Кой си е сменял името (личното)?

  • 7 845
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • някъде по морето
  • Мнения: 809
Моя състудентка си смени името от Дойка на Доника.
Но дълго преди да го направи официално се представяше Доника навсякъде.

# 46
  • Мнения: 11 747
Много разумно - съвсем близо като звучене и изписване, а колко по- цивилизовано.

# 47
  • някъде по морето
  • Мнения: 809
Съчувствахме и като трябваше да се представя - много и беше неудобно.
така се беше получило, че в курса бяха тя и една Седиха с такива имена и все им измисляхме галени.
А иначе имаше  2 Стели и една Силвия  Simple Smile

# 48
  • София
  • Мнения: 5 654
Леля ми е била записана Стефана. Не си го е харесвала, звучало й грубо, на всичкото отгоре са я наричали Фанче, което никак не й харесвало. След като се омъжила, го променила на Стефка.

А баба ми (нейната сестра) носеше име, завършващо на -ка, също не й харесваше и навсякъде се представяше без -к-то, то фигурираше само на официални документи, където трябва да е с имена по паспорт. Аз съм кръстена на нея, слава богу, без -к-то  Praynig

Последна редакция: пт, 18 мар 2011, 09:45 от Атти

# 49
  • Мнения: 11 747
Ох, няколко пъти бих предпочела Стефана, пред Стефка. Стефана даже е готино  Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 5 654
Съгласна съм с теб, pina, но говорим за времената, когато за "разкрасяване" и "умаляване" на имената масово се слагало -ка - Цветанка, Радка, Марийка и т.н. Сега тенденцията е в обратна посока Simple Smile

# 51
  • Мнения: 11 747
Абе, родените през 50-те вече си го ненавиждат -ка-то  Thinking Ако е родена 30-те - да, модичката е била тогава и по- рано дори, май  Thinking  Хора всякакви, и сега ще има да го харесват, 100%.

# 52
  • Мнения: 304
Един случай имам в родата със смяна на името. Няма да го цитирам, но тези от вас, които имат роднини или приятели от стар'загорския регион, сигурно  ще се съгласят, че характерните за там стари имена са доста груби - Теню, Диню, Грудьо и пр.  Rolling Eyes   Вече са отмиращи тези имена и внуците се кръщават с по-модерно звучащи, но старите хора си ги носят, къде ще ходят  Grinning

# 53
  • Мнения: 11 747
Имам познат от Ст. Загора Диньо. Той висок, строен, модерен, хубаво, младо момче, пък Диньо  Confused Как може да го кръстят така..., по- млад е от мен дори.

# 54
  • Мнения: 4 555
Да, тук Динко и Гочо са сред най-популярните имена при мъжете над 50, но понякога и сред техните внуци.
Популярно е също Господин, имала съм съученици с това име и никога не ми се е струвало странно, но в други градове явно не е никак популярно.

# 55
  • Мнения: 6 992
Ама Гочо не е ли от Георги кратко, като Гошо? Реално се казват Гочо? Ужас.
Единият ми род е от Стара Загора, късмет съм извадила, че имат хубави имена, можеше да съм Гочка, кръстена на дядо си  Joy Laughing

# 56
  • Мнения: 11 747
То и Диньо/Динко е съкратено от Господин. Дина от Господина. Дина ми харесва как звучи, даже много, имах в рода си една баба Дина. И един Господин знам, но той е възрастен и пак не ми харесва.

# 57
  • Мнения: 1 615
То и Диньо/Динко е съкратено от Господин. Дина от Господина. Дина ми харесва как звучи, даже много, имах в рода си една баба Дина. И един Господин знам, но той е възрастен и пак не ми харесва.

Мисля, че е по-скоро от Костадин/а Simple Smile Повечето подобни имена са възникнали като умалителни.

# 58
  • Мнения: 11 747
Четох го в един сайт за имена, че Дина е от Господина, както и мъжкото Диньо от Господин. Ако в сайта не е вярно, и аз не го казвам вярно  Simple Smile

# 59
  • Мнения: 15 379
Както Теньо/Теню в някои краища е съкратеното на Стоян.

Общи условия

Активация на акаунт