Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 804
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 660
  • Русе
  • Мнения: 299
Здравейте,назначена съм от месец на безсрочен трудов договор с 6 м изпитателен срок.Как и по кой член да се оформят документите за освобождаване за борсата?И едно въпросче-може ли регистриран безработен с плащане да работи на граждански договор?

# 661
  • Мнения: 26
Здравейте,назначена съм от месец на безсрочен трудов договор с 6 м изпитателен срок.Как и по кой член да се оформят документите за освобождаване за борсата? Чл.71 ал.1 от КТ

И едно въпросче-може ли регистриран безработен с плащане да работи на граждански договор?
Може, но всеки месец трябва да представя в НОИ служебна бележка за изплатени суми. Ако доходът е над МРЗ плащането се прекратява за съответния месец.

# 662
  • Мнения: 26
Здравейте имам нужда от помощ отново. Трябва да се запиша в Бюрото, защото началниците ми искат да ме пускат по някаква програма, по която временно от държавата да ми плащат осигуровките.
Въпроса ми е мога ли да се запиша в Бюрото с копие от диплома, подписано и подпечатано, тъй като съм студентка в друг град и дипломата ми е в университета ?

Може!

# 663
  • Мнения: 1 422
Здравейте,назначена съм от месец на безсрочен трудов договор с 6 м изпитателен срок.Как и по кой член да се оформят документите за освобождаване за борсата?И едно въпросче-може ли регистриран безработен с плащане да работи на граждански договор?

1. А на тебе по какво съдържание ти прекратяват договора? От това зависи - уволнение, с предизвестие, по взаимно съгласие?
2. Или си безработен, или имаш договор. Не може и двете. По гражданския договор работодателя плаща осигуровки към НОИ макар и не пълния набор и затова няма как да получаваш и обезщетение. В НОИ виждат, че по твоята партида има движение.

# 664
  • Мнения: 26
Здравейте,назначена съм от месец на безсрочен трудов договор с 6 м изпитателен срок.Как и по кой член да се оформят документите за освобождаване за борсата?И едно въпросче-може ли регистриран безработен с плащане да работи на граждански договор?

1. А на тебе по какво съдържание ти прекратяват договора? От това зависи - уволнение, с предизвестие, по взаимно съгласие?
2. Или си безработен, или имаш договор. Не може и двете. По гражданския договор работодателя плаща осигуровки към НОИ макар и не пълния набор и затова няма как да получаваш и обезщетение. В НОИ виждат, че по твоята партида има движение.

Моля, не подвеждайте хората с неточна информация!  Peace

Обяснила съм в предния пост, че лице може да получава обезщетение за безработица и да работи по гр.договор, ако той е под МРЗ. В този случай (под МРЗ) работодателя не подава осигуряване!
Затова е необходимо всеки месец в НОИ да се представя служебна бележка за изплатени суми.

# 665
  • Мнения: 1 422
Права сте. Изобщо не бях мислила за договори под МРЗ.

# 666
  • Русе
  • Мнения: 299
Здравейте,назначена съм от месец на безсрочен трудов договор с 6 м изпитателен срок.Как и по кой член да се оформят документите за освобождаване за борсата?И едно въпросче-може ли регистриран безработен с плащане да работи на граждански договор?

1. А на тебе по какво съдържание ти прекратяват договора? От това зависи - уволнение, с предизвестие, по взаимно съгласие?С уговорка при приятели за малко време съм назначена
2. Или си безработен, или имаш договор. Не може и двете. По гражданския договор работодателя плаща осигуровки към НОИ макар и не пълния набор и затова няма как да получаваш и обезщетение. В НОИ виждат, че по твоята партида има движение.

# 667
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Здравейте,назначена съм от месец на безсрочен трудов договор с 6 м изпитателен срок.Как и по кой член да се оформят документите за освобождаване за борсата?И едно въпросче-може ли регистриран безработен с плащане да работи на граждански договор?

1. А на тебе по какво съдържание ти прекратяват договора? От това зависи - уволнение, с предизвестие, по взаимно съгласие?С уговорка при приятели за малко време съм назначена
2. Или си безработен, или имаш договор. Не може и двете. По гражданския договор работодателя плаща осигуровки към НОИ макар и не пълния набор и затова няма как да получаваш и обезщетение. В НОИ виждат, че по твоята партида има движение.

Да ви прекратят по чл.71 ал.1 от КТ тогава  Peace

# 668
  • Мнения: 47
Здравейте,имам и аз едно въпросче,дали можете да ми помогнете?Останах без работа ,когато забременях,след раждането получавам социално майчинство,което е за една година.Годината вече почти изтече и оставам и без това.Въпросът ми е мога ли да се регистрирам на борсата,и ще получа ли някакво обезщетение ?

# 669
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Здравейте,имам и аз едно въпросче,дали можете да ми помогнете?Останах без работа ,когато забременях,след раждането получавам социално майчинство,което е за една година.Годината вече почти изтече и оставам и без това.Въпросът ми е мога ли да се регистрирам на борсата,и ще получа ли някакво обезщетение ?

Може да се регистрираш, за да ти търсят работа, но няма да получаваш обезщетение.

# 670
  • София
  • Мнения: 958
Много имам нужда от помощта ви.....

Ако сключим договор с БТ по програма за насърчаване на работодателите и наемем момиче, на 20г. завършило ТОХ, работило тук там в някое кафе, не е рег. в БТ все още, но заведението не върви добре и на 3 месец фалираме..например....какви санкции дължим? И по кой член може да кандидатстваме?

В БТ ни дават доста объркана информация засега и искам да съм сигурна как са нещата.

Безкрайно благодаря на този форум и на помагащите в него!

# 671
  • Мнения: 265
Здравейте.
Имам питане относно сумата която ще получавам от БТ.
Имам стаж над 14 год. в една фирма. Намерих си друга работа и напуснах по взаимно съгласие.
От два месеца работя на новата работа, но шефа ми ме уведоми, че е финансово затруднен и ще трябва да ме освободи.
В моя случай дали ще получавам въпросните 60% от брутното възнаграждение?
Благодаря.

# 672
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Здравейте.
Имам питане относно сумата която ще получавам от БТ.
Имам стаж над 14 год. в една фирма. Намерих си друга работа и напуснах по взаимно съгласие.
От два месеца работя на новата работа, но шефа ми ме уведоми, че е финансово затруднен и ще трябва да ме освободи.
В моя случай дали ще получавам въпросните 60% от брутното възнаграждение?
Благодаря.

Ако те прекратят по инициатива на работодателя ще имаш право на повече време на БТ и обезщетението от 60%.Не се съгласявай на взаимно съгласие само..

# 673
  • Мнения: 336
Моля някой да ми каже по моя въпрос как стоят нещата:
Свекъра ми работи в една фирма дълги години сега няма да му подновяват договора фирмата смени името си и той отива на борса колко процента взема

# 674
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Моля някой да ми каже по моя въпрос как стоят нещата:
Свекъра ми работи в една фирма дълги години сега няма да му подновяват договора фирмата смени името си и той отива на борса колко процента взема

Фирмата е сменена или само името й?Той на срочен договор ли е?По кой член точно ще го прекратят?
Ако е по инициатива на работодателя ще получава 60% от дохода от предходните 24 месеца...

Общи условия

Активация на акаунт