Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 806
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 1 110
  • Мнения: X
Здравейте! На 6.04 се записах в БТ.От кога ще започна да взимам пари?Май или юни?Благодаря ви!

От мой месец  Peace

# 1 111
  • Мнения: 2 737
да попитам, понеже не ми е ясно, в НОИ какво трябва да нося и има ли някакъв срок? на 30 април ми се прекратява договора

# 1 112
  • София
  • Мнения: 1 215
да попитам, понеже не ми е ясно, в НОИ какво трябва да нося и има ли някакъв срок? на 30 април ми се прекратява договора

Първо се регистрираш в БТ в 7 дневен срок, след това в НОИ. Срока е 3 м, носиш копие от заповедта за освобождаване и ТК.

# 1 113
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
да попитам, понеже не ми е ясно, в НОИ какво трябва да нося и има ли някакъв срок? на 30 април ми се прекратява договора

ТК, заповед за прекратяване, лична карта, диплома за образование в БТ,
в НОИ носиш + това и удостоверение от банката за банковата ти сметка

# 1 114
  • София
  • Мнения: 266
Здравейте. Записана съм в БТ от 18ти април,а на 28ми започнах нова работа. Сега ми предстои да ги уведомя утре,тъй като бяха почивни дни.НЕ съм се регистрирала в НОИ,за да получавам обещетение. Въпроса ми е дали ще има проблем,че не съм се регистрирала там ако пак се върна на Борсата след време? В смисъл дали ще си важи по кой член съм уволнена и оттам да се определи размера на бъдещото обещетение? Благодаря

# 1 115
  • Мнения: 534
При положение, че не си се регистрирала в НОИ сега, а го направиш, евентуално, след новото освобождаване, ще е от значение начина на освобождаване от последното място. Не трябва да е по взаимно съгласие!!!

# 1 116
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Здравейте. Записана съм в БТ от 18ти април,а на 28ми започнах нова работа. Сега ми предстои да ги уведомя утре,тъй като бяха почивни дни.НЕ съм се регистрирала в НОИ,за да получавам обещетение. Въпроса ми е дали ще има проблем,че не съм се регистрирала там ако пак се върна на Борсата след време? В смисъл дали ще си важи по кой член съм уволнена и оттам да се определи размера на бъдещото обещетение? Благодаря

Не, няма проблем, че не си регистрирана още в НОИ, а щом си започнала работа няма нужда.
Отиваш да си прекратиш регистрацията в БТ и после, ако се наложи да ходиш отново на БТ ще си важи по кой член си прекратена за размера на бъдещото обезщетение, за сега нямаш решение за обезщетение.

# 1 117
  • Мнения: X
Някой да знае как се процедира при загуба на картончето от Бюрото?
Аз си работя в момента ременно, но не не се водя на договор, тъй че продължавам да се подписвам.
Покрай ангажиментите си и местенето насам-натам, загубих картончето и в момента дори не си спомням датата за подпис, знам че е към края на май.
Вероятно няма проблем да  се явя по-рано, но ще ми издадат ли ново картонче?

# 1 118
# 1 119
  • Мнения: X
А можеш ли да се отпишеш от Бюрото без да си намерил работа и започнал някъде на трудов договор, аз съм там от октомври 2015  ooooh!

# 1 120
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Да, ако не получаваш обезщетение.

# 1 121
  • Мнения: X
Аз получавах до февруари и малко март  Hug

# 1 122
  • Мнения: 2 737
Днес бях в бюрото по труда, за да се регистрирам като безработна, тъй като бях съкратена от работа, на 28 април бях последно. От бюрото ми отказаха, защощо съм все още студентка. Аз съм семестриално завършила, бях задочна форма, имам само държавен, на който възнамерявам тази година да се явя. Аз явно   съм била с грешни разбирания, защото мсилех, че след като съм вече семестриално завършила, нищо че имам държавен за взимане, аз мога да реша след 5 години да го взема, това означава ли, че не мога да се регистрирам през това време като безработна? В регистъра НОИ щели да видят, че съм действащ студент, нищо че съм била завършила. Имало нов закон??? Взех си документите и се прибрах. Отчаяна съм, към кого да се обърна, може би те са прави, но това е абсурдно, реално си плащах на университета таксите и ходех на изпити, а през другото време работех. Знам, че тях не ги интересува, но не може според мен да е толкова абсурдно. В момента съм в ситуация, в която съм нито студент, нито работеща, нито безработна ???  newsm78 newsm78 newsm78 не мога да си използвам и обезщетение от НОИ. Има лис мисъл да се мъча изобщо да хофдя пак, за да се регистрирам или да се откажа от идеята и да си търся работа.

# 1 123
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Днес бях в бюрото по труда, за да се регистрирам като безработна, тъй като бях съкратена от работа, на 28 април бях последно. От бюрото ми отказаха, защощо съм все още студентка. Аз съм семестриално завършила, бях задочна форма, имам само държавен, на който възнамерявам тази година да се явя. Аз явно   съм била с грешни разбирания, защото мсилех, че след като съм вече семестриално завършила, нищо че имам държавен за взимане, аз мога да реша след 5 години да го взема, това означава ли, че не мога да се регистрирам през това време като безработна? В регистъра НОИ щели да видят, че съм действащ студент, нищо че съм била завършила. Имало нов закон??? Взех си документите и се прибрах. Отчаяна съм, към кого да се обърна, може би те са прави, но това е абсурдно, реално си плащах на университета таксите и ходех на изпити, а през другото време работех. Знам, че тях не ги интересува, но не може според мен да е толкова абсурдно. В момента съм в ситуация, в която съм нито студент, нито работеща, нито безработна ???  newsm78 newsm78 newsm78 не мога да си използвам и обезщетение от НОИ. Има лис мисъл да се мъча изобщо да хофдя пак, за да се регистрирам или да се откажа от идеята и да си търся работа.

Не знам на кой неграмотник си попаднала, но чета нормативите и все не намирам основание да ти откажат регистрация.
Реално ти вече не си студент и не те осигуряват от унито, което пък изобщо няма общо с чл.4 от КСО.
Ако имаш осигуряване за фонд "Безработица" (разбирай на трудов договор) минимум 9 месеца от последните 15, значи имаш право на обезщетение.
Отивай пак с всички документи да се регистрираш, за да не си изтърваш срока и ако случайно пак попаднеш на същото некомпетентно лице искай задължително писмен отказ.

# 1 124
  • Мнения: 2 737
Моят казус продължава, аз лично си проверих статуса в регистъра на МОН и действително пише, че съм студент, действащ, в задочна форма. Вчера погледнах самата бланка, която се попълва, за да те регистрират като безработен, в нея имаше поле, в което трябва да се маркира с ДА или НЕ дали си студент в някои ВУЗ. От това произтича проблема, че не искат да ме регистрират като безработна, защото според тях щом не са ме отписали от регистъра на МОН от НОИ щели да видят, че съм със статус студент. Според служителката, с която говорих, ако ме регистрират като безработна, означава, че подавам грешни данни, защото според мен трябва да маркирам, че НЕ се обучавам, а в регистъра на МОН пише друго??? Звъннах и в друго бюро за инфо. Казаха ми същото, че няма значение, че съм била семестриално завършила и че съм учила задочно, водила съм се учаща. Такъв бил законът??? Аз я попитах, ами ако реша държавния да си го взема на 40 например, пак ли няма да мога през това време да се регистрирам като безработна?

Общи условия

Активация на акаунт