Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 853
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 150
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
С ПИК кода в сайта на НОИ проверяваш къде си работила, вадиш имената на работодателя. Може и по старите трудови договори или ако ги помниш, то точно. После отваш в НОИ и подаваш заявление. Ако старите ти работодатели са си предали архивите, НОИ ще ти нанесат в тр. книжка стажа и ще ти издадат УП. Ако не са - нямам идея какво се прави...
ПП: Това в случай, че фирмите вече не съществуват. Ако още са действащи - отиваш направо при тях...

# 151
iskam da popitam parite koito se poluchavat ot buroto po truda samo po smeta li s poluchavat ili mozhe i v poshtata......

# 152
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
iskam da popitam parite koito se poluchavat ot buroto po truda samo po smeta li s poluchavat ili mozhe i v poshtata......

Само по банкова сметка
http://www.noi.bg/forusers/procedures/240-procesunempl/953-procpob

# 153
  • Мнения: 14
С ПИК кода в сайта на НОИ проверяваш къде си работила, вадиш имената на работодателя. Може и по старите трудови договори или ако ги помниш, то точно. После отваш в НОИ и подаваш заявление. Ако старите ти работодатели са си предали архивите, НОИ ще ти нанесат в тр. книжка стажа и ще ти издадат УП. Ако не са - нямам идея какво се прави...
ПП: Това в случай, че фирмите вече не съществуват. Ако още са действащи - отиваш направо при тях...

Извинявам се, но как да си разбера ПИК- кода?

# 154
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027

Извинявам се, но как да си разбера ПИК- кода?

С лична карта, отиваш в НОИ, попълваш молбичка-образец и ти го дават.

# 155
  • Мнения: 14

Извинявам се, но как да си разбера ПИК- кода?

С лична карта, отиваш в НОИ, попълваш молбичка-образец и ти го дават.

Аха, но аз не съм в България от няколко месеца, няма как по друг начин предполагам. Значи като се прибирам някой път ще си го взема, благодаря ти   bouquet

# 156
  • Мнения: 14
Незнам дали е точно за тази тема, но имам и още едно въпросче.

Разбрах, че след като стана безработна, трябва да внеса до месец декларация 7, ако желая да се самоосигурявам занапред. Да, но аз не съм на 100% сигурна отсега дали ще си платя здравните, може да ги изчакам да се натрупат и внеса всички, не съм в БГ и ми е трудно да предвидя какво ще се случи, та ако я внеса сега тази декларация, пречи ли ако в последствие не се самоосигурявам.  Thinking Ох дано правилно съм се изразила  Hug

# 157
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Незнам дали е точно за тази тема, но имам и още едно въпросче.

Разбрах, че след като стана безработна, трябва да внеса до месец декларация 7, ако желая да се самоосигурявам занапред. Да, но аз не съм на 100% сигурна отсега дали ще си платя здравните, може да ги изчакам да се натрупат и внеса всички, не съм в БГ и ми е трудно да предвидя какво ще се случи, та ако я внеса сега тази декларация, пречи ли ако в последствие не се самоосигурявам.  Thinking Ох дано правилно съм се изразила  Hug

Не е да се самоосигуряваш, а за да си плащаш здравните осигуровки като безработна и да не ти прекъсват здравноосигурителните права.Тя се подава до края на месеца следващ месеца на прекратяване на трудовия договор и при теб няма смисъл.Ако се върнеш в БГ и решиш че искаш да имаш здравноосигурителни права ще си платиш накуп вноските с малка лихва.

# 158
  • Мнения: 14


Не е да се самоосигуряваш, а за да си плащаш здравните осигуровки като безработна и да не ти прекъсват здравноосигурителните права.Тя се подава до края на месеца следващ месеца на прекратяване на трудовия договор и при теб няма смисъл.Ако се върнеш в БГ и решиш че искаш да имаш здравноосигурителни права ще си платиш накуп вноските с малка лихва.
[/quote]

Аха, това значи, че като реша да си ги плащам някой ден, няма да имам такава глоба нали?  ooooh! Извинявай, че питам пак, но все пак глоба от 500лв не са малко пари. Пък сигурно ще стигна до там някой ден да наваксам със здравните, сега за момента не са ми нужни, но нищо не се знае  Blush

# 159
  • Мнения: 1
Здравеите!  Simple Smile
Въпроса ми е малко глупав но все пак ще попитам  Simple Smile до сега не съм работила и искам да се регистрирам в БТ разбрах че трябва лична карта диплома и трудова книжка а моята е празна това проблем ли ще е а и какво точно ще спечеля от регистрацията

# 160
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Здравеите!  Simple Smile
Въпроса ми е малко глупав но все пак ще попитам  Simple Smile до сега не съм работила и искам да се регистрирам в БТ разбрах че трябва лична карта диплома и трудова книжка а моята е празна това проблем ли ще е а и какво точно ще спечеля от регистрацията

Единственото, което можете да спечелите вие е от БТ да ви търсят работа...

# 161
  • Мнения: 549
Точно сега тече една програма за заетост на млади хора - условието е да сте наскоро завършил висшист, до 29 години, поне до колкото разбрах. Ако отговаряте на тези условия, на Ваше място бих се поинтересувала в БТ

# 162
Здравейте, искам да попитам дали ако съм се записала в бюрото по труда в един град, мога да се прехвърля в друг? Извинявам се ако вече е било писано по тази тема, но аз не мога да открия нищо Simple Smile

# 163
  • Мнения: 1
Здравейте. Имам подписан граждански договор до края на тази календарна година, но съм изпълнила задълженията си към фирмата, с която съм сключила договора. Имам ли право да се запиша в бюрото по труда, с цел да ми търсят работа?
Ако има запознати по въпроса ще се радвам да споделят.
Усмивки от мен!

# 164
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Здравейте. Имам подписан граждански договор до края на тази календарна година, но съм изпълнила задълженията си към фирмата, с която съм сключила договора. Имам ли право да се запиша в бюрото по труда, с цел да ми търсят работа?
Ако има запознати по въпроса ще се радвам да споделят.
Усмивки от мен!

Можете да се запишете в БТ,
вие явно няма да получавате обезщетение и гражданският д-р не пречи.
Ако получавахте обезщетение от БТ и договора беше над МРЗ с нормативно признатите разходи,
щяха да спрат обезщетението.

Общи условия

Активация на акаунт