Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 843
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 668
Ами всъщност ни карат да преподписваме нови тр. договори, с които не съм съгласна и предполагам следват един от изброените варианти.  Tired
Благодаря  Hug

# 646
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Здравейте, до м. април 2013 бях на борасата. От тогава съм на на тр. договор. Ако сега ме съкратят или напусна нали ще е едно и също 4м. на мин. обезщетение?
А как стои въпроса с уволнение? Имам ли право на борса?

Щом не са изтекли 3 години от предходното упражняване на право на борса, дори да ви съкратят ще имате право на 4 месеца на минимално обезщетение

# 647
  • Мнения: 26
Дори и дисциплинарно да сте уволнен, пак имате право на 4 месеца!

# 648
  • Мнения: 2 354
Здравейте, до 10.01. бях на борсата, но ми изтече вече правото на обезщетение. Трябва да отида до НОИ за нанасяне на стажа. Въпросът ми е има ли някакъв срок, в който трябва да отида до НОИ и трябва ли ми някакъв документ освен лична карта и трудова книжка?

# 649
  • Мнения: 327
Здравейте, до 10.01. бях на борсата, но ми изтече вече правото на обезщетение. Трябва да отида до НОИ за нанасяне на стажа. Въпросът ми е има ли някакъв срок, в който трябва да отида до НОИ и трябва ли ми някакъв документ освен лична карта и трудова книжка?


След изплащане на последното дължимо обезщетение за безработица (за м.Януари) трябва да отидете до НОИ с тр.книжка за нанасяне на стажа, срок няма, но това не означава да се забавяте неограничено във времето.
След изтичане на обезщетението за безработица, ако още сте безработна имате задължение сама да си внасяте здравните осигуровки. За целта е необходимо и да подадете декл.7 в срок до 25-то число на месеца, следващ месеца на възникване на задължението. Във вашият случай - до 25 Февруари. Декларация 7 се подава в НАП, подробности може да намерите тук: http://www.nap.bg/page?id=253
Глобата за неподадена в срок декл.7 е 500лв (за второ нарушение 1000лв).

# 650
  • Мнения: 2 354
Шана, благодаря   bouquet Не, не става въпрос за забавяне неограничено, а най-късно в понеделник. А иначе за документи, трябва ми само трудовата книжка, така ли, без някакъв документ от Трудовата борса?
За Декларация 7 знам. Hug

# 651
  • Мнения: 327
Да, само тр.книжка. От БТ не им трябва нищо. В самото БТ оставаш регистрирана, за да ти търсят работа, но ако искаш можеш да се отрегистрираш.

# 652
  • Мнения: 668
Дори и дисциплинарно да сте уволнен, пак имате право на 4 месеца!
Наистина..?
Благодаря  Hug

# 653
  • Мнения: 26
Дори и дисциплинарно да сте уволнен, пак имате право на 4 месеца!
Наистина..?
Благодаря  Hug

Да, ако отговаряте на условието да имате 9 месеца в осигуряване от последните 15.

# 654
  • Мнения: 668
Дори и дисциплинарно да сте уволнен, пак имате право на 4 месеца!
Наистина..?
Благодаря  Hug

Да, ако отговаряте на условието да имате 9 месеца в осигуряване от последните 15.
Ами от април 2013 до сега би трябвало да е достатъчно?

# 655
  • Мнения: 26
Да, напълно достатъчно!

# 656
# 657
  • Мнения: 1
Искам да попитам,ако приема работа от БТ ,но след месец се окаже ,че не е по силите ми мога ли да напусна ?Имам ли някакви задължения за определен срок?

# 658
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Искам да попитам,ако приема работа от БТ ,но след месец се окаже ,че не е по силите ми мога ли да напусна ?Имам ли някакви задължения за определен срок?

Ще сключиш договор и в него трябва да пише какъв срок на предизвестие дължиш, както при всеки трудов договор.

# 659
  • Варна/Благоевград
  • Мнения: 423
Здравейте имам нужда от помощ отново. Трябва да се запиша в Бюрото, защото началниците ми искат да ме пускат по някаква програма, по която временно от държавата да ми плащат осигуровките.
Въпроса ми е мога ли да се запиша в Бюрото с копие от диплома, подписано и подпечатано, тъй като съм студентка в друг град и дипломата ми е в университета ?

Общи условия

Активация на акаунт