Хъркане... във всяка позиция на тялото

  • 146 504
  • 130
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Извинявам се, ако тази тема (най-вероятно) вече е била обсъждана. Но нямам сили да търся в архива. Може и да е за здравния, не знам. Проблемът е, че мъжът ми хърка, независимо в каква поза спи - дори по корем, не знам как не се задушава. След като навлезе в трийсетака, стана непоносимо. Носът му е чупен два пъти, не е опериран, пуши. По собствените му думи е намалил цигарите до 4-6 на ден. Не знам дали е вярно, все ми е едно. Пробва с лепенките против хъркане, нищо не става. Спи дълбоко, наспива се, така че май не страда от "кислороден глад, предизвикан от хъркането". Пробвахме със спането в друга стая, чува се през затворена врата. Моля ви, кажете ми има ли някакви процедури, които може да се направят, някакви спрейове за облекчаване, знам ли.
п.п. Не съм изперкала съпруга, но ако това продължава, нямам сили да остана съпруга.  Laughing Започна да пречи и на детето - малкият се буди и плаче или се смее (ако се е понаспал). Цяла нощ слушам смях (плач) и хъркане, хъркане и смях. Ако нямах бебе, щях да си посегна.

# 1
  • Мнения: 13
Aми има един СНОРИЙЗ СПРЕЙ ПРОТИВ ХЪРКАНЕ,но незнам каква му е цената!Брат ми беше го ползвал и мисля,че остана доволен.Питай в аптеките,могат да ти препоръчат нещо по-добро! Wink

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
При нас чудото стана с ортопедична възглавница. Мъжът ми хъркаше ужасно много. Като разярено гризли беше. Откакто спи на такава възглавница е направо чудо! Пак хърка, но съвсем лекичко и то само докато заспи дълбоко. После изобщо не. Направо се родих. Носим си я с нас навсякъде. Става дума ей за такава възглавница

Има ги на различни фирми, от различна материя и на различни цени. Нашата е много проста, купена от Практикер ако не се лъжа, но върши чудесна работа. Важното е да е от материал, който не се сплесква и си запазва формата като легнеш.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 840
пробвай с един апарат, като часовник е ,слага се на китката и чрез електромагнитни импулси те кара да променяш позицията на тялото си и да не хъркаш. Snore sone се казва. Трийсетина лева струваше.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
За моя благоверен лек за хъркането няма, радвам се, че сте открили вашия лек за мъжете си.Накъдето и да се завърти, колкото и лакти и "къчове" да "изяде", всичко спира за секунда и започва със силата на тайфун във втората секунда... Laughing

# 5
  • Мнения: 241
мъжът ми хърка, независимо в каква поза спи

п.п. Не съм изперкала съпруга, но ако това продължава, нямам сили да остана съпруга.  Laughing Започна да пречи и на детето - малкият се буди и плаче или се смее (ако се е понаспал). Цяла нощ слушам смях (плач) и хъркане, хъркане и смях. Ако нямах бебе, щях да си посегна.
Това е талант, а не порок  Joy Joy

Опитайте с ортопедична възглавница. Главата трябва да е добре отпусната назад,
за да може трахеята да е максимално изпъната и отворена. fingerscrossed

Опитайте със слабо приспивателно.... за публиката.  sleepuu

# 6
  • София
  • Мнения: 57
Накъдето и да се завърти, колкото и лакти и "къчове" да "изяде", всичко спира за секунда и започва със силата на тайфун във втората секунда... Laughing

Същата работа е и в къщи! Ужас. Ортопедичната възглавница не помага, ползва такава от повече от година. Забравих как се спи ви казвам...Няма ден в който да се чувствам отпочинала.

# 7
  • Мнения: 58
Благодаря на всички. Ортопедичната възглавница не помогна. Купихме спрей - има ефект.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 426
Купих съвсем случайно възглавница от пух  за съпругът ми от Метро.Ей,направо се родих,не съм очаквала такова хубаво развитие .Вече много рядко хърка,не буди детето и аз се наспивам Peace.

# 9
  • София
  • Мнения: 553
Tosil какъв е спрея  bouquet

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 364
Ооох, и за мен е непоносимо. Будя се все едно не съм спала, а ставам рано за работа и често цял ден съм като замаяна. Кърпим положението, като си лягам преди него и той ме чака да заспя. После просто не го чувам. Но легне ли преди мен и захърка ли - няма заспиване. Също ако се събудя през ноща (напоследък се случва почти всяка нощ).  ooooh! Ако имахме подходящо легло в другата стая, бих се преместила да спя там, но диванът е много неудобен, а и стаята е по-студена.  Tired
Ще пробваме с този спрей.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 Joy Joy много весела тема  Joy
Не, че се смея над нарушения Ви нощен отдих, щото и аз страдам понякога от него. Но ръгам и крещя, хич не си поплювам  Laughing
Моят спеше като бебенце, след като свали над 25кг. Но понеже е несериозен и пак качи кг., пак почна да похърква.
Та кой е спреят?  Thinking

# 12
  • Мнения: 65
Защо не пробвате с тапи за уши. Има едни такива, дето се смачкват и се пъхат в ухото. Там се раздуват отново Thinking

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 364
Защо не пробвате с тапи за уши. Има едни такива, дето се смачкват и се пъхат в ухото. Там се раздуват отново Thinking

При мен не действа - пак си чувам и през тапите и е още по-дразнещо дори.  Confused

# 14
# 15
  • Мнения: 40
Защо не пробвате с тапи за уши. Има едни такива, дето се смачкват и се пъхат в ухото. Там се раздуват отново Thinking

При мен не действа - пак си чувам и през тапите и е още по-дразнещо дори.  Confused

Аз хъркам само по гръб, но жУната е с прекалено лек сън и се буди, затова още преди години взех решение да спя в другата стая. От студентските години и после казармата знам какво е да ти хъркат зловещо и да не можеш да заспиш или да се будиш след заспиване от шума. Според мен е гаден егоизъм да знаеш, че жената до тебе не може да спи нормално и пак да си настояваш да делите една стая, че и легло даже Simple Smile Или се лекувай, или се премести в другата стая пък там цепи дъските колкото ти душа сака.  Grinning Така де

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 364
Моят мъж се чувства виновен, когато се местя в другата стая, и съответно се цупи. Отделно от това през зимата стаята, в която се местя е много по-студена, а диванът е неудобен... Но вече сериозно се замислям да купим нов диван, за да имам къде да "избягам", когато положението е нетърпимо. Сутрин ставам в 06:30 за работа, иска ми се поне малко спокоен сън...
Е, оплаках се (не ми олекна де)...

# 17
  • София
  • Мнения: 57
Но ръгам и крещя, хич не си поплювам  Laughing

Та кой е спреят?  Thinking

Ма цяла нощ ръгам и крещя бе Шани! Joy То аз и денем си крещя,  нощем - да дремнем малко бе! СПРЕЯ ДАЙТЕ!

# 18
  • Мнения: 380
Решението е силиконови тапи за уши. Не дразнят колкова, колкото дунапренените, и се нагласят лесно по формата на ухото. Но все пак, зависи колко хърка мъжО Simple Smile  При някои, дори и това не заглушава шума на дъскорезницата.

Последна редакция: сб, 26 фев 2011, 22:46 от glare

# 19
  • Мнения: 76
 #Cussing out и аз имам същия проблем.Моя мъж хърка почти постоянно.Ако е пил алкохол вечерта,след това се приготвям за безсънни нощи.Само легнал на страни не хърка (похърква,но съвсем лекичко).На вечер съм се будела по 2,3 пъти да го ръчкам,а веднъж го записах с телефона си да се види какви ги върши, докато спи.  Mr. Green Този спрей помага ли наистина?

# 20
  • Мнения: 58
Чак сега влизам в тази стара тема. Извинете. Спреят се казва Snoreeze. При нас помогна.

# 21
  • Мнения: 32
Не съм прочека цялата тема и може да повторя накой пост, но попрочети малко за сънна апнея. Особено, ако татко ви е с по-високо тегло. Дано съм била полезна

# 22
  • Варна
  • Мнения: 290
Моят мъж сиоперира носа и вече няма този проблем.

# 23
  • Мнения: 1 174
И моя хърка само като се напие, и в другата стая спи, ама пак го чувам.
Ако го сръчкам да престане - гледа лошо.
Това хъркане само в пияно състояние от какво е ? Като е трезвен не хърка.

Слава Богу, през повечето време е трезвен  Laughing

# 24
  • Троян
  • Мнения: 85
От спрея и аз съм доволна!

# 25
  • София, България
  • Мнения: 3
Някой пробвал ли е от тези лепенки за нос с магнити, които уж спомагали за по-добро дишане и по-малко хъркане? Мисля че всякакви тапи или други превенции от страна на нехъркащата половинка не са решение, а по-скоро кръпка на проблема.

# 26
  • Мнения: 58
Мъжът ми пробва лепенки, каза, че смачквали космите в носа и не може да диша добре на другия ден. Пък и ефектът беше шахматен - един път хърка, един път не. Спреят е вариант, но сега пак го закъсахме, защото половинката ми реши, че не иска да се "дрогира" и сега се бори с лошия навик посредством силата на мисълта. В неделя взимам детето и заминавам за две седмици.
С нетърпения чакам старостта, ако сме още женени, ще му го върна тъпкано. Баба ми как хърка...

# 27
  • София
  • Мнения: 553
Мъжът ми пробва лепенки, каза, че смачквали космите в носа и не може да диша добре на другия ден. Пък и ефектът беше шахматен - един път хърка, един път не. Спреят е вариант, но сега пак го закъсахме, защото половинката ми реши, че не иска да се "дрогира" и сега се бори с лошия навик посредством силата на мисълта. В неделя взимам детето и заминавам за две седмици.
С нетърпения чакам старостта, ако сме още женени, ще му го върна тъпкано. Баба ми как хърка...
smile3521

# 28
  • Мнения: 65
"Я не сакам на мене да ми е добре. Я caкaм на Нане да му е зле."  Laughing

Tosil, толкова ли е нетърпимо положението, че "с нетърпение чакаш старостта..." ? hahaha

# 29
  • София
  • Мнения: 1 247
При нас спреят също има ефект. Определено намаля дъскорезницата  Mr. Green и сега почти не хърка или поне не е толкова силно. Добре че обикновено успявам да заспя преди него, защото иначе е страшно понякога.

# 30
  • София
  • Мнения: 38
Отказ от цигари и алкохол със сигурност! Консултация със специалист-медик! Със сигурност може да се реши проблема, ама няма смисъл да му се ядосваш чак толкова, защото той не го прави съзнателно, като се изключи пиенето например Grinning

# 31
  • Мнения: 135
Това хъркане само в пияно състояние от какво е ? Като е трезвен не хърка.

Пиенето на алкохол кара мъжете да хъркат повече, установи изследване на учени от университета на Уисконсин-Медисън.

http://www.dariknews.bg/view_article.php?article_id=706230

И сега какво...да спра поркането заради спокойствието на домашните???? newsm78

# 32
  • Мнения: 16
Спреят помага Simple Smile освен това спорт и сваляне на някое и друго кило

# 33
  • Мнения: 85
Бях чела някъде, че ако мъжът лапне биберон и спи с него, няма да хърка.
Четох го в една статия, не като майтап.
От тогава все се опитвам да придумам моя мъж да опита, но той
отхвърля идеята да спи с биберон в устата като абсурдна  и смята, че му се подигравам.
Ако твоя мъж е по-склонен, опитай и пиши дали действа.
Аз засега редовно се изнасям, защото се сърди като го бутам и вече страдам от хронична умора.

# 34
  • Мнения: 58
Мъжът ми е над 100 кг, не е дебел - почти 2 м е висок - не пие редовно, но за съжаление пуши, макар и не много. Проблемът е, че явно има някаква алергия към цигарите - станат ли повече от 10, започва и да кашля насън. Имаше период, в който не пушеше - никакво хъркане. Отспах си тогава. Това е и основният ни конфликт, защото ако се напъне, според мен може отново да ги спре. Една да пуши за деня - край! И никога не е една. Ако пуши следобед, после ми разцепва главата. Гонех го да спи в хола - може да звучи гадно, но не мога да не спя със седмици. Чува се през вратата. Има периоди, в които просто не издържам - не ми се ляга, направо е мъчение.

# 35
  • Мнения: 493
Моя мъж  не пие, не пуши и не е с наднормено тегло /170 75кг/, но хърка като дъскорезница  ooooh! и като го сръчкам казва "аз не хъркам, бе " hahaha Хуморист  Crossing Arms
Ще пробвам спрея Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 1 247
При нас определено спрея намали хъркането и има ефект.

# 37
  • Мнения: 15 379
Аз имам дъскорезница нощем. Много мощно.
Няма решение, нито справяне с проблема.
Решението - отделна спалня. Така го решихме и помогна.

# 38
  • Мнения: 432
И моят е същия. На както и да легне...Но, при него, е въпрос на стеснение или изкривена носна преграда - чупил си е носа. УНГ би казал по-добре какъв е проблема, та съм намислила да го помоля да отиде. Още повече, че четох, че вече се предлагат разни корекции, за да спре хъркането и при тези случаи.

# 39
  • Мнения: 30
За разлика от мъжът ми аз хъркам цяла нощ,мъжът ми ме сръга и рече стига бичи дъски ставай да ги кобираш.

# 40
  • Мнения: 1 289
Ооох, и за мен е непоносимо. Будя се все едно не съм спала, а ставам рано за работа и често цял ден съм като замаяна. Кърпим положението, като си лягам преди него и той ме чака да заспя. После просто не го чувам. Но легне ли преди мен и захърка ли - няма заспиване. Също ако се събудя през ноща (напоследък се случва почти всяка нощ).  ooooh!

Същия случай!!

# 41
  • Мнения: 274
Още една горда /съмнително/ притежателка на дъскорезница. Само дето решението беше драстично - спим отделно от години. Вече се майтапим, че сме като англичаните: "Милейди/Милорд, може ли да Ви посетя довечера с цел секс?" Сега сме се заканили да спим пак в едно легло, че наближава зимата, пък аз с годините ставам все по-зиморничава, та се зачетох в темичката и смятам да взема двойни предпазни мерки: спрея против хъркане И тапи за уши, just in case, дет' се вика.... Проблемът е, че спя ужасно леко и доста години свикнах да се ширя на 180, как ще си споделям пространството, не знам..... Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 1 289
Всякакви тапи не вършат работа. Чувала съм, че се прави операция, сигурно това е най-сигурния начин.

# 43
  • Мнения: 75
Включвам се в темата. Имам същия проблем, да не кажа "драма" удома. Спането отделно е изключено като опция, поради недостатъчно пространство, а и нежелание да спим отделени един от друг. Тапите за уши ги ползвам, и въпреки това те само намаляват и притъпяват шума, а не го премахват.   ooooh!
Сутрин съм ей-такава  Tired, а и той, защото си го ръчкам и тормозя вече дори и насън... Помага точно за 10 мин, после симфонията продължава откъдето е прекъснала...

Преди време, тук във форума попаднах на рекламна статия по темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=4229. Някой да е опитал медицински да се справи с проблема?
(ако аз на моя му предложа да захапе биберон преди лягане, мисля че ще ми се обиди и няма да ми говори поне ден-два  Crazy)

# 44
  • Мнения: 432
Simple Smile Снощи коментирахме пак въпроса, та със сигурност ще ходим на лекар - и аз прочетох материала и му предложих (да не кажем, че по-скоро го оставих без право на избор  Mr. Green). За първи път виждам някой да хърка, когато е легнал по корем...Не се издържа.

# 45
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Хм, а консултация със специалист по сънна медицина прави ли ли сте? Знам, че не са много тези специалисти и май работят на частно, но знам, че и помагат.
Ако има някакъв проблем, разните му там спрейчета и лепенки няма да помогнат.

# 46
  • Мнения: 2 622
Това си е истинско изтезание!Моят мъж също хърка в абсолютно всяка позиция на тялото.Няма гръб,няма корем!Естествено,най-силен е когато се опне по гръб.Само който се е сблъсквал с това, може да разбере за какъв проблем става въпрос.Снощи беше във вихъра си,а дори алкохол не беше пил.Събуждам се по няколко пъти на нощ,много често  след това не мога да заспя и сутрин не съм в кондиция.Когато положението е нетърпимо се местя при някое от децата,но и те вече пораснаха и свикнаха да спят сами в леглата си,така че този вариант отпада постепенно.Да се премести той въобще дума  не може да става!Обижда се,сърди се,настоява че сме семейство и трябва да спим заедно,чувствал се като изхвърлен...И децата вече не искат да спят с него заради хъркането му.

# 47
  • Мнения: 30
И аз в отбора Wink Моят хърка с пълна сила, направо е кошмар да нощуваме в една стая! Ако се случи, започвам да го ръчкам:
-М, обърни се!
-Накъде?
-Наляво.
-Къде е ляво?
-Към гардероба.
-Къде е гардероба?
Така можем да откараме до първи петли ooooh!, затова предпочитам да спя на двория етаж, но лошото е, че и оттам го чувам!

# 48
  • Мнения: 1 253
Полипи в синуса или в носа? Може да се провери на лекар дали причината не е физиологична.

# 49
  • Мнения: 432
Най-накрая да стигна до тук, та да пиша. Хорааа, родих се! Ходихме, направиха ми изследвания - първо беше за сънна апнея, после и други. Доктора обясняваше, че първо изключва всички фактори един по един преди да премине към операция за хъркането. Направи операцията миналата седмица: отиде сутринта, прибра се вечерта. Аз мислех, че ще му е некомфортно, но не се оплака от нищо - нямало болка, нито дерене...
И аз съм най-накрая доволна Simple Smile)

# 50
  • София
  • Мнения: 1 247
Ще споделиш ли къде ходихте и при кой доктор? Че и при моя имам съмнения за апнея. Направо спира да диша понякога от това хъркане, макар че със спрея понамаля шума.

# 51
  • Мнения: 432
Ще ти пусна на лични. А доктора точно това обясняваше за апнеята като го разпитваше (по-точно мен, като страничен наблядател Simple Smile) - дали спира дишането, защото това било симптом.

# 52
  • Мнения: 75
И аз се присъединявам към питащите за сънна апнея. Притеснява ме, че моят като спи и изведнъж "хъъъъъъъъ!" и поема въздух със страшна сила  ooooh!
Хем е шумно и ужасно, той не се буди, но мърмори нещо после и се върти. Изглежда и на него не му е комфортно така. А за алкохол - не пие нищо, освен бира...  Thinking

# 53
  • Мнения: 64
pavleto, Моля те сподели къде е правена операцията, каква точно е била, цена и резултати (Може и на лични). В момента преглеждам всички клиники, които предлагат оперативно и неоперативно лечение (лазерно), но никъде няма отзиви за резултатите.

Много ще ти бъда благодарна   bouquet

# 54
  • Мнения: 1 262
Моят мъж много хърка понякога и му поръчах по нета някаква джаджа за нос - има малко ефект, но не кой знае какъв. Пак хърка, но по-малко.

# 55
  • Мнения: 75
Моят мъж много хърка понякога и му поръчах по нета някаква джаджа за нос - има малко ефект, но не кой знае какъв. Пак хърка, но по-малко.

Аз също гледах разни методи в интернет, прилича на противогаз едното, абсурд е да го накарам да нахлузи "хобот" и да спи с него. Другото прилича на щипка за синхронно плуване, пак не става да спи с това, третото е едно дето си го пъхаш в устата, и прилича на протектор за бокс, за да ти държи по-отворена устата и да провежда по-добре кислород към дробовете без трептене, но и дума не може да става.

Мисля, че ще се пробвам да го придумам да идем на лекар, макар че той НЕ осъзнава хъркането си като проблем  ooooh!

# 56
  • Мнения: 1 262
АМи прилича малко на щипка, но е доста мъничко и понеже е правено в Китай май са го мерили по китайски носове понеже на мъжа ми носът му е широк и това нещо му е съвсем не по мярка.  Joy В началото много се инатеше и много мрази да го слага, но като вземе силно да хърка го карам да го сложи. Все пак и аз съм човек - и аз имам нужда от сън. Понякога е истински ужас - ако не реве бебето, той хърка.  ooooh! Не стига че с бебето губя часове от съня си ами и с неговото хъркане.  #Cussing out

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 644
АМи прилича малко на щипка, но е доста мъничко и понеже е правено в Китай май са го мерили по китайски носове понеже на мъжа ми носът му е широк и това нещо му е съвсем не по мярка.  Joy В началото много се инатеше и много мрази да го слага, но като вземе силно да хърка го карам да го сложи. Все пак и аз съм човек - и аз имам нужда от сън. Понякога е истински ужас - ако не реве бебето, той хърка.  ooooh! Не стига че с бебето губя часове от съня си ами и с неговото хъркане.  #Cussing out

Не е ли едно дето прилича на малка подкова от силикон и кутийката му е една синя мидичка? Ние имаме такова и сега в определена позиция на тялото е поносим, а преди нямаше мигване, осъмвала съм на фотьойла, цялата кълбо от нерви! Като не живеехме заедно още като гаджета сме ставали по нощите от топлите завивки да се изпращаме, щото нямаше спане, ни за мен, ни за него /като го блъскам нон-стоп да спре/
В "Ники Кънчев под наем даваха за едни страдащи от апнея, аз отдавна подозирам ММ, че е един от тях, нно тази диагноза сякаш му е обидна, макар че по-скоро е плашещо безхаберието му отколкото да е обидно заболяване, което и с диета или хранителен режим може да се надрастне.

# 58
  • Мнения: 1 262
Анито, така както го описваш, мисля че е точно това. Не помня как се казваше, но е същото - беличко като от силикон (може и от силикон да е), извито като подкова, в синя кутия мидичка. С него се търпи горе-долу положението, макар и приспособлението да не е напълно ефективно. Но е по-добре отколкото без него. Пак успявам да поспя.  Peace

# 59
  • Мнения: 75
Аз гледах миналата седмица при Гала гостуваше волейболиста от националния - Евгени Иванов и професор Бенчев и обясняваха, как са му оправили хъркането с лазерна процедура. Звучеше достоверно...

# 60
  • Мнения: 1 262
Може и да е достоверно ама колко ли струва...  newsm78

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 644
това с лазера го предлагат в он клиник, но дават до 70 % подобрение. нас точно думичката "до" ни разубеди да опитаме.

# 62
  • Мнения: 3 894
Видях, че темата е за хъркащ МЪЖ.

Предложения - спрей, възглавници... Точно такава възглавница аз взех на моя. Ужасно тежка (май е латекс), но се води ортопедична. Съжалявам, че му я взех заради смотаната й форма - набива ми се в очите всеки път като погледна. Но пък той твърди, че е удобна и спрял да го боли гърбът. Нерде Ямбол, нерде Стамбул - къде е врат, къде гръб, ама карай щом е доволен.

Та дали да си купя и аз такава се чудя въпреки всичко. Защото вкъщи АЗ съм тая, която хърка безобразно и във всякакви пози.  Blush

Пушач съм, но аз действително ги намалих до 4 цигари дневно. Не съм пълна, не съм едра изобщо. Тежа около 49-50 кг или под (според сезона). Висока съм 1.58. Носът ми не е чупен. Нямам трета сливица.

Но дъскорезницата ми била оглушителна казва моят. Не минава нощ без поне веднъж да ме събуди с думите: "Мече, моля ти се, обърни се някак, не мога да заспя" Embarassed.

Последна редакция: нд, 04 дек 2011, 08:57 от St.

# 63
  • Мнения: 1 610
записвам се за темата. Мъжо мърка като коте - на фона на разярените лъвовете за които прочетох по горе.  Wink
Ще препоръчам темата.

Дойде веднъж на гости г-н Х, предложих да спи в стаята при големия ни син- тогава 10клас. Половин час след като си легнахме с мъжо...рендето на колегата му се включи... По едно време има няма 10 мин...големия ни син с възглавничката в нашата стая - Правете място, че оттатък е страшно... направо е  трилър с елементи на психо.... Laughing Чуваше се през няколко стени ... дадохме наряд...

# 64
  • Мнения: 75
това с лазера го предлагат в он клиник, но дават до 70 % подобрение. нас точно думичката "до" ни разубеди да опитаме.

Анито, бе и аз покрай моя бая съм почела, ама Он клиник са онези, с хемороидите. Мисля, че клиниката с лазера е Хил клиник. Поне при Гала професора, който гледах, разправяше, че в Хил клиник само ги правят тези манипулации.

Гледах им на сайта, бе не пише 70% и там, обясняват, че изцяло се лекува. Обаче дорде стигнем дотам... Не знам, още го навивам моя поне на преглед да иде, за да му кажат, аджеба - има ли здравословен проблем, свързан с това, че хърка. Нави се след празниците, да не съм му била разваляла хапването и пийването и трапезата с доктори  ooooh!

Дано януари вече да се натаманим поне на преглед да идем...

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 644
Те в Он клиник не лекуват само хемороиди. Не съм гледала предаването на Гала, но помня ясно, че звъняхме в Он клиник и казаха до 70% подобрение. Все пак те не могат с една операция на носа да премахнат проблемите в кръвното или други здравословни състояния,  провокиращи хъркането.

А някой гледа ли Ники Кънчев като заведе онзи човек при специалист, който му затвърди диагнозата Апнея?

# 66
  • Мнения: 75
Анито, баш хемороиди лекуват, виж им сайта! Нямат изобщо УНГ отделение.

# 67
  • Мнения: 2
Най-накрая да стигна до тук, та да пиша. Хорааа, родих се! Ходихме, направиха ми изследвания - първо беше за сънна апнея, после и други. Доктора обясняваше, че първо изключва всички фактори един по един преди да премине към операция за хъркането. Направи операцията миналата седмица: отиде сутринта, прибра се вечерта. Аз мислех, че ще му е некомфортно, но не се оплака от нищо - нямало болка, нито дерене...
И аз съм най-накрая доволна Simple Smile)


Много моля,дайте ми координати на лекар,занимаващ се с това
При нас е непоносимо  и
става все по-зле
Не знам към кого да се обърна
Благодаря!

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Няма оправия,хора! Нямаааа! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 69
  • Мнения: 1 897
Мъжът ми преди похъркваше,но от месеци е истински ужас,няма наляво,надясно,по гръб,абе бичи като....незнам какво определение да дам Rolling Eyes,какво ли го провокира Thinking,не пие и не яде повече от преди. newsm78
Идеи?

# 70
  • Мнения: 75
Аз писах и в другата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=611313.15

Мъжо беше миналия петък на преглед при същия професор Бенчев.

В Хил клиник бяхме, правил му някакво изследване дали не му е крив носа, оказало се, че няма проблем с кривата носна преграда, ми било нещо в небцето.

Даде му апарат, с който да спи, за да му записва хъркането и да проверява после дали има съмнения за сънна апнея (макар че мъжът ми е висок 1.75 и тежи 75 кг, т.е. не е с наднормено тегло). Чакаме следващата седмица да бъдат разчетени резултатите и да видим какво ще го посъветва като лечение.

Ако ни насочи към радиочестотната термотерапия ще е супер, защото доколкото разбрах, това е по-бързият и лесен начин (а и по-евтин) от лазерното лечение.

Стискайте палци моичкият да не го хване шубето и да не се откаже накрая  ooooh!

# 71
  • Мнения: 432
Виждам, че темата е с продължение Simple Smile
Както писах и преди, ефекта при моят мъж е 100%. А доктора е точно дискутираният по-горе Бенчев.
Успех желая и на вас Simple Smile

# 72
  • Мнения: 68
Хъркащ мъж?? И аз се записвам тука - вече хронично не си доспивам. Аз по-принцип си спя леко, но и мъжът ми много хърка. Сега понамали килограмите и леко намали децибелите ... но пак не се спи в стаята. Ръчкам го редовно, понякога мило моля да се обърне на една страна / на другата де/, а понякога подивявам и крещя. И през лятото се изнасях на дивана в хола, но сега е хладничко там. Та гоня него от време на време - колкото и гадно да звучи. Той пък мрънка, че бил изгонен като куче. А бе драма драма голяма Simple Smile Ще се заинтересувам от тези операции, че не се издържа вече.

# 73
  • през девет планини в десета
  • Мнения: 51
ХАЙДЕ И АЗ ДА СЕ ПРИСЪЕДИНЯ КЪМ ВАС. ОТ МЕСЕЦИ СПЯ В ТОЗИ УЖАС АКО МОЖЕ ДА СЕ НАРЕЧЕ СПАНЕ ,А СКОРО ЧАКАМЕ БЕБЕ И НЕ МИ СЕ МИСЛИ ...ТО СЕГА МИЛОТО ДЕРЕ КАТО КОТЕ ДА ИЗБЯГА ОТ КОРЕМА ПРЕЗ НОЩТА

# 74
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
При мен тапите спасиха положението. Спя леко, но тапите определено ми помагат.
Към дунапренените развих нещо като алергия след 1-2 години употреба, започнаха зверски да ме сърбят ушите. Но сега ползвам тези, които са от нещо като восък /размекват се в ухото/ и съм много доволна.

# 75
  • Бургас
  • Мнения: 644
ХАЙДЕ И АЗ ДА СЕ ПРИСЪЕДИНЯ КЪМ ВАС. ОТ МЕСЕЦИ СПЯ В ТОЗИ УЖАС АКО МОЖЕ ДА СЕ НАРЕЧЕ СПАНЕ ,А СКОРО ЧАКАМЕ БЕБЕ И НЕ МИ СЕ МИСЛИ ...ТО СЕГА МИЛОТО ДЕРЕ КАТО КОТЕ ДА ИЗБЯГА ОТ КОРЕМА ПРЕЗ НОЩТА

Имахме го тоя проблем. Мисли алтернатива, защото като е новородено няма да се буди, но след 3 месец няма да можеш да го приспиш!

# 76
  • Мнения: 75
И аз с годините развих нещо като алергия към донапренените (не е сърбеж, но ушните канали се зачервяват и стават чувствителни на допир), но восъчните пък ме дразнят, защото са увити в нещо като памук и не ми прилепват плътно.

Но да се надяваме, че вече няма да ми се налага да си тормозя ушите с тапи.

Мъжът ми няма апнея, според изследването, което му правиха, професор Бенчев му препоръча лазерна намеса. Стойността е около 2000 лева на въпросната манипулация, обаче не ни е лесно да се решим и още мъдрим, да се подлага ли, да не се ли...
Освен, че тук, във форума има доволни, професора ни срещна докато бяхме на прегледа в Хи клиник с някакъв пациент, който беше на контролен - за да го разпитаме с мъжо очи в очи за резултата. Човекът каза, че вече месец си бил напълно окей, успокои го моя (дето много го е страх дори от думата "болница", камо ли "операция"), че не боляло след това, има само леки ограничения в хранене/пиене/пушене.

Но честно, готова съм аз да ги събера парите и да му (си) направя паметен подарък за свети Валентин  Crazy

# 77
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Lilava_krava, стискам палци да се съгласи и за баба Марта да спите напълно непробудно цяла нощ Laughing

# 78
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
но восъчните пък ме дразнят, защото са увити в нещо като памук и не ми прилепват плътно.


Памукът се маха! Той е само за предпазване, докато са в кутийката. После махаш памука, оформяш топче, от топлината на пръстите восъкът се размеква и се оформя много лесно. Правиш си топче голямо, колкото ти е удобно. Усеща се много мазно, но всъщност това е добре за ушния канал, не го изсушава. Станала съм специалистка вече Mr. Green

# 79
  • Мнения: 348
  bouquet Записах си всички начини за борба с проблема, ще пробвам.
Благодаря на споделилите опит!

Знам, че тук не се вярва на такива неща, но да споделя все пак от благодарност:
Ние действаме с нещо много алтернативно, да го наречем Сила на мисълта, има ефект на приливи и отливи. Затова ще действам по всички фронтове.

# 80
  • Мнения: 75
white flower, възхищавам се на хората, които успяват. Моята сила на мисълта в годините, в които спя до моя ръмжащ звяр би могла сигурно да събори мостове... Но не и да го накара да престане  Mr. Green

'Кафе с мед' да се надяваме, че ще спра да ползвам тапи изцяло! Но за восъчните, наистина мисля, че през тях се чуват повече шумове, отколкото донапренените...  Sad

kateto_85 - даноооо, данооооо, данооо, както пееше Богдана Wink

# 81
  • Мнения: 348
white flower, възхищавам се на хората, които успяват. Моята сила на мисълта в годините, в които спя до моя ръмжащ звяр би могла сигурно да събори мостове... Но не и да го накара да престане 

Точно!
Не можеш с твоята мисъл да промениш него на физическо ниво.
Аз мога да изправя кулата в Пиза по-лесно, отколкото да го накарам да работи с мисълта си. Обаче поне с някакви първи стъпки успях!
Ще комбинирам първо с възглавницата, после и със спрея ... еее, велика сила е любовта  Joy  и не съм се женила, за да ми е студено!

# 82
  • Мнения: 75
Момичета, имаме развитие в нашето малко семейство!
И насрочена процедура за петък. Всички мацки на хъркащи съпрузи да стискат палци!

# 83
  • Стара Загора
  • Мнения: 484
 newsm10

# 84
  • Мнения: 4 569
Колко пари са въпросните операции и как се водят? Операция на носа ли?
Напишете, моля ви малко повече за операциите и дайте имена и координати на лекари.  Praynig

И ние сме на спрей, ама цял живот спрей...  Thinking Не е ли вредно?


Носът му е чупен два пъти, не е опериран, пуши.
И при нас е така + че пуши прилично и пийва по малко от време на време. 105 кг на 1 и 80 см. И по-слаб е бил, пак е същото хъркане.  Tired


Според мен е гаден егоизъм да знаеш, че жената до тебе не може да спи нормално и пак да си настояваш да делите една стая, че и легло даже Simple Smile Или се лекувай, или се премести в другата стая пък там цепи дъските колкото ти душа сака.  Grinning Така де
Евала!   bouquet


Моят мъж сиоперира носа и вече няма този проблем.
Разкажи малко повече, моля те.
Как го нави?


Бях чела някъде, че ако мъжът лапне биберон и спи с него, няма да хърка.
Четох го в една статия, не като майтап.
Подозирам че ще поиска да ми навре биберона някъде.  Tired



Преди време, тук във форума попаднах на рекламна статия по темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=4229. Някой да е опитал медицински да се справи с проблема?
Какви ли са им цените?  Rolling Eyes



Ще ти пусна на лични. А доктора точно това обясняваше за апнеята като го разпитваше (по-точно мен, като страничен наблядател Simple Smile) - дали спира дишането, защото това било симптом.
Ако може пусни тук.  Praynig



Мъжо беше миналия петък на преглед при същия професор Бенчев.
....
Стискайте палци моичкият да не го хване шубето и да не се откаже накрая  ooooh!
Колко струва прегледа?
Стискаме!  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed


Момичета, имаме развитие в нашето малко семейство!
И насрочена процедура за петък. Всички мацки на хъркащи съпрузи да стискат палци!
Какво стана?  Grinning





Последна редакция: нд, 19 фев 2012, 17:41 от Естел

# 85
  • Мнения: 15 379
Естел, да отиде на УНГ. Може проблеми с мъжеца да има.
105 кила човек - няма начин да не бичи дъски нощем.
Има "Кабинети по съня". Търси в Гуглето, предлагат и маски за спане. Това е единственото, което вероятно може да ви помогне. Или операция на мъжеца.

Решението поне за мен е отделна спалня. Нито спиране на цигарите помогна, нито операцията, нито отслабването. Аз все бях недоспала, нервна и ужасно кисела, защото нощите ми минаваха в бутане, ръгане, викане.
Стигало се е дотам да спи седнал на спалнята. Ефект - нула. Само той се измъчи.

# 86
  • Някъде в България
  • Мнения: 16
здравейте момичета ,да се присъединя и аз към вас.Ние сме женени вече 12 години и 14 живеем заедно ..Преди сякаш не ми пречеше ,че хърка ,но сега откакто се роди малкия не мога да търпя въобще..само се караме за това хъркане.Когато спи в хола на дивана ,който не е от най-удобните се спим всички чудесно,но като си легне при мен на спалнята  е някакъв ад...най-лошото е ,че той се сърди ако го бутна да се обърне или нещо подобно...теорията е "най кой му се спи нищо не му пречи"Може би се страхувам ,че ще събуди детето ,което е вече на една година ,но него не му пречи,може би в просъница го чува и започва малко повече да се върти ,но не се събужда...Но при мен  е друго ,дори да си легнем заедно и да заспим блаженнно някъде към 2-3 часа през нощта се събуждам и се почва едно яко преследване -по всякакъв начин се опитвам да го накарам да се обърне на страна ,за да хърка по-малко или да спре..просто е като някаква война....Купих му от онези силиконови накрайници дето се слагат в носа..за известно време действаше  и после ефекта му отслабна а и той отказа да го носи.Сега като го накарам да си го сложи започва да мрънка..караме да се чувствам виновна ,че се държа лошо...а аз не мисля,че съм лоша просто искам да се наспя като хората.....имам чудесно  и спокойно дете ,което не се буди по цели нощи още от три месечна възраст , а за сметка на това хъркащия ми  съпруг не ми го позволява..е аз ли съм лошата...Момичета ще ми споделите ли от къде да си купя тапи за уши ,за да не съм аз виновната..ще опитам и с това дето се слага на ръката...той смятя ,чее нормално да си хърка и не мога да го убедя ,че не е така-килограмите му са в повече ,пуши по кутия на ден..е как няма да хърка...извинете ме за дългия пост

# 87
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
PAVLI1,  това май е период, който всяка една минава, докато най-накрая половинката се реши  да направи нещо за общото благо..според мен първо може да пробвате с килограмите и ако не стане решението е УНГ..на мен преди даже ми се ревеше през нощта, защото ми се спеше, а не можех да да заспя от него..но сега нещата се пооправиха и хърка много много по-малко..беше ми нужно около година, за да го убедя да предприеме нещо..накрая добре, че на мен ми се наложи да изтърпя разни неприятни неща по друг повод и той реши да бъде съпричастен и се подложи на лека манипулация е гърлото..стискам палци по-бързо да го убедиш да направи нещо по въпроса Hug

# 88
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз като ви чета, направо настръхвам, защото знам какъв ад е. Без тапи не мога да си представя живота си изобщо Mr. Green. При това моят мъж не хърка толкова зловещо, по-скоро похърква, но аз спя много леко и подскачам веднага.
PAVLI1, от аптеката се купуват тапите, има няколко вида.

# 89
  • Мнения: 52
Записвам се, за да следя темата. Моят мъж започна да хърка изведнъж, без промяна в килограми, навици или нещо друго. Изчетох сума ти форуми и материали за хъркането и установих, че на някои хора нищо не им действа. В началото така се дразнех, че го ръчках непрекъснато, а той се сърдеше, че не го оставям да спи. Полудявах и при най-слабото похъркване. Няколко пъти си спретнахме разкошни нощни скандали, от които на другия ден и двамата се чувствахме недоспали и зле. Сега се опитвам да не му обръщам внимание. Ако надвиши определени децибели, нежно го помолвам да се обърне. Ако и това не помогне, се изнасям в другата стая.

# 90
  • Мнения: 75
Момичета, много съжалявам, че спрях да пиша в темата.

Много неща се завъртяха, малката беше болна и изобщо не съм се вясвала във форума.

Сега за нашето "любимо" ХЪРКАНЕ:

Процедурата му беше насрочена за 17 февруари. Сутринта отидохме заедно, аз да го закарам, и там не съм му висяла на главата, само се видяхме с професор Бенчев, каза, че му предстоят някакви стандартни предоперативни изследвания, и че мога да дойда да си прибера благоверния на следващата сутрин.

Той е бил в упойка, и съответно нищо не си спомня, нито нещо е усетил. На другата сутрин си го прибрах. Мисля, че всичко общо ни излезе около 2000 лева.

От рецепцията в Хил клиник разбрах, че имали 3 или 4 вида лечение на хъркането, в зависимост от причината. При нас причината беше в небцето.

Имало и по-евтини, и по-скъпи методи. И най-важното за накрая:

МОМИЧЕТА, НЕ ХЪРКАМЕ ВЕЧЕ! В началото след процедурата му беше малко дискомфортно може би 2-3 нощи, и не хъркаше, но сумтеше и се въртеше като пумпал. Сега мината вече 3 седмици, и мисля, че нямаа по-щастливо заспиваща жена от мен  Party

Предстои му контролен преглед другия петък, като стане месец, и приключихме официално с драмата!  dance

И най-най-хубавото.... ЗАВИНАГИ! (освен ако рязко не напълнее с 30-40 килца Laughing)

Задавайте всички въпроси, ще се постарая да съм възможно най-изчерпателна!

# 91
  • Мнения: 4 569
Bravo, Лилава крава!   bouquet Ти си победител в тази страшна война! Успех и останалите момичета!
Аз съм наникаде. Навря ме на кучео в г*за като му споменах за операция. Ще пробвам по-натам пак.  Tired

# 92
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Lilava_krava,  много се радвам за теб..незнам защо мъжете толкова се опъват и им трябва толкова време да вземат толкова "животозастрашаващо " решение..ако ние бяхме така страхливи, едва ли щяхме да раждаме деца..
Естел, малко по малко ще успееш да го навиеш..просто трябва време да узрее идеята  Rolling Eyes

# 93
  • Мнения: 75
Момичета, супер е! Вече толкова свикнах, сякаш винаги така е било. Според доктора, обаче, въпреки, че процедурата е веднъж и край, ако моичкият надебелее или прекали с пиенето, има шанс да прогрухти нощем отново.

Нали си представяте, дали ще му позволя да надебелее след тази интервенция  Mr. Green

# 94
  • Някъде в България
  • Мнения: 16
Браво лилава крава,искрено се радвам за теб.Аз ако повдигна тази тема ,ще ме завре...да не казвам къде...никога няма да се съгласи.Ако се ядоса ,че го критикувам казва ядосано ,че ще спи на дивана или  пък че като умре нямало да хърка..е какво можеш да кажеш.Продължаваме войната-има нощи ,когато хърка по-малко или когато заспива на дивана та успявам да са наспя.....

# 95
  • Мнения: 2 250
И аз се записвам при вас за съжаление  Confused Пробвали сме с лепенки от които ефекта беше нулев за мен,но той каза че диша по-добре с тях  Grinning После купих от тези силиконовите неща,които слегат на носа,но отказа даже и една вечер да пробва с него,с нелепото изказване,че щял да го смръкне докато спи  Laughing Сега като ви чета,разбрах за този спрей-ще пробвам и с него,ако го купя дали ще се навие да си пръска

# 96
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Lilava_krava, полезна информация, мерси   bouquet

Как разбраха, че причината е в небцето? Какви изследвания се правят, за да се установи на какво се дължи?

# 97
  • Мнения: 0
Аз съм от противниковия отбор - аз съм хъркащият. Надявам се, че мога да внеса малко светлина по въпроса от другата гледна точка, че да ги убедите по лесно колегите да отидат на лекар.
1. Най-големия проблем на хъркащият мъж е подбутващата го постоянно и сърдеща се на другия ден жена. Вярвайте ми не знам дали нещо друго ме е вбесявало повече от това. Обикновенно мъжо си мисли:" Еее-йй, не стига, че по цял ден се бъхтам, па не ме оставя и да се наспим". Като цяло това така затваря темата, че всякакви по нататъчни разговори са безмислени. Целта е точно обратната, преди да се стигне до разговор, той трябва да чувства вина, а не бес. Защото реално, си е виновен. Не знам сега женски методи много, ама например вместо да го будите се преместете в друга стая, ако има възможност, та да се чуди сутринта за какво става въпрос.
2. Втория най-голям проблем, истинския проблем, е че хъркащия не вярва, че хърка, или вярва, но го намира за нормално, или пък, знае че хърка и че не е нормално, ама си мисли, че утре няма да хърка или ако хърка то ще е за малко и като се завърти ще спре. Е по тоя въпрос могат да се напишат 500 страници роман, лично минах през всички фази, ще гледам да съм кратък:
- хъркането не позволява на хъркащия да влезе в делта фазата на съня (фазата в която организма реално отпочива) в резултат на което се получава недоспиване, без значение колко време сте спали. На мен това ми донесе постоянна умора, раздразнителност, липса на енергия, липса на желание за каквото и да било(уморен съм постоянно), лоши въаимоотношения с жена ми и с времето реален здравословен проблем - учестен пулс, а от там и леко високо кръвно налягане. Симптомите обикновенно се проявяват и при свидетеля на хъркането
- най - много ме убеди да отида на лекар, записа на телефона, който сам си направих. Страшно е да го слушаш камо ли да си легнеш с такъв дзвер, съчувствам ви напълно момичета.
- и най-важното е да разберат, че когато колата почне да бучи здраво, значи и се е откачило гърнето и само няма да се закачи, трябва доктор за тая работа. Колата може и така да си кара, ама за разлика от хората на нея не и се товари двигателя от бученето.
Айде със здраве, извинявайте за дългия пост. Пожелавам ви много щастливи нощи Simple Smile

# 98
  • Мнения: 4 569
Ян Бибиян, кажи две думи и за "аз съм мъШ и по лекари не ходя". Tired

# 99
  • Мнения: 75
Ян Бибиян, разсмя ме исрено! Браво за правилната позиция и съпричастността към женските сънни несгоди : )

Относно сравнението с гърнето - звучи простичко, но вярно! И се присетих, че преди време моя го записах с gsm-a и после му го пуснах. Ама записах клипче, пускам му го, той седи и се смее. Викам, мило, хич не е смешно, защото ти се виждаш, само как изглеждаш нелепо с отворената уста, а аз спя до теб!!!

Мон..., професор Бенчев нещо го преглежда, изследвания му правиха мисля, че две различни. Доколкото знам, едното беше за да се провери дали носа провежда достатъчно въздух, защото най-често това е проблемът.
Другото беше за сънна апнея, с едно апаратче дето записва докато спиш, и после данните се разчитат от компютъра. Взехме го от Хил клиник, спа с апаратчето в спалнята, на другия ден им го върнахме в клиниката. Не помня друго да са му правили, ама аз не съм стояла с него в кабинета с лекаря, не е малък, все пак, макар че го беше шубе като децата  Mr. Green

# 100
  • Някъде в България
  • Мнения: 16
Браво Ян Бибиян -моя съпруг никога няма да си признае.Аз съм виновна ,че го побутвам ,за да се обърне-и сигурно е така ,но ..пък и аз съм човек.Основното е ,че той не вярва ,че има проблем-според него ,ако ми се спи ще спя...По тази тема много трудно говорим-изобщо не мога да го убедя ,че хъркането вреди и на него самия и че това означава ,че има здравословен проблем,освен леко наднорменото тегло и тютюнопушенето....Надявам се да дойде ден в който го разбере и вземем необходимите мерки.

# 101
  • Мнения: 273
Браво Ян Бибиян -моя съпруг никога няма да си признае.Аз съм виновна ,че го побутвам ,за да се обърне-и сигурно е така ,но ..пък и аз съм човек.Основното е ,че той не вярва ,че има проблем-според него ,ако ми се спи ще спя...По тази тема много трудно говорим-изобщо не мога да го убедя ,че хъркането вреди и на него самия и че това означава ,че има здравословен проблем,освен леко наднорменото тегло и тютюнопушенето....Надявам се да дойде ден в който го разбере и вземем необходимите мерки.

Все едно,че аз съм го писала.Същата история е вкъщи и нЕма как да се разберем. Tired

# 102
  • Мнения: 2 250
Браво Ян Бибиян -моя съпруг никога няма да си признае.Аз съм виновна ,че го побутвам ,за да се обърне-и сигурно е така ,но ..пък и аз съм човек.Основното е ,че той не вярва ,че има проблем-според него ,ако ми се спи ще спя...По тази тема много трудно говорим-изобщо не мога да го убедя ,че хъркането вреди и на него самия и че това означава ,че има здравословен проблем,освен леко наднорменото тегло и тютюнопушенето....Надявам се да дойде ден в който го разбере и вземем необходимите мерки.
Все едно,че аз съм го писала.Същата история е вкъщи и нЕма как да се разберем. Tired
И при нас същата работа  Peace само,че той знае,че хърка,но не иска да иде на лекар,защото не бил болен  ooooh!

# 103
  • Мнения: 273
Аз вече не мога да го търпя и го гоня в другата стая. hahaha
Когато вземе мерки и спре да хърка,тогава ще се върне в спалнята. Mr. Green

# 104
  • Мнения: 2
М
Момичета, много съжалявам, че спрях да пиша в темата.

Много неща се завъртяха, малката беше болна и изобщо не съм се вясвала във форума.

Сега за нашето "любимо" ХЪРКАНЕ:

Процедурата му беше насрочена за 17 февруари. Сутринта отидохме заедно, аз да го закарам, и там не съм му висяла на главата, само се видяхме с професор Бенчев, каза, че му предстоят някакви стандартни предоперативни изследвания, и че мога да дойда да си прибера благоверния на следващата сутрин.

Той е бил в упойка, и съответно нищо не си спомня, нито нещо е усетил. На другата сутрин си го прибрах. Мисля, че всичко общо ни излезе около 2000 лева.

От рецепцията в Хил клиник разбрах, че имали 3 или 4 вида лечение на хъркането, в зависимост от причината. При нас причината беше в небцето.

Имало и по-евтини, и по-скъпи методи. И най-важното за накрая:

МОМИЧЕТА, НЕ ХЪРКАМЕ ВЕЧЕ! В началото след процедурата му беше малко дискомфортно може би 2-3 нощи, и не хъркаше, но сумтеше и се въртеше като пумпал. Сега мината вече 3 седмици, и мисля, че нямаа по-щастливо заспиваща жена от мен  Party

Предстои му контролен преглед другия петък, като стане месец, и приключихме официално с драмата!  dance

И най-най-хубавото.... ЗАВИНАГИ! (освен ако рязко не напълнее с 30-40 килца Laughing)


Задавайте всички въпроси, ще се постарая да съм възможно най-изчерпателна!

Много се радвам за вас -това е страхотно
Ние имаме същия проблем -да сега нямаше как да вземем мерки,че сме все по пътищата .Моя мъж непрекъснато пътуви и се местим от град на град ,от хотел на хотел и от кваптира на квартира
Сега вече сме в София и ще имаме време да обърнем внимание на това.
Ти ми даде надежда ,че може да спрем хъркането
Дават ли гаранция -възможно лие да се възстанови и отново да започне да хърка ?
Аз се притеснявах от тази операция,но ти ме успокои определено
Вече съм толкова ентусиазирана

# 105
  • Мнения: X
Моят мъж спря да хърка, като спря да яде сирене.
Иначе, яко си подкарваше дъскорезницата......    Laughing
Млечните , и по-специално сиренето, образуват слуз в организма, задръстват трахеи, провокират чести настинки.
Откакто не яде сирене, не хърка, няма проблеми със синусите (преди всяка зима си ходеше с капките за нос и пакетчетата кърпички), тази зима дори не се разболя нито веднъж.
Толкова леко спи сега, че вече няколко пъти проверявам дали диша.  Grinning

# 106
  • Мнения: 6
Моят мъж спря да хърка, като спря да яде сирене.
Иначе, яко си подкарваше дъскорезницата......    Laughing
Млечните , и по-специално сиренето, образуват слуз в организма, задръстват трахеи, провокират чести настинки.
Откакто не яде сирене, не хърка, няма проблеми със синусите (преди всяка зима си ходеше с капките за нос и пакетчетата кърпички), тази зима дори не се разболя нито веднъж.
Толкова леко спи сега, че вече няколко пъти проверявам дали диша.  Grinning
  А как установихте,че хъркането е резултат от сиренето
Моя мъж не яде сирене често,но затова пийва вечер
Не всяка вечер ,обаче,след като пие хърка
Изобщо не знам какво да правя
Освен да се местя в другата стая

# 107
  • Мнения: 6
Момичета, много съжалявам, че спрях да пиша в темата.

Много неща се завъртяха, малката беше болна и изобщо не съм се вясвала във форума.

Сега за нашето "любимо" ХЪРКАНЕ:

Процедурата му беше насрочена за 17 февруари. Сутринта отидохме заедно, аз да го закарам, и там не съм му висяла на главата, само се видяхме с професор Бенчев, каза, че му предстоят някакви стандартни предоперативни изследвания, и че мога да дойда да си прибера благоверния на следващата сутрин.

Той е бил в упойка, и съответно нищо не си спомня, нито нещо е усетил. На другата сутрин си го прибрах. Мисля, че всичко общо ни излезе около 2000 лева.

От рецепцията в Хил клиник разбрах, че имали 3 или 4 вида лечение на хъркането, в зависимост от причината. При нас причината беше в небцето.

Имало и по-евтини, и по-скъпи методи. И най-важното за накрая:

МОМИЧЕТА, НЕ ХЪРКАМЕ ВЕЧЕ! В началото след процедурата му беше малко дискомфортно може би 2-3 нощи, и не хъркаше, но сумтеше и се въртеше като пумпал. Сега мината вече 3 седмици, и мисля, че нямаа по-щастливо заспиваща жена от мен  Party

Предстои му контролен преглед другия петък, като стане месец, и приключихме официално с драмата!  dance

И най-най-хубавото.... ЗАВИНАГИ! (освен ако рязко не напълнее с 30-40 килца Laughing)

Задавайте всички въпроси, ще се постарая да съм възможно най-изчерпателна!

Много те моля,пиши ми колко време ще е нужно да се предприеме операция
Ние не сме в Сф и ще ни е трудно ходенето за предварителни изследвания и т.н и ми се иска да разбера ,дали е възможна за нас такава стъпка .Може да пишеш и на лични
Предварително ти благодаря от сърце!

# 108
  • Мнения: X
Моят мъж спря да хърка, като спря да яде сирене.
Иначе, яко си подкарваше дъскорезницата......    Laughing
Млечните , и по-специално сиренето, образуват слуз в организма, задръстват трахеи, провокират чести настинки.
Откакто не яде сирене, не хърка, няма проблеми със синусите (преди всяка зима си ходеше с капките за нос и пакетчетата кърпички), тази зима дори не се разболя нито веднъж.
Толкова леко спи сега, че вече няколко пъти проверявам дали диша.  Grinning
  А как установихте,че хъркането е резултат от сиренето
Моя мъж не яде сирене често,но затова пийва вечер

Защото спирането на сиренето беше единственото, което промени в този момент.
Спря да яде месо няколко месеца преди това, но продължи да си хърка.
Почти всяка вечер си пийваме по 20-30 гр ракия със салатата, и досега го правим, но откакто спря да яде сирене, вече 4-5 месеца, не хърка.
Ние от година някъде тотално променихме начина си на хранене.И идеята за спирането на сиренето всъщност беше, за да реши проблеми с носа.Като дете е страдал от синузит, всяка зима , от ноември до март-април беше все с хрема и носни кърпи по джобовете.Тази зима за пръв път нямаше хрема, не се наложи нито веднъж да използва капки за нос и не се разболя нито веднъж.
А спирането на хъркането си е допълнителен бонус.За мен.    Grinning

# 109
  • Мнения: 2
Някой пробвал ли е от тези лепенки за нос с магнити, които уж спомагали за по-добро дишане и по-малко хъркане? Мисля че всякакви тапи или други превенции от страна на нехъркащата половинка не са решение, а по-скоро кръпка на проблема.
  zdraveite az imam s16tiq problem moqt m1j s16to h1rka i to neponosimo nqma znacenie kak e legnal  nqmam 1 vecer spokoistvie premestih se v drygata staq pak se cyva denem s1m kato piqna kypih lepenki i probvah naistina ima efekt no 1 stryva 1.31st. vzemah 3 3 no6ti spah no nemi ot1rva da kopyvam postoqnno lepenki izliza dosta sk1po no naistina ima polza kolko stryva tozi spei 6te provam i ot  nego

# 110
  • Мнения: 88
Винаги щом мина 92-3 кила прохърквам и щом сваля под 85 спирам хъркането Simple Smile
Сега сме в период в който хъркаме тримата с жената и малката в спалнята и съм се наканил някоя нощ да запиша концерта с телефона за поколенията Simple Smile. Малката и попръцва доста добре в до минор.

# 111
  • Мнения: 52
Ние имаме същия проблем, с тази разлика, че сме дует. Поне той така казва. Много ми е интересно как той докато се дере като лъв ме чува мен, но както и да е.
Купихме специални възглавници "против хъркане" пишеше на тях. Сега хъркаме повече...
До операция, като гледам колко стува, мисля че няма да стигмен, но ще взема този спрей да го пробваме.
При мен, обаче към хъркането се добавя и друг проблем - моичкият яде насън: отчетливо си дъвче и преглъща и то звучно. То човек докато спи не се съоразява как яде. Чудя се, ако му прошепна докато спи, че тази нощ е на диета, дали ще има ефект?

# 112
  • Мнения: 3 231
Моят мъж спря да хърка, като спря да яде сирене.

Млечните , и по-специално сиренето, образуват слуз в организма, задръстват трахеи, провокират чести настинки.

Откакто не яде сирене, не хърка
 
Защото спирането на сиренето беше единственото, което промени в този момент.
Корелация не значи причинно-следствена връзка.

Ако наистина се окаже, че сиренето е било проблемът, то тук си става дума за някаква алергия.

В крайна сметка как сиренето ще ти задръсти трахеята?!?!?!?, ако се храниш внимателно и си го вкарваш в хранопровода..., а не в дихателния тракт.

# 113
  • Мнения: 1 966
И аз в групата на потърпевшите. При нас проблема са килограмите, макар да са съвсем малко отгоре. Знам го, защото е отслабвал и е спирал да хърка. Сега провеждам атака и склоняване към хранителен режим.  Mr. Green

Ян Бибиян страхотно мнение, благодаря! Хубаво е човек да погледне и от другата страна, направих си някои ценни изводи.

Jason Din Alt разсмя ме до сълзи  Joy

# 114
  • Мнения: 712
И ние сме така. Хърка ужасно, без значение как е легнал - от мига в който затвори очи, до мига в който ги отвори. Аз явно съм глуха, когато спя, защото изобщо не го отразявам. Като си лягам обикновено ми се спи толкова много, че даже и да е заспал преди мен не го чувам.
Решение не сме открили. Спи на ортопедична възглавница, която явно не помага, а и той се оплаква, че му е ниска, т.е. неудобна. Носът му е чупен и вътре е зарастнал накриво (отвън си е съвсем прав), пушач е (много сериозен), теглото му не е в норма, но категорично не е дебел (има коремче, но иначе си е ОК). Освен това преди 2 години му установиха синузит, което подозирам, че само влошава нещата.
След няколко месеца ще имаме бебе и ще видим тогава как ще сме. Надявам се бебето да се научи да спи на шум иначе ще изперкам и аз. Simple Smile

# 115
  • Мнения: 106
Спрей, възглавници, матраци, тапи за уши, диван в хола ... всичкото без резултат. Интересното е, че аз с времето започнах да спя по-дълбоко, явно за да не чувам как хърка, организмът ми се е преборил сам с вредителя. Сега и детето не чувам  Crazy ,и хъркане не чувам, и часовника не чувам  Shocked

# 116
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ей, дай боже всекиму Laughing
Всъщност сещам се, че и леля ми каза, че като помисли за началото на брака си има чувството все едно години наред не е спала заради хъркането на мъжа си, но после малко по малко е свикнала. А той е истинска дъскорезница  Shocked.

# 117
  • Мнения: 71
Здравейте, има ли някой впечатление от лекар във Варна, които може да помогне при проблем с хъркането. Четох за някакъв радиочестотен апарат в св.Петка , също и за безкръвни операции в св.Анна

# 118
  • София
  • Мнения: 1 363
Много полезна темичка, ще я изчета цялата, барем има светлина в тунела!
ММ винаги е бил с наднормено, но преди 3-4 години рядко качи 10 кг, които се отразиха и на лицето му - отпра една гуша, едни бузи, прилича на борче и от тогава и хърка. Вече е 110кг и категорично отказва да отслабне, убедена съм, че килограмите са причината при него.
Щом не иска да сътрудничи, почвам да търся алтернатива, че наистина не се трае. Не стига, че детето ме буди по няколко пъти през нощта, ами и той, всяка нощ, непрекъснато. Някак си и дишането му се променя като заспи, диша някак си тежко, измъчено такова.
Понеже стана на въпрос за млечните - не му се отразяват със сигурност, алкохол също не пие и не пуши. Позата пак няма значение, за това не виждам смисъл да купувам ортопедична възглавница.

# 119
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Отделна стая му е майката. Не е човешко недоспиването.

# 120
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Отделна стая му е майката. Не е човешко недоспиването.
+1
Съпругът ми беше преместен в друга спалня преди 3 години.
 О, защо не съм го направила по-рано? О, тишина, о, спокоен сън.
Амин!

P.S. Този момент със спирането на сиренето по-горе, определено е култов Simple Smile

# 121
  • София
  • Мнения: 1 312
  Отделна стая е решение за мен ,но сега ни очаква обща- на море сме и няма как...какво ме чака ,явно спане на плажа...
  Купих спрей, даже не съм го показала, там ще го пръскам, бия и пр...Ако оцелея след не спането или евентуално спане/благодарение на спрея/- ще споделя Simple Smile

# 122
  • Down south
  • Мнения: 7 680
За пътувания и ваканции, настоявам моят съпруг да си купи лепенки, тези които се лепят в основата на носа и спомагат за отваряне на синусите. Вършат частична работа. По-добре от нищо  ooooh!
Погледни дали не можеш да набавиш такива

# 123
  • София
  • Мнения: 1 312
Blaгодаря,ще потърся такива лепенки и спрей съм купила дано ...вярвам в чудеса вече...!! Laughing

# 124
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Лошото е, че хъркането не се причинява от затворени синуси, а от слаба мускулатура на меките тъкани около небцето и практически тия лепенки и спрейове не повлияват особено...
Аз също се бях настроила за неспане по време на последната ни почивка миналата седмица, обаче за мое щастие леглото в стаята беше ОГРОМНО и бяхме толкова надалеч един от друг (аз с тапите в ушите естествено), че почти не се събуждах Grinning.
Мм, желая ти и на теб късмет с наспиването, че мнооого добре те разбирам.

Последна редакция: чт, 12 май 2016, 08:53 от 'Кафе с мед'

# 125
  • Down south
  • Мнения: 7 680
На една неодавнашна ваканция, не бяха уважили исканията ми и стаята вместо със една спалня, беше с две. Съпругът ми каза, че това най-добратаваканция, защото не можех да го достигна, за да го побутна. Е, опитах първата нощ и едва не паднах.
Идваш ми да купя някаква пръчка, с която да се пресягам и да го побутвам  Crazy

# 126
  • София
  • Мнения: 1 312
Имало някакви слушалки за музика шумоизолиращи на Босе,но са около 800лв слягаш ги не е като тапи навътре, нищо не чуваш, ноооо за следващата почивка ще инвестирам .....сън ,спокойствие.. Направо не ми се тръгва неподготвена .. Mr. Green

# 127
  • Мнения: 556
И ние преди време решихме проблема със спъна в отделна стая. И на почивка да ходим винаги сме търсили квартира с 2 спални. Сега чакаме бебе и ми се иска и ММ да е при мен. Поне в началото. Гледам, че се споменава за някакъв спрей, от който има доволни. Може ли да ми кажете какъв е той?

# 128
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Искаш да кажеш, че освен рева на бебето, ще си добавиш и хъркащ мъж за гарнитура Shocked.

# 129
  • Мнения: 7 913
Изтупвам праха от тази тема с надежда все още да са активни потребителите и да ми отговорят - няколко години след операциите все още ли не хъркат мъжете им?

# 130
  • Мнения: 261
От изстрадал - това е болест като едното решение е апарат а сънна апнеа -колкото и да хъркаш със използването на този апарат спиш и ти и околните като агънца . Повярвайте и на мъжът пречи и то много

Общи условия

Активация на акаунт