Витамини преди бременност ??

  • 20 638
  • 18
  •   1
Отговори
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Здравейте момичета,
Освем филиевата киселина която моята докторка ми предписа какви витамини вие пиете ?? Имало някакви за бременни, но не съм питала в аптеките. И хубаво ли е да се тъпчем предварително с един куп витамини. Взех си на своя глава Вит С и Вит Е ? Какво ще кажете  newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 60
Аз вместо витамини на таблетки консумирам голямо количество плодове. Всяка вечер си правя коктейл - сок от следните плодове и зеленчуци: портокал, киви, ябълка, морков, целина, червено цвекло и го изпивам. Съдържа доста витамини и е много полезно за организма.

# 2
  • Мнения: 4 700
Преди бременност е zадължителна само фолиевата киселина. А другите витамини са необходини при установяване на бременност.

# 3
  • Мнения: 90
Аз пия витамини за бременни, но откакто разбрах, че съм бременна. Преди това пиех фолиева киселина.

Между другото и в самите витамини има фолиева киселина. Според мен не е лошо да се пият каквито и да е витамини -  само могат да ти помогнат Simple Smile Аз лично пия Мама Вит /около 14 лева е опаковката и стига за един месец/

# 4
  • Мнения: 625
Фолиевата киселина е достатъчна,ако все още няма бременност.Аз съм нещо против витамините и ще кажа защо,макар това да са мои предположения.Преди време пих Геритамин нео и витамин Е.След два месеца ми откриха голяма киста.Някъде четох,че има връзка между пиенето на вит Е и естрадиола.Точно него месец естрадиола ми беше ужасно висок.Все си мисля,че витамин Е беше причината за тая киста и го спрях.Пак казвам,че това са си мои ''размисли и страсти'' Wink но повече няма да пия витамини просто ей така.Наистина е по-добре,да ги заместим с плодове.

# 5
  • София
  • Мнения: 35 937
2-3 пъти в годината е добре да се приемат Поливитаминни комплекси.
Спокойно може да си пиеш и витамини за бременни дори да не си бременна / с почивки през 2-3 месеца/
А Омега 3 е задължителна.

Трябва да се внимава най-вече с вит.А - да не се предозира, да се правят почивки.
Винаги чети етикетите Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 737
Аз, съм пациентка на КИРМ Плевен, там ни изписват преди опит, а и след него следните витамини: ФК, която при мен е Неофолик Мета, Витамин Е, Антиоксидант на Валмарк, Селен на Валмарк, Лимфомиозот (капки). Но смятам, че преди да започнеш приема на каквито и да е било витамини и добавки най-добре е да се консултирате с доки първо Peace

# 7
  • Мнения: 4 700
Имам едно върпосче относно селена. За какво го иzписват него??? АЗ съм в Германия и като питах zа селен в аптеката и аптекарката категорично откаzа да ми го даде, а лекаря ми каzа, че селен не ми трябва.  Thinking

# 8
  • Мнения: 4 737
Имам едно върпосче относно селена. За какво го иzписват него??? АЗ съм в Германия и като питах zа селен в аптеката и аптекарката категорично откаzа да ми го даде, а лекаря ми каzа, че селен не ми трябва.  Thinking

Аз, съм с Хипер функция на Щитовидната жлеза и предполагам поради тази причина ми е изписан Peace

# 9
  • Мнения: 651
Преди бременност е zадължителна само фолиевата киселина. А другите витамини са необходини при установяване на бременност.

# 10
  • Мнения: 1 849
Аз бих внимавала с витамините при планирана бременност. Лекарят най-добре знае дали и кои точно са подходящи в дадения случай.  Peace Фолиевата обаче е задължителна! Wink

# 11
  • Мнения: 4
Ех тази фолиева киселина, май на всички я изписват.

Както беше написала една жена в една друга тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=360761.30

Цитат
Най-активни източници на фолиева киселина са броколи, карфиол, варива (боб, грах, картофи), спанак, черен дроб, портокал, агнешко и телешко месо,  овесените ядки, пшеничен зародиш, хляб, всички тъмнозелени зеленчуци.

Аз бих добавила, че я има и в жълтъците на яйцата, тиквата и ядките.

Цитат
...с времето са се променили околната среда и  хранителните навици на хората и ако навремето баба е яла зелении през ден, то днес какво ядем ние - нитрати, оксалати и прочее гадости.
А баба не е имала  и богатия избор между сирена с палмово масло, вафли с меламин, чипсове, консерванти, Е-та и всички иновации, измислени за улеснение препитанието на забързания гражданин.

Аз лично не пия никакви хапчета, ами си хапвам здравословно и чета етикетите на храните. Не всички Е-та са вредни (например Е300 - аскорбинова киселина или витамин С ).
През 2-3 дни си готвя супа или яхния. Не ям мазно и пържено, ами само варена, печена или сурова храна за да не повръщам (7г.с. съм).




# 12
  • Мнения: 4 700
imdnme, иам zаЩо да я иzписват. Имам приятелка, на която ниЩо не и беШе иzписано, zаЩото нали всичко можем да си набавяме с раzнообраzна и zдравословна храна. Е супер бременност си иzкара, никакви болежки, никакви проблеми. Трагва да ражда, нормално раждане и.... бебе със спина бифида. Много иzраzена форма. Живя 10 дни и почина.

Таzи жена цял живот няма да спре да си zадава въпроса дали детето и нямаШе да е живо, ако беШе пила тая пуста фолиева киселина. Прави генетични и там всичко й е наред, няма мутации, няма ниЩо. Та аz не искам да съм на нейно място.

# 13
  • Мнения: 1 849
Аз също смятам, че не всички витамини, минерали и хранителни вещества могат да се набавят с храната.  Peace Просто качеството й в днешно време не е такова, каквото е било на времето. А и кой изявда 2кг. портокали дневно, за да си набави достатъчно витамин Ц промерно?! Все пак е доказано, че има неща като фолиевата, желязото и омегата, които трябва да са достатъчно, за да може бебето да се развива добре. Мисля, че е въпрос на лична култура дали една жена профилактично пие това, от което бебето би имало нужда или не. Въпрос на личен избор.  Wink

# 14
  • Мнения: 4
Всеки решава за себе си и си поема отговорността разбира се. Моята дъщеричка се роди съвсем здрава и сега е на 1 годинка.

Общи условия

Активация на акаунт