Има ли вдовици/вдовци сред вас? 2

  • 368 298
  • 2 869
  •   1
Отговори
# 945
  • Варна
  • Мнения: 208
И защо трябва да се ходи на ресторант????
Това е помен.
Аз събрах роднини и приятели на гроба и там каквото имаше подадох.
Всеки сам решава,но личното ми мнение не съвпада с частта за ресторанти и кръчми.

# 946
  • Мнения: 774
Ани - и аз съм в така, няма помощ от никой. Гледам децата абсолютно сама, свекървата се обажда по празници и говори с децата една минута, разпитва ги за мен, имам ли си някой, работя ли, обличам ли се секси и такива глупости дето не я засягат. Само пари са и в главата, иска да съди болницата, но аз да съм започнала делото..
За ресторанта направо им кажи, че не приемаш офертата. И аз не бих. Който му пука ще дойде на гроба.

# 947
  • Айтос
  • Мнения: 358
Днес се навършват 3месеца, откакто го няма моето момче. .. Боли ме силно и постоянно. Усещам се ,че затъвам. Сякаш вчера бяхме заедно. Събуждам се сутрин и преживявам онази кошмарна нощ и погребението му. От там нататък всичко ми е в мъгла. Единствено чакам да дойде вечерта,че да приключи поредния кошмарен ден. Преди дни синът ми навърши 1г... Не искам да има празници.

# 948
  • Варна
  • Мнения: 208
Днес се навършват 3месеца, откакто го няма моето момче. .. Боли ме силно и постоянно. Усещам се ,че затъвам. Сякаш вчера бяхме заедно. Събуждам се сутрин и преживявам онази кошмарна нощ и погребението му. От там нататък всичко ми е в мъгла. Единствено чакам да дойде вечерта,че да приключи поредния кошмарен ден. Преди дни синът ми навърши 1г... Не искам да има празници.
Имаш две прекрасни създания.Те ще бъдат опора,радост.Гледай и да си почиваш между ангажиментите.Децата имат нужда от много неща и ще си в състояние да им ги дадеш,когато и ти си спокойна и уверена.

# 949
  • Мнения: 52
Днес преди точно 1 година на 20.06.2017 г.в 18:36 животът ми/ни се преобърна така както не съм си предстявала,че е възможно.Всичко сякаш се случи,като в сън нереално почти,14 дни се молихме за чудо.И на 4.07.2017г той ни напусна завинаги,болката отчаянието ни съпровождат и до днес.Споменът за това как държах ръката му в линейката,как ми казват за тежката диагноза е съкрушително болезнен и сега година по късно.Аз си мислех в линейката утре всичко ще е наред,и ще ми каже какво се е случило за да припадне.Поменът предстои на 30.06.2018г.по желание на родителите му с ресторант,и 30 човека без неговите колеги и приятели.Аз ще бъда на гробищата,ще направя каквото е нужно и необходимо,но в ресторант няма да ходя.За мен това е неприемливо,искам да направя нещо в негова памет,нещо с което да бъде запомнен,а не просто ядене и пиене !!Обичам го,и ще го обичам вечно това е истината!!

# 950
  • Мнения: 1 309
Ани, съзнавам всичко,което изпитваш...Преживяваш ужаса отново и отново...Направи така както ти диктува сърцето. И аз това с ресторанта не го приемам, въпреки че и ние направихме годината в заведение. В такъв момент нито ти се яде, нито пие, нито ми се стои седнала, абе аз само плачех и спомените минаваха пред очите ми един след друг...Събери сили, нужни ще са ти. Прегръщам те.

# 951
  • Айтос
  • Мнения: 358
Днес получих справка на мъжа ми за допълнителното пенсионно осигуряване. Въпросът ми е дали какво става с натрупаните пари там и децата ми ще получат ли нещо? Някой,който е минал през това? Честно казано, до сега не съм се сетила за това.

# 952
  • Мнения: 181
Средствата от УПФ са наследствени - по права линия. Ако е имал ППФ или ДПФ, също. В ДПФ може да се посочи бенефициент, ако няма посочен, отново наследници по права линия. Ако сте имали брак Вие и съответно децата Ви сте наследници. Документите, които са Ви нужни:
1. ЛК, Акт за раждане на деца под 14 год.
2. Лични банкови сметки на всеки един от наследниците.
3. Акт за граждански брак.
4. Акт за смърт.
5. У-ние за наследници.
Отивате в офис на Пенсионното дружество, където е осигурявано починалото лице и подавате молби за изтегляне на средствата. Ако децата са малолетни, Вие, като родител подписвате молбите, но се изплащат по техни лични сметки. Молбите са по образец на Дружеството. Няма срок за изтегляне, срока за изплащане по закон е 1 месец.

# 953
  • Мнения: 143
Днес получих справка на мъжа ми за допълнителното пенсионно осигуряване. Въпросът ми е дали какво става с натрупаните пари там и децата ми ще получат ли нещо? Някой,който е минал през това? Честно казано, до сега не съм се сетила за това.

Всичко е така, както са ви го обяснили в поста след вашия, само едно допълнение, когато отивате с документите в дружеството трябва да сте всичките наследници - вие и децата. Минах през това преди 6 месеца.

# 954
  • Мнения: 181
Ако децата са малолетни, не е задължително, защото молбата се подава от името на преживелия родител. При навършили 14 години, вече сами подписват молбата и родителя слага своя подпис до техния. Казвам го, като работила в Пенсионно-осигуряване, и като изтегляла такива средства.

# 955
  • Мнения: 181
Току що ми казаха, че ако сте нямали брак, искат документ, че не сте лишени от родителски права. Това е за ДСК-Родина. Не знам дали важи за всички фондове, но е вероятно. Може предварително да позвъните на телефон на представител за Вашият град. Обикновено има посочени в интернет, за да не Ви разхождат. Така може и среща да си уговорите, защото може и да са мобилни служителите.

# 956
  • Айтос
  • Мнения: 358
Вчера говорих с  Доверие. Искат да открия детски спестовни сметки, удостоверение за наследници и да подам заявление при тях. Децата ми са на 1 и 3г, не трябва да присъстват, да нося актовете им за раждане. Ние нямахме брак и само те са му наследници в този случай. Но за да изтегля парите ,които ще им изплатят, трябва да искам разрешение от съдия.

# 957
  • Мнения: 181
Вчера говорих с  Доверие. Искат да открия детски спестовни сметки, удостоверение за наследници и да подам заявление при тях. Децата ми са на 1 и 3г, не трябва да присъстват, да нося актовете им за раждане. Ние нямахме брак и само те са му наследници в този случай. Но за да изтегля парите ,които ще им изплатят, трябва да искам разрешение от съдия.
Това вече е изискване от страна на Банката, в която ще откриете сметките. Това е, като при наследствената пенсия, имаме право да я получим лично от пощенски клон, но, ако е по банков път, трябва да е по сметка на детето и да имаме разрешение от съдия. Няма логика, но бюрокрация...

# 958
  • Мнения: 22
Днес получих справка на мъжа ми за допълнителното пенсионно осигуряване. Въпросът ми е дали какво става с натрупаните пари там и децата ми ще получат ли нещо? Някой,който е минал през това? Честно казано, до сега не съм се сетила за това.
В тази връзка, освен от ДПФ и ППФ, има и малка сума, която се изплаща от НОИ, еднократно: http://www.noi.bg/en/benefits/benefits/100-nerabotosposobnost/942-doo
независимо от осигурителния доход.

Имам нужда от информация, относно подпомагане на дете с един родител - има ли право да подаде документи за стипендия? От полза ще бъде всякаква информация относно ученическите стипендии/подпомагане, с изключение на основание доход.

# 959
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Децата с един или двама починали родители в гимназиален етап (т.е. след 7ми клас) имат право на целогодишна стипендия, независимо от успеха и дохода. Размерът и се определя от учебното заведение и е между 20 и 60 лв. (При нас е 35 лв.).

Общи условия

Активация на акаунт