Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 798
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 3 331
Пантера, благодаря, че ме поправи.

# 841
  • Мнения: 9
 Здравейте,имам много голяма нужда от компетентно мнение,видях че сред вас има зблъскали се с подобният на моя случай,моля помагайте!Имам 10години трудов стаж,като последните 2години съм била в отпуск по майчинство.След изтичане на майчинството ми,фирмата настоя да си подам молбата за напускане(притиснаха ме) и аз го направих,без да занм че по този 325ч.по които ме освобождават обещетението от борсата е минимално и за минимален срок.А за стажа които имам и при положение,че никога не съм била на борса е можело да получавам 60% за доста по-дълъг период.Въпроса ми е следния,ако сега ме назначат фиктивно в друга фирма и след това ме съкратят по ч.71 ще мога ли да получавам пълното обещетение от 60% има ли някакви рискове за мен или за фирмата която ме е назначила фиктивно.За какъв период трябва да ме назначат,на пълни осигуровки ли трябва да е?Благодаря ви предварително!

# 842
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Имаш ли излязло решение за получаване на обезщетение за безработица и изобщо кога се записа на БТ и в НОИ?
На останалите върпоси май отговарям на всяка страница, но зависи.

# 843
  • Мнения: 9
Вчера се регистрирах в Бюрото по труда и там служителката ми спомена за този вариянт,в момента разучавам как стоят нещата.Иначе съм намерила фирма която ще ме назначи фективно.

# 844
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Значи не е проблем.
Новата фирма ти пуска д-р.Отиваш и се отписваш от БТ в 7 дневен срок."Отработваш" в новата фирма поне 10 работни дни и те съкращват по чл.71 от КТ.Отиваш и пак се записваш на БТ.
Така ще получаваш повече време обезщетение спрямо стажа и дохода от предходните 24 месеца.

# 845
  • Мнения: 9
Много благодаря за отговора,това е голяма услуга за мен.10 дни достатъчни ли ще са за да е всичко ок,на 8часа ли трябва да ме осигуряват.

# 846
  • Мнения: 9
Сега ще прегледам темата назад за да не те карам да повтряш излишно.

# 847
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
На 8 часа трябва да си.10 работни дни са достатъчни, но фирмата все пак може да поиска повече.Ще платиш осигуровки, но поне ще си повече време на БТ и ще си "избиеш" парите.

# 848
  • Мнения: 1
Цитат на: di.pavlova linktopic=52522.msg18634382#msg18634382 date=1304869834
Какви документи изискват при регистрация на борсата?
Ами аз носих  - трудовата книжка
                       - дипломи за завършено образование и квалификация - оригинали /преглеждат ги и ги връщат/
                       - лична карта
                       - документ от работодателя, където пише по какъв чл. са те съкратили и колко трудов стаж имаш
                       - попълнени докумнти, които ми дадоха от бюрото, за да ме регистрират
Май това беше.

Добре, но аз съм студентка и дипломата ми е в университета. Мога ли да представя студентска книжка или трябва да си взема дипломата

# 849
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Трябва все пак някаква диплома да покажеш (пък дори и за основно о-е) или квалификация, по която да ти търсят работа.Студентската книжка не показва, че имаш някакъв квалификация още.

# 850
  • Мнения: 3 331
Трябва да представиш дипломата от средното образование, но изясни, че в момента следваш, за да го впишат в досието ти.

# 851
  • Мнения: X
Здравейте, можете ли да ми кажете дали вече сте получили обезщетението за безработица за м. Май - т.е., това, което трябва да бъде преведено днес? И също така имате ли случаи на забавяне на обезщетението, да не го получите в първия обявен ден? Ако някой има таква информация, ще съм изключително благодарна!

# 852
  • Мнения: 3 331
Аз го получих. Честно казано не си спомням дали са закъснявали с изплащането. Първото ми обезщетение беше само за няколко дена от април месец-40 лв, и понеже е малка сумата и въобще не я бях усетила и тогава звънях в НОИ два пъти- бяха много любезни.

# 853
  • Mladost
  • Мнения: 137
Здравейте, от около 30 дни съм регистрирана на борсата.
Сега се замислям за един евентуален проблем обаче - предишният ми работодател  не е внасял осигуровките за 4-5 месеца, това дали би възпрепятствало  изплащането на обезщетение за безработица? 
Съвсем забравих да питам, когато бях в институциите...

# 854
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Здравейте, от около 30 дни съм регистрирана на борсата.
Сега се замислям за един евентуален проблем обаче - предишният ми работодател  не е внасял осигуровките за 4-5 месеца, това дали би възпрепятствало  изплащането на обезщетение за безработица? 
Съвсем забравих да питам, когато бях в институциите...

Плащането на осигуровките от бившия работодател не те касае и не е проблем.Те са негово задължение за внасяне, след като са удържани.

Общи условия

Активация на акаунт