Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 809
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 900
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
Благодаря! Hug

И още един въпрос имам - има вероятност да ни предложат от друга фирма работа, но сме чували, че там условията не са добри. Което може и да не е така, разбира се. Имам някакъв смътен спомен, че ако си се записал на борсата и получаваш обезщетение от НОИ, и започнеш работа, но прекратиш до някакъв срок, може отново да се възобнови плащането на обзщетение. Бъркам ли? newsm78

Последна редакция: пн, 07 сеп 2015, 09:38 от НеПоКоРнА

# 901
  • София
  • Мнения: 1 215
Така е, срока е 9 м .

# 902
  • Мнения: 2
Здравейте,можете ли да ми изчислите трудовия стаж за борсата по труда .Назначена 20.05.2014г.- освободена 01.10.2014г.      Назначена 03.04.2015г.. Въпроса ми е докога ще трябва да ме осигуряват за да имам право на обезщетение от борсата по труда .Благодаря предварително за отговора.

# 903
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
Благодаря!  Simple Smile

# 904
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
Дублирам постовете, но имам още въпроси. Имам спомен, че преди са ме връщали от БТ, защото не е минал един месец от датата на съкращението и фирмата дължи обезщетение в размер на още една заплата за този месец, през който не съм си намерила работа. Да, но ако фирмата обяви фалит и вече не съществува, какво се случва тогава? newsm78

# 905
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Дублирам постовете, но имам още въпроси. Имам спомен, че преди са ме връщали от БТ, защото не е минал един месец от датата на съкращението и фирмата дължи обезщетение в размер на още една заплата за този месец, през който не съм си намерила работа. Да, но ако фирмата обяви фалит и вече не съществува, какво се случва тогава? newsm78

Толкова бързо / за месец / не се приключва процедурата по несъстоятелност и ликвидация ...

# 906
  • София
  • Мнения: 1 215
Дублирам постовете, но имам още въпроси. Имам спомен, че преди са ме връщали от БТ, защото не е минал един месец от датата на съкращението и фирмата дължи обезщетение в размер на още една заплата за този месец, през който не съм си намерила работа. Да, но ако фирмата обяви фалит и вече не съществува, какво се случва тогава? newsm78

От НОИ може би са Ви връщали, не от БТ .

# 907
  • Мнения: 2 836
Здравейте. От доста време съм безработна, но  се регистрирах едва преди седмици в Бюрото, и още не съм ходила за първия си подпис. Регистрирах се главно, за да мога да се включа в някоя програма за обучение, преквалификация и т.н. Като се записвах питах изрично има ли нещо подходящо за мен, но ми отговориха, че в момента били валидни старите програми, предназначени главно за лица до 29г. Жената ми обясни, че септември ще излизат нови програми, които ще са за лица над 29 г. и ми каза да следя страницата им. Гледам я периодично, виждам стари програми от 2013, които изобщо не мога да разбера дали са валидни все още. Да знаете излязла ли е нова програма този месец?
Другият ми въпрос е относно програмата " Активиране на неактивни места". Видях, че по тази програма има обучение за кейс мениджъри, които да работят с безработни, към бюрото по труда и да получават заплата за това. Била подходяща за хора с хуманитарно образование, а аз съм с такова. Не знам защо при регистрацията жената нищо не спомена за тази програма, а каза, че в момента няма нищо подходящо за мен. Аз ще отида да се информарам, разбира се, но питам и тук, дали някой знае нещо...




А програми само за беразботни ли ще пускат сега септември , имате ли информация дали  и за работещи курсове за език и квалификация ще има newsm78 newsm78 newsm78

# 908
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Следете си в Бюрата по труда - тук не коментираме програмите, а нормативната база  Peace

# 909
  • Мнения: X
Дублирам постовете, но имам още въпроси. Имам спомен, че преди са ме връщали от БТ, защото не е минал един месец от датата на съкращението и фирмата дължи обезщетение в размер на още една заплата за този месец, през който не съм си намерила работа. Да, но ако фирмата обяви фалит и вече не съществува, какво се случва тогава? newsm78

Мен не са ме върнали в същата ситуация бях.

# 910
  • Мнения: 2 836
Следете си в Бюрата по труда - тук не коментираме програмите, а нормативната база  Peace
Много остро започваме  Laughing Не е ли форума място ,където всеки може да пита въпроси и съответно ,който знае да помогне  #Crazy След като не съм намерила конкретна тема за "програми към БТ" защо да не пиша тук ? Коя сте Вие да ми казвате какво мога да питам и какво не ?

# 911
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Защото, не четете, затова колежката любезно Ви е отговорила за разлика от Вас. Писах на предната страница точно, че в тази тема никой не отговаря на тези въпроси въпреки, че се пита постоянно...

# 912
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
Да, най-вероятно са ме върнали от НОИ. Сега се сетих, че всъщност бях записана в БТ и чаках едномесечния срок да се запиша в НОИ, който така и не дочаках, защото почнах работа. Laughing Положението във фирмата става доста напечено с всеки изминал час и всички си задаваме още, и още въпроси.

Започнахме да се питаме, дали няма да си изгубим евентуалното обезщетение, ако веднага след съкращаването ни назначат в новата фирма и още не е излязло решение от НОИ. Може и до БТ да не стигнем. Тогава, ако действително не ни харесат условията в новата фирма или нещата на практика се окажат едни, а е обещано друго, 50 човека остават без никакъв доход в началото на зимата. Tired Разбира се, това е лично решение на всеки един от нас, но искам да попитам как точно законово стоят нещата. Има ли някаква вратичка, може ли пак да ползваме полагащото се обезщетение, в случай, че решим да се махнем сами от новата фирма? Tired

# 913
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Следете си в Бюрата по труда - тук не коментираме програмите, а нормативната база  Peace
Много остро започваме  Laughing Не е ли форума място ,където всеки може да пита въпроси и съответно ,който знае да помогне  #Crazy След като не съм намерила конкретна тема за "програми към БТ" защо да не пиша тук ? Коя сте Вие да ми казвате какво мога да питам и какво не ?

Изобщо не съм остра и не "започвам" - следя и отговарям редовно в темата, но има хора, които просто се "бухват" в някоя тема, без да си направят труда да прочетат 1-2 страници назад, за да им стане ясно за какво иде реч ...

А Форумът наистина е място за всички  Grinning

Пантера  Peace


Да, най-вероятно са ме върнали от НОИ. Сега се сетих, че всъщност бях записана в БТ и чаках едномесечния срок да се запиша в НОИ, който така и не дочаках, защото почнах работа. Laughing Положението във фирмата става доста напечено с всеки изминал час и всички си задаваме още, и още въпроси.

Започнахме да се питаме, дали няма да си изгубим евентуалното обезщетение, ако веднага след съкращаването ни назначат в новата фирма и още не е излязло решение от НОИ. Може и до БТ да не стигнем. Тогава, ако действително не ни харесат условията в новата фирма или нещата на практика се окажат едни, а е обещано друго, 50 човека остават без никакъв доход в началото на зимата. Tired Разбира се, това е лично решение на всеки един от нас, но искам да попитам как точно законово стоят нещата. Има ли някаква вратичка, може ли пак да ползваме полагащото се обезщетение, в случай, че решим да се махнем сами от новата фирма? Tired

Ако договорът се прекрати по желание на работника, то ще имате право на минимално обезщетение за безработица за 4 месеца, а обезщетение работодателят няма да дължи.

# 914
  • София
  • Мнения: 1 215
Да, най-вероятно са ме върнали от НОИ. Сега се сетих, че всъщност бях записана в БТ и чаках едномесечния срок да се запиша в НОИ, който така и не дочаках, защото почнах работа. Laughing Положението във фирмата става доста напечено с всеки изминал час и всички си задаваме още, и още въпроси.

Започнахме да се питаме, дали няма да си изгубим евентуалното обезщетение, ако веднага след съкращаването ни назначат в новата фирма и още не е излязло решение от НОИ. Може и до БТ да не стигнем. Тогава, ако действително не ни харесат условията в новата фирма или нещата на практика се окажат едни, а е обещано друго, 50 човека остават без никакъв доход в началото на зимата. Tired Разбира се, това е лично решение на всеки един от нас, но искам да попитам как точно законово стоят нещата. Има ли някаква вратичка, може ли пак да ползваме полагащото се обезщетение, в случай, че решим да се махнем сами от новата фирма? Tired

Има и друга подробност. В новата фирма ще бъдете на изпитателен срок, което принципно си е повишен риск за оставане без работа. Ако има вариант, регистрирайте се в БТ и НОИ и след излизане на решение от НОИ за отпускане на обезщетение, започнете в новата фирма. Тогава, ако в рамките на 9 м нещо не ви хареса или вас не харесат си се връщате на борсата при същите условия от преди започването в новата фирма .

Общи условия

Активация на акаунт