Температура и кърмене!

  • 2 742
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 234
Здравейте, мили мами!От вчера съм с температура 37.4-37.5 градуса!Гърлото ми е зачервено  SadКърмя бебка и се притеснявам оказва ли и влияние!?Ходих при дп-то и тя ми каза да смучам ефизол/аз го редувам с прополки/ и взимам ударни дози вит.С!Имам и хрема от 2 дни!
Моля Ви, ако сте изпадали в подобно неприятно състояние споделете какво сте взимали!?Как да помогна на организма ми да се справи по- лесно и бързо?

# 1
  • Мнения: 1 054
Ами отиваш на лекар и казваш, че кърмиш, предписва ти медикаменти съобразени с това и се лекуваш спокойно.
Ако питаш може ли да кърмиш с температура - да, можеш. Кърмила съм с температура 39
о. Ако си пипнала вирус е добре да ходиш с маска, за да предпазиш детето. Peace[/b][/color]

# 2
  • Мнения: 61
Здравей brandi,

разбира се, че можеш да кърмиш, даже е желателно още по-често от обичайното. Организмът ти се бори с настинката и произвежда антитела, които предаваш на бебето чрез кърмата. Тоест кърмейки го, ти му даваш готови антитела и намаляваш възможността то да се зарази от теб. За настинката ти- на мен много ми помагат хапчета за смучене Фитолор, физиологичен разтвор в носа и много чайове. Грейпфрут също е много полезен.

Бързо оздравяване!

# 3
  • Мнения: 234
Благодаря Ви за бързите отговори!  bouquet
Аз ходих при лекарката си и тя знае, че кърмя, но никакви по- специални медикаменти не ми препоръча, както писах- ефизол и вит. с.А Фитолора, но като сиропче давам на малката....освен ще си взема за мен да смучам.Чай пия също, а за грейпфута- не мога защото ни водят с АКБМ и избягвам цитруси!
А за маската мисля, че не е необходимо ,защото мънъчката беше със зачервено гърло и т- ра преди мен и явно аз от нея съм пипнала , ако е вирус, а не обратното!Пък и абсурд да се запазя с маска пред Гери Simple SmileSimple SmileSimple Smile Joy

# 4
  • Мнения: 98
brandi, надявам се вече да си по-добре! Ако настинката още те мъчи и продължаваш да имаш температура може да пиеш парацетамол. Аз бях 3 дни с температура над 38 (!!!!). Пиех редовно вит. С и парацетамол, също ибупрофен, защото имах силно главоболие и ставни болки. Бебко за щастие го опазих благодарение на кърменето (по-често)...опитах да стоя с маска, но не стана. За да предпазя бебо максимално преди да го пипам си миех и почиствах ръцете с гелчетата на базата на алкохол (за дезинфекция)!
Бързо оздравяване на теб и всички болни мами!  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 401
brandi, медът върши чудесна работа при зачервено гърло, можеш да го приемаш в различни форми: сок, чай, но много добре действа и да се смуче бавно и след това около час да не се яде и пие нищо.
Добре действа и клеевата тинктура(особенно домашната). Ако температурата е ниска е по-добре да не се сваля с нищо, ако все пак се налага може да се пие парацетамол или нурофен.

За маската не се притеснявай, според мен няма нужда от нея!

# 6
  • Мнения: 453
Аз с 39.4 лежах и си гушках бебо и той сучеше (топличко му е било  Laughing)
После той се разболя и единствено сучеше, нищо друго. Сега гърдите ми са като на прясна родилка, а тамън се бяха настроили на 3-4 кърмения дневно  Rolling Eyes
Тук прочетох една статия за кърмене по време на болест, която ми помогна.

# 7
  • Мнения: 234
Безкрайно Ви благодаря мили мами!  bouquetКакто винаги сте изчерпателни и много помагате!  bouquet
Аз все още си покашлям и тъкмо се зарадвам, че нямам т-ра и оп пак 37.4!Малко се притеснявам, че не спада трайно, а поддържам тия иначе не високи стойности.....Но както препоръчахте си се кърмим с бебка когато и както пожелае:)
Звездичка, как да си приготвя клеева тинктура?Аз само съм чувала за невероятната и сила, но не съм я изпитвала още!

# 8
  • Мнения: 2 401
brandi, клеевата тинктура я приготвям като в бурканче смесвам 30 гр клей с едно шишенце чист спирт90%, слагам го в хладилника за 10 дни, като от време на време разклащам бурканчето. Накрая прецеждам!
Дано скоро да си напълно здрава, аз знам, че е нормално и след като нещата са се нормализирали, да има няколко дни още температура!

Общи условия

Активация на акаунт