Wizz Air 3

  • 46 348
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 326
 Да,гадно е,и аз повече няма да пътувам с тази компания. Така или иначе имам само две дестинации,по които пътувам,и те са Германия и България. Вместо Дортмунд с Wizz ще летя до Кьолн с Germanwings,пак са евтини. Естествено,има хора,които нямат избор,защото по дестинацията им лети само Wizz.
 Вчера на летището имаше доста деца,които в салона плачеха или бяха по-буйни,но когато се качиха в самолета се укротиха. Хората с децата сядат обикновено отпред в самолета,децата надничат през седалките и се закачат едно с друго,разсейват се някак и не плачат по време на полета. Или поне вчера беше така в моя полет  Wink

# 31
  • Мнения: 2 550
аз пътувах с уиз еър до мадрид и барселона тези дни и не беше тясно в самолетите, а аз съм доста дълга
мисля, че разстоянието между седалките е колкото и в автобус

# 32
  • Мнения: 119

Добре, че съм далече от посочените размери.Но иначе и в автобус Варна-София ме хващат дяволите.За прилошаване пия лекарства, но от тясното пространство ми става зле също, дори и с най-новите автобуси като пътувах.

Със самолет не съм пътувала от 20 години, дано не ми повлияе зле.И за детето много се притеснявам, за първи път ще му е, дали няма да се уплаши, изобщо нещо съм на вълна неприятни мисли по темата.



 Местата са определено по-тясни,отколкото в автобус София-Варна. Съвсем наскоро пътувах от София до Варна,и от София до Дортмунд,и имам пресни впечатления. А разстоянието между твоята и предната седалка също е минимално. И тъй като няма джоб,а аз си носех сандвич и вода отвън,както и вестник,първо ги държах в скута,а после отворих масичката,която почти ме подпря в корема. С една дума-пълна теснотия.

Не съм много съгласна . Аз съм пътувала с Биомет и Юнион Ивкони и точно тия новите автобуси не ми се виждат по-широки.
Да не говорим , че често мястото за ръчния багаж е претъпкано тъй като няма ограничения както при полетите и се налага с часове да го крепиш между краката си.
Пътеката също е по тясна и въздуха в салона  на автобуса е много по-малко.
Ужасни пътувания съм имала.
Като казах само единия самолет на Wizz е без джобове на седалките , а останалите два имат.
При Ryan също няма джобове.


Wizz не ги защитавам , но за мен основния проблем е хигиената. Машините са постоянно на път и нямат време да чистят добре между полетите , а навсякъде има налепени дъвки , разкъсани джобове на седалките...
Това пък вече освен от недобрата подръжка се дължи и на навиците на много от пътниците.
Когато до вчера си влачил денковете , а днес си със самолет защото цената ти позволява да летиш не ставаш автоматично европеец  Laughing


Относно децата...ами деца може да са спокойни ,  може и да плачат  случаи всякакви .
Виждам , че хора летят и с бебенца буквално на няколко седмици , та не мисля че е проблем.
По-скоро един непрекъснат плач е неприятен за останалите пътници , но детето си е дете.

Последна редакция: сб, 12 мар 2011, 12:05 от mallkata

# 33
  • София
  • Мнения: 2 096
Момичета, хем да се впиша, хем да питам - Нали няма проблем бордната ми карта, разпечатана от онлайн чекиране да е черно-бяла (разбира се кодовете и на двете страници се виждат перфектно)?  Колкото до цените на Wizz, бях много учудена вчера, че и за Лондон Лутън са им доста високи цените. Ако резервирам от сега за октомври месец - отиване и връщане за двама - ми излиза близо 800 лв. за датите, които проверих.   Sad То, по-добре да летим от Пловдив, но като стана този гаф с Барселона там и малко ме притеснява да резервирам. Не са много дестинациите на Wizz от София. Още малко и няма да останат необходени и трябва да търся друг превозвач.  Confused

# 34
  • Мнения: 2 697
Никакво значение няма цветна ли е, черно-бяла ли е бордната карта - на чек-ина е нужен само кодът на резервацията Peace
Иначе за Лондон, виж и цените на Easyjet, ако още не си го направила Grinning

# 35
  • София
  • Мнения: 2 096
Благодаря!  Wink Никога не съм ползвала Easy Jet. Ще взема да проверя.   bouquet
.... Проверих! Значително по-ниски цени за Лондон и Мадрид - към 100 лв. излиза полета! А защо така нямат на български език? Справям се с английски, но все пак се учудвам, защото има опция дори за кастелияно.  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 119
Мадрид вече го спряха .
Като цяло аз по ги харесвам от Wizz  ,  но опция на български никога не са имали.

# 37
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Имам въпрос, утре летя за София, но не съм си изпринтила потвърждението за билета, това което ти пращат на емайла.
Дали могат да ми направят бордната карта само с документ за самоличност без хартиената резервация.

# 38
  • Мнения: 119
Да  на мен с Wizz  почти никога не сами искали принтирано копие на чек-ин , но все пак си поне запиши  кода на резервацията.
Ако обаче си избрала чекиране онлайн ще те накарат да платиш допълнително за бордната карта.

# 39
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Мерси  bouquet

# 40
  • Варна
  • Мнения: 282
"И за детето много се притеснявам, за първи път ще му е, дали няма да се уплаши, изобщо нещо съм на вълна неприятни мисли по темата."

Светкавица, за детето не се притеснявай. Много добре го приемат.
Моята дъщеря в кола не може да пътува изобщо и се бяхме приготвили с найлонови торбички за повръщане, а тя без проблем понесе полета до Лондон, че даже и хапваше солетки (нещо немислимо за нея по време на път).

# 41
  • Мнения: 11 908


Светкавица, за детето не се притеснявай. Много добре го приемат.
Моята дъщеря в кола не може да пътува изобщо и се бяхме приготвили с найлонови торбички за повръщане, а тя без проблем понесе полета до Лондон, че даже и хапваше солетки (нещо немислимо за нея по време на път).


Мерси много за окуражаването!Аз съм решила да вземем с нас малки играчки, да го разсейват, ако се почувства зле.Ясно, че няма да са с батерии, но има ли други ограничения за вида  иматерията на играчките?

# 42
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Преди няколко дни летяхме до Рим и обратно с Уиз Еър.
Самолетът беше съвсем приличен - място за краката имаше предостатъчно.
На гърба на предната седалка има джоб (там поставят инструкциите за използване на маски и т.н. при авария), както и списанието на Уиз Еър с цени за храна, напитки и парфюми.
Тези, които казвате, че няма джоб на гърба на предната седалка, бихте ли казали къде стоят въпросните брошури - за действие при евакуация и рекламното списание?
И до Дортмунд съм летяла няколко пъти с Уиз - абсолютно същите условия.

На връщане от Рим самолетът беше пълен с гастарбайтери.
Обстановката в самолета беше като в междуселски автобус.
Но при нискотарифна компания не очаквам лукс и 5-звездно обслужване.
Просто би било по-добре самите пътуващи да наблегнат на собствената хигиена, да се държат наистина като европейци, а не като тъмни балкански субекти и да спазват инструкциите на стюардите/стюардесите, а не да ги репликират от сорта "аре, таа ш' ми кажи дал ша говора по мобифона или не".

# 43
  • Мнения: 326
Преди няколко дни летяхме до Рим и обратно с Уиз Еър.
Самолетът беше съвсем приличен - място за краката имаше предостатъчно.
На гърба на предната седалка има джоб (там поставят инструкциите за използване на маски и т.н. при авария), както и списанието на Уиз Еър с цени за храна, напитки и парфюми.
Тези, които казвате, че няма джоб на гърба на предната седалка, бихте ли казали къде стоят въпросните брошури - за действие при евакуация и рекламното списание?
И до Дортмунд съм летяла няколко пъти с Уиз - абсолютно същите условия.

На връщане от Рим самолетът беше пълен с гастарбайтери.
Обстановката в самолета беше като в междуселски автобус.
Но при нискотарифна компания не очаквам лукс и 5-звездно обслужване.
Просто би било по-добре самите пътуващи да наблегнат на собствената хигиена, да се държат наистина като европейци, а не като тъмни балкански субекти и да спазват инструкциите на стюардите/стюардесите, а не да ги репликират от сорта "аре, таа ш' ми кажи дал ша говора по мобифона или не".

 Има нещо подобно на процепи в гърба на предните седалки,в който стои списанието,но той е с твърда пластмасова стена,а не текстилна,така че да може да се разтегли,и човек да си сложи в него дебелата книга,или шишето с водата,или сандвича,който носи със себе си,и смята да си изяде по-късно по време на полета. За да постави някъде подобни неща човек трябва да отвори масичката,която на леко по-пълните хора опира в корема. Сядайки на мястото си гледам да си извадя от чантата водата и книгата,за да не ми се налага после да вдигам хората на съседните седалки,и да тършувам из багажа по време на полет. Във въпросните процепи не пасва нищо друго освен списанието на wizz. А за обстановката като в междуселски автобус си тотално права  Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 2 096
Аз съм решила да вземем с нас малки играчки, да го разсейват, ако се почувства зле.Ясно, че няма да са с батерии, но има ли други ограничения за вида  иматерията на играчките?
Защо да не са с батерии?  Rolling Eyes Аз например ще имам в ръчния багаж 4 батерии за фотоапарата и мишката на лапотпа. Да не би да има ограничения?

Общи условия

Активация на акаунт