Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 872
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 668
Възможно ли е от НОИ да откажат да ми изплатят обезщетение за безработица, при условие, че не са ми внесени соц. осигуровки за 01,и 02.2014?

# 706
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Възможно ли е от НОИ да откажат да ми изплатят обезщетение за безработица, при условие, че не са ми внесени соц. осигуровки за 01,и 02.2014?

Ако е подадена информацията за осигуряването (дек.1) и просто не са платени, няма да ти откажат.Плащането е задължение на работодателя, а не твое и не зависи от теб.

# 707
  • Мнения: 668
Това има ли как да го разбера? Защото в сайта на НОИ прверявам само с ПИК и излиза че няма данни за 2014г.

# 708
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Това има ли как да го разбера? Защото в сайта на НОИ прверявам само с ПИК и излиза че няма данни за 2014г.

Значи точно данните от работодателя не са подадени и един вид ти не си била осигурявана за този период.Питай работодателя/счетоводството.  Peace

# 709
  • Мнения: 668
Благодаря, pantera666 Хич и не ми се занимава с тях, защото от последната седмица на март не съм в тази фирма. Ще изчакам да ми дадат полагащите се заплати и обезщетения и ще подам жалба в инспекцията.  Crossing Arms

# 710
  • Мнения: 4
Здравейте.!!! Моята ситуация е следната, завърших 12ти клас май месец 2010г, а юни родих(същата година) получавах една година социално майчинство и от 2011г насам нищо. Живеем заедно с бащата на детето, но нямаме сключен брак. Нямам нито един ден трудов стаж, та въпросът ми е, ако отида да се запиша в бюрото по труда (понеже чакаме и за детска градина) ще има ли някакви пари за мен или ще продължавам да д*х*м супата, както през последните почти 2 години. Да допълня, че заплатата на моя мъж е 1100лв и на горе според месеца.
Имам ли правво на нещо като цяло, освен всеки месец да ходя и да давам автограф........?
Благодаря предварително.

# 711
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Здравейте.!!! Моята ситуация е следната, завърших 12ти клас май месец 2010г, а юни родих(същата година) получавах една година социално майчинство и от 2011г насам нищо. Живеем заедно с бащата на детето, но нямаме сключен брак. Нямам нито един ден трудов стаж, та въпросът ми е, ако отида да се запиша в бюрото по труда (понеже чакаме и за детска градина) ще има ли някакви пари за мен или ще продължавам да д*х*м супата, както през последните почти 2 години. Да допълня, че заплатата на моя мъж е 1100лв и на горе според месеца.
Имам ли правво на нещо като цяло, освен всеки месец да ходя и да давам автограф........?
Благодаря предварително.

Нямаш право на никакви пари от БТ щом нямаш стаж.Могат само да ти търсят работа и да даваш автографи...

# 712
  • Мнения: 4
pantera666 благодаря ти много, значи ще пропусна не искам да ставам известна от сега  Joy
ще го отложа за по нататък тогава.
Още веднъж благодаря.   bouquet

# 713
  • Мнения: 668
Здравейте, пак съм с въпрос. Съкратиха ме в края на м. март. Регистрирах се на ТБ, но в НОИ не съм ходила защато изчаквах да мине месец след съкрашението за да ми изплатат 1 брутна заплата. Мислех да ходя в края на м. май. Сега обаче мога да започна работа на временен ТД за 4 месеца. След изтичането му ще мога ли да получавам обезщетение? В случая на мен ми се полагат 4м. минимално, защото преди година съм позвала борса.

# 714
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Здравейте, пак съм с въпрос. Съкратиха ме в края на м. март. Регистрирах се на ТБ, но в НОИ не съм ходила защато изчаквах да мине месец след съкрашението за да ми изплатат 1 брутна заплата. Мислех да ходя в края на м. май. Сега обаче мога да започна работа на временен ТД за 4 месеца. След изтичането му ще мога ли да получавам обезщетение? В случая на мен ми се полагат 4м. минимално, защото преди година съм позвала борса.

Стига да имаш 9 месеца от последните 15 в осигуряване за Безработица след изтичане на срочния д-р ще имаш право пак на минимума.

# 715
  • Мнения: 1
Здравейте, моят казус е следният. Ще ме съкратят на 27.05.2014г. до една седмица ще започна друга работа, ще се регистрирам на борса и ще получавам 9 месеца обезщетение. Въпроса ми е следния: Ако не се справя с другата работа мога ли да се върна пак на борсата със същото обезщетение?

# 716
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Здравейте, моят казус е следният. Ще ме съкратят на 27.05.2014г. до една седмица ще започна друга работа, ще се регистрирам на борса и ще получавам 9 месеца обезщетение. Въпроса ми е следния: Ако не се справя с другата работа мога ли да се върна пак на борсата със същото обезщетение?

Написано е доста объркано.Няма как да сте на работа и да получавате обезщетение за безработица.
По принцип ако си прекъснете обезщетението, за да започнете работа и ако ви прекратят от нея преди да изтекат 9 месеца, имате право да получите остатъка от обезщетението.

# 717
  • Мнения: 5 577
Здравейте, не съм сигурна, че питането ми е за тук, но да опитам.
Получавам ПОБ.
Утре ще участвам като член на СИК, изчетох всички закони сама и разбрах, че като такъв, ще ми бъдат внесени осигуровки и за деня след изборите, т.е. понеделника. За което би следвало да уведомя НОИ.
Но пък на сайта на НОИ, пише, че трябва да ги уведомя ако имам осигуровки по чл.4 от КСО, а само работещите членове на СИК се осигуряват по този член, аз като безработна, но все пак получаваща обезщетение, подлежа ли на такова осигуряване?
Ако някой има някаква информация по въпроса моля да ми пише, че ми е притеснено. Никой не можа да ми каже със сигурност нищо, питах когото мога лично.

По кратко мога да задам питането си така - когато лице получава ПОБ и за един работен ден подлежи на осигуряване по някаква причина от друго място, би следвало да уведоми в 7 дневен срок, нали?

# 718
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 384
Вергилия, на база на какъв договор ще си член на СИК?

# 719
  • София
  • Мнения: 182
Здравейте. Имам следното питане. Предстои ми съкращение поради затваряне на отдела на фирмата, в която работя. Имам 7г трудов стаж. Колко време ми се полага на борсата? Как изчисляват парите, които ще ми изплащат? Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт