Как да се стимулира интелектуалното развитие на малко бебе?

  • 2 944
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 414
отне ми малко време, но го открих:)

http://www.biberonbg.com/info/parvite_tri_meseca.htm

тук има разни полезни неща. в интерес на истината не са много по-различни от това, което са ти казали другите майчета Wink

# 16
  • Мнения: 8 769
Цитат на: ala
Много ми се иска един ден някоя от усмивките му да бъде адресирана лично към мен.

Скоро и това ще стане, ala, имай търпение! Grinning

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Туфи
Аз също се придържам (все още) към съветите за говоренето и обясненията. Още от раждането говорех на дъщеря си. След това се мина на песнички (много ги харесваше и до към 9-10-я месец само с пеене ядеше), приказки и т.н. Смятам, че това е и една от причините сега да казва много думи, да повтаря абсолютно всичко и да дава адекватни отговори "да", "няма" и такива от сорта.
Има майки (с които съм се срещала) с деца на долу-горе нашата възраст, които са изумени, защо детето ми много говори (за възрастта си). Казвам, че аз непрекъснато му говоря и обяснявам. А те ми задават безумния въпрос: "Е, какво толкова му говориш?" Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked


мдаааааааа...така. Това с говоренето и АЗ ГО владея, но не всеки субект се подава на говорене...  Rolling Eyes
И сега и преди 6години все си плямпам, ама преди имаше ефект,а сега НИКАКЪВ!  Imp  Imp  Imp
За това мила Туфи  Grinning  - иди и виж какво ти казах за разликата м/у момчета и момичета ти си знаеш где и се подготвяй за бъдещ Хави  Wink  Wink  Wink  Sign Exclamation
 Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses

# 18
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Шани
Цитат на: Туфи
Аз също се придържам (все още) към съветите за говоренето и обясненията. Още от раждането говорех на дъщеря си. След това се мина на песнички (много ги харесваше и до към 9-10-я месец само с пеене ядеше), приказки и т.н. Смятам, че това е и една от причините сега да казва много думи, да повтаря абсолютно всичко и да дава адекватни отговори "да", "няма" и такива от сорта.
Има майки (с които съм се срещала) с деца на долу-горе нашата възраст, които са изумени, защо детето ми много говори (за възрастта си). Казвам, че аз непрекъснато му говоря и обяснявам. А те ми задават безумния въпрос: "Е, какво толкова му говориш?" Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked


мдаааааааа...така. Това с говоренето и АЗ ГО владея, но не всеки субект се подава на говорене...  Rolling Eyes
И сега и преди 6години все си плямпам, ама преди имаше ефект,а сега НИКАКЪВ!  Imp  Imp  Imp
За това мила Туфи  Grinning  - иди и виж какво ти казах за разликата м/у момчета и момичета ти си знаеш где и се подготвяй за бъдещ Хави  Wink  Wink  Wink  Sign Exclamation
 Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses

Аз напълно съм съгласна, и вече психически се подготвям, че ако е мъж..... Rolling Eyes ще имаме леко назадничава политика, ако ще да посинея от говорене и други подобни методи за възпитание Laughing  Laughing  Laughing  Laughing Абе да са живи и здрави, все някога ще им дойде акъла в главата, ако разбира се е заложен правилно Wink  Wink  Wink  Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 2 952
Ala, мила, не бързай. Радвай се на детенце, обичай го и това му стига за още месец-два.
Имате много години пред себе си. А и гените са си гени. Ако не е бърборив, колкото и да говориш няма да проговори рано. Както и обратно  Laughing

# 20
  • Мнения: 1 975
Цитат на: ala
Здравейте! Синът ми е вече на един месец и е крайно време да започнем да развиваме интелекта му, само че не знам как Grinning Това, което правим в момента е - да му говорим много и да му пускаме детски песнички, може ли според вас да се направи още нещо по въпроса?


Davaj mu da igrae sus naj-razlichni mnogocvetni igrachki ! i mu govori mnogo!!!!!!!!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт