Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 867
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 1 840
Ако се запишеш на борсата, получиш едно обезщетение от НОИ, и след това започнеш работа на срочен договор и не ти го удължат имаш ли право пак да идеш на борсата и да взимаш 60 % от брутната раб. заплата?

# 826
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Ако се запишеш на борсата, получиш едно обезщетение от НОИ, и след това започнеш работа на срочен договор и не ти го удължат имаш ли право пак да идеш на борсата и да взимаш 60 % от брутната раб. заплата?

Ако започнеш работа, докато получаваш обезщетение и ти прекратят д-ра преди да изтекат 9 месеца, може да се върнеш на БТ и да получиш остатъка от обезщетението.

# 827
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте.
Имам следния въпрос и надявам се получа отговора тук.
Могат ли от БТ да извадят служебна бележка за удостоверяване периодите на регистрация на дадено лице като бивше такова безработно?
Мисълта ми е следната:ако лицето иска такава справка,за да докаже пред работодател,че е имал такива периоди,то издава ли се такава актуална за времето назад.
Да се приема,че за в момента не се води в регистъра им като безработно,но желае  справка.

Имат ли право да откажат такава и ако да,на база какво?

Много ми е спешен въпроса,надявам се някой да се включи с актуален отговор... Praynig

Последна редакция: нд, 03 май 2015, 16:08 от ~Dev~

# 828
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Досега не съм чувала да правят подобна справка.
Пред работодателя период на БТ се доказва с попълнена от НОИ трудова книжка за въпросния период.

# 829
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Досега не съм чувала да правят подобна справка.
Пред работодателя период на БТ се доказва с попълнена от НОИ трудова книжка за въпросния период.

Как не се сетих за това.... ooooh! ами ето това' удостоверението'
Пантерка,хиляди благодарности   bouquet

# 830
  • Мнения: 3 331
В момента в Бюрото има някаква програма за младежи до 29 год., които нямат стаж по специалността си. В интернет сайта има ли позиците, за които се търсят хора? Не мога да се ориентирам в сайта им Thinking

# 831
  • Мнения: 2 836
В момента в Бюрото има някаква програма за младежи до 29 год., които нямат стаж по специалността си. В интернет сайта има ли позиците, за които се търсят хора? Не мога да се ориентирам в сайта им Thinking

Т в сайта им е трудно да се ориентира човек... Аз търся проекти/прогами за работещи от рода на "Аз мога повече" за изучаване на езици и квалификации - Дали ще има скоро ?

# 832
  • Мнения: 3 331
Според мен няма да има скоро. Подалите документи преди година-две бяха страшно много и все още вървят курсовете им.

# 833
  • Мнения: 3 331
Момичета, като се регистрирах в НОИ като безработна ми задържаха заповедта за прекратяване на трудовото отношение. Сега ми трябва (защо въобще им я оставих!!!). Дали ми я пазят в досието?

# 834
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Трябва да я пазят.На тях само копия се дават  Peace

# 835
  • Мнения: 3 331
Отчитам го като моя грешка. Надявам се да ми я дадат, а ако държат на нея, ще им дам копие.

# 836
  • Мнения: 2 836
ЗДравейте,
преди 3 години бях на БТ и ми плащаха 4 месеца. Въпросът ми е след колко години ще мога пак да взимам пари от БТ ?

# 837
  • Мнения: 3 331
В рамките на 3 години можеш само веднъж да получаваш обезщетение, изчислено върху работната ти заплата. Вторият, третият и т.н. път в рамките на тези 3 год. ще получаваш минимално обезщетение, което е 300 лв. мисля.

# 838
  • Мнения: 2 836
 Hug Мерси за отговора

# 839
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
В рамките на 3 години можеш само веднъж да получаваш обезщетение, изчислено върху работната ти заплата. Вторият, третият и т.н. път в рамките на тези 3 год. ще получаваш минимално обезщетение, което е 300 лв. мисля.

Вярно, като изключим последната част.
Минималното обезщетени е 7,20лв на работен ден, което както и да го смятам е макс 23 р.д. *7,20 = 165,60лв на месец...

Общи условия

Активация на акаунт