Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 817
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 75
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
Не , дадоха ми голям лист, че съм подала еди-какви си документи на еди-коя си дата...и казаха да чакам писмо с обратна разписка...

# 76
  • Мнения: 2 802
Хммм ... на мен би бяха дали малко листче с дата на която да се явя в НОИ и в коя стая. Може би беше ддве седмица след подаването на документите. Като отидох ми връчиха писмо с което ме уведомяват на колко месеца парично обезщетение имам право и на каква сума на ден. Подписах се и това беше. Превеждаха ми парите на всяко 15-то число на месеца.
При теб явно ще пратят писмо, спокойно  Hug

# 77
  • софия
  • Мнения: 60
обезщетението е от датата на регистриране в бюрото по труда.

# 78
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
Благодаря за отговорите!!! Гледах и на сайта на НОИ , само пише ,че са ми подадени документи за обработка...Явно още не са готови...Остава да чакам писмото и надявам се да има пари другия месец...

# 79
  • Мнения: 95
Вчера ме съкратиха, днес се записах в бюрото по труда, но поради члена по който съм съкратена фирмата ми дължи още един месец обезщетение. Ще мога да поискам обезщетение от бюрото по труда след 1 месец.
А бихте ли ми казали кой е този член, по който се дължи един месец обезщетение?

# 80
  • Мнения: 1

А бихте ли ми казали кой е този член, по който се дължи един месец обезщетение?
[/quote]

По чл.328,ал.1 т.2 Фирмата е задължена да Ви изплати една месечна заплата(обезщетение).Ако през този един месец, започнете работа на по малка заплата от тази която сте взимали по рано старият ви работодател ви изплаща разликата.

Това е члена по който е  добре да ви съкращават! smile3529

# 81
  • Мнения: 95
Мерси много.
А има ли член (, на основание на който се съкращава работникът, но без обещетение? Идеята ми е да може да взима обещетение за безработица в размер на 60% от това, на което е бил осигуряван. Т.е. нещо, което де не е по взаимно съгласие.

# 82
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
Да не те подлъжа, но мисля , че има. Моя позната скоро я съкратиха по незнам си кой член, но беше нещо от сорта, че по независещи от работодателя причини, вече не може да осигури работа на работника...
ПП: Сега погледнах в скайп-а , писала ми е члена - чл.328ал.1т12. Само не знам, дали е приложим в твоя случай. Thinking
Все пак си провери члена, да не ми е написала нещо друго и да те подлъжа... Embarassed

# 83
  • Мнения: 95
Мерси много, ще проверя.  Peace

# 84
  • Враца
  • Мнения: 166
Привет, моя случай е следния: все още не са изтекли 2-те години майчинство които имам с най-малкия ми син (изтичат август тази година), но началото на тази година се върнах на работа, дадох детето на ясла и излязох отпуска, защото имах много дни от предишни години. Отпуската ми свърши, върнах се реално на работа, но не ме устройва работното време и реших да напусна. Пуснах си едномесечно предизвестие. Четох, говорих и с приятелки и сега смятам да ме наемат в една фирма на срочен договор за извършване на определена дейност (чл.68 ал.1 т.2 ако не се лъжа) и после след 10 дни да ме освободи. Целта е да се запиша след това на борсата, за да мога да получавам обезщетение 60% от досегашните ми доходи 18 месеца назад. Това което ме притеснява е, че все още 2-те години не са изтекли!

# 85
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Привет, моя случай е следния: все още не са изтекли 2-те години майчинство които имам с най-малкия ми син (изтичат август тази година), но началото на тази година се върнах на работа, дадох детето на ясла и излязох отпуска, защото имах много дни от предишни години. Отпуската ми свърши, върнах се реално на работа, но не ме устройва работното време и реших да напусна. Пуснах си едномесечно предизвестие. Четох, говорих и с приятелки и сега смятам да ме наемат в една фирма на срочен договор за извършване на определена дейност (чл.68 ал.1 т.2 ако не се лъжа) и после след 10 дни да ме освободи. Целта е да се запиша след това на борсата, за да мога да получавам обезщетение 60% от досегашните ми доходи 18 месеца назад. Това което ме притеснява е, че все още 2-те години не са изтекли!

Ей браво, така се прави и правилно са ти казали.Само че ще получаваш 60% от 24 месеца назад (така се изчислява от 2012г.) и няма да има проблем че не са изтекли 2-те години.

# 86
  • Мнения: 271
Привет, моя случай е следния: все още не са изтекли 2-те години майчинство ........... Целта е да се запиша след това на борсата, за да мога да получавам обезщетение 60% от досегашните ми доходи 18 месеца назад. Това което ме притеснява е, че все още 2-те години не са изтекли!

Ей браво, така се прави и правилно са ти казали.Само че ще получаваш 60% от 24 месеца назад (така се изчислява от 2012г.) и няма да има проблем че не са изтекли 2-те години.
Мерси много! И моят случай е такъв, с разликата, че дъщеря ми няма навършени 3. Може ли малко подробности за членовете за назначаване и прекратяване на договора? 
 Колко срочен трябва да е договора? За 1 месец или 10 дни стигат?

# 87
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027

Мерси много! И моят случай е такъв, с разликата, че дъщеря ми няма навършени 3. Може ли малко подробности за членовете за назначаване и прекратяване на договора? 
 Колко срочен трябва да е договора? За 1 месец или 10 дни стигат?

Назначаването е на основание: чл.68 ал.1 т.2 ,а прекратяването чл.325 т.4
Договорът може да е и за 3 дни дори.Важното е да се прекрати по т.4.

# 88
  • Мнения: 271

Мерси много! И моят случай е такъв, с разликата, че дъщеря ми няма навършени 3. Може ли малко подробности за членовете за назначаване и прекратяване на договора?  
 Колко срочен трябва да е договора? За 1 месец или 10 дни стигат?

Назначаването е на основание: чл.68 ал.1 т.2 ,а прекратяването чл.325 т.4
Договорът може да е и за 3 дни дори.Важното е да се прекрати по т.4.

Благодаря ти!  bouquet  bouquet  bouquet Сега остава да намеря фирма от която да бъда съкратена. Фирмата, в която изкарах 2 поредни майчинства се държеше коректно, но сега ме съкращава и ми извиват ръцете да е "по взаимно съгласие" и трябва да си тръгна щом изтече платеният годишен отпуск Sad

# 89
  • Враца
  • Мнения: 166
Привет, моя случай е следния: все още не са изтекли 2-те години майчинство които имам с най-малкия ми син (изтичат август тази година), но началото на тази година се върнах на работа, дадох детето на ясла и излязох отпуска, защото имах много дни от предишни години. Отпуската ми свърши, върнах се реално на работа, но не ме устройва работното време и реших да напусна. Пуснах си едномесечно предизвестие. Четох, говорих и с приятелки и сега смятам да ме наемат в една фирма на срочен договор за извършване на определена дейност (чл.68 ал.1 т.2 ако не се лъжа) и после след 10 дни да ме освободи. Целта е да се запиша след това на борсата, за да мога да получавам обезщетение 60% от досегашните ми доходи 18 месеца назад. Това което ме притеснява е, че все още 2-те години не са изтекли!

Ей браво, така се прави и правилно са ти казали.Само че ще получаваш 60% от 24 месеца назад (така се изчислява от 2012г.) и няма да има проблем че не са изтекли 2-те години.
Благодаря ти !

Общи условия

Активация на акаунт