Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 611
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 26
Т.е. тази 1 година на 240 лв.  ще намали ли сумата от бюрото?

Извинявам се,че така подробно разпитвам,но счетоводителката не можа да ми отговори на тези въпроси,да не говорим,че има неща ,които умишлено го премълчават.

# 316
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Т.е. тази 1 година на 240 лв.  ще намали ли сумата от бюрото?

Извинявам се,че така подробно разпитвам,но счетоводителката не можа да ми отговори на тези въпроси,да не говорим,че има неща ,които умишлено го премълчават.

При положение че си осигурявана на 900 примерно, а годината с 240лв ще ти влезе в изчислението с 270/310лв що го намали.

# 317
  • Мнения: 140
здравейте,ще може ли да ми кажете при трудов стаж до юли,2013  - ще имам 8год.и 5-6 мес. и при прекъсване на трудовия ми договор какъв е по добрия вариант за получаване на повече месеци платена борса и колко ще бъдат тези месеци,в предвид стажа ми?И как ще мога да си изчисля горе-долу каква ще ми е сумата на месец?Благодаря ви

# 318
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
здравейте,ще може ли да ми кажете при трудов стаж до юли,2013  - ще имам 8год.и 5-6 мес. и при прекъсване на трудовия ми договор какъв е по добрия вариант за получаване на повече месеци платена борса и колко ще бъдат тези месеци,в предвид стажа ми?И как ще мога да си изчисля горе-долу каква ще ми е сумата на месец?Благодаря ви

За да получавате повече месеци обезщетение от БТ трябва да ви прекратят договора по инициатива на работодателя а, не по ваша или по взаимно съгласие.С този стаж имате право на 8 месеца право на БТ. Смята се като 60% от дохода за последните 24 месеца.

# 319
  • Мнения: 23
Здравейте,
Свекърва ми е с тумор на мозъка и в момента от около два месеца е на легло. Тя получава обезщетение за безработица от 04.2012 и сега на 21 март трябва да се разпише за последно.
Предния месец я транспортирахме с голяма мъка и служителка излезе до колата. Питахме началничката на БТ и ни каза че не може с пълномощно зададох този казус и в сайта на министерството на труда и соц. но никой не ми отговори! В момента тя е още по-зле дори не сяда , чудя се как е възможна да няма изключения при такива случаи! А сега както виждам трябва да се ходи и да се отписва и после в нои да нанасят стажа .Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем Shocked

# 320
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Здравейте,
Свекърва ми е с тумор на мозъка и в момента от около два месеца е на легло. Тя получава обезщетение за безработица от 04.2012 и сега на 21 март трябва да се разпише за последно.
Предния месец я транспортирахме с голяма мъка и служителка излезе до колата. Питахме началничката на БТ и ни каза че не може с пълномощно зададох този казус и в сайта на министерството на труда и соц. но никой не ми отговори! В момента тя е още по-зле дори не сяда , чудя се как е възможна да няма изключения при такива случаи! А сега както виждам трябва да се ходи и да се отписва и после в нои да нанасят стажа .Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем Shocked

Такъв казус и аз не знам.Мисля, че поне в НОИ няма да е проблем с пълномощно.Моят съвет е да пишаш официални е-майли на НОИ и БТ.Обясни подробно случая и с отговорите после може да се обърнеш към юрист, ако не се съгласят.Каквато ни е държавата, такива са ни и законите...за съжаление

# 321
  • Мнения: 4
Здравейте,имам само един въпрос.Ако подпиша договор за работа на 18 ти,а все още съм на борсата и не съм се отписала и на 20 ти реша,че няма да работя в тази фирма продължават ли да ми се превеждат пари от борсата или директно ми ги спират при подписването на договора?Аз имам само един последен месец Април на борсата и сега на 18 ти започвам работа,но чух много негативни неща и не знам как ще са нещата.

# 322
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Здравейте,имам само един въпрос.Ако подпиша договор за работа на 18 ти,а все още съм на борсата и не съм се отписала и на 20 ти реша,че няма да работя в тази фирма продължават ли да ми се превеждат пари от борсата или директно ми ги спират при подписването на договора?Аз имам само един последен месец Април на борсата и сега на 18 ти започвам работа,но чух много негативни неща и не знам как ще са нещата.

Вие сте длъжни в 7-дневен срок от започване на договора да отидете с копие от него в БТ и да се отпишете - иначе подлежите на санкция. Могат да засекат, че сте започнала работа и после да връщате парите + лихви...

# 323
  • Мнения: 290
Здравейте имам един такъв въпрос, ако отида на борсата с право за обещетение 9 м и след третия месец си намеря и започна работа , спирам борсата това означава ли че в близките три години и да ми се наложи не мога да ползвам пак борса???

# 324
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Здравейте имам един такъв въпрос, ако отида на борсата с право за обещетение 9 м и след третия месец си намеря и започна работа , спирам борсата това означава ли че в близките три години и да ми се наложи не мога да ползвам пак борса???

Не. Това означава, че в близките три години, ако ти се наложи да ползваш борса ще си за 4 месеца на минимално обезщетение, без значение как са те прекратили от работа.
Освен това обезщетението вече не е задължително 9 месеца,а е според осигурителния стаж, който имаш...

# 325
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
На мен май ще ми се наложи, като гледам. Само, че  не са минали девет месеца от прекратяването на изплащането, а ми оставаха още два платени...Знам, че ако съкращението стане преди деветия си доизползвам тези два, на парите , които съм получавала за останалите...А ако е след деветия месец - четири месеца на минимално. Тук идва въпроса - ако съм четири месеца на минималното , и на първия си намеря работа, но ме съкратят отново, използвам ли останалите три или?  newsm78 И колко е в момента дневното минимално обезщетение от НОИ?
ПП: ох, дано ми се размине... Tired

# 326
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
По-скоро е варианта с останалите три, както го смяташ...Минималното обезщетение си остана 7,20лв на ден и за 2013г.

# 327
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
По-скоро е варианта с останалите три, както го смяташ...Минималното обезщетение си остана 7,20лв на ден и за 2013г.
Мерси.  bouquet Все пак се надявам да не се стигне до там, но да съм подготвена...

# 328
  • Мнения: 1
а  вазможно ли е маика ми да взема парите от трудовата  борса,понеже се водч на адрес в провинцичта и трчбва да права адресна регистрация тук а не искам,дали е вазможно тя да ги взима,за да не ходя лично до там,отговорете ако знаете нещо   ,благодаря

# 329
  • Мнения: 23
Здравейте,
Свекърва ми е с тумор на мозъка и в момента от около два месеца е на легло. Тя получава обезщетение за безработица от 04.2012 и сега на 21 март трябва да се разпише за последно.
Предния месец я транспортирахме с голяма мъка и служителка излезе до колата. Питахме началничката на БТ и ни каза че не може с пълномощно зададох този казус и в сайта на министерството на труда и соц. но никой не ми отговори! В момента тя е още по-зле дори не сяда , чудя се как е възможна да няма изключения при такива случаи! А сега както виждам трябва да се ходи и да се отписва и после в нои да нанасят стажа .Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем Shocked


Такъв казус и аз не знам.Мисля, че поне в НОИ няма да е проблем с пълномощно.Моят съвет е да пишаш официални е-майли на НОИ и БТ.Обясни подробно случая и с отговорите после може да се обърнеш към юрист, ако не се съгласят.Каквато ни е държавата, такива са ни и законите...за съжаление

Балгодаря за съвета!!
Писах на официалният адрес на БТ Русе веднага се свързаха с мен и днес дойде тяхна служителка до вкъщи  Hug

Общи условия

Активация на акаунт