Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 764
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 41
Благодаря Пантера666, чудесна си!!! Hug  bouquet

# 346
  • Мнения: 668
Здравейте и аз имам въпрос. Регистрирана съм на борсата от м. август. До края на м. март получавах обезщетение от НОИ. Започнах работа от 01.4. Срокът за обявяване е 7 дни. Въпросът е там, че не зная кога ще ми пристигне договора, понеже фирмата е в друг град. Мога ли да прекратя регистрацията си на борсата, без да декларирам, че съм започнала работа? Ще има ли някакви негативни последствия за мен?

# 347
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Здравейте и аз имам въпрос. Регистрирана съм на борсата от м. август. До края на м. март получавах обезщетение от НОИ. Започнах работа от 01.4. Срокът за обявяване е 7 дни. Въпросът е там, че не зная кога ще ми пристигне договора, понеже фирмата е в друг град. Мога ли да прекратя регистрацията си на борсата, без да декларирам, че съм започнала работа? Ще има ли някакви негативни последствия за мен?


Ако си изтървете срока, вие подлежите на глоба.Поискайте от фирмата да пратят договора на е-майл или да ви попълнят поне започването в трудовата книжка и отидете с нея да се отпишете.По принцип трябва задължително да носите и копие от новия трудов д-р.

# 348
  • Мнения: 668
Pantera666 , благодаря.  Hug
А мога ли просто да отида и да си прекратя борсата, с презумцията че така съм решила. И без това няма да получавам обезщетение. Има ли как да се разбере че започвам работа?

# 349
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Вие съвсем я усложнихте  Mr. Green
Принципно може... отиваш БТ после и в НОИ за оформяне на трудовата книжка.

# 350
  • Мнения: 668
Вие съвсем я усложнихте  Mr. Green
Принципно може... отиваш БТ после и в НОИ за оформяне на трудовата книжка.

Mr. Green Ами май да.  Crazy Лошото е, че и трудовата книжка е в работодателя.  ooooh!

Благодаря много  Hug

# 351
  • Мнения: 2
mojeli niakoi da mi kaje sega kakvo pravo imam i koga moga da se registriram v buroto po truda -moia slu4ei e takav biah registrirana tam sled kato napusnah rabota isplatiha mi obe6tetenieto (tai nare4enata borsa ) za 4 meseca imah pravo i prodaljih da se podpisvam no minalia mesec zabravi da se podpi6a ispusnah datata za podpis ne 4e 6tiah da vzema pari mojebi imah 6ans slen kato napravia devet meseca mojebi niakakvi pari 6tiaha da mi otpustnat (socialna pomo6t ) no sori zabravih za datata i isega neznam koga imam pravo na podpis ili po to4no na registracia mojeli niakoi da me posavetva kakvo da pravia i kak da postapia

# 352
  • UK
  • Мнения: 5 999
mojeli niakoi da mi kaje sega kakvo pravo imam i koga moga da se registriram v buroto po truda -moia slu4ei e takav biah registrirana tam sled kato napusnah rabota isplatiha mi obe6tetenieto (tai nare4enata borsa ) za 4 meseca imah pravo i prodaljih da se podpisvam no minalia mesec zabravi da se podpi6a ispusnah datata za podpis ne 4e 6tiah da vzema pari mojebi imah 6ans slen kato napravia devet meseca mojebi niakakvi pari 6tiaha da mi otpustnat (socialna pomo6t ) no sori zabravih za datata i isega neznam koga imam pravo na podpis ili po to4no na registracia mojeli niakoi da me posavetva kakvo da pravia i kak da postapia


Пиши на кирилица, че това направо не се чете! ooooh!

На въпроса ти, ако в момента все още се водиш на борсата, иди и кажи, че си забравила да се подпишеш, най-добре посети бюрото за инфо, те имаха различни промени относно отпускането на парични помощи и най-актуално инфо ще получиш от тях!
Ако вече не си на борса и да се регистрираш доколкото ми е известно нямаш право на парично обезщетение, ако си получавала такова скоро, т.с ще имаш право на такова в случаите предвидени по закон и ако не по-рано от 18 месеца си била регистрирана на ТБ. Но незнам, дали няма промени вече в тези режими, трябва да се провери на място в съотв служба на БТ!

# 353
  • Мнения: 2
Може ли да ми кажете ако получа диплома за магистратура след като като вече съм се регистрирала в бюрото по труда с бакалавър  какво да правя ? Трябва отново ли да се регистрирам с новия документ ?

# 354
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Може ли да ми кажете ако получа диплома за магистратура след като като вече съм се регистрирала в бюрото по труда с бакалавър  какво да правя ? Трябва отново ли да се регистрирам с новия документ ?

Не.

# 355
  • Мнения: 3
Здравейте имам въпрос и ще бъда много благодарна ако някой ми отговори!
Имам трудов стаж 4 години в една фирма,от която прекратяваме трудовия договор по взаимно съгласие и ведна след това ме назначават в друга за 2 месеца и 10 дни. Тоест нямам никакво прекъсване на трудовия стаж,дори и 1 ден както и осигуровките. Обясниха ми,че трябва да имам поне 6 работни месеца от последната фирма от която съм съкратена за да получавам обещетение от трудовата борса.Въпроса ми е дали въпреки че нямам никакво прекъсване между 2-те работни места отново важи това-ще взимам ли трудово обещетение въпреки че нямам 6 работни месеца от последната ми месторабота? Извинявам се ако вече е имал такъв въпрос,не успях да изчета всичко!
Благодаря предварително!

# 356
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Здравейте имам въпрос и ще бъда много благодарна ако някой ми отговори!
Имам трудов стаж 4 години в една фирма,от която прекратяваме трудовия договор по взаимно съгласие и ведна след това ме назначават в друга за 2 месеца и 10 дни. Тоест нямам никакво прекъсване на трудовия стаж,дори и 1 ден както и осигуровките. Обясниха ми,че трябва да имам поне 6 работни месеца от последната фирма от която съм съкратена за да получавам обещетение от трудовата борса.Въпроса ми е дали въпреки че нямам никакво прекъсване между 2-те работни места отново важи това-ще взимам ли трудово обещетение въпреки че нямам 6 работни месеца от последната ми месторабота? Извинявам се ако вече е имал такъв въпрос,не успях да изчета всичко!
Благодаря предварително!

Абсолютно - не.Не е нужно да имаш 6 месеца в последната фирма, за да получаваш обезщетение.Не знам кой ти го е казал, но е в грешка.Основното е да имаш общо 9 от последните 15 месеца в осигуряване - а ти ги имаш.По принцип трябва да имаш минимум 6 дни в последната месторабота, но това е друг въпрос.

# 357
  • Мнения: 668
Пак съм аз.  Blush
Свекърва ми беше регистрирана като земеделски стопанин, за да може да си плаща осигуровките и да и се признава стаж за пенсия. Случи се така, че изтърва срока за пререгистрация. Са съжаление ако изпуснеш срока не може да се регистрираш пак. Та въпросът ми е има ли право да се регистрира на борсата в този случай. Лощото е че вече са минали 15 дни.  ooooh!

# 358
  • Мнения: 110
Здравейте, прочетох доста от темата, но не ми стана ясен моят казус. Свършва ми майчинството, поради навършване на две години на моята дъщеря и ще бъда съкратена по чл.328 от фирмата в която съм назначена. Имам ли право на обезщетение от БТ и ако е да, то какво ще бъде, след като съм била в отпуск по майчинство? Имам трудов стаж около 15 години. Благодаря предварително!  bouquet

# 359
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Здравейте, прочетох доста от темата, но не ми стана ясен моят казус. Свършва ми майчинството, поради навършване на две години на моята дъщеря и ще бъда съкратена по чл.328 от фирмата в която съм назначена. Имам ли право на обезщетение от БТ и ако е да, то какво ще бъде, след като съм била в отпуск по майчинство? Имам трудов стаж около 15 години. Благодаря предварително!  bouquet

По кой член и точка точно ще ви съкратят, не по всички точки от чл.328 имат право, щом сте майка на дете до 3 г.По принцип имате право да се запишете в БТ и да получавате обезщетение.Ако стажа ви е под 15 години - 9 месеца, над 15 години - 10месеца. Обезщетението е 60% от дохода от последните 24 месеца.Втората година на майчинството се взема на базата на МРЗ за периода

Общи условия

Активация на акаунт