Някой пътувал ли е до Шри Ланка?

  • 29 076
  • 99
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 631
Абе не е като да няма какво да се купи, ама си зависи от "купувача"...
Камъняци /скъпоценни/ е една от най-удачните покупки, но ако ще се носят.
Ванилията /екстракт/ е супер, ама как иначе - нали е местно производство? Имат и интересни подправки, ама и там е въпрос на вкус.

# 61
  • Мнения: 9 903
Има какво да се купи, ама да те заведат Simple Smile
Имат качествени кожени сандали и чехли(не са само със слончета и надписи), чанти, батик, чай, натурални мехлеми и илачи...едно от най-добрите за мен средства при настинка..
Порцелан, ако на някого му се мъкне... както и книги на английски на доста по-достъпни цени отколкото по големите книжарници на запад.

# 62
  • Мнения: 1 631
О, да! Чай! Непременно!

Огромен избор за чайопиещите!

# 63
  • Мнения: 8
Да, може би неясно се изразих Simple Smile. Аз си купих всичко от изброеното, без камъни. Скъпоценни камъни има в изобилие и са много красиви! Но това не е моят стил просто. Купих си пръстенчета за пръстите на краката и си ги нося поне. Имах предвид, че е трудно с дрехите, защото под шопинг това разбрах. Дребните неща не ги сложих в сметката. Препоръчвам олио от сандалово дърво, гел от алое, има един балсам за ухапване от насекоми, който много харесвам. Чанта и аз щях да си купувам, но все имаше някъде дефект и се отказах. Накупих си много подправки и чай!

# 64
  • Мнения: 24
На мен плажа в Мириса ми се стори добър, плажната ивица е дълга и сравнително широка. И 4иста, пове4ето плажуващи бяха туристи, нямаше местни, освен работещите в заведенията. Имаше туристи, които шнорхелуваха близо до брега и казаха, 4е са видяли водни костенурки.

На път за Коломбо пътувахме с австрийско семейство с 1 дете 4г, те дадоха добри отзиви за Тангале / Tangalle, а на маливите се запознахме с руснаци, които преди това са били в Хикадуа/ Hikкaduwa и бяха също много доволни и от град4ето и от плажа.

Не знам дали по-рано някой е споменавал, няма нужда да се обменят много пари предварително, има доста 4есто банкомати. Ина4е доларите са по-търсени отколкото евро.

Ако мислите от летището да взимате такси до Коломбо, на нас ни взеха 3.000 рупии, за сравнение автобуса е 150/ човек. Гледах, 4е такси от Гол/ Galle до летището е 8.000 рупии.

И на мен ми се искаше да си взема някой красив камък, но такива цени ми предлагаха, 4е се отказах. Особено като не мога да определя ка4еството им.  И наистина трябва да знаеш къде да отиеш ина4е цените са доста завишени и стоките изглеждат нека4ествени.

# 65
  • Мнения: 751
Здравейте, аз онлайн съм поръчвала от тези бижутери в Коломбо и съм много доволна. Като бижуто дойде, го проверих тук, за да съм сигурна, че всичко е наред. Ето ги https://www.elizabethjewellers.com/

# 66
  • Мнения: 4
Здравейте,
предстои ми пътуване до Шри Ланка през Октомври месец, сами си организираме екскурзията. Ще пътуваме с Flydubai airlanes през Дубай . Въпросът ми е дали ще ни трябва виза и за Дубай или с тази за Шри Ланка се минава? Също така знам, че тогава е дъждовният период и някой, ако е ходил по това време на годината, би ли ми препоръчал в коя част на острова да плажуваме, за да избегнем дъжда?  Thinking Притеснява ме и това, че билетите не са платени от мен, а Flydubai имат политика за Шри Ланка, която гласи че трето лице не може да плаща за  пътуващия, въпреки че картодържателя ще пътува с мен. Моля да споделите, ако някой се е сблъскал с този казус  Confused

# 67
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
За Дубай не ти трябва виза. Относно плащането - собственикът на картата трябва да е налице. Нормално е с една карта да се платят няколко билета, особено ако са на една резервация....
За времето не мога да помогна - ние ще бъдем там след две седмици - западното крайбрежие..
Доколкото знам октомври -ноември си е дъждовно, но божа работа. Ето ти сайт да се ориентираш.

http://www.selectiveasia.com/sri-lanka-holidays/weather/october


С Флай дубай има ли опция за предварително чекиране и принт на билети или на летището само? Без багаж сме.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 6 587
Здравейте,момичета!
Вчера платихме билетите и вече със сигурност,живот и здраве,ще посрещнем Коледа и НГ на Шри Ланка.
Имам едно питане засега-има ли там хубава,студена наливна бира? Grinning
Интересно ми беше да изчета всичко преди това.Много е полезно.Ако някой се сети нещо,може да допълва. Simple Smile

# 69
  • Мнения: 9 903
За наливна не помня, но бутилираната е 600 мл и е страхотна. Ние останахме най-вече на Lion.

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 6 587
Много благодаря за бързия отговор! bouquet Grinning
Е,тогава ще я преживеем тази Шри Ланка. Laughing
Мисля,че съм пила Лион и я харесвам!

# 71
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Потвърждавам за Lion, че е и евтина. Наливна не сме поръчвали, обаче.  Нали знаете къде се продава алкохолът? Дано не хванете и някакъв техен празник - тогава освен по хотелите - няма. Ние хванахме някаква тяхна нова година и...... ooooh!

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 6 587
Имате ли впечатления от хотел Hikka tranz Cinnamon?
Намира се в Хикадува.
Ще ми е полезна всякаква информация. Praynig

# 73
  • София
  • Мнения: 350
Имате ли впечатления от хотел Hikka tranz Cinnamon?
Намира се в Хикадува.
Ще ми е полезна всякаква информация. Praynig

Аз съм спала в Cinnamon Lodge Habarana 5* и ми направи отлично впечатление. Веригата е добра и предполагам, че търсеният от вас хотел ще е на ниво. Hands Plus1

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 6 587
Много благодаря,Диана! bouquet
Дано е хубав хотела,че целият престой ще е там.
Весели празници Ви желая!

Общи условия

Активация на акаунт