Гука, смее се, расте като гъбка декемврийското дете № 4

  • 24 828
  • 754
  •   1
Отговори

Анкета

Как се роди вашето бебе?

Опции:

# 30
  • София
  • Мнения: 700
Здравейте, мацки!!!

Сега простирах навън - голям студ!!! Или  на мен така ми се струва??? Да не би да има някоя мама, дето ще излиза на разходка днес?
Аз с тая ангина щяла седмица ще стоя у дома. Евентуално в петък, таткото ще работи от вкъщи и ще го накарам да изведе Филип да подиша чист въздух

За килограмите - в болницата оставих 9, 1 седмица след изписването свалих още 5.
След 4 дни навън с количката свалих още 1,5кг. Имам да свалям още около 5, за да си върна килограмите от сватбеното пътешествие  Laughing Надявам се, че азходките през пролетта ще ми се отразят благотворно, че в началото на май сме на сватба
За колажа - невероятен е, Светле!!! Страхотна работа си свършила. Аз така и не намерих подходяща снимка на моят бебок и затова не присъства в този колаж...
А къде е инфото за това къде трябва да се качат снимките?
За кафето - кърмещите мами, позволявате ли си кафенце сутрин? аз обичам много, но не смея да си правя, за да не будува цял ден бебока

# 31
  • Мнения: 519
Здравейте и от мен! Peace
Колажът е страхотен! Поздравления за майстора! Hug

Бяхме на консултация миналата седмица и ни биха първите ваксини. Вечерта си изкъпахме беба без никакви проблеми. Гери вече е 60 см. и 5,400 кг. Най-накрая посетихме и ортопед, но за щастие няма никакви проблеми.

Да ви питам - по колко мл. ядат бебоците ви? Беба е изцяло на АМ. Започнах да ѝ давам по 150 мл. от вчера, но се чудя да не би да е много... Rolling Eyes

За килограмите - остават ми още 7-8 кг. но се надявам, че като започнем с интензивните разходки, всичко ще си дойде на мястото. Whistling

За люлките - ние сме с ето тази http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/4233 Може и на ток да работи. Изглежда много "седнала", но когато сложиш бебчето вътре и се изправя. Уф ама го обясних и аз. Embarassed

Последна редакция: ср, 16 фев 2011, 11:30 от enigmata

# 32
  • Мнения: 1
7/8, страхотен колаж! Благодаря ти за положения труд  Hug

Ада, както винаги страхотно заглавие! Къде се загуби?

Аз бързам да се похваля и пу-пу да не чува дявола, но моето съкровище две вечери си спи по цяла нощ. Предната се събуди в 5ч сутринта, хапна и пак заспа до 8ч. Снощи заспа отново в 21ч. и се събуди ак в 6ч., хапна и сън до 9:30ч. Естествено мама също спа до 9:30 ч.  Mr. Green Чувствам се преродена  Mr. Green

За килограмите  - свалила съм всичко от бременността без да си давам зор, но както много пъти съм споменавала имам 10, че и повече килограми за сваляне от преди това, така че не е много добре положението при мен. До края на март ми се забранява бягането, аеробиката, заради операцията...мисля да започна сега 90 дневната диета, че най ми се нрави, а за спорт ще видим по-нататък.

# 33
  • Мнения: 0
ние вече 10 дена не сме се спряли с количката ,излизаме м/у 12.30 и 15.30ч ,ма за днес с е чудя ,въпреки че е са над  0 градусите
понякога ме хваща голямо шубе да го изкарвам като е по-студено,а педито ни каза ,че няма проблем и в студа ,за бебо било важно да диша въздух всеки ден Crazy нали е мъж да се калява  Mr. Green но все пак като всяка майка и аз не спирам да се притеснявам  ooooh!
 вчера бяхме единствената количка навън -други майки изобщо не срещнах ,но то в нашия малък град като те видятт в такова време и те обявяват за луда Mr. Green

Последна редакция: ср, 16 фев 2011, 12:36 от RikaRurika

# 34
  • Мнения: 3 647
Поздравления на 7/8 за колажа и на Ада за заглавието!

Ние днес пак ще ходим до педиатъра "за мое успокоение", че Филип  от 3-4 дена е  много неспокоен и  му се появиха сенки под очите  Cry Cry Cry

Това за 43-годишната родилка ме покърти!
За килограмите съм -15 Simple Smile Свлик около 10 в болницата и  5 след това.  Разгледах тази  90 дневна диета, която  повечето от вас смятат да почнат. Има ден само на  вода  newsm78 newsm78 newsm78 смятате ли да го правите ако кърмите. Вярно, че кърмата е 85% вода ама ми се струва, че бебо няма да му хареса ако мама е само на  водичка и кърмата си е чиста вода с цвят на мляко.

Монкас , мисля че Явор на Бебешондел е с този дерматит, питай я за ЛС за линк към темата. Тя беше го пускала и преди ама е в старата тема.

Мерси на всички, който пуснаха  глас за моя Филип и за Петя на "ИКаменова"  bowuu

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Светле, колажа е страхотен. Мерси за положения труд  Hug

ANGYA, дано всичко е наред с бебко  Praynig

Кате, браво, нека така да расте бебка. Да е жива и здрава  Hug

За крустите- ние също имахме ужасни, едни големи и жълти, но вече почти се махнаха. И аз ги мажех с малко бадемово масло и после с едно гребенче ги чистех, но да си призная понякога и ги чоплих аз, че много ме дразнеха  Embarassed Също така на капките за нос Низита  пише, че са и за премахване на крусти, но смятам довечера да ги пробвам, че имаме още някоя и друга круста по главата. Иначе за люспичките по веждите и челото на мен много ми помогна маслото от Невен, бях го писала и преди, върши чудеса това масло  Peace

за кафето- аз 1-2 пъти пих шварц кафе с прясно мляко, но все се притеснявам и гледам да не е всеки ден  Peace

Днес смятам да ходя на Тай-Бо, дано бебко е спокоен и да успея да отида, че наистина имам нужда от малко раздвижване  Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 399
аз си позволявам по едно лате макиато , но не повече.

аз не мисля да се подлагам на диета докато кърмя.На този етап само спорт, а и при мен килограмите са на дупето и корема и си трябва трениране.

# 37
  • Мнения: 1 599
Честита нова тема!!

 Колажа и темата е станала супер   bouquet


Относно килограмите качих 22 кг. (станах 75 кг.) , от които 14 свалих с раждането. Сега съм 58 кг. и ми остават още 5 кг. Понеже ми спря кърмата от понеделник започнах диета и се надявам до лятото да съм пак 50-53 кг. За сега спорта ми е домашната работа.



enigmata правя 120 мл. вода с 4 лъжички мляко и става около 130 мл. мляко


# 38
  • Мнения: 3
7/8, поздравления  Hug Hug колажчето е супер сладко! Само дето моята бебка я няма, а беше със име... защо е станало така? Sad Sad

# 39
  • Мнения: 15
Heart Eyesстрахотно колажче, БРАВО, 7/8!!!  bouquet  bouquet  bouquet

За нас - утре предстои ваксина, педито ме предупреди да си купя някакви лепенки, които облекчавали, но аз не мога да ги намеря тук, в Пловдив, та ще си караме така... Confused
Отделно от това, още от родилното се борим с едни гурели по очите, тече секрет доста обилно от едното оченце, засега безуспешно с едни капки се капем, обаче, уви...Някой друг да има опит и да предложи нещо?
Все още изцяло на цедена кърма, което е доста интересно занимание, като се има предвид, че ходя до офиса от време на време, и на изпити и ...май доста съм се поизморила, защото от време на време упорито гледам в една точка с абсолютно празна глава Embarassed Whistling( #Cussing outот мъка ми идват на моменти идеи за свръх ранно захранване Mr. Green),
Странното е, че напоследък е доста нервен, като се има предвид как преди това ядеше, спеше и пак и пак....сега, мрънка, хенчи, напъва се сякаш иска да става newsm78 За зъби е рано, нали? А не са колики според мен Thinking
Иначе, през нощта - спим квото спим и в 4.30 вече си търси закуската Wink съответно аз почвам с помпата и благополучно към 5-5.30 му сервирам Laughing

за секретите от оченцата аз писах, че и ние сме така, само че при нас са запушени слъзни каналчета и ни предстои сондаж на 07.03. Аз те съветвам да си правиш промивки и масажчета и каквото ти казва педиатъра си го слушай стриктно. И моят съвет е да вземете секрет и да го изследвате за бактерии, та поне а се знае каква бактерия лекувате ако има изобщо такава...
За изпитите знам на какво положение си, трудничко е, но няма как...

Ние изпуснахме да се класираме за колажа, но получавате моите адмирации...

# 40
  • Мнения: 31
Запис в новата тема!
Колажа е страхотен, браво, моята Калина има патенце за компания! :p

За килограмите- аз колкото и тъпо да ви звучи имам поблем с напълняването. Все се чудя как да понапълнея. Като забременях бях 47 кила, а преди да родя 55, когато ме изписаха бях 48 и сега 45- тоест с 2 килограма по- малко от колкото като забременях и честно казано не се чувствам добре. Ям всичко, единственото, което не обичам е бамия, но просто метаболизма ми е такъв.

за крустите все още нямаме, съвсем чисто е всичко, мия я с шампоан на ХИПП.

# 41
  • Мнения: 1 070
Мама Ива, не говори така, не си смотана! Ще добавим всички бебчета!
MadameZ що съм пропуснала  newsm78 ще се поправя  Peace

Хайде понеже виждам че има още желаещи, но явно им е трудно да качат снимка, да ми пишат ЛС, ще обясня на всеки! Тъкмо да се съберат повече, защото колажа е на части и в една група са 12 бебета.

Мари, няма да правя всеки месец колаж, просто нямам тази физическа възможност, но когато мога може да го разнообразяваме.

Пак се извинявам, ако съм пропуснала някое бебе, но освен че правя колажчето и се гледкаме с Вальо правя и още няколко неща и може да съм пропуснала нещо.

# 42
  • Мнения: 1 262
За кг, на мен ми остават все още 4-5, дано скоро ги разкарам.
Светле, да разбирам, в другата ни отчетна, няколко момичета се редуваха за колажчето, жалко , че нямам представа как става.

# 43
  • Мнения: 493
За кг, на мен ми остават все още 4-5, дано скоро ги разкарам.
Светле, да разбирам, в другата ни отчетна, няколко момичета се редуваха за колажчето, жалко , че нямам представа как става.

Ако 7/8 ми обясни как става (бързо схващам  Laughing Crazy) Мога да помогна да се редуваме. Peace

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Момичета, някоя от вас случайно да пие Спирулина и Хлорела?

Общи условия

Активация на акаунт