Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 620
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 91
Благодаря, момичета Simple Smile

# 991
  • Мнения: 940
Здравейте може да е питано по напред в темата,ако е така се извинявам. Simple Smile

В момента съм на БТ,и декември месец ми се налага да отсъствам от България,малко на гости в Италия за няколко дни,та мога ли като съм на БТ да напускам границата?

Един приятел ми каза,че не мога но не ми се вярва. Simple Smile

# 992
  • Мнения: 66
Не, не е вярно! Та вие не сте престъпник, вие сте безработен!

# 993
  • Мнения: 940
Благодаря,не че ако беше обратното щеше да ме спре ама.....да питам,че то всеки всезнайко. Simple Smile

Мерси Simple Smile

# 994
  • Мнения: 4 660
Здравейте днес ми се обадиха за интервю от БТ , но аз се записах за обещетения за безработица и не искам сега да почвам работа . Може ли да не отида на интервюто казаха ми че е задължително? Confused
Ако не отида могат ли да ме спрят от подписи?
Понеделник е интервюто , а аз съм вторник на подпис Confused
Търсят шивачки , а аз пък работа по специалността Close завърших аграрна икономика Tired

# 995
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Не е лошо да четете поне последната страница-две.Все едно и също повтарям.
Ако откажеш, ти спират обезщетението.

# 996
  • Мнения: 4 660
Не е лошо да четете поне последната страница-две.Все едно и също повтарям.
Ако откажеш, ти спират обезщетението.

А ако не отида на интервюто какво ще стане ,те не предлагат желаната от мен работа😒

# 997
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Мисля, че се подразбира - спират ти обезщетението.

За всички се отнася...Ако не сте наясно, цялата идея на институцията е да ви търси работа, а не
да получавате просто така обезщетение.И предлагат работа, която считат, че е подходяща за вас, а не по ваше желание.

# 998
  • Мнения: 26
Искам да попитам тъй като съм собственик на не действаща фирма би ли имало проблем да ме одобрят за трудовата борса?

# 999
  • Мнения: 4 660
Мисля, че се подразбира - спират ти обезщетението.

За всички се отнася...Ако не сте наясно, цялата идея на институцията е да ви търси работа, а не
да получавате просто така обезщетение.И предлагат работа, която считат, че е подходяща за вас, а не по ваше желание.

Напротив не ти спират обещетението ,днес бях на интервюто за шивачки Laughing никой никого насила не кара да работи Peace
След интервюто се подписах и им казах  ,че в момента си търся работа по специалността и ми казаха че аз си преценявам дали да почна работа в тая фирма или не.
И никой няма намерение да ми спира обещетението.

# 1 000
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Ами нека те да напишат, че искат да те наемат, а ти отказваш.
После пак ще си говорим  Mr. Green

# 1 001
  • Мнения: 4 660
Ами нека те да напишат, че искат да те наемат, а ти отказваш.
После пак ще си говорим  Mr. Green


Ама ти да не работиш случайно в Бюрото по труда?
Ако ти беше в моя град в БТ мале ooooh! сигурно насила щеше да ме накараш да работя като шивачка.
Пък и изрично казах че вземам обещетения и служителката каза че никой не е тръгнал да ги спира Peace

# 1 002
  • Мнения: 80
Момичета,имам питане  bouquet. Записах се на борсата и ползвах обезщетение 60 % за месец от полагащи ми се 9.След първия месец започнах нова работа и се отписах.Мина вече година ,иска ми се да напусна и има вариант да уговоря с шефа да ме съкрати.Има ли смисъл да го прави ? Ще мога ли отново да ползвам обезщетение от борсата ?Благодаря ви предварително....

# 1 003
  • Варна
  • Мнения: 987
Ще можете,но само минимума за срок от 4 месеца без значение от начина на освобождаване Simple Smile

# 1 004
  • Мнения: 26
Искам да попитам ,кога мога да отида в НОИ след, като вече съм се записала в Бюрото по труда, защото младежа, който ми прави регистрацията  ми каза, че сега нямали да ме вземат трябвало след, като ми бъдат платени осигуровките .Договора от работа ми е прекратен на 6 ноермври, кога според вас би трябвало да ми ги платят от работа има ли някакъв срок?

Общи условия

Активация на акаунт