Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 627
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 7
Пантера, благодаря ти за уточнението и подсещането за декларация 7. И аз се надявах да има шанс да се включи обезщетението, но истината е във фонд ГВРС. Иначе той има и граждански договори преди това, които в този случай не му вършат работа. Отделен е въпроса дали ако не беше подписал заповедта, дали можеше да претендира да остане още 1 месец, но до колкото разбирам това е едностранно и работодателят решава. Била съм на трудовата борса и пожелавам на всички да не им се налага да стигат до нея, а да имат желаната от тях работа! Simple Smile

# 496
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
Здравейте отново!  Grinning
Искам да попитам нещо. Безработна съм от месец и една седмица. Записах се веднага в БТ, в НОИ трябваше да изчакам едномесечното обезщетение от фирмата, че не съм започнала работа. Обаче има възможност тази седмица да ме вземат на ново място. Минах интервюто, поканиха ме на работа. Дай Боже да ме харесат, стискайте ми палци!  Laughing Ще ми се да пропусна НОИ-то, защото съм на минимално обезщетение и ще загубя малка сума, пък не искам за седмица-две обезщетение, да не мога да ползвам след време, ако ми се наложи, 60 процентното такова. Та въпросът ми е - правилно ли си мисля, че няма значение, че съм била записана като безработна в БТ, но не съм подавала документи в НОИ и след като изтече срока от три години от предишната ми регистрация в НОИ, която беше миналата година, ще мога евентуално да ползвам обезщетение спрямо процент от раб.заплата?  newsm78 Или не е така? newsm78

# 497
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Здравейте отново!  Grinning
Искам да попитам нещо. Безработна съм от месец и една седмица. Записах се веднага в БТ, в НОИ трябваше да изчакам едномесечното обезщетение от фирмата, че не съм започнала работа. Обаче има възможност тази седмица да ме вземат на ново място. Минах интервюто, поканиха ме на работа. Дай Боже да ме харесат, стискайте ми палци!  Laughing Ще ми се да пропусна НОИ-то, защото съм на минимално обезщетение и ще загубя малка сума, пък не искам за седмица-две обезщетение, да не мога да ползвам след време, ако ми се наложи, 60 процентното такова. Та въпросът ми е - правилно ли си мисля, че няма значение, че съм била записана като безработна в БТ, но не съм подавала документи в НОИ и след като изтече срока от три години от предишната ми регистрация в НОИ, която беше миналата година, ще мога евентуално да ползвам обезщетение спрямо процент от раб.заплата?  newsm78 Или не е така? newsm78

Правилно мислиш.Щом нямаш регистрация в НОИ и излязло решение за обезщетение.Стискам палци за новата работа. Peace

# 498
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
Мерси!   bouquet

# 499
Здравейте, имам един въпрос към вас. Тази година юли месец изтече договорът ми с фирмата, в която работех. Регистрирах се в бюрото по труда и в НОИ. Удобрена съм да взимам парично обещетение в продължение на 4 месеца. Проблемът ми е, че поради здравословни проблеми на 12.08 пропуснах първия си подпис и ми прекратиха регистрацията в бюрото. Изкарах си медицинска бележка, занесох я и ми възстановиха регистрацията от 13.08. Въпросът ми е, ще продължа ли да получавам паричното си обещетение или трябва да уведомя за това и НОИ? След възстановяването на регистрацията ми казаха, че няма да имам проблем с паричното обещетение, но аз нали съм си паника, трябва да попитам. Сега ме викат за подпис чак след 3 месеца. Това нормално ли е ?

# 500
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Здравейте, имам един въпрос към вас. Тази година юли месец изтече договорът ми с фирмата, в която работех. Регистрирах се в бюрото по труда и в НОИ. Удобрена съм да взимам парично обещетение в продължение на 4 месеца. Проблемът ми е, че поради здравословни проблеми на 12.08 пропуснах първия си подпис и ми прекратиха регистрацията в бюрото. Изкарах си медицинска бележка, занесох я и ми възстановиха регистрацията от 13.08. Въпросът ми е, ще продължа ли да получавам паричното си обещетение или трябва да уведомя за това и НОИ? След възстановяването на регистрацията ми казаха, че няма да имам проблем с паричното обещетение, но аз нали съм си паника, трябва да попитам. Сега ме викат за подпис чак след 3 месеца. Това нормално ли е ?

Щом са ти казали от БТ, че няма да има проблем с обезщетението, не трябва да уведомяваш и НОИ.Само за подписа ми е странно.Да не би да не си разбрала правилно? Имаш картонче с дати, на които трябва да ходиш да се подписваш.Там какво пише?
След три месеца по-скоро трябва да отидеш да ти подпечатат трудовата книжка.

# 501
В картончето пише 11.11.13 И мен това много ме учуди...

# 502
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
В картончето пише 11.11.13 И мен това много ме учуди...

За най-сигурно попитай в БТ, защо чак след 3 месеца трябва да ходиш.

# 503
Сега се връщам от там. Казаха ми, че имат нови графици и да не се притеснявам.
Но като ги знам как си вършат работата, дано да е така Simple Smile

# 504
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
Взеха ме на новата работа  bowuu и вчера отидох да се отпиша от БТ, в НОИ не съм се записвала. И понеже имаше разминаване в датата на подписване на договора и датата, от който влиза в сила, служителката ми взе папката с документи за да погледне и у нас видях, че при нея са останали Длъжностната характеристика и един лист с някакви уведомителни писма до НОИ ...не си спомням точно... Върнала ми е само договора...Трябват ли ми тези документи по принцип за нещо, за да се връщам да ги взимам? newsm78

# 505
  • Мнения: 77
бихте ли ми казали след като изтече изплащането на обезщетение от БТ в края на Октомври ще се водя ли все още на борсата и ще ми се плащат ли здравните осигуровки. Т.е. ще са минали 8 месеца. Колко време имам право на борса, ако все още не съм намерила подходяща работа? Благодаря Ви предварително.

# 506
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Взеха ме на новата работа  bowuu и вчера отидох да се отпиша от БТ, в НОИ не съм се записвала. И понеже имаше разминаване в датата на подписване на договора и датата, от който влиза в сила, служителката ми взе папката с документи за да погледне и у нас видях, че при нея са останали Длъжностната характеристика и един лист с някакви уведомителни писма до НОИ ...не си спомням точно... Върнала ми е само договора...Трябват ли ми тези документи по принцип за нещо, за да се връщам да ги взимам? newsm78

Не е нещо необходимо.Ако имаш път натам, може да си ги поискаш.

бихте ли ми казали след като изтече изплащането на обезщетение от БТ в края на Октомври ще се водя ли все още на борсата и ще ми се плащат ли здравните осигуровки. Т.е. ще са минали 8 месеца. Колко време имам право на борса, ако все още не съм намерила подходяща работа? Благодаря Ви предварително.

Ти може и да се водиш на БТ, за да ти търсят работа, но няма да ти се плащат здравните осигуровки.Трябва да подадеш декл.7 и да си ги плащаш сама, докато си намериш работа.Времето на БТ е според осигурителния ти стаж...сама трябва да го знаеш...

# 507
  • Мнения: 129
Моя братовчедка до 04,07,2013г е получавала обезщетение за безработица от Бюрото на труда/4м-ца/.
1. Д7, която трябва да подаде за юли с дата 05,07,2013г ли да бъде?
2. Здравната вноска за юли 16,80лв ли е или трябва да се изчисли пропорционално на работните дни след 04,07,2013г?
3. От Бюрото по труда я посъветвали да намери фирма, в която да се осигурява 2 седмици и след това да я съкратят, след което ще има отново право на 4 месеца обезщетение от социалните. Вярно ли е това?

# 508
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Моя братовчедка до 04,07,2013г е получавала обезщетение за безработица от Бюрото на труда/4м-ца/.
1. Д7, която трябва да подаде за юли с дата 05,07,2013г ли да бъде? Да
2. Здравната вноска за юли 16,80лв ли е или трябва да се изчисли пропорционално на работните дни след 04,07,2013г? Пропорционално.
3. От Бюрото по труда я посъветвали да намери фирма, в която да се осигурява 2 седмици и след това да я съкратят, след което ще има отново право на 4 месеца обезщетение от социалните. Вярно ли е това?  Да.И напълно безсмислено, но тя си знае.

# 509
  • Мнения: 129
Благодаря, Пантера!

Общи условия

Активация на акаунт