Спонтанен аборт=Увреден плод?

  • 8 575
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 722
Преди малко четох една статия за причините за спонтанния аборт до 20 г.с. Според автора, организмът изхвърля увреден плод, ето защо не било желателно да се противодейства с лекарства /като дуфастона и т.н./ на този естествен според него процес. Аз се ошашках, защото аз самата имах болки и с лекарства засега позакрепихме положението /пу-пу/ но много бъдещи майки са имали такива проблеми, това довело ли е до раждане на увредени бебета "запазени насила"?

# 1
  • Мнения: 2 693
Уф, много тежка тема за този форум, бе мила... Бъдещи майчета - желаете ли да обсъдите всички страни на бременността, или да махна темата ако ви стресира?

# 2
  • Мнения: 1 722
Боболента, ако решиш я махни, просто си мислех, че може би доста бъдещи майчета се вълнуват от това, защо някои имат леки бременностти, а при други с много зор се спасяват нещата - лекарства, лежане и т.н. И дали е вярно това, което цитирах. А, извинявам се забравих да сложа накрая на темата знака за въпрос.

# 3
  • Мнения: 2 489
Наистина е тежка тема, особено за такива като мен, които още не са и в третия месец.
Сигурна съм обаче, че на всяка една от нас са й минавали такива мисли поне веднъж, защото сме доста понаплашени от какви ли не ужасяващи истории.
Другото, с което искам да те успокоя е, че дуфастона не може да спаси бременност, която е генетично обременена. Тоест може само да отложи задържането на плода за известно време, но не и да предодврати загубата му. Дуфастонът или Утрогестанът може да помогнат само, ако има липса на прогестерон, което е рядко срещано в сравнение с генетичните изменения.
Затова в другите държави не се впрягат толкова с но-шпа, дуфастон или каквото е да било и тук малко се пренасилват нещата.

Мили момичета и жени не мислете за лоши неща, а само за хубави.
Постарайте се да не се обременявате с излишни черни мисли, а си почивайте и мечтайте!!!

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Недей да я махаш, темата е интересна. За първи път чувам за подобно нещо и ми се иска да науча повече. Но както кажат другите все пак...

# 5
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Anita_79
Боболента, ако решиш я махни, просто си мислех, че може би доста бъдещи майчета се вълнуват от това, защо някои имат леки бременностти, а при други с много зор се спасяват нещата - лекарства, лежане и т.н. И дали е вярно това, което цитирах. А, извинявам се забравих да сложа накрая на темата знака за въпрос.


Сложих ти въпросителния знак! Wink
Сега - аз лично съм "ЗА" да се обсъждат И такива теми, свързани с бременността. Не съм бъдеща мама /засега/, настояща съм, и знам, че когато бременеех с огромен интерес четях и попивах де що имаше инфо - независимо дали ми харесва или не. НО, поставих въпроса, защото знам, че има и много чувствителни момичета, а като добавиш към това и хормоните на бременността...

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Не мисля, че може да се направи такъв категоричен извод - все пак далеч не само увреден плод може да е причина за началото на спонтанен аборт. Вярно че природата си има механизми, ама пък  да оставим всичко на естествения подбор?! А и много майки са станали такива на здрави дечица след терапия за задържане.

# 7
Привет, мила Анита!
Относно това, което си чела може дълго да се обсъжда. Ще ти кажа моя опит, който хем е успокоителен и толкова може да притесни всички бъдещи мами Rolling Eyes .
Когато бях бременна с мойта дъщеричка получих контракции преди 20г.с., приеха ме в болница и с хапчета и инжекции задържах бебка Wink  Тя се роди едно хубаво живо и здраво бебче.
Но....снаха ми износи плода до началото на седмия месец без особени проблеми и се установи чрез ехограф, че плода е повреден и.... Cry  Cry  Cry  всичко приключи.
И аз си мисля, а и е успокоително след един спонтанен аборт мисълта, че плода е бил повреден. Приема се по-лесно случилото се, но:
Желая на всички бременни лека бременност и здрави бебоци и по-малко спонтанни аборти.
Хайде толкова от мен, бъдете здрави Sign Exclamation
  Grinning  Grinning  Grinning

# 8
# 9
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: sunny_zt
До този извод е стигнала медицината, не аз!...


Понеже подозирам, че това е насочено към мен, да кажа, че постинга ми беше отговор на Анита, а не на твоя , иначе щях да те цитирам Wink И извода, който имах предвид е, че задължително спонтанния аборт означава увреждане - ми не е вярно - причината за спонтанния аборт не може да бъде предварително известна, че да не се вземат необходимите мерки ( пример - серклажа - хич даже не е естествен подбор това).

# 10
  • Мнения: 2 529
Темата е интересна, макар и не особено приятна...
Доколкото знам в САЩ и Канада не се дават никакви лекарства, съдържащи прогестерон, за да се предотврати евентуален спонтанен аборт (чела съм, че вече започне ли аборта нищо не може да го спре), но тук не е така. Имам няколко приятелки, пили Дуфастон в първите месеци, заради предишни спонтанни аборти и децата им са си живи и здрави.
Аз лично бих се доверила на лекаря си и затова най-важното е да си имаме свестни гинеколози за следене на бременността, а никой не може да ме убеди, че в България такива няма...

# 11
  • Мнения: 4 212
az biax bremenna!termina mi be6e za 1.03.2005-no uvi !!!
v 11 g.s. zapo4naxa kontrakciite i be6e nespasiaemo!lekarite mi kazaxa 4e ploda e bil na 7,5 g.s. kogato e sprialo da tupti sarceto mu,toest bilo e nespasiaemo.kazaxa mi 4e nai-veroiatno e bilo uvredeno i po-dobre 4e e stanalo taka.za bolkite v du6ata si niama da govoria!!!no pri teb ako ima na lice zdrav plod,ne biva da se pritesniava6 4e kontrakciite sa ot tova 4e moje da e uvreden,a i lekarite s niakolko izsledvania,videozon vednaga mogat da razberat.ako e bilo taka,6tiaxa da ti go kajat.nai-veroiatno organizma ti o6te ne e priviknal s 4ujdoto tialo,kakavto e ploda v utrobata ti,i ot tam se polu4avat leki kontrakcii na matkata.eto za6to davat uspokoiava6ti glatkata muskulatura lekarstva-prosto oragnizma ti e takav,ne e ot bebeto!
no neiskam da govoria pove4e za tova 4e me zaboliava korema!!
leko bremeneene mila,i ne se pritesniavai tolkova,taka 6te tie po-lesno da izkara6 ostataka ot bremennosta i 6te rodi6 po-leko. Stuck Out Tongue
vse pak sam maika s
opit,dano da stana o6te vednaj......

# 12
  • Мнения: 6 155
Една от причините за спонтанен абортможе да е увредения плод, но не и единствената . И това категорично да се откаже лечение с аргумента, че е естествен подбор и плода е увреден, според мен е нелепо и абсурдно. #Shocked

При мен се получи кървене в 2-я месец, т.е започващ спонтанен аборт. Но благодарение на лекарите и солидната доза Прегнил, Папаварин /инжекции/ + Утрогестан, преди 5мес. си родих живо и здраво бебче. Laughing  Не искам и да си помислям какво щях да загубя, ако не беше това лечение Imp

Информация за Спонтанен аборт - видове, причини, диагноза, лечение има тук:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewart … cle&artid=123

Още за абортите:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=40

Причини за спонтанен аборт:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=37

Клинична картина на спонтания аборт:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=61

Надявам се да е полезна тази информация.  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 61
Мили дами, темата е болезнена, но и полезна за тези от нас, които се опитват да задържат бременността си. Аз засега съм от тях. Но едно знам със сигурност- аз предпочитах да се вземат мерки, дори и безсмислени, от колкото да ми се каже "Нищо няма да направим, за да запазим плода. В Канада практиката е такава". Дори да лежа не ми казаха, добре че имах вързка с лекар от България. Два пъти кървях и спирах, преди да ме прегледа гинеколога ми. Бях се спряла на една полякиня и може би заради това, сега вземам прогестерон по нейно предписание. Моля се да чуем пулс на 07 септември. Надявах се, че най-критичния период ще мине със 12-та седмица, но в зачатие.орг. прочетох, че белата става до 14-та седмица, в повечето случаи.Simple Smile

# 14
  • Мнения: 6 155
Canadka,
стискам палци всичко да е наред.   Hands Thumbsup

Хайде и ще чакаме хубави новини Praynig

# 15
  • Мнения: 2 489
Май не ме разбирате правилно. Аз прилагам Утрогестан в най-високата доза по същата причина. За евентуален аборт /защото съм с един яйчник, който не може да работи за два/.
Става въпрос, че /дано не се случва на никой/ плодът е генетично изменен, прогестеронът няма да помогне изобщо за задържането. Просто той ще загине. На никоя от нас не й се вярва,че е в тези "лоши" проценти, включително и на мен, и затова правим всичко възможно да го предотвратим, за съжаление понякога не е достатъчно. Сигурна съм, че има много жени, при които никакви мерки не са помогнали, просто защото ембрионът спира изведнъж да се развива и толкова.
Природата си знае работата.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Аз прокървих доста силно в 8 седмица. Бях убедена, че губя бебето, казаха ми начало на спонтанен аборт. С Дуфастон и Но-шпа обаче нещата се закрепиха. До края ме глозгаше мисълта дали бебето ще бъде здраво.
Е, здраво е Grinning

# 17
  • Мнения: 1 809
Моето мнение е , че не можеш "да запазиш плода насила"
Ако плода е увреден генетично, организма го изхвърля.При мен беше така 2 месеца преди да забременея отново с Хриси.И никакви хапчета и инжекций не помогнаха  Cry
Ако причината е не в плода (което се вижда на видеозон) , а в контракциите на матката, тогава  разбира се може да се направи много с пиенето на хапчета и бременноста да забърши благополучно.
Познавам такива настоящи вече майки, които са пили хапчета заради контракциите в началото( а и в края) на бременноста и сега си имат живи и здрави бебоци и дечица.
Мили бременни майки, не се тормозете с такива мисли- затова си има лекари  Wink
[/color]
Гледайте оптимистично и всичко ще бъде наред.
Желая на всички ви живи и здрави бебенца  passifier
КЪСМЕТ !

# 18
  • Мнения: 2 784
Здравейте,май4ета!
Аз съм в 27 г.с.Когато бях във 2 месец,полу4их кръвоизлив и в спе6ния кабинет ми казаха,4е бебо най-вероятно е мъртъв и до няколко дена 6те падне,да се прибера в ку6ти и да 4акам.Е,по4аках и ни6то като не стана се упла6их,4е може да полу4а отравяне на крувта,ако,се разложи в мен.Гинеколога,който ми препоръ4аха установи,4е детето е живо,но и той говоре6е за него като за не6то дефектно,от което скоро 6те се отърва.Предписа ми само но6-па и витамин C.Пих ги 2 седмици и продулжавах да кървя.След това просто смених гинеколога.Предписаха ми Дуфастон и витамини и лекарката ми каза,4е най-доброто не6то,което мога да направя е да лежа.Аз по принцип не се спирам,но като се кротнах в къ6ти-стажах само колкото да отида до тоалета.След 1 седмица кървенето спря и ве4е по4ти 4 месеца се 4увствам отли4но.Лекарката ми казва,4е няма никаква зависимост м/у кървенето в на4алото на бремеността и дефектите при плода,о6те пове4е,4е бебо засега се развива нормално,но аз докато не го видя,4е вси4ко му е наред няма да се успокоя.
Късмет и не се стряскайте,вярвам,4е вси4ко 6те е наред :D

# 19
  • София
  • Мнения: 2 958
Бубулена, аз лично вече не искам да чета подобни теми! Писна ми да се притеснявам за неща които дай Боже няма да ми се наложи да изживея. Съветвам всички мами които нямт проблеми до сега да не четат. Разбира се, има майчета които се нуждаят от тази информация! Желая на всички ви лека, безпроблемна, щаслива и усмихната бременност! Нека спрем за малко да четем притеснителни статии и започнем с хубавите!
Целувки!

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
аз мисля, че темата в никакъв случай не е стресираща и не бива да се маха. На мен този форум ми е много полезен, включиелно и тази тема, защото се информирам и научавам по-добре да се грижа за себе си и бременността си. Споделеният опит тук е безценен. Едва ли без информация човек може по-добре да се справи. Считам че информацията и знанието е това което може най-добре да помогне на човек в труден момент. мисля, че всеки има избирателна способност и може да избягва темите които не харесва. Моля, не премахвайте подобни теми, наистина са много полезни Sign Exclamation

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: Диди
Бубулена, аз лично вече не искам да чета подобни теми! Писна ми да се притеснявам за неща които дай Боже няма да ми се наложи да изживея. Съветвам всички мами които нямт проблеми до сега да не четат. Разбира се, има майчета които се нуждаят от тази информация! Желая на всички ви лека, безпроблемна, щаслива и усмихната бременност! Нека спрем за малко да четем притеснителни статии и започнем с хубавите!
Целувки!


Това, че ти нямаш такъв проблем не значи, че и други го нямат. А тези които го имат живо се интересуват от всичко свързано с него. Не може в клуба в такъв случай да се прави диференциация и да се пише само за майките без проблеми.
Не би било честно.
Още повече че ми прави впечатление бума напоследък на проблемни бременности в началото и свързани именно с кървене.
Нека не се правим, че всичко е ок когато не е. Не е справедливо към майчетата които в момента се тревожат за своите бебчета и имат някакъв проблем. Както виждаш от темата оказва се че няма зависимост между кървене в началото и дефекти на плода Защо да не дадем това успокоение на бъдещите кървящи майки?
Ето и аз съм кървяла, вярвам че споделянето и констатацията че бебето ми е здраво е успокоило поне една майка!
А пък тези които не искат да се натоварват - нека не четат.
Заглавието е достатъчно красноречиво.

Моля за повече търпимост.

# 22
  • Мнения: 2 489
Мисля, че всяка средно-интелигентна жена трябва да знае повече за бременността, даже и лошите й страни и рискове.
Полезна е информацията  и за абортите и за превантивните мерки. Затова оценявам страшно много цялата полезна информация, която черпя в интернет. Информирана съм, че има критични ситуации и знам как да процедирам.

Може да ви прозвучи цинично, но трябва да сме подготвени психически дори и за това - спонтанния аборт все пас се случва, при това доста често и няма гаранции, че няма да се случи на нас.

Това не значи, разбира се по цял ден да мислим само за най-лошото, просто трябва да сме достатъчно информирани.

Лично аз мисля в момента какви тапети  и перденца да сложа в детската стая, дали ще вземе сините очи на баща си или зелените на майка си и такива неща... Laughing

# 23
  • Мнения: 6 155
Цитат на: sunny_zt

Лично аз мисля в момента какви тапети  и перденца да сложа в детската стая, дали ще вземе сините очи на баща си или зелените на майка си и такива неща... Laughing


 offtopic  
 Laughing Аз съм за зелените на мама Laughing

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Тежки са такива теми, но мисля, че е по-добре една бременна жена да е наясно с рисковете, и ако недай си боже и се случи, да знае как да реагира. Заравянето на главата в пясъка не помага.
Първата ми бременност беше изключително лека, което ме подведе да мисля, че и втория път всичко ще е безпроблемно. Не търсех инфо за евентуални проблеми и така и не съм усетила признаците на преждевременното раждане, тогава дори не знаех какви са Sign Exclamation  А то ги имало цяла седмица преди да се случи Cry  Banghead  .... И гинекологът нищо не ми казваше, трябвало да си зная от първия път!!  Постфактум изчетох купища материали, е, могло е да бъде предотвратено - с повече информираност от моя страна и внимание на гинеколога, но уви, нито едното!
Така че, мили момичета,  информирайте се, пазете се и дано не ви се случат страшните неща, които четете. И знайте, че никой няма да е по-загрижен за вашето бебе от вас самите!

# 25
  • Мнения: 4 965
Я стига!!! Какви увредени бебета, какви 5 лв.!!! Авторът на гореспоменатата статия да ми яде ушите  Wink  и да дойде да види малките ми красиви принцеси.
Аз кървях до края на 4-тия месец от бременността и през цялото време имах проблеми и контракции. Намериха се такива умни лекари, дето да ми кажат, че сигурно малките ми "плодчета" са увредени и е по-добре да оставя природата сама да реши (още повече, че вече имах един спонтанен аборт в началото на 5-тия месец). Е, не ги послушах и ходих да ми бият "Прегнил", пиех "Папаверин" и "Но-шпа", лежах цели 8 месеца и резултатът е налице - 2 прекрасни момиченца, които (макар и все още прекалено дребнички, което е нормално за близначета) са напълно здрави и без никакви проблеми.

# 26
  • Мнения: 2 489
По-спокойно мила!
При положение, че след кървенето бебетата ти са имали пулс /което е очевидно/, значи не са имали генетично увреждане, щом са ти живи и здрави! То е толкова логично!
Ти не знаеш ли, че при бременност с близнаци това, което си описала е твърде често явление и при такива случаи не става въпрос за генетични изменения, а за чисто "механични", ако мога така да се изразя, защото носиш два плода?

Да са ти живи и здрави двете куклички!

# 27
  • Мнения: 2 489
Освен това става въпрос за кървене в края на 4-месец! Не за кървене до трети месец, нали? Нещата са много различни!

# 28
  • Мнения: 590
Здравейте,

през 98г. сестра ми забременя и прокърви още през втория месец. Лекарят й каза че трябва да се изчака без да взима никакви мерки. Природата си знае работата .... След като кървенето се засили тя отиде при друг гинеколог - същото. Нямало слисъл от лекарстава. Просто да чака. Трети гинеколог - никакви лекарстава. Кървенето и се засили много. Най - накрая попадна на много добър и опитен АГ специалист и вече в края на третия месец и назначиха пълна почивка до края на петия месец, Нош-па инжекции, прогестеронов препарат, витамини и никакво ставане освен до тоалетна. Резулатът е петгодишно момиченце - здраво и лъчезарно.
Във втория месец и аз прокървих - едва забележимо, около дата на евентуалната ми менструация. Лекарката ми изписа уртогестан и само след седмица кървене нямаше. Така че според мен въпросът е да откриеш добър специалист, който да следи бременността ти и да вземе необходимите мерки навреме. Хубаво е че има триизмерни видеозони, които показват всичко в подробности още през 4-5 месец.

На всички бъдещи мами желая безпроблемнна бременност, спокойствие и здрави бебчета!

И момичета, нека да мислим за тапети на зайчета и бебешки усмивки Grinning

# 29
  • Мнения: 3 591
Мили майчета, въобще не го мислете.

Да, в другите страни не дават допълнително прогестерон на майките с контракции и кървене, просто защотот на 100% от тях при проблем се изследват хормоните(което е БГ не правят) и дават прогестерона само в случая когато организма не си го произвежда сам. Следи се дали човешкия хормон се удвоява на всеки 48 часа и т.н. и т.н.
това като резултат пък дава грешната картина, че не се прави нищо да запазят бременностите...понеже този недостиг на прогестерон е МНОООООООООООООООООГО рядко явление. Много много по рядко от 5те %та деца родени с някакви увреждания дори. А при приемането му има  и макар и  минимален риск да има малформации на срамните устни и разни други такива неща при женско бебе(които не са фатални - бебето се оперира след раждането и се оправя). Вероятността е около 1%, но за медиците е висока, за да се изписва за има няма защо. особенно пък в страни където като нищо лекаря може да го осъдиш, че ти е увредил бебето с лекарства. Ако организма ти има наистина нужда от прогестерон, дозата е много точно примерена и не води до увреждания.

спонтанния аборт е неспасяем.  причините за повечето случаи още не са известни, и затова лесно се "кръщават" като деформации на плода...  лекарите могат само да предпазят от аборт в случаите които са "известни" и обикновенно тези случаи се знаят още отпреди забременяването на жената.

това е накратко.
Аз загубих бебето си след 4 седмично кървене, през което време всичко беше ОК.  бебо растеше добре, хормоните бяха в нормите и т.н. и т.н... едва след като се случи се откри че имам изменения в клетките на шиката и матката  и лекаря каза че може и това да е причината... ама никой не знае и неможе да даде 100% отговор...

на мен ми харесва да мисля, че Господ взема при себе си тези които най-много обича най-първи....

# 30
  • Мнения: 6 155
Цитат на: [desi]

спонтанния аборт е неспасяем.  причините за повечето случаи още не са известни, и затова лесно се "кръщават" като деформации на плода...  лекарите могат само да предпазят от аборт в случаите които са "известни" и обикновенно тези случаи се знаят още отпреди забременяването на жената.


 Shocked Какво значи неспасяем спонтанен аборт Confused:  Shocked  Моят спонтанен аборт е спасен, а доколкото видях и на dodo_dodo също. И въпреки, че не откриха причина за започващия аборт, го спасиха и сега се радвам на здраво и сладко бебче.

п.п Да са живи и здрави лекарите в BG Wink

# 31
  • Мнения: 3 591
разликата е в думата спонтанен аборт и застрашаващ аборт.

Вие с Додо не сте имали спонтанен аборт. Имали сте състояние "заплашващ аборт", което на БГ не е правилно като израз. Това че имаш  болки и кървиш не означава , че ще направиш аборт в никакъв случай, но  термина за болки и кървене в първите 3 месеца е такъв.
примерно 20% от нормално протичащите бременности, доведени до край са кървене до 12 седмица.
20% са и в Бг и Извън БГ, с прогестерон и БЕЗ.
Процента на спонтанни аборти в БГ и извън БГ си остава СЪВСЕМ еднакъв. Такъв си е и бил преди 50 години също.....

Незнам за твоя случй, но Додовото кървене няма нищо общо с абортите....  Когато кръвта не идва от плода и плацентата да се говори за застрашаващ аборт е смешно.  С и без лекарства бременноста продължава успешно в този случай. В това положение са 20% от бременните.

# 32
  • Мнения: 6 155
Цитат на: [desi]
разликата е в думата спонтанен аборт и застрашаващ аборт.

Вие с Додо не сте имали спонтанен аборт. Имали сте състояние "заплашващ аборт", което на БГ не е правилно като израз. Това че имаш  болки и кървиш не означава , че ще направиш аборт в никакъв случай, но  термина за болки и кървене в първите 3 месеца е такъв.
примерно 20% от нормално протичащите бременности, доведени до край са кървене до 12 седмица.
20% са и в Бг и Извън БГ, с прогестерон и БЕЗ.
Процента на спонтанни аборти в БГ и извън БГ си остава СЪВСЕМ еднакъв. Такъв си е и бил преди 50 години също.....

Незнам за твоя случй, но Додовото кървене няма нищо общо с абортите....  Когато кръвта не идва от плода и плацентата да се говори за застрашаващ аборт е смешно.  С и без лекарства бременноста продължава успешно в този случай. В това положение са 20% от бременните.


Да, права си. Мислех, че имаш предвид заплашващия аборт. Embarassed

В моя случай беше "отлепване на хориона по предната стена" и то доста голям участък Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 8 769
Аз също през първите дни на първата бременност имах кървене (цели две седмици, ако не се лъжа). Предписаха ми САМО бускулизин (евентуално но-шпа) и почивка. Състоянието ми бе охарактеризирано като "застрашаващ аборт". Въпросната почивка при мен се изрази в лудо ходене по планините..... Резултата виждате по-долу на снимка. Sunglasses
Сега имало вероятност от отлепване някакво... бла бла, пия но-шпа, нямам възможност да си почивам активно. Надявам се всичко да е наред.
Смятам, че Деси е права-спонтанен аборт тръгне ли-няма спасение. Мисля си и друго-ако плодът е наистина увредн, може би природата не е толкова жестока към нас и ни избавя от него. Друг е въпроса, ако самият майчин организъм не може да износи плода-тогава съм ЗА намесата на инжекции и др. подобни.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 958
Мили мйчета, които не сте ме разбрали вярно!
Аз не казвам, че не трябва да сме информирани, а че трябва да мислим по-позитивно! Съчувствам на всички които имат, ще имат или са имали подобни проблеми! Никой не е застрахован нали?
И да знаете, че понякога генетичните заболявания се изразяват след повече от 20 годишнината на детето. при третирането с някои препарати над бременни се довежда до такива генетични отклонения които се проявяват доста след като ние сме забравили за лошите изживявания!
Успех и пожелавам все по-рядко да чуваме за подобни лоши новини!
Дано сега не ме нападнете отново!

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: Biby
Цитат на: [desi]
разликата е в думата спонтанен аборт и застрашаващ аборт.

Вие с Додо не сте имали спонтанен аборт. Имали сте състояние "заплашващ аборт", което на БГ не е правилно като израз. Това че имаш  болки и кървиш не означава , че ще направиш аборт в никакъв случай, но  термина за болки и кървене в първите 3 месеца е такъв.
примерно 20% от нормално протичащите бременности, доведени до край са кървене до 12 седмица.
20% са и в Бг и Извън БГ, с прогестерон и БЕЗ.
Процента на спонтанни аборти в БГ и извън БГ си остава СЪВСЕМ еднакъв. Такъв си е и бил преди 50 години също.....

Незнам за твоя случй, но Додовото кървене няма нищо общо с абортите....  Когато кръвта не идва от плода и плацентата да се говори за застрашаващ аборт е смешно.  С и без лекарства бременноста продължава успешно в този случай. В това положение са 20% от бременните.


Да, права си. Мислех, че имаш предвид заплашващия аборт. Embarassed

В моя случай беше "отлепване на хориона по предната стена" и то доста голям участък Rolling Eyes


Да, всъщност. Когато кървях имах разкритие и извадиха от мен два доста големи съсирека, които в първият момент лекарката ми реши, че са бебето. Даде ги за хистология. След което при непосредствения преглед на УЗ се установи, че плодният сак с ембриона е на мястото си. Симетрично на него се видя бял участък с идентична форма. Лекарката ми беше убедена, че това е мястото на което е бил имплантиран близнака, който изхвърлям.Cry  Cry  Cry
Бях разбита. И добре, че беше взела съсиреците за хистология вследстве на която се оказа, че не е имало никакъв близнак/нищо, че аз преживявях загубата му в продължение на две седмици и страдах неимоверно/, а просто физиологично отлепване на плодния сак.
При имплантирането му в маточната лигавица и вкопаването му в нея се е откъснал съсирек кръв, който при опита си да изтече е "забърсал" и отлепил леко сакчето.
Това беше при мене. След като извади двата съсирека и ме почисти в кислородна вода кървенето секна.Т.е. от излизането ми от кабинета и една капка кръв дори не изтече.

# 36
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Anita_79
Преди малко четох една статия за причините за спонтанния аборт до 20 г.с. Според автора, организмът изхвърля увреден плод, ето защо не било желателно да се противодейства с лекарства /като дуфастона и т.н./ на този естествен според него процес. Аз се ошашках, защото аз самата имах болки и с лекарства засега позакрепихме положението /пу-пу/ но много бъдещи майки са имали такива проблеми, това довело ли е до раждане на увредени бебета "запазени насила"?



Според мен това изобщо не е вярно... Има случаи, в които плода си е съвсем наред, а майката не може да го задържи...

# 37
  • Мнения: 1 680
ИМАХ ЕДИН СПОНТАНЕН АБОРТ В 6 Г.С И СЕГА СЕ ОПИТВАМ ДА ЗАБРЕМЕНЕЯ ОТНОВО.СТРАХУВАМ СЕ ЧЕ МОГА ПАК ПРОКЪРВЯ ЗАТОВА СЕГА ПИЯ ФОЛИЕВА КИСЕЛИНА И ДУФАСТОН/НИКОГА НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ ЕДНА ЖЕНА Е БРЕМЕННА/.В ТОЗИ ФОРУМ ПРОЧЕТОХ ЗА СТРАНИЧНИТЕ ЕФЕКТИ ОТ ДУФАСТОНА,МАКАР ЧЕ Е ПО ЛЕКАРСКО ПРЕДПИСАНИЕ СЕ ЧУДЯ ДАЛИ ДА НЕ ГО СПРА А ПЪК......ГОСПОД Е ТОЗИ КОЙТО РАЗПОЛАГА С ЖИВОТА И ТОЙ СИ ЗНАЕ РАБОТАТА.

# 38
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цялата си бременност изкарах редувайки нош па и папаверин, замезвайки с магнерот  Wink . На нош па-то изрично е упоменато, че не е много препоръчително за бременни, само с лекарско предписание, но навсякъде при проблемна бременност го изписват. Много се притеснявах за бебока, но ето всичко си беше наред с него(пу,пу,пу).
Не знам как може да има лекари, които при бременна с кървене, независимо коя седмица е да не предприемат нищо. Говоря за България, защото от разказа на Канадка преди, направо ми настръхнаха косите  Sad . Бременна с кървене веднага се хоспитализира и се прилага лечение със спазмолитици (дано не го пиша грешно  Embarassed ), като се търсят причините за кървенето. Какво е това нещо да се изчаква - не знам  Shocked . Има толкова много причини, които могат да предизвикат спонтанен аборт в първите седмици, не е само тази, за увреден плод. Така че не се затормозявайте излишно - Божа работа, на никого да не се случва!

# 39
  • Мнения: 77
здравейте, момичета!
за успокоение на бъдещите майчета /ако това може да ги успокои по някакъв начин/ ще споделя, че аз също имах проблемна бременност още от самото начало - с болки, кървене... тъй като цикълът ми закъсняваше буквално с няколко дни си мислих, че е от това.. дори гинекологът в началото не можа да установи бременност и я карах така до следващия преглед след 10 дни... тогава разбрах, че съм бременна и ми назначиха лечение с Turinal i No-Spa.. от леглото ставах само до тоалетна /е, аз не го приемах чак толкова буквално и се движех по малко из къщи, но мнооого бавничко и внимателно/.. за пътуване с кола и дума не ставаше, само до доктора! и така до 16 г.с.! след това болките ниско в корема, контракциите от време на време си продължиха и бях в болнични до края на бременността си.. и ето сега се радвам на прекрасен син на 6 месеца, роди се живо и зраво 4кг. бебе! да не ме чуе дяволът, но мисля, че всичко си му е наред и засега се развива чудесно! По думите на педиатърката му - той й е гордостта! Grinning така, 4е спокойно, момичета! дерзайте и се пазете много!!! не винаги организмът на бебето е "виновния" за спонтанен аборт.. ами организма на мама?

# 40
  • Мнения: 7 718
Аз имах кървене /слабо/, болки, контракции, лежах седем месеца за задържане, пих и ми биха какво ли не, бебето се роди живо и здраво две седмици преди термина. Сега е голямо дете и да чукам на дърво почти не боледува. Така, че спокойно, каквото има да става ще стане.

Общи условия

Активация на акаунт