Плюшкин

  • 12 714
  • 130
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 634
И още- какви подаръци получавате/ подарявате при пътуване в чужбина, става въпрос за малки подаръчета от колеги, познати.

Пазя само подаръците от кумата понеже тя е професионален спортист и пътува от 7 годишна. Аз бях на 4 години тогава, та се сещате, че бая сувенири имам от нея у дома. Mr. Green На всичко друго се любувам известно време и след това дарявам. Подаръците, които аз купувам винаги са за консумация.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 495
Пазим ги известно време, ако не влязат в употреба се отърваваме от тях.

# 77
  • Мнения: 797
Майка ми е психопат постоянно трупа.

# 78
  • Мнения: 12 662
Тази  информация е крайно интересна 8 години след темата.

# 79
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Боря се със склонността да трупам.Периодично правя генерални разчиствания.

# 80
  • Мнения: 797
Бори се инак хората ще си бягат от теб, отделно че ако изхвърли дори два  три чувала на ден освобождаваш енергия от положителната. И както е казал Христос, не се привързвайте към нищо от земята, защото нищо няма да вземете след смъртта си. А събирайте си съкровища на небесата-тях молец не ги лови. Демек да правим добрини.

# 81
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Най-трудното е с книгите.

# 82
  • Мнения: 797
Казват, че трябва да се пребърсва праха по книгите често, ако имаш окултни книги, нумерология и такива ги изхвърли, защото си вкарваш грях и отделно много други проблеми. Можеш да ги дариш на бедно училище или университет и те ще живеят пак за други хора.

# 83
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Защо пък грях  Simple Smile Аз съм вярваща, но не съм религиозна.
Имам много и всякакви книги. Голяма част вече подарих на 2 селски библиотеки. Професионалните остават и пак са ужасно много.
Заела съм се с оптимизиране на пространството сега и с изхвърляне на всичко, което не е нужно.Много вещи се натрупват обикновено когато човек живее на едно място дълго време и не се мести.

# 84
  • Мнения: 1 184
За някой работи вместо да се хвърлят има olx и bazar.bg....продайте ги на символични цени...на вас ако не са нужни на някой може да са , но да не може да си позволи.

# 85
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Тази  информация е крайно интересна 8 години след темата.
И да наречеш майка си психопат Rage

# 86
  • Мнения: 12 662
То всички възрастни май трябва да ги наречем така. С възрастта почват да си трупат.

# 87
  • София
  • Мнения: 930
То всички възрастни май трябва да ги наречем така. С възрастта почват да си трупат.
Добре, че не знам какво мислят и говорят за мене децата ми.  Laughing

# 88
  • Мнения: X
Почти съм за тук. Щерка на баща си, той е истинският плюшкин в семейството. Пази, трупа, пренарежда и чисти прахта и продължава да трупа. Обаче само неговите неща. Чуждите без срам ги хвърля, докато не му подскочиш да не пипа.
Аз трупах сувенирчета, 'полезни' домакински джунджурийки, кутии и неща за съхранение (мания са ми) и евтини дрехи. Една съфорумка преди седмици ме светна за капсулираните гардероби, така че от дрехите утре ще събирам шести чувал и мисля поне да направя опит да не се пълня повече с евтини парцали по 5 лв бройката. Не съм палапурница - поддържам ги, но като тръгна да сменям квартирата, ми се увидява. Имам среден куфар, 1 голям и 2 малки сака - тъпча, нося на новото място, изсипвам, тъпча с нова партида и така 2-3 курса.
Книги купувам, чета и при първа възможност прибирам в личната библиотека в родния град. Един път дарих на градската библиотека, защото поредицата я има в Читанката и още ме е яд - явно вкусът ми не е като на нормалните хора и никой не оцени хумора в книжките.
Домакинските джунджурийки и кутии за храна от пластмаса и силикон ги хвърлям поетапно и заменям с по-трайни дървени, метални и стъклени, или пък с нищо. Свидят ми се, обаче всичките ми пластмасови кутии са надрани и се лющят вече.
Сувенирчетата и украсите за дома най-много ми се свидят. Обичам да си украсявам. Такова нещо мога да взема, без да се замисля, на подаръци се радвам много, но после как се пренася  всичкото това и как тежи... От тях хвърлям най-малко и то ако са някакви пластмаси или гипс.
С нещата за съхранение и подреждане обаче не знам какво да правя. Имам подрафтови кошници, текстилни етажерки за гардероб за дрехи и обувки, табуретки-раклички, кутии за бижута, сгъваеми касетки и прочее, и прочее. Сега като ги опразвам, сгъвам ги и ги прибирам в торби. Мисля да ги пазя.
Козметика купувам на периоди. Имах един период, за месец се обзаведох с 30 лака за нокти. Отлежаха някоя и друга година и ги хвърлих. Същото и с гримовете. При едно местене подарих огромна неизползвана палитра сенки на бивша колежка, раздадох червила и лакове - един път слагани. В началото на годината шкафчето в банята беше пълно с всякакви глупости - маски, масла, пилинги, скрабове, шампоани, душгелове. Използвах ги и повече не купих нови. В момента козметиката ми за баня е мъжки шампоан 3в1 и интимен гел, и двете 500 мл, и миналата седмица не се сдържах на един корейски мини шампоан от Ремедиум.

Накратко, опитвам се да се освободя от ненужното Simple Smile Засега успявам.

# 89
  • Мнения: 797
Много ми допада човека с последното мнение. Аз се бях запалила по печатите за нокти, конад, сега последните не ги помня по 8 евро. Но се спрях след като преброих колекцията от над 40 лака. При положение ме аъм лаборант микробиолог и лака ми пада на 4 ден най-късно.
Викам си, който ме люби,да ме люби натурална.  Сама се справих. В момента изхвърлям всякакви идолчета-фигури, защото и това е грешно. Всякакви сувенири, това си е чист идол. А за майка ми, може да попрочетете последното ми мнение за една тема, преди тази, преди да мислите каквото и да е било. Тук си изливам душата, инак няка с кой да споделя. Не ми пука какво мислят за мен. 😂
Извинявам се.  По темата. Ще имаме гости и както винаги майка трупа, Аз горката после чистя. Тази седмица чиатих един ден, толкова ми се откъсна от сърцето, изхяърлих 14 чувала от две стаи. Има още много. Накрая бях готова и майка каза да съм оставила нещата да ги прегледа. Е изхвърли един чувал и днес кашона с боклуците трети ден го преглежда. Като се пенсионира аз ще се махна. Поне да не се ядосвам

Общи условия

Активация на акаунт