английски език с "Британика"

  • 66 270
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
решила съм да запиша детето си на английски език и се чудя къде (във София)? От  класа му има няколко деца които посещават Британика-алианс, но има и недоволни родители! Споделете мнения по въпроса, или идеи за други алианси.

# 1
# 2
  • Мнения: 6 031
Както от всяка школа и от Британика има и доволни и недоволни.
На моя приятелка дъщерята учи английски в Британика вече 7-ма година и са доволни. Преди беше в клона на Дойран, сега е в този на бул.Прага.

# 3
  • Мнения: 165
Казаха ми, че цената е 850лв/година и отделно се купуват учебник+тетрадка, което ми се вижда много  newsm78. Но все пак ако си заслужава бих ги дала, затова исках да чуя и други мнения.
В предишната тема прочетох, че зависело на какъв учител ще попаднеш. Може би затова има и недоволни, но как да се прецени

# 4
  • София
  • Мнения: 403
Освен цената погледнете и колко учебни часа предлагат за тези пари. Преди години сравнявах цените на Британика и Алианса и се оказа, че в Британика цената за един учебен час излизаше почти двойно.

# 5
  • Мнения: 382
850 лв? Ами то излиза почти колкото детето да ходи на частни уроци...

# 6
  • Мнения: 819
Здравейте!
Аз съм от недоволните от Британика.Големият ми син ходеше три години,дадохме много пари и накрая като започна да учи английски и в училище,се оказа,че нивото му не е кой знае какво newsm78.Бързам да уточня,че детето ми е отличник навсякъде,имаме награди и от състезания по математика.Тоест причината е по-скоро в учителките,които се сменяха всеки срок и всяка си имаше своите изисквания.Често се получаваше така,че аз му дообяснявах граматиката и накрая се ядосах и го отписах.Сега учим вкъщи сами и в училище.
Не забравяйте,че в Британика има голямо текучество на преподаватели.Моите впечатления са от клона им на "Бели брези".
Успех желая на всички и всеки да намери подходящия за него курс!

# 7
  • София
  • Мнения: 320
Моятя дъщеря посещава Британика от 4 години, филиал Гео Милев, като цяло съм доволна, но наистина зависи от преподавателя, първата и последните две години имахме късмет и сме при добри "миски" - строги, но не дотолкова, че детето да загуби желание да учи. Относно таксата - не е ниска, но се плаща на четири пъти, след първата година се ползва отстъпка от 5%.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А да не забравяме, че и от самото дете си зависи. Главите им не са кутии, в които с фуния да се влива мат'рЯл.
Аз съм от сравнително доволните. Ходи вече 3г. и "миските" са ни много готини и стабилни.
Иначе е скъпо, да. Всяко ниво е различно като брой часове и заплащане.

Mnogodetna mama - това, че детето ти е отличник не е критерии, че в Британика не са го научили. Според щерка ми, в училище и в Британика се учат мнооооого различни неща. Е, остава минусът, че е сменял много преподавателки.

П.П: имам съседка, чиито 2 деца са в Британика. Ми едното завършва с около 90% успеваемост, а другото е около 60-те. Кой е виновния, според вас?

# 9
  • София
  • Мнения: 1 634
Всичко зависи от детето, но и това , на какъв преподавател ще попадне!

Ние бяхме в Британика - не съм доволна! Naughty
Обаче беше най-близката до нас школа и невъзможността да водя и довеждам детето, ме принуди да избера Британика.

Защо НЕ съм доволна?

1. Всяка година - доста по-високи такси! Обяснението: "Ами в по-високите нива учителите били с по-висок ценз" Shocked Говорим за 3-4 клас!

2. Текучество на учители - като на стаж! Всяка за по няколко месеца!,.. После разбрах - ниско им е заплащането-постоянно имаха обяви в сайтовете за работа!. Оттам и неподходящи като кадри учители. Напр: в 7-ми клас моя син сам се отказа - по средата на годината! Учителката беше бизнес-дама с чанта "Версаче", личен шофьор и др подобни екстри, които се превръщаха всеки час в тема на обсъждане - подклаждана от нея самата! Даже и на родителските се опитваше да се самоизтъкне! ooooh!

3. (следва от т.2) Една от учителките 'на въртележката' се оказа, че толерира 2 момичета в класа! Запазва им първия чин, за да гледат по-добре видеото и да чуват по-добре от касетофона!  Shocked Да не говорим за обидните думи! Моя син ме попита един ден - Мамо, какво значи 'нехранимайковци' и 'гамени'? Сами си правете извода, бяха в по-долните класове - 4-ти или 5-ти! Събрахме се 5-6 родители и ни я смениха!  Naughty

4. В 6-ти и 7-ми клас забелязах, че детето отделя мнооого повече време за подготовка по английски в училище (госпожата беше с невероятно високи изисквания и ги научи на мн неща!) , отколкото за Британика Thinking А докладите в края на всяка година бяха отлични!

5. След като сме вече в Първа Английска и видях как се учи английски, мнението ми за подготовката в Британика се потвърждава - не е най-добрата школа! Или просто в нашия филиал беше така!

И последно: вероятно доста по-малко деца избират Британика - обадиха ми се в началото на 8-ми клас по тел да ме четкат , че моя син им бил най-добрия ученик, няма ли да продължи при тях? Е, казах им това, което констатирах и тук, пред вас  Peace
Може би в другите центрове на школата е различно!,.. Споделям личен опит и наблюдения и никого не ангажирам с това

Една съседка още в 6-ти клас си премести детето от Британика  в Британския съвет и мисля, че решението й беше най-правилно! Таксите обаче , на мен ми бяха в повече,.. Но със сигурност си заслужава!

# 10
  • Мнения: 819
Напълно съм съгласна с предния пост!И на мен ми се обаждаха от Британика,за да" четкат" детето ми,за да продължим при тях,но аз вече бях взела решение да се махаме.
Шани-синът ми е с 90% успеваемост,а аз съм от амбициозните родители,които желаят децата им да напредват качествено.Вярно-научихме стотина думи,прочетохме една книжка,но това не е достатъчно.Не може аз да играя вкъщи ролята на преподавател и да обяснявам  взетите изрази и граматични правила!
За късмет от миналата година учим английски в училище при много добър преподавател-мъж,е казвам ви,че той им преподаде за една година материал,който ние в прословутата Британика учихме за две години! #Crazy
Та това е от мен,причината не е в децата,а в начина на обучение и преподаване! newsm78

# 11
  • Мнения: 165
аз не съм доволна от това което учат по английски във училище, първият срок нищо не научиха.
Има един филиал във Подуяне , който ще ми е близо. Но щом се сменят преподавателите постоянно, това не е добре. 

# 12
  • Мнения: 40 752
аз не съм доволна от това което учат по английски във училище, първият срок нищо не научиха.

Мами, няма дете, което да научи език в училище. Е, не говорим за ЕГ-тата, но чувам, че даже и там не всички научавали и децата ходели на уроци даже #Crazy И причината е не само в учителите. Просто от един клас с 30 деца 20-25 нямат никаква мотивация и интерес. Съответно не научават нищо, но пък спъват развитието на по-будните. Освен това понеже им е скучно, развалят дисциплината, смущават урока и нервират преподавателите. В резултат учителите или почват да преподават през пръсти, или напускат и идват такива, които никъде другаде не могат да се класират. Това е.
Език се научава само частно или в група, в която ВСИЧКИ деца са на едно ниво и ИСКАТ да научат, а родителите също оказват позитивен натиск (нали са дали пари). Е там вече нещата опират и до качествата на учителя. Едно към едно същото е положението и с уроците по МАТ и БЕЛ в 7 клас.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 747
Дъщеря ми посещаваше клона на 5те кюшета. Това ни беше най-удобният офис. Живеем в Надежда.
Бях много доволна. Но карах много тежка бременност и я спрях, нямах физическа възможност да я водя и прибирам Sad

# 14
  • Мнения: 8 567
Синът ми учи в Британика от 1 клас.
Текучество при нас не съм забелязала, по-скоро политика на фирмата е различен учител да преподава в различно ниво, в което не виждам нищо нередно.
Измежду децата с над 95 % се предлагат такива за стипендия, моят син беше сред номинираните миналата година. За тази още не знам.
Учи английски само там, не заляга над учебниците особено, говори и пише свободно на езика. Преразказите му на анлийски са по-добри отколкото на български.
Групата е от 12 деца, има допълнителни безплатни часове, за които не питаш ти, а ти ги предлагат, когато видят, че детето не се справя добре или е отсъствало.
Папките с работите на децата са подредени в коридора, по всяко време можеш да провериш, да попиташ, да се информираш, ако е без домашно два-три поредни пъти ти се обаждат Embarassed

Имат разбира се и трески за дялане, но в сравнение с държавното училище е на светлинни години.

И най-важното е, че синът ми се справя отлично и ходи с огромно желание, без аз да съм полагала абсолютно никакви усилия, за разлика от "клизмите" в училище.

Това, което не ми харесва е темпото. Някак си по-ускорено ми се иска.

# 15
  • Мнения: 165
 Ако решим да го запишем във Британика, дали ще мога да си купя учебник "на старо"?

# 16
  • Мнения: 8 567
Не мисля, всяка година сменят методите на обучение, случва се да обединяват две години в една и т.н.

# 17
  • Мнения: 1 296
Наскоро бях на гости на моя приятелка и от ,,Британика,, се обадиха да кажат, че детето й е издържало успешно незнам си какъв изпит и че му се полагал някакъв друг безплатен тест. Тъй като много комплименти чух по телефона, сега де замислям дали и нея не са четкали с качествата на детето й  newsm78?

# 18
  • Мнения: 1 349
Имате още едно негативно мнение за Британика и от мен. Всичко се покрива с по-горе описаното. Много е важно на какъв учител ще се попадне. В предния срок дъщеря ми напълно отказа да учи английски, защото "госпожата ме мрази и аз няма да уча". Налага се да обяснявам постоянно у дома. Явно часовете преминаваха неефективно.
Преместиха я в друг филиал в средата на годината. За щастие, новата учителка е прекрасна и работи добре. Но другата година не се знае коя ще се "падне" и в кой филиал ще ни изпратят. За това се замислям за други варианти.

# 19
  • Мнения: 1 349
Наскоро бях на гости на моя приятелка и от ,,Британика,, се обадиха да кажат, че детето й е издържало успешно незнам си какъв изпит и че му се полагал някакъв друг безплатен тест. Тъй като много комплименти чух по телефона, сега де замислям дали и нея не са четкали с качествата на детето й  newsm78?

Да, това с четкането ми е много неприятно. Аз си виждам прогреса на детето, а те ми обясняват как е едва ли не е чудо на чудесата и са много впечатлени.

# 20
  • Мнения: 1 296
Именно това ме озадачи, че то не бяха суперлативи, не бяха комплименти. Аз я питам - изпита беше преди седмица. Като го е издържал с такова отричие, защо не ви се обадиха, а трябваше ти да ги търсиш по телефона и да питаш? И след около два часа да ти се обадят с ,,прекрасната новина,,? Аз понякога съм много скептична към прехвалените неща  newsm78

# 21
  • Мнения: 40 752
Е, то "големите" изпити са FCA, CAE и CPE, като даже първият няма практическа стойност. Но те се оценяват в Англия и няма "шест-пет". За другите "велики" вътрешни изпити от школата могат да си правят каквото искат.

# 22
  • Мнения: 165
Аз вчера разбрах от една майка, че се ходи само 2 пъти седмично за 870лв+100лв. за учебници  Shocked  Не е доволна от това което са учили до сега.
 И на нея са и се обадили да и кажат колко са доволни от детето и.
Давайте други идеи за школи по английски език

# 23
  • Мнения: 1 296
Точно поради подобни коментари, а и това, което чух с ушите си при моята приятелка, ме карат да съм така скептична. Но предполагам каквото е и в ,,Британика,,, такова ще е и във ,,Фарос,,. Не зная, много съм объркана. А в същото време нашият големият син от два месеца настоява да го записваме и ние в тази школа. Иска да кандидатства в Англия и му трябва добра езикова подготовка. Затова и влязох в темата онзи ден.  Принципно само таксата ни възпираше досега. Не че за обучението на детето си някой ще си стиска парите или че няма да ги подсгури. Причината беше различната информация, както и факта, че това са близо 1000 лева и не е лесно току така да се дадат за нещо, което няма да е дотам полезно после.
Негов съученик посещава втора година ,,Британика,, на бул. ,,Прага,,,  и казва, че е доволен. Ама всеки си има критерий, както и всеки си има мнение.
Та затова ние конкретно все още не сме предприели подобно крачка. А времето си напредва и ще трябва да се спираме на конкретно решение за детето си в крайна сметка.

# 24
  • София
  • Мнения: 403
Аз пак да предложа Алианса. Като съотношение цена качество за мен това е най-добрият избор. Всяка година има изпит, който се оценява в чужбина и се вижда действителното ниво на детето. Но пак много зависи и на какъв преподавател ще попаднете.

# 25
  • Мнения: 8 567
Точно това, че се ходи два пъти седмично при нас наклони везните.
Броят часове е същият, или почти същият като в Алианс, но два пъти, а не три пъти седмично, което за мен и за детето е по-удобно от гледна точка на пътуване и загуба на време.
Сега , в 5 клас е по  два астрономически часа два пъти седмично с по едно междучасие, но не знам колко минути е то. newsm78
Мисля, че в Британика са общо 150 учебни часа годишно за 5 клас.

# 26
  • Мнения: 1 296
Аз ще погледна в нета да видя къде има офиси и какви са им схемите за плащане. Благодаря ти, марго.

# 27
  • София
  • Мнения: 403
По мои сметки в Алианса учебните часове са около 200 за година. За съжаление Алианса няма офиси и не на всеки е удобно да го посещава.

# 28
  • Мнения: 1 296
Да, видях, че се намират на ,,Оборище,,

# 29
  • софия
  • Мнения: 113
Да се включа иа з- моята дъщеря посещава Британика вече 6та година.В началото бях много доволна,но последните 2 години не съм.Аз също мисля,че зависи от учителя,но и служителите в офиса ми късат нервите Twisted Evil! Напоследък все няма места за желаните часове,а и наистина твърде лесно изкарва високи резултати.Но и в училище английския не е на ниво и не мога да направя сравнение.Аз също мисля,че Алианса е най-добре,но за по-големите деца е много трудно да го съчетават с училище,няма избор на часове.Едно дете о т нашия клас ходеше на Алианс от 1 клас и имаше впечатляващ напредък,но в 5ти имаха нулеви часове,а в Алианса имаш само 1 вариант за посещение на тази възраст и го преместиха в Британика.Мйката каза,че последната е ала-бала.И аз съм в чудене къде да го учи английския newsm78!

# 30
  • София
  • Мнения: 403
Действително има известен проблем с часовете, особено ако държите детето ви да посещава курса на определена госпожа. Тази година ни е много трудно, но пък ако се откажем ще се обезсмислят шестте години обучение досега. Освен това се оказва, че децата са доста издържливи на натоварване. Миналия срок синът ми три пъти в седмицата се прибираше сам от Алианса, готвеше си уроците и после отново пътуваше към училището. Пътят му само в едната посока е около час. Не вярвах, че ще се справи, но успя и дори не мрънкаше.

# 31
  • Мнения: 8 567
http://alliance-bg.com/courses-language/kursove-po-angliiski-ezik-za-uchenitsi
В сайта на Алианс виждам,  че от 2 до 6 кл. децата имат по 5,75 уч. часа общо седмично, в Британика мисля, че са 5 ч. седмично по 40 мин.
Т.е. в Алианс имаш около 25-30 часа повече годишно.
За по малко пари.
Ако ти е удобно да ходиш само по време, когато те ти определят и само на онова място, където се помещават е по-изгодно.

То и към Бритиш консул има курсове, мисля, че са най-добри, но пък и цената им е също толкова добра!
Че и повече!

На моя син ще му трябва не по-малко от половин час за отиване и още толкова за връщане от Алианс.
Това си е цял час плуване например.

Въпрос на избор - цена, качество, време..

# 32
  • София
  • Мнения: 403
И аз смятам, че в Бритиш консул курсовете са по-добри, но пък цените им са много високи. Синът на моя колежка учи до 10 клас в Алианса, изкара CAE и от тази година го записаха в Бритиш консул да усъвършенства езика. Мисля, че това е доста добро решение.

# 33
  • Мнения: 40
И аз смятам, че в Бритиш консул курсовете са по-добри, но пък цените им са много високи. Синът на моя колежка учи до 10 клас в Алианса, изкара CAE и от тази година го записаха в Бритиш консул да усъвършенства езика. Мисля, че това е доста добро решение.

По дефиниция се предполага, че в Британския съвет ти осигуряват гарантирано качество на преподаването, вкл. преподаватели с матерен език английски или поне такива, живели достатъчно дълго време в англоговоряща страна, за да не се отличават много от местните  Grinning Ако преподавателите са такива, можете да сте сигурни, че получават възнаграждения значително по-високи от тези на българските им колеги в другите езикови школи. Които са дразнещо, да не кажа обидно ниски - поне такива бяха преди 2-3 години, сега в кризата може да са паднали още повече. В държавата на абсурдите не секват опитите да се ловят маймуни с трици, още по-добре ако може и без трици да стане номера Grinning

# 34
  • Варна
  • Мнения: 282
За Британика смятам, че малко лежерно подхождат към обучението. Дъщеря ми е там втора година, а приятелката и почна в Европа, и като гледам материала, които вземат, постоянните тестове и проверки ще я настигне скоро.

# 35
  • Мнения: 1 296
Ние днес пак говорихме с моя син за тази ,,Британика,,. Препоръчах му да погледне и Бритиш консулт какво предлагат, както и Алианса. И сме на кръстопът с една дума Crossing Arms

# 36
  • Мнения: 165
Ох и ние така. Започвам да си мисля, дали няма да е па добре да го запиша отначало във друга школа и после във Британика- за доусъвършенстване на езика newsm78

# 37
  • София
  • Мнения: 403
Ох и ние така. Започвам да си мисля, дали няма да е па добре да го запиша отначало във друга школа и после във Британика- за доусъвършенстване на езика newsm78


Извинявай, но не можах да се сдържа. При толкова негативни отзиви за Британика, да решиш да си пратиш детето там да доусъвършенства езика, това не мога да го разбера   ooooh!.

# 38
  • Мнения: 165
Права си! Но повечето които са недоволни, децата им продължават да ходят на Британика. Затова се замислих... Embarassed

# 39
  • Мнения: 8 567
На Британика таксите са едни от най-високите, в същото време имат повече филиали и повече групи от всички останали, обучават годишно повече деца от останалите школи.
За да преминеш в следващо ниво ти е необходим успех над 75 %. Поддържа се ниво сред децата там над средното.
От школата полагат всякакви усилия децата да го постигнат - допълнителни часове, срещи с родители и т.н. Независимо от това има и деца, които отпадат.

Може и те д а не са доволни, но вероятно форматът на обучение не е подходящ за тези деца.
Това, което харесвам е, че не ги залъгват с напразни обещания, само за да им вземат парите.



# 40
  • Мнения: 165
Една съседка ми каза, че внукът и бил ходил на англ.език във Авенир, но не намерих в интернет такава школа. Чували ли сте я?

# 41
  • София
  • Мнения: 403
Права си! Но повечето които са недоволни, децата им продължават да ходят на Британика. Затова се замислих... Embarassed

Да ти кажа и това също не го разбирам. Да си даваш доброволно парите след като не си доволен от обучението, това си е жив мазохизъм.

# 42
  • Мнения: 1 296
Може би не всички родители гонят някакви цели с тези курсове там, а по-скоро поддържане ниво на езика. Затова правят този компромис. Докато ние трябва да се насочим към школа, която след това гарантира успешно представяне при кандидатстване в чужбина. И честно казано, мисля, че вече закъсняваме.

# 43
  • Мнения: 8 567
За колко голямо дете говориш, tzarina?

И за какъв език?

# 44
  • Мнения: 165
Права си! Но повечето които са недоволни, децата им продължават да ходят на Британика. Затова се замислих... Embarassed

Да ти кажа и това също не го разбирам. Да си даваш доброволно парите след като не си доволен от обучението, това си е жив мазохизъм.


и пак си права  Peace

# 45
  • Мнения: 1 296
За колко голямо дете говориш, tzarina?

И за какъв език?

За английски и за 11-ти клас.

# 46
  • Мнения: 40
Може би не всички родители гонят някакви цели с тези курсове там, а по-скоро поддържане ниво на езика. Затова правят този компромис. Докато ние трябва да се насочим към школа, която след това гарантира успешно представяне при кандидатстване в чужбина. И честно казано, мисля, че вече закъсняваме.

Е, при това положение е логично да изникне въпроса в Щатите ли искате да учи или в Кралството?

# 47
  • Мнения: 40 752
Може би не всички родители гонят някакви цели с тези курсове там, а по-скоро поддържане ниво на езика. Затова правят този компромис. Докато ние трябва да се насочим към школа, която след това гарантира успешно представяне при кандидатстване в чужбина. И честно казано, мисля, че вече закъсняваме.

Никоя школа не гарантира нищо. Всичко си зависи от детето. Школата може повече или по-малко успешно да му помогне да се научи, но няма школи с фунии (за наливане на знания).

# 48
  • София
  • Мнения: 1 634
За колко голямо дете говориш, tzarina?

И за какъв език?

За английски и за 11-ти клас.

Tzarina, Британски съвет мисля, че е най-подходящия избор , особено и за чужбина,..
 Thinking Нека и другите се изкажат все пак ...
Таксите са високи, но преподавателите - натюр англичани!   Peace
Имате ли някакво ниво по английски все пак? Или сте учили друг език до сега

# 49
  • София
  • Мнения: 403
И аз мисля, че във вашия случай Британският съвет е най-добрия избор, стига разбира се да сте добре с езика. Ако сте изостанали с подготовката и имате много да наваксвате, може би трябва да се ориентирате към частни уроци.

# 50
  • Мнения: 1 296
Сина ми е с много добро ниво на владеене на езика, но трябва да се усъвършенства и граматиката. Той в момента разглежда сайта на Британския съвет. А относно парите - именно защото не са малко, със съпруга ми смятаме, че е по-добре като се дават за нещо, то да е подплатено и аргументирано със съответите качествени знания. Именно защото не са лев и два. Като се инвестират в знания, поне да знаем, че те ще са на ниво и ще са стойностни.

# 51
  • Мнения: 40
Сина ми е с много добро ниво на владеене на езика, но трябва да се усъвършенства и граматиката. Той в момента разглежда сайта на Британския съвет. А относно парите - именно защото не са малко, със съпруга ми смятаме, че е по-добре като се дават за нещо, то да е подплатено и аргументирано със съответите качествени знания. Именно защото не са лев и два. Като се инвестират в знания, поне да знаем, че те ще са на ниво и ще са стойностни.

Кажи за държавата, ако е за щатите, имам какво да кажа относно подготовката по SAT

# 52
  • Мнения: 1 296
Иска в Англия да кандидатства, но ще му трябва успешно положен изпити за сертификати по CAE .

# 53
  • Мнения: 40 752
Иска в Англия да кандидатства, но ще му трябва успешно положен изпити за сертификати по CAE .

Чисто статистически, май АВО 3 имат най-добри показатели на кембриджските изпити. Или поне така твърдят в сайта си. Имали били и българи и англичани за преподаватели, лицензирани са да провеждат изпитите.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 282
"За да преминеш в следващо ниво ти е необходим успех над 75 %. Поддържа се ниво сред децата там над средното.
От школата полагат всякакви усилия децата да го постигнат - допълнителни часове, срещи с родители и т.н. Независимо от това има и деца, които отпадат."


Е чак пък отпаднали.....невярвам!!

# 55
  • Мнения: 8 567
"За да преминеш в следващо ниво ти е необходим успех над 75 %. Поддържа се ниво сред децата там над средното.
От школата полагат всякакви усилия децата да го постигнат - допълнителни часове, срещи с родители и т.н. Независимо от това има и деца, които отпадат."


Е чак пък отпаднали.....невярвам!!


Дали вярваш или не си е твой проблем. Аз споделям това, което знам.
С единствената цел да е полезно евентуално на някого.
Познавам дете, което не покри 75 % и ходи на някакви допълнителни курсове пак там. Може би да имаше вариант да не отпадне, а да повтаря, но явно родителите са предпочели индивидуално обучение. Сега учи с частен учител вкъщи.
Просто ученето на език в група не е неговият начин.

# 56
  • Мнения: 7 149
Познавам дете, което не покри 75 % и ходи на някакви допълнителни курсове пак там. Може би да имаше вариант да не отпадне, а да повтаря, но явно родителите са предпочели индивидуално обучение. Сега учи с частен учител вкъщи.
Просто ученето на език в група не е неговият начин.
Това са единици и изключения. Вероятно детето е посещавало безплатни консултации, които са включени в програмата на обучение в Британика.
Трябва да си много ограничено и незаинтересовано дете, за да изкараш под 75 % в школата.

 

# 57
  • Мнения: 8 567
Не, не бяха безплатните консултации, поне не от вида, който посещават обикновено децата -когато са отсъствали или пък ако имат дребни пропуски.

Различно беше, но не съм се старала да го запомня, беше продължителен курс в рамките поне на месец. Наистина не помня. А и не ни касаеше.
Детето, за което става въпрос е средностатистическо, нито много ограничено, нито много надарено

На сина ми му харесва в Британика, което за мен е важно.

# 58
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Трябва да си много ограничено и незаинтересовано дете, за да изкараш под 75 % в школата.

или да си дете на родители с болни амбиции...
От всяка пръчка свирка не става.

# 59
  • Мнения: 7 149
или да си дете на родители с болни амбиции...
Вероятно за такива родители става въпрос.
Пропуснала съм тази част на постинга:

... но явно родителите са предпочели индивидуално обучение. Сега учи с частен учител вкъщи.

# 60
  • Мнения: 8 567
Явно "родителите с болни амбиции" станаха много модерни напоследък. С тях се обяснява всичко или почти всичко. Успокоително звучи.

# 61
  • Мнения: 40 752
Явно "родителите с болни амбиции" станаха много модерни напоследък. С тях се обяснява всичко или почти всичко. Успокоително звучи.

О, амбициите са хубаво нещо. А дали са болни си проличава лесно. Ако детето ходи на курсове по английски от малко, или на школа по математика, или на нещо друго, но после напредва и си взима сертификатите, или влиза в СМГ след 4 клас, или постига друг успех, то значи са си били добри и здрави амбиции. Ако обаче хлапето още едва срича на английски, или изкара еквивалента на 3-ка на изпита и прочее, то амбициите явно са били болни. Болните амбиции се познават и по това, че все нещо друго е виновно - школата е скапана, системата е корумпирана, учителите са пристрастни и изобщо са се наговорили да провалят талантливото дете Twisted Evil

# 62
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Явно "родителите с болни амбиции" станаха много модерни напоследък. С тях се обяснява всичко или почти всичко. Успокоително звучи.

ми не. Винаги ги е имало...
Само не ми казвай, че не познаваш такива.
А за равен старт в живота да си чувала? Едното дете - на език и спорт, айде и друго, щото нали 1-еото ходи. Но кое дете какво му се удава - няма значение.
Такива ми ти мисли.
Иначе и на моето дете му харесва в Британика.
Обаче никак не бързам да запиша и 2рото си там. Просто то все още не е готово за 2ри език. Не мисля, че ще пожелае въобще да посещава школа по езици. И какво, зорлем да го мъча, щото "после ще вземе сертификат" и прочее щуротии.  Crazy
Черна станция, а какъв е твоят опит с Британика?

# 63
  • Мнения: 40 752
Черна станция, а какъв е твоят опит с Британика?

Никакъв. Дори сайтовете им не съм проучвала.

# 64
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
риторичен въпрос, Черна, само риторичен...  newsm53

# 65
  • Мнения: 40 752
риторичен въпрос, Черна, само риторичен...  newsm53

Е, не съм се сетила. Може би защото никъде в темата не съм се изказала по какъвто и да е начин за Британика. Писала съм само принципни неща. Ако бях обсъждала надлъж и шир силните и слабите им страни щеше да е друго.

# 66
  • Мнения: 8 567
Явно "родителите с болни амбиции" станаха много модерни напоследък. С тях се обяснява всичко или почти всичко. Успокоително звучи.

ми не. Винаги ги е имало...
Само не ми казвай, че не познаваш такива.
А за равен старт в живота да си чувала? Едното дете - на език и спорт, айде и друго, щото нали 1-еото ходи. Но кое дете какво му се удава - няма значение.
Такива ми ти мисли.


То по тая логика излиза, че ако едно дете закъса с математиката или БЕЛ в училище, и родителите му докарат частен учител, значи са  с "болни амбици".

Щом среща трудности-да ги зареже и да си кара с основното.

# 67
  • Мнения: 165
аз не мисля, че ученето на език е от "болните амбиции" на родителите. Никъде и за нищо нямаш шанс без да знаеш поне един език.
Според мен, "болни амбиции" са тогава, когато на детето ти нещо не му се отдава и ти го караш да го прави без да има желание за това.

# 68
  • Мнения: 8
И аз бях записала голямата си дъщеря в Британика - Бургас..изобщо не съм доволна. Учителите се държат мило, но децата не ги харесват..може би защото децата усещат най-добре хората. Детето ходеше без желание и нещо повече беше му безразлично, а е любознателна. Записах я в у-ще Европа, но Уви и там не се получиха нещата...много материали по английски, но в у-ще не се оправяше. Записах я и на частен преподавател..там идеално се справя, но за лятото няма къде да я запиша, за да поддържа нивото! Ако някой знае за Бургас някоя лятна школа на поносими суми и с добри отзиви да каже!
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт