Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 110

  • 95 399
  • 738
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 173
Tatitt намръзнах се достатъчно тази зима , че и температури от -35 С имаше ...време му е да се стопли . Лошото при нас е че почти няма пролет , ей  го виж след 20 дни може и 35С да удари  Laughing
Jina те орехите не се слагат в крема ...(или поне аз не ги слагам)  Rolling Eyes

# 736
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Рая трай че при нас днес се сипа сняг на парцали ... ринах сняг от колата след работа въобще гадост.

# 737
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Имам си едни проблеми с нета и няма да мога да отворя два браузъра, затова ще пиша по спомен от видяното по_рано и няма да мога да спомена всичко от изминалия ден.

Но първо за Стефи. Признавам си, не прочетох разказа за самата случка. Когато наближих изреченията за нея, буквално се изправих от стола и после от ужас ги прескочих думичките, и продължих нататък.

Да кажа веднага: тортата е много хубава и при това подходяща за подобна институция. Подходяща в  тематично отношение. Във всяко друго _ крайно неподходяща. Както и бонбоните. Както и всичко останало.
Рае, покриват ни се мненията по въпроса изцяло.

Стефи, разбирам и съчувствам на огорчението ти, но нека да видим и добрата страна на случилото се. Тези хора там са на платена работа, точно както ти, както и всички останали. Ако им стига заплатата, при желание могат да идат и да си купят торта. Ако не им стига, а им се яде торта, могат да започнат работа на второ място и тогава ща могат да си позволят допълнителната сладост. Нашите торти, бонбони, бутилки и цигари нямат никакво място из болниците и останалите здравни заведения, нито пък където и да било другаде. Това са някакви остатъци от смиреното ни минало и ето, по един или друг начин вече започват да ни подсказват, че тези години отминават. Нека, време ни е да престанем да се молим за онова, което ни се полага, което е наше. И е време да се почувстваме достойни. В този смисъл нелюбезните жени (и мъже) в болницата са ти направили вид услуга. Показали са ти, че не си заслужава да си добра с тях толкова, колкото би ти се искало. Ами да, всъщност е достатъчно да сме учтиви и да изискваме да се отнасят към нас с респект. Това е. Омилостивяването на "боговете" с жертвоприношения принадлежи на миналото, на тях вече им предстои да се научат да живеят от заплатите си, а нас _ да живеем по_свободно и по_изправено.
А вън от това се радвам на всяка добра новина за здравето на детенце Hug, както оцених и усилието и желанието, с които си направила подаръка си.  Пожелавам ти следващият подарък да бъде за хора, които ще му се зарадват и ще оценят. Peace

Така, ами да те продължа тогава, Рае. Що си я показала сега тази никаквата торта, толкова обикновена? ooooh! Грях ти е на душата с това обикновеното дето си и лепнала за етикет, знаеш ли, че сигурно половината от тортоправещия свят би сметнала за свое върховно постижение една толкова перфектно покрита торта?? Цяло съкровище е и формата, и цветовете, и всичко.  Heart Eyes На мен далеч не всичко, правено с Крикът ми допада, тази обаче е от онези неща, които харесвам Hug

Ами Свещичката (ми)?  newsm78 Хората по една торта нямат, то идва с по две.  Praynig На границата съм да напиша една ода и за необременената със сиво вещество водеща или какватоетам, та да я пратя и нея при докторите, ама карай, те нея са я наказали с недоимък, то и стига. Идват вкъщи хора, които ни са виждали, ни са чували за фондан и докосват захарните ми обувки като да са правени от паяжина, а  телевизионната звезда... #2gunfire Ама стига и толкова внимание, даже и то и е много.
Ти си човекът, към когото трябва да се отнесат всички поздрави. И така, мила Ева, под дългите ти коси има една умна главичка и малко по_надолу едно усмихнато сърце, всичко ти се отдава, като почнеш от дантели и плетки, та стигнеш до чанти и обувки. За жалост няма как да те гледам по ТВ, но поне сега мога да ти метна една  Hug и да ти пожелая все така да я караш и нататък.
За разните КРУЖЕВА няма място за оплакване, аз много бих била любопитна да видя един истински проф какво би направил за час _ час и нещо newsm78

Бетина, изключително хубава морска торта.  bouquet

Мишока истински ме разсмя с коментара си. Grinning  JoyGrinning  Hug

Дими, на теб просто едно голямо  Hug  bouquet за начина, по който си, винаги удоволствие да чете човек мислите ти.

Май не си спомням друго. Confused То май тук му е мястото да спомена за писането и коментарите. Темата е трудничка. При рускините е била обсъждана с дни. Дори повече от веднъж. Не е правилно само да се взема без да се дава, не може само да чакаш коментар и подкрепа без сам да дадеш подобно отношение към останалите. Лошото е, че е много трудно да се намери точната мярка в спазването на това парвило. Настъпва моментът на километричните постове с поменици и възлицания, които на практика не казват нищо, но ти убиват желанието да се включиш.
И все пак. Знам, че сме поставени в различен вид ежедневие, някой има по_добра възможност записане, друг _ не толкова добра.  Но не става, некоректно е и е арогантно да се оправдаваме с липса на време. Имаме ли време да пуснем една наша торта, значи ВРЕМЕ ИМАМЕ, точка. Ако нямаме време за повече от това, просто не пускаме тортата, лесно е. Несериозно е да се твърди, че минутите не достигат; ако е така, какво правим тук? И за какво да ги показваме тези торти, ако после , пореди лиспа на време, неможем да влезем и да прочетем реакциите на останалите...защото...нали нямаме време. Wink
Мъничко внимание стига, когато е поднесено с усмивка и от душа.
Две страници назад може би? Аз влизам тук много рядко и не знам какво са правилата, може би си имате изработена система, дано не съм сгрешила  с предположението си.

Видях една хубава риба, не запомних името на момичето Sad. И хубаво поднесени думи.  Peace

Лайтблу, весели, оптимистични мъфини. Peace

Дими  и другите момиченца, останалата част от тортата по_нататък, някъде след април. Иначе ние вече я изядохме. Sunglasses

Рае, нищо не глазирам, защото тук много ме е яд на кошмарните цени, включително за пощенската услуга.  #2gunfire А отвън нали не изпращат, та така си я карам, без "глейз". Лъскавината е от парата.

Писах ли достатъчно? Laughing Ако не, казвайте, да продължавам. И Шемете, да не си посмяла да говориш за отказване. Naughty Heart Eyes

Да завърша с Вал. Освен с последните ти шедьоври, днес (вчера) ме впечатли много с начина, по който си, смела и пряма. Респект.  bouquet Hug

Последна редакция: вт, 22 мар 2011, 02:47 от nelka.nelka

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичете, не мислете, че съм ви забравила. Пуснах навреме НОВАТА ТЕМА  Wink

Общи условия

Активация на акаунт