МИГРЕНА - ИМА ИЗХОД

  • 97 258
  • 455
  •   1
Отговори
# 345
  • Добрич
  • Мнения: 5 428
Аз също спрях да консумирам определени храни, които ми предизвикват мигрена. Успоредно с това обаче пих 6 месеца Сибелиум. Сега не знам със сигурност дали лекарството ми помогна или диетата, обаче има огромна разлика. Повече съм склонна да вярвам сякаш в диетата, че 2 пъти прегреших и мигрената не закъсня. Преди имах 10 дни поне в месеца, сега 1-2 пъти. Все пак, ако денят ми е бил стресов, каквото и да съм яла, мигрената ми е гарантирана. Мисля си да започна да правя йога и да се науча да овладявам емоциите.

Преди да забременея, 9 месеца пих сибелиум с амитриптилин. Пристъпите се разредиха и изкарах бременността и месеците след раждането на парацетамол и половинка миоластан ( по лекарска препоръка). На 9 месеца отбих дъщеря си, защото вече трябваше да мина на нещо по-силно.

# 346
  • Мнения: 923
Аз пак да похваля аспирин протект, събудих се към три с леко главоболие, което щеше до сутринта да си е мигрена и веднага пих една таблетка. Станах в 6 бодра и без болка. Не мога да разбера защо се получава така. Септември карах ковид и след това месец бях на профилактика с аспирин протект, до тогава не съм пила аспирин въобще.

# 347
  • Мнения: 1 479
При мен сънят не оказва влияние.
Миналата година ми изписаха също Пеагрен, но и топилекс. Топилекс пих известно време, над месец, без особен ефект.
Аз от Топилекс бях като зомби. Световъртеж, безсъние, изнервеност…спрях го…
СЪВЕТИ ОТ МЕН:
1. Направете си пакет генетични изследвания за тромбофилия - малкия пакет с 5 бр генни мутации - за София най-надеждни са в Майчин Дом
2. Направете си хормонални изследвания на основни хормони на надбъдречна жлеза - DHEAS, Androstendione, Cortisol
3. Регулирайте си функцията на яйчниците - (то пак е свързано с надбъбречните хормони)
4. Взимайте Мета-фолиева киселина и добавки за разреждане на кръвта.
ВЪПРОСИ ОТ МЕН:
1. Взимате ли противозачатъчни?
2. Прекъснат полов акт ли имате с партньора или не?
3. Влияе ли ви липса или твърде чест сексуален живот на пристъпите?
Благодаря

Последна редакция: пт, 20 яну 2023, 18:45 от etaniel

# 348
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Здравейте,

Може ли да уточните,

Кои генетични изследвания за тромбофилия - имате предвид и какво отношение имат към мигрената. Това е много полезна информация и за първи път срещам да се прави връзка с мигрената. До този момент сме правили само профил за тромбоза - разширен в Цибалаб и излиза мутация на MTHFR A1298C. Дали има отношение към мигрената и как да се противодейства.
Отдавна се каня да направим генетични изследвания но се чудя какви и къде

# 349
  • Хасково
  • Мнения: 993
При мен сънят не оказва влияние.
Миналата година ми изписаха също Пеагрен, но и топилекс. Топилекс пих известно време, над месец, без особен ефект.
Аз от Топилекс бях като зомби. Световъртеж, безсъние, изнервеност…спрях го… Аз също пих и не бях на себе си проявиха се всички странични ефекти
СЪВЕТИ ОТ МЕН:
1. Направете си пакет генетични изследвания за тромбофилия - малкия пакет с 5 бр генни мутации - за София най-надеждни са в Майчин Дом
2. Направете си хормонални изследвания на основни хормони на надбъдречна жлеза - DHEAS, Androstendione, Cortisol
3. Регулирайте си функцията на яйчниците - (то пак е свързано с надбъбречните хормони) Изследвания ОК , но кой ще го разгледа след това!?! Важното е може ли да кажете кой ви ги назначи и кой ги интерпретира и разтълкува.
4. Взимайте Мета-фолиева киселина и добавки за разреждане на кръвта.
ВЪПРОСИ ОТ МЕН:
1. Взимате ли противозачатъчни?
2. Прекъснат полов акт ли имате с партньора или не?
3. Влияе ли ви липса или твърде чест сексуален живот на пристъпите?
Благодаря
Винаги е полезна нова информация. Тя мигрената казват, че не се лекува, но поне да бъдат по-редки и по-леки пристъпи.

# 350
  • Мнения: 1 479
Здравейте,

Може ли да уточните,

Кои генетични изследвания за тромбофилия - имате предвид и какво отношение имат към мигрената. Това е много полезна информация и за първи път срещам да се прави връзка с мигрената. До този момент сме правили само профил за тромбоза - разширен в Цибалаб и излиза мутация на MTHFR A1298C. Дали има отношение към мигрената и как да се противодейства.
Отдавна се каня да направим генетични изследвания но се чудя какви и къде

Здравейте, при мен има установен MTHFR C677T - 35% намалена способност за усвояване на фолиева киселина. Това донякъде е свързано с съдова недостатъчност, която имам като варикозни и разширени вени. Никой не може да даде връзка между тази мутация и мигрената. Факт обаче, че има редица изследвания, че при мутации за тромбофилия има чести мигренозни пристъпи. Направете си пакет от 5 фактора в Майчин дом. Аз когато взимам антикръвосъсирващи и Мета Фолиева киселина имам значително подобрение и намаление на пристъпите. Консултирайте тези неща с лекуващия ви лекар.

# 351
  • Мнения: 376
Здравейте!
Моля за съвет, нямам време, а и главоболието е наистина ужасно, за да чета всичко назад. Благодаря за разбирането предварително!
Втори ден адски пристъп, не се повлиява от имигран, който в последните пет години работи безотказно при мен. Какво да взема, идва ми да си разбия главата в стената, не издържам. Пила съм всякакви аналгетици, аулин, хедан, оки-не помагат. Само имигран помагаше, сега и той ме предава… моля ви за съвет, ще полудея от това главоболие. Мъжът ми и той се побърка покрай мен. Благодаря ви!

# 352
  • Хасково
  • Мнения: 993
Здравейте!
Моля за съвет, нямам време, а и главоболието е наистина ужасно, за да чета всичко назад. Благодаря за разбирането предварително!
Втори ден адски пристъп, не се повлиява от имигран, който в последните пет години работи безотказно при мен. Какво да взема, идва ми да си разбия главата в стената, не издържам. Пила съм всякакви аналгетици, аулин, хедан, оки-не помагат. Само имигран помагаше, сега и той ме предава… моля ви за съвет, ще полудея от това главоболие. Мъжът ми и той се побърка покрай мен. Благодаря ви!
Имах такъв пристъп през януари след дни мъки отидох на невролог изписа ми Наклофен инжекции още с първата ми светна. Имигран, когато пристъпа е настъпил вече не помага.

# 353
  • Мнения: 350
Здравейте!
Моля за съвет, нямам време, а и главоболието е наистина ужасно, за да чета всичко назад. Благодаря за разбирането предварително!
Втори ден адски пристъп, не се повлиява от имигран, който в последните пет години работи безотказно при мен. Какво да взема, идва ми да си разбия главата в стената, не издържам. Пила съм всякакви аналгетици, аулин, хедан, оки-не помагат. Само имигран помагаше, сега и той ме предава… моля ви за съвет, ще полудея от това главоболие. Мъжът ми и той се побърка покрай мен. Благодаря ви!
Релпакс пробвали ли  сте? Пробиотика за мигрена на омнибиотик уж също бил ефикасен.

# 354
  • Мнения: 376
Здравейте!
Моля за съвет, нямам време, а и главоболието е наистина ужасно, за да чета всичко назад. Благодаря за разбирането предварително!
Втори ден адски пристъп, не се повлиява от имигран, който в последните пет години работи безотказно при мен. Какво да взема, идва ми да си разбия главата в стената, не издържам. Пила съм всякакви аналгетици, аулин, хедан, оки-не помагат. Само имигран помагаше, сега и той ме предава… моля ви за съвет, ще полудея от това главоболие. Мъжът ми и той се побърка покрай мен. Благодаря ви!
Релпакс пробвали ли  сте? Пробиотика за мигрена на омнибиотик уж също бил ефикасен.

Не, не съм. Нощес, след 4ти та половинка имигран, в рамките на 3 часа-заспах. Но такова чудо никога не ми се е случвало. Ще проверя този пробиотик, както и релпакс! Благодаря ви сърдечно! Това нашето не е живот… 😞

# 355
  • Мнения: 150
Аз съм пила Омни Биотик Мигра 3 месеца.За такъв период ми беше предписан.Едно голямо нищо, не ми помогна.

# 356
  • Мнения: 2 901
На мен ми помага малко като намажа половината чело и слепоочие с магнезиево олио поне 3 пъти.Не минава, но сякаш облекчава.И пия магнезий.Точно мин.седмица и аз имах зверски пристъп.От нищо не се повлия Disappointed Relieved

# 357
  • Хасково
  • Мнения: 993
Емигра и Релпакс са с едно и също приложение! Те се пият в началото на пристъпа, изтърве ли се момента и 2 опаковки да изпиеш не помага. Омни биотик мигра и други хранителни добавки полза няма. Поне не вредят! Етеричните масла частично ми помагат. Масаж и дифузер. Прочетете  и това, което на вас ви допада и помага опитайте.

# 358
  • Мнения: 549
Многократно съм го писала, но пак ще го напиша.Не искам да спамя, но на един човек да помогна, все е нещо. На мен много ми помогна изключването на определи храни от менюто. Следете дали след консумация на някоя храна не ви се предизвиква мигрена. Разбира се, причините за мигрена могат да бъдат десетки, но при мен всички изследвания ми бяха добре и лекарите само ми изписваха болкоуспокояващи. Не е живот  това!
Преди време някой писа, че си е бил инжекции, някакво ново лечение в клиника в София. Идеята беше, че имат дълготраен ефект. Много моля да се включи и да сподели личен опит, как е сега и дали има продължителен ефект. Simple Smile

# 359
  • Мнения: 2 294
Това за храните може и да излезе вярно. Аз имам чувството, че при мен захарта оказва огромна роля, но дали е само тя не знам. Всеки понеделник съм с главоболие, защото през почивните дни явно си позволявам повече захар. И ако не го хвана навреме, нищо не помага. Едвам се прибирам и лягам на тъмно и студено.
OwlKitty, кои храни изключихте от менюто си?

Общи условия

Активация на акаунт