Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 629
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Варна
  • Мнения: 987
След 25.12. отидете  Peace

# 1 006
  • Мнения: X
Здравейте, имам въпрос които е зададен и преди но не можах да си изчистя ситуацията.
Имам следния казус. Напуснах работа с предизвестие на 27.11 и започнах ново място от 1.12. На новото място не ми допада. Ако напусна по чл 325 само на 4 месеца минимално обезщетение ли имам право. Какво ще ме посъветвате

# 1 007
  • Варна
  • Мнения: 987
Здравейте, имам въпрос които е зададен и преди но не можах да си изчистя ситуацията.
Имам следния казус. Напуснах работа с предизвестие на 27.11 и започнах ново място от 1.12. На новото място не ми допада. Ако напусна по чл 325 само на 4 месеца минимално обезщетение ли имам право. Какво ще ме посъветвате
Да,ще имате право на минимално обезщетение ако напуснете по взаимно съгласие

# 1 008
  • Мнения: X
Здравейте, имам въпрос които е зададен и преди но не можах да си изчистя ситуацията.
Имам следния казус. Напуснах работа с предизвестие на 27.11 и започнах ново място от 1.12. На новото място не ми допада. Ако напусна по чл 325 само на 4 месеца минимално обезщетение ли имам право. Какво ще ме посъветвате
Да,ще имате право на минимално обезщетение ако напуснете по взаимно съгласие

Чл. 71 и чл. 326 пак ли попадат в минималноти

# 1 009
  • Варна
  • Мнения: 987
Да,ако напускането е по ваша инициатива

# 1 010
  • Мнения: X
Да,ако напускането е по ваша инициатива
Благодаря

# 1 011
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Здравейте, имам въпрос които е зададен и преди но не можах да си изчистя ситуацията.
Имам следния казус. Напуснах работа с предизвестие на 27.11 и започнах ново място от 1.12. На новото място не ми допада. Ако напусна по чл 325 само на 4 месеца минимално обезщетение ли имам право. Какво ще ме посъветвате
Да,ще имате право на минимално обезщетение ако напуснете по взаимно съгласие

Чл. 71 и чл. 326 пак ли попадат в минималноти

При прекратяване по чл.71 ал.1 се пише само членът в книжката, не по чия инициатива е и съответно получаваш нормално, а не минимално обезщетение.

# 1 012
  • Варна
  • Мнения: 987
Здравейте, имам въпрос които е зададен и преди но не можах да си изчистя ситуацията.
Имам следния казус. Напуснах работа с предизвестие на 27.11 и започнах ново място от 1.12. На новото място не ми допада. Ако напусна по чл 325 само на 4 месеца минимално обезщетение ли имам право. Какво ще ме посъветвате
Да,ще имате право на минимално обезщетение ако напуснете по взаимно съгласие

Чл. 71 и чл. 326 пак ли попадат в минималноти

При прекратяване по чл.71 ал.1 се пише само членът в книжката, не по чия инициатива е и съответно получаваш нормално, а не минимално обезщетение.

В заповедта обаче се уточнява по чия инициатива е освобождаването и пак ще и дадат минимума Simple Smile

# 1 013
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Това, че вашият програмен продукт го изписва не е мой проблем и не при всички е така, колежке.При нас заповедта е цитат на закона."прекратяване в чиято полза е уговорен", а който иска нека доказва  Wink

# 1 014
  • Варна
  • Мнения: 987
Това, че вашият програмен продукт го изписва не е мой проблем и не при всички е така, колежке.При нас заповедта е цитат на закона."прекратяване в чиято полза е уговорен", а който иска нека доказва  Wink

Ами в такъв случай ще поискат да допишете в чия полза е уговорен,тъй като в НОИ няма как да знаят тази подробност Simple Smile
Въпреки,че всички ползваме програмни продукти в заповедта гледаме да спазваме КТ а не да печатаме каквото ни изплюе продукта  hahaha
Извинявам се много,но да не указвате по чия инициатива е прекратен договора по чл.71 от КТ е не мой а ваш проблем  Peace

# 1 015
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
В чия полза се уговаря се пише още в договорът, но явно при вас се запознават в заповедта за прекратяване  hahaha
Никой досега никога не е искал нещо да се дописва от БТ или ИТ.

И все пак в законът :
(3) (Доп. - ДВ, бр. 67 от 2003 г., доп. - ДВ, бр. 95 от 2003 г., изм. - ДВ, бр. 82 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 64 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 35 от 2009 г., в сила от 12.05.2009 г., доп. - ДВ, бр. 100 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г., изм. - ДВ, бр. 53 от 2014 г., доп. - ДВ, бр. 79 от 2015 г., в сила от 01.11.2015 г.) Безработните лица, чиито правоотношения са били прекратени по тяхно желание или с тяхно съгласие, или поради виновното им поведение, на основание чл. 325, т. 1 и 2, чл. 326 и 330 от Кодекса на труда, чл. 103, ал. 1, т. 1, 2 и 5, чл. 105 и 107, ал. 1, т. 1 - 4 от Закона за държавния служител, чл. 162, т. 1 и 6, чл. 163 и чл. 165, т. 2 и 3 от Закона за отбраната и въоръжените сили на Република България, чл. 226, ал. 1, т. 4, 6, 8 и 16 от Закона за Министерството на вътрешните работи, чл. 101, ал. 1, т. 5, 7 и 9 от Закона за Държавна агенция "Разузнаване" и чл. 165, ал. 1, т. 2, 3 и 5 и чл. 271, т. 2, 3 и 5 от Закона за съдебната власт или по други закони, получават минималния размер на паричното обезщетение за безработица за срок 4 месеца.

изобщо не влиза чл.71 така че споровете са излишни.
Явно не сте толкова запозната как стоят нещата с БТ, за да се налага отново да ви поправям пък дори и в друга тема  Mr. Green

# 1 016
  • Варна
  • Мнения: 987
чл.71 също може да бъде прекратен по инициатива на работика  Peace
Така,че е важно да се уговори по чия инициатива е прекратяването
Това,че от НОИ не са ви го искали,не значи че можете да пишете в заповедите каквото ви скимне и да претендирате за професионализъм
В договора това се уговаря,но ако не сте запозната да ви кажа - в НОИ при освобождение се отива не с трудовия договор и книжката а със заповедта за освобождаване и книжката и точно затова се изписва точно и ясно причината поради която е освободено лицето
Така,че не ми се правете на много запозната,като е ясно,че не сте

# 1 017
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
чл.71 също може да бъде прекратен по инициатива на работика  Peace
Така,че е важно да се уговори по чия инициатива е прекратяването
Това,че от НОИ не са ви го искали,не значи че можете да пишете в заповедите каквото ви скимне и да претендирате за професионализъм
В договора това се уговаря,но ако не сте запозната да ви кажа - в НОИ при освобождение се отива не с трудовия договор и книжката а със заповедта за освобождаване и книжката и точно затова се изписва точно и ясно причината поради която е освободено лицето
Така,че не ми се правете на много запозната,като е ясно,че не сте


Точно така отива се със заповед за прекратяване и ТК, а в чия полза е уговорен се пише в договорът...ама то логика се иска.
Досега точно в НОИ Варна, БТ Варна, ИТ Варна и из същите институции из цяла България не са правили проблем и не ми обяснявайте какво се изисква да пише.Законосъобразно е, това че вие пишете друго не ме касае.
Някъде да видяхте да казвам, че не може уговореният изпитателен срок да е в полза на работника?!

То се видя и колко знаете за БТ и гражданските договори...

# 1 018
  • Варна
  • Мнения: 987
чл.71 също може да бъде прекратен по инициатива на работика  Peace
Така,че е важно да се уговори по чия инициатива е прекратяването
Това,че от НОИ не са ви го искали,не значи че можете да пишете в заповедите каквото ви скимне и да претендирате за професионализъм
В договора това се уговаря,но ако не сте запозната да ви кажа - в НОИ при освобождение се отива не с трудовия договор и книжката а със заповедта за освобождаване и книжката и точно затова се изписва точно и ясно причината поради която е освободено лицето
Така,че не ми се правете на много запозната,като е ясно,че не сте


Точно така отива се със заповед за прекратяване и ТК, а в чия полза е уговорен се пише в договорът...ама то логика се иска.
Досега точно в НОИ Варна, БТ Варна, ИТ Варна и из същите институции из цяла България не са правили проблем и не ми обяснявайте какво се изисква да пише.Законосъобразно е, това че вие пишете друго не ме касае.
Някъде да видяхте да казвам, че не може уговореният изпитателен срок да е в полза на работника?!

То се видя и колко знаете за БТ и гражданските договори...


Повече знам от вас със сигурност Simple Smile
И какво казвате - пращате работника с трудова книжка и договор в ИТ да се регистрира за безработица?
Впечатлена съм  Joy

# 1 019
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Личи си, че много знаете щом повтаряте като папагал из другите теми на вече отговорени въпроси.

За ИТ го написах, че съм минавала и хиляди проверки там, но то като на някой му куца мисловната дейност се вижда.  Joy
Ако не беше законов начинът на прекратяване и написаното в заповедите ни, то щяхме да имаме доста проблеми, но уви нямаме...

Общи условия

Активация на акаунт