Проблеми с щитовидна жлеза и цикъл

  • 2 824
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 737
Обръщам се към вас за съвет.  Cry
От миналата година януари, до 2 януари тази година приемах дуфастон, с 3 месеца прекъсване - май, юни и юли. Дуфастон ми бе изписан , заради киста на жълтото тяло, която изчезна, но доктора ми каза, да продължа с дуфастона, за да се регулира цикълът ми. Докато го пиех, идваше по часовник. Спрях приема на 2.01 и на 6.01 ми дойде цикъла. 5 дена нормален цикъл, без болки, без обилно кръвотечение. Днес 23.01- 18 дена по-късно съм отново с цикъл.  Този месец не съм пила дуфастон - вече го спрях на 2.01 и цикъла ми подрани и дойде на 18 -ия ден. Не е зацапване, а цикъл.

Отделно, миналото лято имах проблем със задух, сърцебиене и стягане в гушата. Хормони ТСХ и Т4 в норма, Анти Тро при референтни до 34- към 350. Не помня точно как беше, но според ендокринолога- съмнения за тироидит. Жлезата 2 степен увеличена дифузна. Каза ми, оставяме на проследяване до декември. Нямах парична възможност да пусна хормони декември и да отида пак на ендокринолог. Сега- 6 месеца по-късно жлезата е видимо увеличена вдясно, чувствам го като топче, едновременно страх, стрес, депресия от предстоящото, направо ще ми изкочи сърцето и цикълът ми дойде по-рано. Cry Cry Cry

Възможно ли е, проблемите с цикъла и образуването на кистата на жълтото тяло на яйчника, да не са от липса на прогестерон, който при мен не бе доказан с изследвания, а просто ми предписаха дуфастон, а да се дължат на хормонални нарушения на щитовидната жлеза?
Кога се правят изследвания на полови хормони - в кои дни на месеца, и понеже това сега си е менструация, през тази ли да ги пусна, или да изчакам следващата, да видя как ще е?!
Така или иначе доктор ще посетя и явно трябва да направя и хормонални изследвания на щитовидната жлеза и полови хормони ,отново и ехография и трябва и ендокринолог и гинеколог да посетя.

Много съм объркана и изплашена. Проблемите и болестите нямаха край! Стресът явно ме е хванал за гушата и ме стяга, и сърцето ми ще изкочи вече! Cry

# 1
  • Мнения: 776
Като гледам колко извън норма ти е Анти ТРО-то, мисля, че си за тази тема

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=538666.0

вероятно и другите ти проблеми се дължат на това! Чувала съм, че хормонът на щитовидната жлеза, дирижира и половите хормони, така че, нещата са свързани.

Последна редакция: пн, 24 яну 2011, 11:53 от Писана

# 2
  • Мнения: 11 737
Като гледам колко извън норма ти е Анти ТРО-то, мисля, че си за тази тема

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=538666.0

вероятно и другите ти проблеми се дължат на това! Чувала съм, че хормонът на щитовидната жлеза, дирижира и половите хормони, така че, нещата са свързани.
Благодаря ти!

Общи условия

Активация на акаунт