шевна машина за начинаещи

  • 13 631
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 710
Здравейте,
искам да си купя шевна машина, на която да подгъвам дънките на мъжа ми и например да се науча да правя някакви елементарни неща, например да ушия калъфка за възглавница.
Тъй като съм от жените, които 'метла и игла не държат" нямам представа каква машина да търся.
Затова имам нужда от помощ и съвет. Какво е важно за една шевна машина? Не ме интересуват толкова марки и цени, колкото функции, които са основни и за които трябва да внимавам, във вр-ка с целите ми, които както казах не са високи... Благодаря на отзовалите се   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 710
Има ли например машина, която да шие копчета?  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 0
Моята шевна машина е Toyta най-високия клас за непрофесионалисти,т.е: трябвати да има няколко програмки за трико, зигзаг и задължително високо краче за да можеш да подгъваш дънки.Навремето( около 7 години) струваше 360лв.С нея претапецирах стария диван,шила съм прердетата и олекотени завивки , чаршафи и други дребни репарации.Така че  от давна си е избила парите. Работи много леко и  сравнително без шумно.Преди нея никога не съм шила дори и един тигел.

# 3
  • Мнения: 249
Моята шевна машина е Toyta най-високия клас за непрофесионалисти,т.е: трябвати да има няколко програмки за трико, зигзаг и задължително високо краче за да можеш да подгъваш дънки.Навремето( около 7 години) струваше 360лв.С нея претапецирах стария диван,шила съм прердетата и олекотени завивки , чаршафи и други дребни репарации.Така че  от давна си е избила парите. Работи много леко и  сравнително без шумно.Преди нея никога не съм шила дори и един тигел.
Здравейте, за да не пускам нова тема тъй като гледам че има и други подобни теми но в архивите ще пиша тук.
Искам да помоля за помощ при избора на машина:
Спряла съм се на Singer smart 2 http://singer.bg/singer/index.php?page=shop.product_details& … hk=1&Itemid=1
Toyota Jeans http://www.ivna-bg.com/?40,toyota-jeans
Toyota  fsr 21 http://www.ivna-bg.com/?65,toyota-fsr-21
Ako някой има някоя от тези машини, ако е възможно да ми сподели личния си опит с нея?
Вълнува ме машината да е по възможност здрава...Другото, което е важно за мен е да шие различни по-дебелина материи, включително дънков плат! Да може да прави илици. Оверлог шев.
Това са нещата които са важни за мен, не бих се определила като начинаеща, но се нужда от съвет при избора на машина, тъй като не съм работила до сега с такъв под машина. Единственото с което съм работила до сега е старите Унион и професионалните шевни машини и оверлог.
Благодаря ви  bouquet

# 4
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
И аз не съм работила с никоя от тези.
Изглеждат еднакъв клас.
Имала съм тойота. На определен /дълъг - няколко години/ период, се сменя една част - пластмасовото легло над грайфера. Но това не го пределемя като проблем защото отнема много време и добър техник може едно кратно да удължи живота на частта при първи проблем. При втори се сменя.

Сингер никога не са ми харесвали. Нямам обяснение защо. Но машината е съшия клас.

Знаеш, че оверлог няма да имаш. Тегелите трябва да си ги пробваш да видиш дали ще заместват оверлога за твоите цели. Jeans шие и тежки материи. В това отношение мисля че е най-добрата от трите. Аналог е Quilt/master/ пак тяхна.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
ПОдариха ми Сингер-а, пробвах я на парцалче, но понякога ми забира, долния конец.
Братовчедка ми каза, че има същата и при нея прави така.
Има функции за илици, за копчета, зиг заг, още едно краче за дебели тъкани мисля. Друго не се сещам.
Мерак нямам да шия грам Sad

# 6
  • Мнения: 1 174
Интересна ми е темата, аз шия, но на една машина от времето на баба ми - сингер, съвсем проста, конеца се навива на совалка, върти се една дръжка отстрани, за да шие.
Но вече трудно се намират части за нея, например резервна совалка не моге да намеря, а и друго си е да прави оверлог машинката или да поръбва илици  Wink
Иначе ето каква е антиката, на която шия:
шевна машина

# 7
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Аз имам бернет Е66 на Bernina. Когато я купувах се чудех между нея и тази елна. Освен по-ниската цена, бернината имаше и един тегел, който много държах да има. Иначе са абсолютно идентични.

 tanya_p, ако машината е с хоризонтален грайфер (калерчето лежи хоризонтално), те са малко по-капризни на вдяване - трябва да се увериш, че конеца е минал точно където трябва. Може да има проблем, ако долния и горния конец са с различна дебелина.

# 8
  • Мнения: 249
И аз не съм работила с никоя от тези.
Изглеждат еднакъв клас.
Имала съм тойота. На определен /дълъг - няколко години/ период, се сменя една част - пластмасовото легло над грайфера. Но това не го пределемя като проблем защото отнема много време и добър техник може едно кратно да удължи живота на частта при първи проблем. При втори се сменя.

Сингер никога не са ми харесвали. Нямам обяснение защо. Но машината е съшия клас.

Знаеш, че оверлог няма да имаш. Тегелите трябва да си ги пробваш да видиш дали ще заместват оверлога за твоите цели. Jeans шие и тежки материи. В това отношение мисля че е най-добрата от трите. Аналог е Quilt/master/ пак тяхна.
Здравей, благодаря за отговора. Значи за сега ще се ориентирам към Тойота Джийнс от тези които съм изброила. Само ме интересува пласмасовото легло над грайфера на каква цена е приблизително ако трябва да си го ремонтирам и ако е заедно с частта? И след колко време горе долу се скапва това имаш ли идея?
Мога да си позволя машина до 380 лв. в момента, тъй като имам наличните пари и сме решили да ги ползваме с цел да вложим в нещо парите които ни дадоха за подарък...Но за сега друг допълнителен доход нямаме, за да си позволим над 400 лв. машина.
Аналога на Тойота на тоя етап ми идва скъпа, но пак ще мисля. Много благодаря за отговорите и на tanya_p и rosy_bosy - и аз имам подобна но за жалост не ми върши особенно много работа за това което ми е нужна, vesi1  bouquet
Надявам се да пишат и други и дано имам късмет някой да е ползвал тези машини които изброих по-горе като модели.
Още веднъж много ти благодаря арт мама  bouquet Чудя се само дали Джинса ще шие и трико така добре като дънки примерно или е само за дънкен плат и по-дебели материи?! Защото ми трябва и за памук, басма, еластични материи...
Надявам се да ми дадат да пробвам тегелите на за оверложния шев в магазина. Слъчев ден желая на всички.

# 9
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Мойота Тойота е по-стара от Jeans.
Шиех си всичко - от копрична до кашмир за палта.
Частта беше около 25 лв, май с труда. Но тов абеше отдааавна. Случи се след няколко години шиене релано полупрофесионално. И затова писах че е дълъг периода. Предполагам така става и с други машини от този клас, но не съм запозната с тях така.

За грайферите не е толков апросто. Пробвайте нешременно - звук, шум, вибрация, контрол и т.н.

# 10
  • Мнения: 249
Мойота Тойота е по-стара от Jeans.
Шиех си всичко - от копрична до кашмир за палта.
Частта беше около 25 лв, май с труда. Но тов абеше отдааавна. Случи се след няколко години шиене релано полупрофесионално. И затова писах че е дълъг периода. Предполагам така става и с други машини от този клас, но не съм запозната с тях така.

За грайферите не е толков апросто. Пробвайте нешременно - звук, шум, вибрация, контрол и т.н.

Колко години приблизтелно шиене?
Кое за грайферите не е толкова просто? Не знам как да преценя звук, шум, вибрация и контрол, като никога не съм използвала такава машина. И опита ми е както казах и по-горе е само с професионалните машини които и по размер и по вид и по тежест, както и по начин на работ се различават коренно. Някаква насока или идея как да разбера ?Мерси   bouquet

http://www.ivna-bg.com/?11,brother-3500
Замислих се за тази машина на Брадър само, че няма шиене на плътни матери!
Ще разгледам и прочета другите които има в сайта, но ми е много трудно да избера.

# 11
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не помяна колко - над 3 и сериозно. НО това е много относително. И най-добре ще научиш от продавача. Това не е тайна, а особеност на конструкцията.

По-горе имаше нещо писано за хоризонталния грайфер. Има и други фактори, та не е толкова еднозначно. Но е дълго за писане.

Трябва да ти е удобна. За контрола няма какво да ти обяснявам - ти да имаш добър контрол над нея, а другото е субективно - шум и т.н.
В този клас машините са почти еднакви.

# 12
  • Мнения: 249
Не помяна колко - над 3 и сериозно. НО това е много относително. И най-добре ще научиш от продавача. Това не е тайна, а особеност на конструкцията.

По-горе имаше нещо писано за хоризонталния грайфер. Има и други фактори, та не е толкова еднозначно. Но е дълго за писане.

Трябва да ти е удобна. За контрола няма какво да ти обяснявам - ти да имаш добър контрол над нея, а другото е субективно - шум и т.н.
В този клас машините са почти еднакви.

Мисля че продавачите не могат да имат точна преценка за здравина на машината, по-скоро според мен техниците на машината ще имат по-добра преценка, но знам че не дават такава информация. Ако даваха човек би си купувал само здрави неща и те не биха печелили от невееството ни! А и не бихме пускали теми, ако вярвахме на продавачи...
Значи трябва да питам за полу-професионална работа коя е предназначена?

# 13
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Значи трябва да питам за полу-професионална работа коя е предназначена?
Вече станах разногледа, в коя тема какво съм чела  Wink, ама какво значи полу-професионална?
В другата тема, машината, която си показала може да шие всичко. На подобна (с аналогични функции) съм шила дрехи за клиенти преди 12 и повече години.
Ако търсиш скорост (за шиене на чаршафи примерно), с домашна машина не става. Дрехи успешно се шият и с машина само с прав тегел, допълнително ти трябва оверлог и за илици.

Та на първо място за какво ще я ползваш?

# 14
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
И аз се чудя защо се пише и двете теми Simple Smile
Избери си една.
Ако е полупрофесионална не е за тази тема.

ПС Изрично писах, че това с частта не е скрит дефект или тайна. Това е конструктивно решение, което вероятно присъства в аналозите на други марки. И както писах аз не съм ги разглеждала. Ако нямаш конкретни въпроси тук, просто посети магазин и питай и гледай на място. Дразнещо е да обясняваш нещо 3 пъти.

Общи условия

Активация на акаунт