МИГРЕНА - ИМА ИЗХОД

  • 97 193
  • 454
  •   6
Отговори
# 105
  • Мнения: 8
Не е ботокс, и в Турция има лечение там е 700 лири една инжекция, от 1 до 4 сеанса, зависи е от човека ми казаха. А във БГ е 1000 лева. След 3 или 4 месеца ще ходя на невролог и ще пиша за резултати. Аз имам много тежка мигрена.

# 106
  • София
  • Мнения: 4 572
Това ми прилича на инжекцията за вени, само че там е 1000€.
Аз съм с пристъпи поне веднъж седмично, но карам на елетриптани. Помага ми йога. Тогава пристъпите така се разреждат, че понякога и минават. Няма да пробвам с инжекция. Вече пробвах за вени. Ако имаше лечение, нямаше да има страдащи

# 107
  • Мнения: 10
Имам мигрена от 25 години - протича с ужасно главоболие, повръщане и виене на свят. Повтаря се веднъж, два пъти месечно. От три месеца пия вечерна иглика на капсули - по 2 на ден и от тогава не ме е боляла главата. Понеже мигрената ми е на хормонална основа ме болеше по време на цикъл и по време на овулация. Имах и силни болки в яйчниците - от три месеца съм нов човек и не съм пила аулин (само от него ми минава - ако изобщо подейства).

# 108
  • Мнения: 947
Страхотна новина. Само тези с мигрена знаят какво е да пропуснеш кризата дори само един месец.
Как точно се казва? Аз потърсих в гугъл и ми излиза Прим ойл - масло от вечерна иглика. Същото ли е?

# 109
  • Мнения: 268
На 21 съм,преди 2 г. пих 3 месеца противозачатъчни по схема.. след тях ми се появи страшна мигрена около овулацията и менструацията.. ужасно е... главата ми сякаш гори,врата ми е ужасно болезнен,светлина, шум всичко сякаш ми се забива в мозъка,стигам до повръщане... личната ме прати на гинеколог, защото става около менструация и овулация,но нямаше ефект... :/ някой има ли представа лекува ли се това нещо

# 110
  • Видин
  • Мнения: 23
На 21 съм,преди 2 г. пих 3 месеца противозачатъчни по схема.. след тях ми се появи страшна мигрена около овулацията и менструацията.. ужасно е... главата ми сякаш гори,врата ми е ужасно болезнен,светлина, шум всичко сякаш ми се забива в мозъка,стигам до повръщане... личната ме прати на гинеколог, защото става около менструация и овулация,но нямаше ефект... :/ някой има ли представа лекува ли се това нещо
  Имах същия проблем,мигрена на хормонална основа,винаги по време на цикъл имах ужасни пристъпи.Започнах да пия чай от жълт кантарион и масло от Вечерна иглика и вече 4 месеца нямам мигрена.

# 111
  • Мнения: 947
По колко милиграма Вечерна иглика на ден приемате?

# 112
  • Видин
  • Мнения: 23
По 1000 мг на ден.

# 113
  • Мнения: 10
Страхотна новина. Само тези с мигрена знаят какво е да пропуснеш кризата дори само един месец.
Как точно се казва? Аз потърсих в гугъл и ми излиза Прим ойл - масло от вечерна иглика. Същото ли е?
Моето е ето това:

Пия ги сутрин и вечер по едно.

# 114
  • Мнения: 44
Това което описвате може спокойно да се нарече Мигрена. Друг е въпроса, че Мигрената може да се отключва от много неща. Следете приема си на вода, той е ключов за треперене, загуба на мисъл и усложнено говорене. Парализата на някаква страна на тялото не е елементарен индикатор, но предполагам че може да бъде провокиран от липса на вода , поето голямо количество захар и/или алкохол . При мен Мигрената се усилва при вътрешен психичен сблъсък, да избирам между две неща. Следете си кръвното и пулса и разбира се захарта. Аз имам чести случаи на хипоглекимии около цикъла или на самия ден. Това провокира хапване на повече сладко и после ...здравей Мигрена Simple Smile При мен Мигрената е съдосвивателна и след години изпити хапове открих, че най обикновен упсарин я пресича. В тежки случаи взимам беналгин, също перфектен. При сестра ми Мигрената се оказа мускулна и на нея съдоразширителни лекарства въобще не й действат, при нея минава само с аулин. Смятам, че медицината има още много да учи за Мигрената, а ние можем да помогнем със самопроследяване. Най активна е около овулация и цикъл. Следенето на всичко поето, мислено и действано в този период може да ни ориентира как я провокираме.

# 115
  • Мнения: 90
Здравейте.От години страдам от главоболие. Явява се без причина.Първо всичко започва с трептене в периферието.Не виждам нищо и ми е някакво светло в очите,не мога да си фокусирам погледа и на всички страни виждам зигзагообразни линии,като бушуващо море.Това трае около 15-20 минути.Пропуснах да кажа и,че в самото начало усещам ,че всичко в мен се преобръща.След това започва главоболие в слепоочията,което не се повлиява от нищо с дни.Имам периоди в ,които тъкмо ме отпусне и ме започва наново.Понякога ми се случва по време на цикъл.Най-зле е сега лятото.От всякакви проблясъци,заслепяване от стъкло,слънчев лъч и след 10 минути се започва ужасното главоболие.Ходих на невролог поради друг проблем и споменах за това.Тя каза,че е мигрена ,но не знам вече.Ето дори днес след обед вървя и една кола минава,заслепи ме от слънцето и в момента яко ме болят слепоочията и отзад очите.Някой с такива симптоми?Чувала съм,че по време на пристъп имаш непоносимост към шум, светлина...,но светлината да провокира мигрена!?!?
И още нещо.Преди година отново получих това трептене в периферието, но загубих чуствителност в ръката,половината лице и език.Естествено преди главоболие

# 116
  • София
  • Мнения: 4 572
Това е мигрена с аура. А симптомите са типични. Какво пиеш за нея?

# 117
  • Мнения: 90
Това е мигрена с аура. А симптомите са типични. Какво пиеш за нея?
Изписаха ми Суматриптан,но от него получавам схващане в ченето и повишено слюноотделяне.Пия парацетамол, аналгин..такива.
А възможно ли е светлина да предизвика мигрена?

# 118
  • Мнения: 593
На 21 съм,преди 2 г. пих 3 месеца противозачатъчни по схема.. след тях ми се появи страшна мигрена около овулацията и менструацията.. ужасно е... главата ми сякаш гори,врата ми е ужасно болезнен,светлина, шум всичко сякаш ми се забива в мозъка,стигам до повръщане... личната ме прати на гинеколог, защото става около менструация и овулация,но нямаше ефект... :/ някой има ли представа лекува ли се това нещо
  Имах същия проблем,мигрена на хормонална основа,винаги по време на цикъл имах ужасни пристъпи.Започнах да пия чай от жълт кантарион и масло от Вечерна иглика и вече 4 месеца нямам мигрена.
lavazza, сподели моля те , все още ли пиеш вечерната иглика и дали ти помага все още за мигрената
Аз съм на един клик да си поръчам МВИ след последните месеци, в които имах кризи. Моята АГ ми изписа феминкур, което си е витекс, т.е. растителен хормон, та не съм сигурна, че ще си го купя ...

# 119
  • Мнения: 1 301
Здравейте.От години страдам от главоболие. Явява се без причина.Първо всичко започва с трептене в периферието.Не виждам нищо и ми е някакво светло в очите,не мога да си фокусирам погледа и на всички страни виждам зигзагообразни линии,като бушуващо море.Това трае около 15-20 минути.Пропуснах да кажа и,че в самото начало усещам ,че всичко в мен се преобръща.След това започва главоболие в слепоочията,което не се повлиява от нищо с дни.Имам периоди в ,които тъкмо ме отпусне и ме започва наново.Понякога ми се случва по време на цикъл.Най-зле е сега лятото.От всякакви проблясъци,заслепяване от стъкло,слънчев лъч и след 10 минути се започва ужасното главоболие.Ходих на невролог поради друг проблем и споменах за това.Тя каза,че е мигрена ,но не знам вече.Ето дори днес след обед вървя и една кола минава,заслепи ме от слънцето и в момента яко ме болят слепоочията и отзад очите.Някой с такива симптоми?Чувала съм,че по време на пристъп имаш непоносимост към шум, светлина...,но светлината да провокира мигрена!?!?
И още нещо.Преди година отново получих това трептене в периферието, но загубих чуствителност в ръката,половината лице и език.Естествено преди главоболие
Това , което описваш стъпка по стъпка съм изпитвала и аз .
Само че мен ме е  боляла главата след това само отгоре.
Разбирам те и ти съчувствам искрено.
Не ми се случва често, но много ме е страх да не ми светне в очите ярка светлина.
Аз, макар и психолог, макар и да работя с хора с психични разстройства, когато съм минавала през тези кризи, изпитвам дивашки страх, който не мога да озаптя..

Ходих на ирисова диагностика шри Петър Димков. Той каза,че това е нервновегетативана дистония..
Но аз все си мисля за очна мигрена.

Препоръчвам ти да се огледаш за алтернативно лечение, разбира се след като вече си минала през невролог.
Със сигурност и храната играе огромна роля. При мен и топлото време, както и психичната умора.

Последна редакция: пт, 24 юли 2020, 13:14 от Serendipity*

Общи условия

Активация на акаунт