Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Има ли вдовици/вдовци сред вас? 2

• 276 760
  • 1 524
  •   3
Отговори
# 1 515
  • София
За ваксините на мен ми казаха, че заради извънредното положение не са ги искали, но вече са започнали отново.

# 1 516
За ваксините на мен ми казаха, че заради извънредното положение не са ги искали, но вече са започнали отново.
Точно така!Според Закона за извънредното положение че.12.ал.2 не беше необходимо да се прилага служебната бележка за имунизации,но от м.01.2021г. се прилага!

# 1 517
Светли великденски дни! Бъдете силни и знайте, че ние можем Heart

# 1 518
# 1 519
  • София
Днес е първия празник без моето момче. Всички се веселят, а на мен душата ми плаче. Търся го с очи неговото място, говоря си наум сама със себе си , вместо с него. Беше душата на компанията, толкова обичаше семейните празници и трапези. А сега тази ужасна тишина. Толкова ми липсва и толкова боли. Пожелавам Ви весели празници и спокойствие!

# 1 520
  • София
Здравейте, аз още не съм подала декларация за имотите в общината, като чета, че не е нужно, ако наследството не е открито след 2005г. Има ли които не са подали и автоматично да са прехвърлени партидите?

# 1 521
  • Варна
Здравейте, аз още не съм подала декларация за имотите в общината, като чета, че не е нужно, ако наследството не е открито след 2005г. Има ли които не са подали и автоматично да са прехвърлени партидите?
Това сега го чувам. Няма автоматично прехвърляне, задължението по закон си стои.

# 1 522
  • София
Здравейте! Случайно открих тази тема и се почувствах странно - бясна, че толкова много хора и най-вече деца страдат; объркана - три минути гледах невиждащо в думата "вдовица" и се чудех от къде тази думичка ми е толкова позната... все още не мога да свикна да се наричам така; облекчена - че ето тези хора ще ме разбират най-добре, макар и непознати (видях, че с някои вече задочно се познаваме), защото сме "сродни души", че няма да се притеснявам да говоря за най-голямата си любов и най-голямата си мъка Sad
Ето накратко и моята история: Скоро ще станат 3 години, откакто съпругът ми си отиде след тежка левкемия. Няма да влизам в подробности за седемте месеца тежко лечение, за болката и най-вече за мъката, че не можеше да гушне децата си. Няма да говоря сега и за всичко, през което преминаха децата ми (тогава на 5 г. и на 11 г.), нито за непосилните решения, които трябваше и все още вземам. Знам, че всеки един от вас е преминал през това и продължава да се бори, защото нямаме друг избор...

Имам питане: Децата ми получават пенсии от НОИ, през м.април освен пенсията, получиха и едни 120 лв. Предположих, че това е някаква добавка, но за м.май сумата на пенсията им си е същата. Освен това тези 120 лв. идват от Дирекция Социално подпомагане, а аз там не съм предоставяла техните депозитни сметки. (От ДСП получавам само детски общо 90 лв, които идват по моя сметка).
П.С. Извинявам се, ако това вече е обсъждано.

# 1 523
  • Варна
Тези 120 лв са еднократна помощ за някои пенсионери. От пишещите тук май само вие сте получили. Иначе взимаме по 50 лв допълнително вече няколко месеца.

# 1 524
Здравей Desita, ако пенсията на едното дете е над 300.01лв то това трябва да е Великденска надбавка, но от написаното по горе не ми стана ясно дали и май месец сте взели със 120лв отгоре.
На мен ми е толкова трудно да произнасям думи като : вдовица, гробища, починал,...
Вчера боядисвах яйца за днешната Томина неделя. Не съм вярвала, че ще ми се наложи  на тази възраст да гледам църковния календар за да не пропусна ден, дата свързана с душата на любимия ми. Не мога да спра да ходя при него всяка събота. Толкова много ми липсва! Толкова много! Мир и покой на душичките им! Амин!

Общи условия

Активация на акаунт