Гроздовидна бременност

  • 3 876
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте дами!
Преди два дни ми беше първия преглед след трети опит инвитро. За съжаление се видя само плоден сак /с неправилна форма/ и без ембрион и пулсации. Лекаря изрази съмнение за гроздовидна бременност  прочетох доста неща за този вид бременност и съм пред полудяване. Викат ме на преглед след цели две седмици.
Пункцията ми беше на 29.01. Трансфера на 03.02 , а датата ми за тест беше 17.02. Аз направих доста кръвни тестове и стойностите бяха следните:
на 12.02 - 10 ден след трансфер - ЧХГ 152.64
на 14.02- 12 ден - чхг 303.64
на 16.02- 14 ден след трансфер -чхг 825.75
18.02- 16 ден след трасфер - чхг 2490.25
21.02-19 ден след трансфер- чхг 6176.82
26.02- 24 ден след трансфер -чхг 27536.19
Според мен на днешния преглед трябваше вече да се вижда ембрион и евентуално сърдечни пулсации.
Споделете кога най-рано се разбира дали е гроздовидна бременност?
Насочете ме към  добър лекар във Варна , с хубав ехограф , при когото да потърся второ мнение след ден два.

# 1
  • Мнения: 241
Според мене е още рано да се каже дали е гроздовидна бременност. Щом и Чхг се увеличава няма опасност и от аборти. Може да изчакаш още време- при мене се видя в11-12 г.с.,но аз вече го бях получила.

# 2
  • Мнения: 17
Според мене е още рано да се каже дали е гроздовидна бременност. Щом и Чхг се увеличава няма опасност и от аборти. Може да изчакаш още време- при мене се видя в11-12 г.с.,но аз вече го бях получила.
Какво точно се видя при теб в 11-12 седмица?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 617
Това е линк към моята тема преди година и половина...Дано не се потвърди диагнозата ти, защото си е гадничка...Стискам ти палци. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=415470.0

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 476
Аз не мисля, че ЧХГ е толкова високо, че да се предполага гроздовидна бременност. По-скоро бих предположила многоплодна бременност, която е по-възможна при ин витро. Освен това не е късно за сърдечна дейност, действително трябва да се види буквално вчера  или днес, без да съм много наясно кога точно се брои закъснението при ин витро.
ЩЕ ти споделя какви неща чух аз през две от бременностите си. Едната беше неуспешна и след чести прокървявания към 5-6 г.с. в Шейново ми заявиха категорично, че това е моларна бременност. Имах малък сак по размери закъсняващ с около 10 дни. Отказах да ме приемат и се обадих на доцентка от МД, която се изсмя и заяви, че това е хистологична, а не ехографска диагноза и не може да се постави категорично в толкова ранна седмица. Същия ден бях при друг доктор от МД, който буквално същото ми заяви, подсмихна се на снимката от Шейново и ме прегледа, като отхвърли диагнозата. Беше прав, но след 2 седмици ембрионът загина.
При следващата ми бременност 6 месеца по-късно ЧХГ беше 2300 20 дни след ову. След 48 часа беше 5100. Реших, че увеличението е твърде високо, каквито и таблици да търсех, не влизах в границите за съответната седмица, казах си-този път е моларна. След ден докторът не видя нищо необичайно, беше рано за сърдечна дейност. Плодният сак беше 14 на 9 мм, според мен беше редно да е по-кръгъл. Повече драми нямах- появи се сърдечна дейност и сега е на 1 г и 10 м.

Много, много се надявам и твоите тревоги да излязат с такъв край. Не бих чакала още две седмици за преглед. Пиши какви са размериете на твоя сак?

# 5
  • Мнения: 17
Това е линк към моята тема преди година и половина...Дано не се потвърди диагнозата ти, защото си е гадничка...Стискам ти палци. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=415470.0
Slavi Yo четох твоята темичка, съжалявам за всичко през което си преминала. В коя седмица откриха твоята гроздовидна бременност. При кой лекар беше, видях че и ти си от Варна? 

Аз не мисля, че ЧХГ е толкова високо, че да се предполага гроздовидна бременност. По-скоро бих предположила многоплодна бременност, която е по-възможна при ин витро. Освен това не е късно за сърдечна дейност.


ЧХГ е в нормите за 6-7 седмица за едноплодна бременност. При мен се вижда плоден сак с много неправилна форма , но няма ембрион. Утре или в сряда ще потърся второ мнение. Вече съм влязла в 7-ма седмица по мои изчисления и ембрион трябва да се вижда задължително.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 617
Откри ми я д-р Румен Шопов от градска болница. Спомням си, че на бележката за ЧХГ ми беше написал 8 сед и 2 дни. Тогава и резултата беше близо 151000. После се потвърди и от хистологията. Моята беше пълна мола. Нямам идея при частичната как се движи ЧХГ-то  newsm78. Ембрион нямаше, а само някаква пихтиеста маса, която на ехото се оприличавала на "снежна буря"

# 7
  • Мнения: 17
Ако моето чхг расте както досега в осма седмица ще е по високо от 150000. Записах си час за сряда за преглед при друг лекар , да чуя още едно мнение.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 476
 anipl, ходи ли на лекар, някакви новини?

# 9
  • Мнения: X
Молла може да се установи със сигурност само от хистологичен анализ на находката. Може да се заподозре на ехограф, и то от много добре боравещ с тази техника гинеколог. Задължително се следи ЧХГ, и ако е пълна молла, т.е. щом нямаш ембрион, отивай по-скоро не чакай да минат 2 седмици. Аз имах кухо яйце, ембрион не се бе развил, и много се бях изплашила след аборта, защото и аз четох за т.нар гроздовидна. Моят сак беше овален и май си беше доста нормален, но моята тъпа глава не бе, та така съм треперила за хистологията... Но вс беше наред. Дано и при теб да е така !

Общи условия

Активация на акаунт