Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 622
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 450
  • Варна
  • Мнения: 71
Предстои ми съкращение след майчинство. Мога ли да се запиша на борсата, за да вземам обезщетение и също така да запиша и платена магистратура? Това, че ще уча касае ли по някакъв начин борсата, регистрирането ми там и получаването на обезщетение от там?

# 451
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Предстои ми съкращение след майчинство. Мога ли да се запиша на борсата, за да вземам обезщетение и също така да запиша и платена магистратура? - да, можете Това, че ще уча касае ли по някакъв начин борсата, регистрирането ми там и получаването на обезщетение от там? - няма връзка

# 452
  • Варна
  • Мнения: 71
Lady Brinne, благодаря за отговора!
Искам да питам ако ме съкратят на 30 Август 2013г базата ми за изчисляване на  обезщетението за безработица ще е Юли 2013- Август 2011 или ще се включи и месец Август 2013г.?

# 453
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Lady Brinne, благодаря за отговора!
Искам да питам ако ме съкратят на 30 Август 2013г базата ми за изчисляване на  обезщетението за безработица ще е Юли 2013- Август 2011 или ще се включи и месец Август 2013г.?

Август 2013 няма да влиза в изчислението.

# 454
  • Мнения: 1 520
Предстои ми съкращение след майчинство. Мога ли да се запиша на борсата, за да вземам обезщетение и също така да запиша и платена магистратура? Това, че ще уча касае ли по някакъв начин борсата, регистрирането ми там и получаването на обезщетение от там?

Можеш, няма никакъв проблем.
Обезщетението за безработица всъщност е обезщетение за оставане без работа, а не социална помощ; така, че дали ще учиш или не, това по никакъв начин не засяга правото ти да получаваш обезщетението.

Само ако започнеш работа си длъжна да ги уведомиш в 7-дневен срок, защото ако някога отново ти се наложи да разчиташ на такова обезщетение, да не си загубиш правата.

# 455
  • Мнения: 35
Здравейте ще се радвам,ако някой компетентен ми помогне,защото ми е спешно,благодаря предварително!Моят работодател ме освободи от работа на 7.7.2011 г,но чак сега ми даде трудовата книжка,тъй като счетоводителката е била отпуска!Искам да се регистрирам в бюрото по труда,но четох,че срока е 7 дни...сега имам ли право да се регистрирам или не,за обезщетение!?

# 456
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Здравейте ще се радвам,ако някой компетентен ми помогне,защото ми е спешно,благодаря предварително!Моят работодател ме освободи от работа на 7.7.2011 г,но чак сега ми даде трудовата книжка,тъй като счетоводителката е била отпуска!Искам да се регистрирам в бюрото по труда,но четох,че срока е 7 дни...сега имам ли право да се регистрирам или не,за обезщетение!?

Ааа 2011 или 2013? Предполагам второто.Ако изпълняваш условията за 9 месеца можеш да се регистрираш на БТ.Просто първия месец ще ти намалят обезщетението с дните закъснение.Така че още утре отивай да се запишеш, нищо че си изтървала срока.

# 457
  • Мнения: 35
Здравейте ще се радвам,ако някой компетентен ми помогне,защото ми е спешно,благодаря предварително!Моят работодател ме освободи от работа на 7.7.2011 г,но чак сега ми даде трудовата книжка,тъй като счетоводителката е била отпуска!Искам да се регистрирам в бюрото по труда,но четох,че срока е 7 дни...сега имам ли право да се регистрирам или не,за обезщетение!?

Ааа 2011 или 2013? Предполагам второто.Ако изпълняваш условията за 9 месеца можеш да се регистрираш на БТ.Просто първия месец ще ти намалят обезщетението с дните закъснение.Така че още утре отивай да се запишеш, нищо че си изтървала срока.
[/quoteОх извинявам се,ама се бях шашнала с това бюро,имам над 3 г стаж в последната фирма...утре отивам страааашно много ти благодаря,златни сте тук! Hug  bouquet

# 458
  • Мнения: 35
Ходих да се регистрирам,но имам едно питане...видях,че на заповедта за уволнение ми пише,че съм уволнена на 07.07.2011,а от долу заповедта е връчена на 24.07.2013...в нои ми казаха,че съм изпуснала 7-дневния срок и за това губя там еди колко си дни,но дефакто мен заповедта ми е връчена преди дни!Та въпросът ми е имаш срок за регистрация до 7 дни след освобождаване или до 7 дни след връчване на заповедта!?

# 459
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Ходих да се регистрирам,но имам едно питане...видях,че на заповедта за уволнение ми пише,че съм уволнена на 07.07.2011,а от долу заповедта е връчена на 24.07.2013...в нои ми казаха,че съм изпуснала 7-дневния срок и за това губя там еди колко си дни,но дефакто мен заповедта ми е връчена преди дни!Та въпросът ми е имаш срок за регистрация до 7 дни след освобождаване или до 7 дни след връчване на заповедта!?

Гледа се датата на прекратяването.Това че работодателят е нарушил срока на връчване, тях не ги касае.Може да се оплачеш в ИТ и да му пишат акт, но ти няма да спечелиш нищо.

# 460
  • Мнения: 35
Ходих да се регистрирам,но имам едно питане...видях,че на заповедта за уволнение ми пише,че съм уволнена на 07.07.2011,а от долу заповедта е връчена на 24.07.2013...в нои ми казаха,че съм изпуснала 7-дневния срок и за това губя там еди колко си дни,но дефакто мен заповедта ми е връчена преди дни!Та въпросът ми е имаш срок за регистрация до 7 дни след освобождаване или до 7 дни след връчване на заповедта!?

Гледа се датата на прекратяването.Това че работодателят е нарушил срока на връчване, тях не ги касае.Може да се оплачеш в ИТ и да му пишат акт, но ти няма да спечелиш нищо.



Благодаря отново,няма да се занимавам...но е хубаво човек така да си ги знае тези неща!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 461
  • Мнения: 1 520
kateto88_1988, преди да подпишеш заповед за уволнение задължително проверяваш няколко много важни неща.
Първо - написана ли е датата от работодателя и каква е тя.
Ако "случайно" не е написана, ти пишеш днешна дата, за да му попречиш да напише по ранна дата и така да те лиши от възможността да обжалваш уволнението като незаконосъобразно.

Ако вече е написал по ранна дата, ти пишеш "не съм съгласна..." преди да подпишеш.
Така осуетяваш възможността да те лиши от заплата за времето между тази по-ранна дата (07.07.2011) и действителната дата (24.07.2013), на която те е уволнил.

Второто, което проверяваш, е дали са еднакви двата екземпляра - този който ти подписваш и този, който ще остане в работодателя.

Това е, което работникът/служителят сам трябва да свърши. Останалото е работа на адвокат.

Последна редакция: пн, 29 юли 2013, 19:00 от krem-karamel

# 462
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
kateto88_1988, преди да подпишеш заповед за уволнение задължително проверяваш няколко много важни неща.
Първо - написана ли е датата от работодателя и каква е тя.
Ако "случайно" не е написана, ти пишеш днешна дата, за да му попречиш да напише по ранна дата и така да те лиши от възможността да обжалваш уволнението като незаконосъобразно.

Ако вече е написал по ранна дата, ти пишеш "не съм съгласна..." преди да подпишеш.
Така осуетяваш възможността да лиши от заплата за времето между тази по-ранна дата (07.07.2011) и действителната дата (24.07.2013), на която те е уволнил.

Второто, което проверяваш, е дали са еднакви двата екземпляра - този който ти подписваш и този, който ще остане в работодателя.

Това е, което работникът/служителят сам трябва да свърши. Останалото е работа на адвокат.

Само че, тя не е на работа реално от 07.07.13 и оправданието за късното получаване на документите е че счетоводителят е бил в отпуск.Реално единственото, за което може да се направи проблем на работодателя, е че документите не са й върнати в 7 дневен срок от датата на прекратяване.

# 463
  • Мнения: 1 520
3а годината и аз се усъмних, но тя в два поста написа,че е уволнена на 07.07.2011 (а не 2013), затова приемам, че годината е 2011, колкото и да е странно... Confused
 
Гледа се датата на прекратяването.Това че работодателят е нарушил срока на връчване, тях не ги касае.Може да се оплачеш в ИТ и да му пишат акт, но ти няма да спечелиш нищо.

Друго си е да видиш наказан работодател...
Нека сигнализира в Инспекцията по труда, да извършат проверка по случая и от сърце да отнесе една яка глоба, щом така грубо погазва правата на работещите.

# 464
  • Мнения: 35
3а годината и аз се усъмних, но тя в два поста написа,че е уволнена на 07.07.2011 (а не 2013), затова приемам, че годината е 2011, колкото и да е странно... Confused
 
Гледа се датата на прекратяването.Това че работодателят е нарушил срока на връчване, тях не ги касае.Може да се оплачеш в ИТ и да му пишат акт, но ти няма да спечелиш нищо.

Друго си е да видиш наказан работодател...
Нека сигнализира в Инспекцията по труда, да извършат проверка по случая и от сърце да отнесе една яка глоба, щом така грубо погазва правата на работещите.




Всеки път се бъркам,защото сина ми е роден 07.07.2011,а мен ме уволниха последния ден от майчинството ми на 7.07.2013,за това по навиk
 изписвам 2011,но годината на уволнение е 2013

Последна редакция: ср, 31 юли 2013, 13:51 от kateto88_1988

Общи условия

Активация на акаунт