180
  Колкото до какво готвиш - идиотоустойчива е, варила съм яйце около час и боб цяла нощ, тенжерите ги хвърлих, но на плота нищо му няма.
Joyзвучи успокоително

# 14
  • Мнения: 1 698
То това яйце под юрган по-бързо ще го сваря. Joy

Общи условия

Активация на акаунт