Какви привилегии имат самотните родители? 2

  • 193 171
  • 476
  •   1
Отговори
# 390
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
От социалните ми казаха да не се женя (от там мисля, че произтече логиката да не се припознае детето). За жилищният въпрос мисля, че също трябва да съм самотна майка, иначе май няма да ми дадат.  newsm78
Ми горе долу към 2 години имам трудов стаж.

Да не се омъжваш и да не се припознава детето са две различни неща.Трябвало е да се припознае детето.Нямаше да имаш пречка за социално майчинство,детски и общинско жилище.

Ако намериш сега фирма да те назначи,може да ползваш майчинство до 2 г на детето-по 340 лв на месец.Потърсете някой приятел с фирма

# 391
  • Мнения: 216
От социалните ми казаха да не се женя (от там мисля, че произтече логиката да не се припознае детето). За жилищният въпрос мисля, че също трябва да съм самотна майка, иначе май няма да ми дадат.  newsm78
Ми горе долу към 2 години имам трудов стаж.

Да не се омъжваш и да не се припознава детето са две различни неща.Трябвало е да се припознае детето.Нямаше да имаш пречка за социално майчинство,детски и общинско жилище.

Ако намериш сега фирма да те назначи,може да ползваш майчинство до 2 г на детето-по 340 лв на месец.Потърсете някой приятел с фирма

Благодаря за съвета. Само дето нямам такива познати с фирма Sad

# 392
  • Мнения: 710
И аз имам въпрос за детските. Пред развод сме с мъжът ми и ,тъй като на този етап не успяваме да се споразумеем относно режима на виждане и издръжката съдът определи привременни мерки считано от 24.11.2014 г. Въпросът ми е за детски надбавки мога ли сега да подам документи или трябва да минине една година? Обсъждано е назад, но не разбрах дали издръжката се включва в определяне на дохода, защото сме почти на границата? Предварително благодаря! Весели празници!   bouquet

# 393
  • Мнения: 8
здравейте, искам да питам аз водя ли се самотна майка,имам дете на 2г2м живеем заедно с моите родители и постоянния адрес е тука, но е припознато от бащата.Ако съм самотна майка имам ли право на някакви помощи, в яслата или в градината...
И последно ако водя дело за издръжка на детето, колко бих получила горе долу на месец, и за делото и адвоката аз ли плащам таксите. Благодаря ви предварително за отговора

# 394
  • Мнения: 7 779
здравейте, искам да питам аз водя ли се самотна майка,имам дете на 2г2м живеем заедно с моите родители и постоянния адрес е тука, но е припознато от бащата.Ако съм самотна майка имам ли право на някакви помощи, в яслата или в градината...
назад в темата този въпрос е задаван многократно - съответно и отговори има. хвърли едно оче  Laughing
И последно ако водя дело за издръжка на детето, колко бих получила горе долу на месец, и за делото и адвоката аз ли плащам таксите. Благодаря ви предварително за отговора
а кой да ти плати таксите ? ти искаш дело - ти плащаш .  Laughing  след като спечелиш делото другата страна ще ти възстанови разходите.

# 395
  • Мнения: 76
Здравейте, от 6-7 години не съм се интересувала от привилегии на самотните майки - тези които имат деца с баща НЕИЗВЕСТЕН. Последно бях установила че нямаме никакви привилегии.
Сега, обаче , като се обсъждаха въпросите за евентуалното връщане на ергенския данък казаха,
че майки го раздавали "самотни" за да вземат 165 лева - това го каза по телевизията оня професор от
национален фронт. Освен това в друго предаване се говори, че циганките вземали около 1100 лв по
10 параграфа от държавата  разни европейски политики и програми за самотни майки.
Аз лично съм взела 200 лева 1кратна помощ при раждане и 1 помощ за учевик първи клас - това се полага на всички без значение на доходите им.
Също така един експерт от социалната служба ми обясни, че дете с 1 родител се води когато другият е умрял, то е сирак. Тогава произтичат някои права, но те са само за тези които имат починал родител, а не неизвестен баща.

Освен това, тъй като майките с неприпознати деца са напълно забравени, много се опасявам , че ако се въведе отново ергенския данък, както е в Германия например, тогава ние ще плащаме. Например аз може да вземам 35 лв детски, но да плащам 50 лв ергенски данък. Имам силното чувство, че никой няма да предвиди нашия специфичен случай, защото никой не ни брои за хора по принцип и ще се стигне до безумие да плащаме. ЗАЩО? Защото целта на този данък както обявиха е да се сключат бракове между тези които живеят без брак и имат дете. Т.е. как ще бъдат принудени? Като майката и бащата бъдат обложени с ергенски данък въпреки , че имат дете - те отглеждат  бъдещ данъкоплатец и не би трябвало да се облагат. Но щели да се принудят да сключат брак, което значи че ще бъдат облагани до евентуален брак.
Самотните майки на същия принцип също ще бъдат обложени. Но това ще ги стимуира да сключат брак с НИЩОТО. Т.е. ще  плащат постоянно без изход от положението.

Последна редакция: сб, 03 яну 2015, 12:54 от ***Kalina333***

# 396
  • Мнения: 76
здравейте, искам да питам аз водя ли се самотна майка,имам дете на 2г2м живеем заедно с моите родители и постоянния адрес е тука, но е припознато от бащата.Ако съм самотна майка имам ли право на някакви помощи, в яслата или в градината...
И последно ако водя дело за издръжка на детето, колко бих получила горе долу на месец, и за делото и адвоката аз ли плащам таксите. Благодаря ви предварително за отговора

Майка с признато дете, която не живее с бащата е също като разведена жена. Той трябва да бъде
осъден да плаща издръжка и с това се приравнява към разводите. За разлика от развода обаче няма как от бащата да се вземе нещо повече. Той е предложил физически само себе си и жената, която е имала ниски изисквания към неговата мъжка роля или просто от немърливост към себе си,  го е приемала такъв без да са свързани с брак, с ясното съзнание за недостатъците на този вид връзка.

Когато детето не е припознато е друго - ако бащата е неизвестен или трудно откриваем или е починал междувременно, ако името му се пази в тайна под натиск, няма как да се докаже бащинството му и да се взема издръжка. Това са всъщност самотните майки.

Аз не знам защо жените които имат признати деца се наричат самотни майки, когато не живеят с бащата. Вероятно това е в стремежа да получат нещо , но в България никой няма да се обърка и да им даде каквото и да било, както не се дава и на тези които са с непризнати деца. България е 1 циганска държава и ние живеем тук и работим , за да издържаме циганите.

# 397
  • Мнения: 7 779
ергенски данък не се ли плащаше когато нямаш деца  newsm78
преди години имах познати , които имаха брак , но нямаха деца. и двамата плащаха ергенски данък. та идеята на този данък е да се насърчава раждаемостта. в днешно време брака не е задължителна мярка за да се водят двама души за  семейство.  поне така мисля. 

# 398
  • Мнения: 743
И аз имам въпрос за детските. Пред развод сме с мъжът ми и ,тъй като на този етап не успяваме да се споразумеем относно режима на виждане и издръжката съдът определи привременни мерки считано от 24.11.2014 г. Въпросът ми е за детски надбавки мога ли сега да подам документи или трябва да минине една година? Обсъждано е назад, но не разбрах дали издръжката се включва в определяне на дохода, защото сме почти на границата? Предварително благодаря! Весели празници!   bouquet


Не, издръжката не се включва при формиране на дохода Simple Smile

# 399
  • Мнения: 710
И аз имам въпрос за детските. Пред развод сме с мъжът ми и ,тъй като на този етап не успяваме да се споразумеем относно режима на виждане и издръжката съдът определи привременни мерки считано от 24.11.2014 г. Въпросът ми е за детски надбавки мога ли сега да подам документи или трябва да минине една година? Обсъждано е назад, но не разбрах дали издръжката се включва в определяне на дохода, защото сме почти на границата? Предварително благодаря! Весели празници!   bouquet


Не, издръжката не се включва при формиране на дохода Simple Smile
Вече знам, това е стар пост. Ако се включваше нямаше  да взимам.  Peace Искат и официален документ за развод.

# 400
  • На черешата
  • Мнения: 8 393


Майка с признато дете, която не живее с бащата е също като разведена жена. Той трябва да бъде
осъден да плаща издръжка и с това се приравнява към разводите. За разлика от развода обаче няма как от бащата да се вземе нещо повече. Той е предложил физически само себе си и жената, която е имала ниски изисквания към неговата мъжка роля или просто от немърливост към себе си,  го е приемала такъв без да са свързани с брак, с ясното съзнание за недостатъците на този вид връзка.

Когато детето не е припознато е друго - ако бащата е неизвестен или трудно откриваем или е починал междувременно, ако името му се пази в тайна под натиск, няма как да се докаже бащинството му и да се взема издръжка. Това са всъщност самотните майки.

Аз не знам защо жените които имат признати деца се наричат самотни майки, когато не живеят с бащата. Вероятно това е в стремежа да получат нещо , но в България никой няма да се обърка и да им даде каквото и да било, както не се дава и на тези които са с непризнати деца. България е 1 циганска държава и ние живеем тук и работим , за да издържаме циганите.

 Много, много грубо изказване. Кой ви дава право да наричате някого немърлив. Доста по-грубо мога да се изкажа за тези с не припознати деца, но никому не е нужно.
 И не знам защо за Вас самотна се свързва само с пари. Отглеждането на дете от един родител в един голям град те кара да се чувстваш доста безсилен и самотен.Парите не са всичко.

# 401
  • Мнения: 2 024
ергенски данък не се ли плащаше когато нямаш деца  newsm78
преди години имах познати , които имаха брак , но нямаха деца. и двамата плащаха ергенски данък. та идеята на този данък е да се насърчава раждаемостта. в днешно време брака не е задължителна мярка за да се водят двама души за  семейство.  поне така мисля. 


Ергенският данък беше 14% от облагаемия доход. Плащаше се от несемейните мъже и жени над 26 годишна възраст. След сключване на брак плащането му спира, но ако до 2 години семейната двойка не се сдобие с рожба плащането се подновява и се плаща до появата на дете (без значение причините да нямат дете).
(Цифрите са по моята памет - дано не ме лъже много, че бая време мина от както отмениха тоя абсурд!)

# 402
  • Мнения: 536
Toрнадо, с Вас съм  bouquet
" И не знам защо за Вас самотна се свързва само с пари. Отглеждането на дете от един родител в един голям град те кара да се чувстваш доста безсилен и самотен.Парите не са всичко. "
Именно, родител, отглеждащ сам детето си, самотна майка... все наименования за едно и също.
А за да търсиш под вола теле, трябва да имаш някой и друг комплекс и да го избиваш.
Родителите, отглеждащи сами децата си, са масово с припознати деца.
Малко съвест трябва... 

# 403
  • София
  • Мнения: 1 626
Майка с признато дете, която не живее с бащата е също като разведена жена. Той трябва да бъде осъден да плаща издръжка и с това се приравнява към разводите. За разлика от развода обаче няма как от бащата да се вземе нещо повече. Той е предложил физически само себе си и жената, която е имала ниски изисквания към неговата мъжка роля или просто от немърливост към себе си,  го е приемала такъв без да са свързани с брак, с ясното съзнание за недостатъците на този вид връзка.
Когато детето не е припознато е друго - ако бащата е неизвестен или трудно откриваем или е починал междувременно, ако името му се пази в тайна под натиск, няма как да се докаже бащинството му и да се взема издръжка. Това са всъщност самотните майки.

Аз не знам защо жените които имат признати деца се наричат самотни майки, когато не живеят с бащата. Вероятно това е в стремежа да получат нещо , но в България никой няма да се обърка и да им даде каквото и да било, както не се дава и на тези които са с непризнати деца. България е 1 циганска държава и ние живеем тук и работим , за да издържаме циганите.

В тази група има родители, които отглеждат децата си без партньор (било то съпруг, покоен или бивш съпруг, неизвестен мъж, известен изчезнал, известен незаинтересован, известен заинтересован насилник или изнудвач, неоповестен под натиск или без натиск и т.н)
Самотен родител е този, който физически отглежда сам детето си и специфицирането на това дали детето е с известен или неизвестен родител не определя тежестта на положението и статуса на родителя !
Има случаи на родители напълно известни разведени или още в брак, от които не само нищо не можеш да получиш, но и да се окажеш задължен пред институции, банки и прочие.
И какво значение има дали е известен или неизвестен родителя, дали е припознал или не детето си щом се е отказал пряко или косвено от полагането на грижи за него?
Каква е държавата? Тя е такава, не защото не раждаме по 10 деца, а защото с констатацията, че живеем в такава  за да издържаме малцинствата,ние се превръщаме в паразити не по-добри от малцинствата, които толкова ни пречат.
Излиза, че да не знаеш от кой ти е детето е по-достойно и по-коректно за определяне като самотен родител  newsm78
Никога не съм мислила, че ще се налага да обяснявам , колко самотен родител съм и дали съм по-самотен от истинските самотни родители - абсурдно е и обидно !
А това дали мога да взема или не някой ден издръжка от припозналия детето ми родител, който кой знае къде е в момента, това не ме прави по-малко самотен родител - напротив - логично и законно е някой ден закона да застане на моя страна ! Но да седя и да мрънкам в каква страна живея няма да се промени кой знае колко - само ще си чеша езика с оправдания !
Грозно е да се дефинира човешкото нещастие - изключително грозно....

Последна редакция: чт, 09 апр 2015, 00:19 от deneva.linda

# 404
  • Мнения: 117
Здравейте, момичета. Имам въпрос, а темата е страшно дълга и не можах да я изчета цялата. Искам да попитам разведени майка на какви привилегии могат да разчитат? Имат ли право на помощи за ток, детска градина, общинско жилище и всичко друго, което се сещате? Извинявам се, ако задавам повтарящ се въпрос, но темата е страшно дълга Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт