вьпрос за домашното сирене

  • 961
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
здравеите ,наскоро по странни стечения на обстоятелствата взех че произведох страхотно сирене Simple Smile истината е обаче че технологичта му доста се различава от тази на бяло саламуреното и тн. самата закваска е сьс сьвсем различен произход, успях и го докарах на вкус и технология вече,четох вьв форума за домашното сирене и мляко че когато е сварено млякото не е нужно да зрее сиренето,ще се радвам ако се намери някои които да го потварди и тук Simple Smile следващият ми вьпрос, е именно кьде може да бьде занесено за да баде проверено самото сирене дали не е оопасно Simple Smile е хапнахме вече около 300 грама и сме си живи и здрави слава богу ,.но ако няккои ме насочи ще му бьда благодарен Simple Smile

# 1
  • Мнения: 372
http://www.nmb.bg/laborat.html това са лаборатории, държавни които се занимават с това което те интересува.
Точно по каква технология си правила сирене, аз си правя стандартно с обикновена мая за сирене и за друго не съм чувала.

# 2
  • Мнения: 0
blagodarq ti ,neka parvo vidim dali stava puk posle shte govorim i za tehnologiqta Simple Smile i ne sum jena..hahah i nie majete umeem nqkoi neshta

# 3
  • Мнения: 372
Съжалявам, не обърнах внимание Simple Smile

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 45
Да потвърдя за дом. сирене от сварено мляко.Живея в чужбина и тъй като тук няма сирене всички си правим сами.Купуваме направо от магазина пастьоризираното мляко и с мая за сирене и малко кисело мляко ,става страхотно.И наистина не узрява,а веднага след осоляваето си го хапваме.Ако имате въпроси пишете на лични,че не влизам често във този форум и може да не видя въпроса ви.

# 5
  • Мнения: 2 755
Зреенето се чака за да умрат всички болестотворни бактерии, основно туберкулозни, а те издържат до 2м. в невареното мляко. Когато е варено няма проблем да се яде веднага. Аз обичам прясно сирене от неварено мляко, като съм сигурна, че животните са здрави. Яла съм много такова през годините и съм си жива и здрава, нямам вредни ефекти, поне не и от сиренето.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Ето една интересна рецепта от руски сайт:

http://www.liveinternet.ru/users/bogdana_buldyak/post154347159/

Общи условия

Активация на акаунт