Колко платихте за раждането

  • 5 909
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте - предстои ми раждане този месец още нямам твърда уговорка с лекар а и не се знае твърдо дали ще съм секцио или нормално. Ще се радвам да споделите колко платихте за вашето раждане - и двата начина ме интересуват.  jumpuu   33uu

# 1
Здравей! Аз родих нормлно в Св. София на 15 август с уговорка и платих 600лв. - 500 в касата на болницата и 100 на докторката ми на ръка. Бях във ВИП, където останах 2 нощи и заплатих 60лв. престой, но си заслужаваше всяка похарчена стотинка. И до днес благодаря на доктор Григорова и доктор Джонгова. Пожелавам ти леко раждане и много радост с малкото съкровище.
Целувки от мен и моя син.

# 2
  • Мнения: 883
Не мога да разбера защо повечето мами са си платили за раждането (поне аз съм останала с такова впечатление?)!Аз също имах уговорка с лекар,но не са ми искали и стотинка нито за престоя в болницата,нито за самото израждане (акушерки,лекари и анестезиолог) Shocked .

# 3
  • Мнения: 485
А пък аз всеки път се ядосвам като чуя за плащане.Та нали си плащаме здравни осигуровки ,пък и ако отидеш с направление и  не си платиш,какво..?Не мога да разбера и защо ако нещата са както трябва/безпроблемна бременност/,някои майки нарочно бутат пари в на докторите ръцете.Всеизвестно е че при други случаи ,ако например ти се наложи операция и не си платиш има да си чакаш...Ама за  нормално раждане защо?Да не говорим че много от медиците трупат пари на чужд гръб,ами да си направят частни клиники.А да не говорим как някои от тях нагло и безцеремонно си искат пари,че това е незаконно.Изобщо думата хуманност отдавна изчезна в тази професия.
Моля да ме извините за гнева  ,ама това си е самата истина.
Аз родих и двете си деца-нормални раждания без предварителни уговорки.Не са ми искали пари,изобщо..
Очарована съм от екипа на който се случих втория път.Иначе цените  в различните градове явно са различни

# 4
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
И аз не съм плащала за двете си раждания.Всъщност защо ще плащаш? Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 3 847
Не съм плащала нищо. Родих планирано секцио в Св. София. Не видях разлика в отношението при тези, които бяха платили и тази, които не бяха.

Цитат на: nis
Здравей! Аз родих нормлно в Св. София.....  И до днес благодаря на доктор Григорова и доктор Джонгова.


Малко извъм темата - да не би д-р Джонгова да е започнала работа в Св. София? Нали става дума за д-р Вяра Джонгова? Или имаш в предвид като наблюдаваш лекар през бременността?

# 6
  • Varna
  • Мнения: 321
Ами има стотици примери както за родили мами, на които са обърнали внимание без да си платят така и за обратното.Не виждам защо трябва да се гневите мамите предпочели да си платят но да нямат проблеми, вие сте имали късмет,ама някои са нямали.Приятелката ми роди без уговорка и без да плаща- и честно за толкова болезнено и ужасно мъчително раждане отдавна не бях чувала. Има всякакви случаи и примери много- затова- всеки както си прецени.

# 7
  • Мнения: 183
Нищо, а и не трябва, това, тяхното работа като всяка друга, тее са си я избрали, ние си плащаме данъците

# 8
  • София
  • Мнения: 15 435
Аз като баба.... платих 600 лв за секцио в Св. София , за секцио по желание с избор на лекар.Но дъщерята не е осигурена! passifier

# 9
  • Мнения: 1 809
Не съм плащала за раждане , а само за "VIP стая за престоя ми от 3 дни в болницата=90лв.Това ми бяха претенциите , понеже ми беше първо раждане , а и баня с тоалетна ползвахме 4 момичета (две стаи с по две родилки) .
Не ме блазнеше идеята да се редя на опашка с още 10 момичета за да се измия .   Rolling Eyes
Родих нормално в "Св.София" и останах доволна.

УСПЕХ, КАКВОТО И ДА ИЗБЕРЕШ !

# 10
  • София
  • Мнения: 2 100
400лв за секцио, преди 2 години в Шейново.
Незнам дали е коректно да се споменават имена на доктори, когато парите са давани на ръка! Sad
много бях доволна. Никой не ми поиска пари , Сами с мъжа ми си платихме на екипа от , който останах много доволна,и който ми спести много.

# 11
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Vase
Не мога да разбера и защо ако нещата са както трябва/безпроблемна бременност/,някои майки нарочно бутат пари в на докторите ръцете.професия.
Моля да ме извините за гнева  ,ама това си е самата истина.

мила не винаги безпроблемна бременност означава безпроблемно раждане
Аз лично си платих защото исках секцио незнам някой без пари дали щеше да ме оперира Confused

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
някой има ли опит в Майчин дом, че аз натам съм се ориентирала, колкото и рано да е все още Wink

# 13
  • Мнения: X
Благодаря за отговорите Simple Smile

Не държа да си плащам - дори незнам дали ще ми поискат пари просто искам да се ориентирам

# 14
  • Мнения: 1 517
Цитат на: alegra
някой има ли опит в Майчин дом, че аз натам съм се ориентирала, колкото и рано да е все още Wink

за там мила ще ти е нужна уговорка поне с такова впечатление останах от няколко теми тук

Общи условия

Активация на акаунт