От кога нещо за гризане?

  • 3 802
  • 33
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 650
Вече сме почти на 10м, имаме 4 зъба, а още не съм давала нищо да си държи и да си гризка. Страх ме е да не се задави. Всъщност веднъж дадох бисквита на хипп, но някак си отгризна голямо парче, аз се шашнах, взех я... и от тогава не съм давала нищо.
Вие кога дадохте нещо на детето си само да си яде и какво? Имало ли е проблеми?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 219
Не съм давала нищо за гризане. Не намерих разумна причина да го правя. "Така правят всички" не ми прозвуча логично.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Давала съм парче хляб или бисквита още на 9 месечна възраст. Не е имало проблем.

# 3
  • Мнения: 27 524
На около 10 месеца от непържения зрънчо.

# 4
  • Мнения: 45
От 9 месеца му давам сухарче или бисквитка

# 5
  • Мнения: 304
Откакто стана на 9 месеца и давам бисквитки,солетки(по 1-2 на 3-4 дни),коричка от хляб,обелен морков(за чесане на венци).Ябълка ме е страх да и дам да не се задави.

# 6
  • Мнения: 15 379
Аз започнах да давам около годината пресен плод - ябълка, банан, добре узряло манго и пр. Преди това пасирах всички плодове на пюре. Също и бебешки бисквити.
Все пак давах рядко, и досега не обича нищо друго между храненията, освен пресни плодове или сурови зеленчуци - морков, карфиол, краставица, зеле.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 132
На около 10 месеца от непържения зрънчо.
Какъв е непържения зрънчо?
На около 10 месеца с бисквити плазмон. Научи се да дъвче с тях.

# 8
  • Мнения: 914
Още на 6 и 1/2 месеца и дадох бебешка бисквитка на Плазмон,но много рядко веднъж на 10 дни когато например на обяд не и е харесало пюрето .

# 9
  • Мнения: 184
Пробвала съм-коричка хляб и бисквитка но тя отхапва по-големи парченца и много ме е страх да не се задави,защото някои път се дави лесно и повръща всичко.Оттогава не и давам нищо за гризане

# 10
  • Мнения: 8 891
Откакто заряза бибата, не хареса разни там чесалки и гризалки се опитах да пробутам сухар или бисквитка. Сухар яде на попара, но за гризане - не. Бисквита не гризе и не яде. Гризе главно ръба на масата и аз пощурявам. Като цяло не одобрявам постоянното ядене на нещо от дете, но ако трябва да избирам между ръба на масата и гадна сладка бисквита - категорично съм за бисквитата. Но детето е на друго мнение.

# 11
  • София
  • Мнения: 650
Аз не че толкова се натискам да и давам разни неща, но не трябва ли лека полека да се учи да яде неща различни от пюре?

# 12
  • Мнения: 8 891
Отдавна не давам гладко пасирана храна, макар понякога да я мързи да дъвчи и се сърди. Но така зададен въпроса го разбирам като нещо за гризане между храненията.

# 13
  • София
  • Мнения: 15 219
"jeny", моят син се научи да дъвче и без специално да е гризал някакви неща.  Peace
Освен това тук много майки са писали, че детето им яде гладко пасирана храна, въпреки че гризе някои храни. Т.е., няма категорична връзка между това каква е консистенцията на храната, която бебето приема, и гризало ли е разни неща между храненията.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 820
Давах солети.Една моя позната даваше краставици.Много ме беше страх като го гледах с тая краставица в ръка,обаче бебето се справяше перфектно.

Общи условия

Активация на акаунт