Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 846
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 525
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Последно , че се сетих нещо:
кое се има в предвид за обезщетението:
60% от осигурителния доход за 9 мес. назад    или 24 месеца. Защото аз мислех , че гледат 9 месеца на зад, но на мъжа ми , му се е сторило , че са казали 24 месеца.
Дано не е така , защото доста ще му падне "ставката"

24 месеца назад са

# 526
  • Мнения: 164
Последно , че се сетих нещо:
кое се има в предвид за обезщетението:
60% от осигурителния доход за 9 мес. назад    или 24 месеца. Защото аз мислех , че гледат 9 месеца на зад, но на мъжа ми , му се е сторило , че са казали 24 месеца.
Дано не е така , защото доста ще му падне "ставката"

24 месеца назад са
Rolling EyesЕ това вече никак не ме зарадва. Едната година е осигуряван на висока сума, но предишната няма ТД. Така като гледам ще взима почти минимално обезщетение.

# 527
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Последно , че се сетих нещо:
кое се има в предвид за обезщетението:
60% от осигурителния доход за 9 мес. назад    или 24 месеца. Защото аз мислех , че гледат 9 месеца на зад, но на мъжа ми , му се е сторило , че са казали 24 месеца.
Дано не е така , защото доста ще му падне "ставката"

24 месеца назад са
Rolling EyesЕ това вече никак не ме зарадва. Едната година е осигуряван на висока сума, но предишната няма ТД. Така като гледам ще взима почти минимално обезщетение.

Времето, в което не е бил на ТД, го смяташ на МРЗ за периода

# 528
  • Мнения: 164
Сбора от 24 месеца (половината на МРЗ) с 60% които се получават ще са сумата която той ще взима, нали?
Аз какво се обърках с тези 9 месеца.........с тях сметката ми беше ок. Rolling Eyes

# 529
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Сбора от 24 месеца (половината на МРЗ) с 60% които се получават ще са сумата която той ще взима, нали?
Аз какво се обърках с тези 9 месеца.........с тях сметката ми беше ок. Rolling Eyes

Да.Делиш и на работните дни.Трябва да се получи среднодневно обезщетение и после се умножава по работните дни в месеците, които ще получава обезщетение.

# 530
  • Мнения: 164
Последен въпрос и спирам да досаждам:
В кои случай се взимат под предвид последните 9 месеца , а не 24 месеца?

# 531
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Последен въпрос и спирам да досаждам:
В кои случай се взимат под предвид последните 9 месеца , а не 24 месеца?

Няма такъв случай.
Бъркаш се явно с това, че трябва лицето е осигурявано през минимум 9 от последните 15 месеца, за да има право на БТ.

# 532
  • Мнения: 164
Последен въпрос и спирам да досаждам:
В кои случай се взимат под предвид последните 9 месеца , а не 24 месеца?

Няма такъв случай.
Бъркаш се явно с това, че трябва лицето е осигурявано през минимум 9 от последните 15 месеца, за да има право на БТ.

  bouquet

# 533
  • Мнения: 19
 Здравейте !
Искам да ви питам нещо Simple Smile
-Мъжът ми работи само лятото,по морето и все не стига някой месец за борсата.Но,тази година започна от април и ще приключи октомври ...Та като върнем 15м  назад ,май не му стига 1м. Какъв е механизма ...да се самоосигури един месец или да помоли да го осигурят за негова сметка до ноември.2012г е работил до м.09.
...И колко месеца ще е обещетението.Стажа му е 10-12г.
Благодаря предварително.  bouquet

# 534
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Здравейте !
Искам да ви питам нещо Simple Smile
-Мъжът ми работи само лятото,по морето и все не стига някой месец за борсата.Но,тази година започна от април и ще приключи октомври ...Та като върнем 15м  назад ,май не му стига 1м. Какъв е механизма ...да се самоосигури един месец или да помоли да го осигурят за негова сметка до ноември.2012г е работил до м.09.
...И колко месеца ще е обещетението.Стажа му е 10-12г.
Благодаря предварително.  bouquet

Няма как да се самоосигурява, ако няма основание, т.е. да осъществява дейност като ЕТ, съдружник в ООД или земеделски производител и т,н, подобни дейности, определени в КСО. По мои сметки, ако миналата година е осигурен до м. 09., то за последните 15 м. му се събират 9 в осигуряване - вижте внимателно в трудовата книжка и въведете периодите в някакъв калкулатор за стаж в нет-а, например в сайта кик-инфо има такъв. Или изпишете тук точните периоди на осигуряване, за да проверим точно.

# 535
  • Мнения: 16
Имам следното питане,регистрирана съм като безработна в Бюрото по труда и не получавам никакви обещетения или подобни.Преместихме се в друг град и си намерих работа по трудов договор ,но нямам възможност да пътувам за да се отпиша с трудовият договор.Има ли някакви наказания или ако се обадя по тел дали ще стане Sad

# 536
  • Мнения: 19
 2012 г е осигуряван м.5,6,7,8,9
 2013г е  4,5,6,7,8,9, и евентуално октомври.
 Това  е  Simple Smile
 Какъв ще е периода на плащане?
   bouquet

# 537
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
2012 г е осигуряван м.5,6,7,8,9
 2013г е  4,5,6,7,8,9, и евентуално октомври.
 Това  е  Simple Smile
 Какъв ще е периода на плащане?
   bouquet

От 09.2013 назад 15 месеца са до 07.2012, т.е. има 9 месеца осиг. стаж и може да се регистрира на БТ. Ето ти малко повече инфо:
http://www.noi.bg/benefits/benefits/101-unemployment/625-pokso

# 538
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Имам следното питане,регистрирана съм като безработна в Бюрото по труда и не получавам никакви обещетения или подобни.Преместихме се в друг град и си намерих работа по трудов договор ,но нямам възможност да пътувам за да се отпиша с трудовият договор.Има ли някакви наказания или ако се обадя по тел дали ще стане Sad

Ще ти прекратят регистрацията по служебен път, но принудително, т.е. след това 1 година няма да имаш право да се регистрираш отново. Обади се по телефона и изпрати копие от трудовия си договор с писмо с обратна разписка.

# 539
  • Мнения: 16
Имам следното питане,регистрирана съм като безработна в Бюрото по труда и не получавам никакви обещетения или подобни.Преместихме се в друг град и си намерих работа по трудов договор ,но нямам възможност да пътувам за да се отпиша с трудовият договор.Има ли някакви наказания или ако се обадя по тел дали ще стане Sad

Ще ти прекратят регистрацията по служебен път, но принудително, т.е. след това 1 година няма да имаш право да се регистрираш отново. Обади се по телефона и изпрати копие от трудовия си договор с писмо с обратна разписка.



много благодаря за бързият отговор Peace

Общи условия

Активация на акаунт