ПВЦ дограмата и видовете стъкла

  • 12 711
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 210
Някой може ли да каже как да се убедим,че са ни сложили точно същия вид стъкла,които сме си поръчали   newsm78 как се разпознава 4-сезонното стъкло  newsm78 Oсвен това редно ли е на горните държачи на стъклата от външната страна на отваряемите крила да има разпробити отвори  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 25 мар 2011, 13:22 от huliganka

# 1
  • Мнения: 1 174
За К стъклото знам, че има един номер на тъмно със запалка да светнеш, ама какво е това 4 сезонно ?
Разпробити отвори, пробивани след монтажа или фабрични някакви се виждат ?
На нашата дограма има едни отворчета, с едни капачки на долния профил, от външната страна, непосредствено над перваза, капачките могат да се махат, струва ми се за отвеждане на излишната влага са направени, да не става конденз.
И при теб ли е така ?

# 2
  • Мнения: 1 210
Ето това имам предвид и хич не ми изглежда фабрично  Rolling Eyes


Преди година същата фирма ни монтира абсолютно същия вид дограма на друга стая. Тази я монтираха вчера и останах силно очудена,когато тази сутрин се загледах и открих,че на предишната няма такива отвори....Та се чудя как да реагирам  newsm78

# 3
  • Мнения: 1 174
Ми приличат на пробити с дрелка ама защо ще го правят  newsm78
Питай във фирмата, ама не да питаш нормално ли е да има такива отвори, че да не ти кажат: "Ми нормално е  Crazy" и да те отсвирят. По - добре да е нещо в смисъл, че на предишната дограма няма такива дупки, на тази защо има.
Всеки случай не мисля, че тази дупчица влияе на свойствата на дограмата, в смисъл да не изолира така добре или нещо друго, не се бърка това, но чисто визуално е кофти.

# 4
  • Мнения: 4 388
Стъклото,за което питаш стои леко зеленикаво и не се ''напича'' от слънцето.Т.е. на пипане сложени на слънце обикновено и ''специално'' ,второто е хладно  а първото се загрява.
За дупките не знам.

# 5
  • Мнения: 1 726
Имаме стъкла "4 сезона". През зимата не става студено на допир, а през лятото не става топло, т.е. целогодишно има стайна температура. Когато пече силно слънце през прозореца и застанеш пред него не усещаш топлината на лъчите. Дупки не трябва да има според мен.

# 6
  • Мнения: 296
Ми приличат на пробити с дрелка ама защо ще го правят  newsm78
Дупките се правят задължително   Simple Smile, защото при по силно обливане с вода /дъжд/ все пак има вероятност да проникне вода. Та, за да се оттича водата са тия дупки. Само дето не съм виждала точно там да са.

# 7
  • Мнения: 1 210
Вчера зададохме въпроса на фирмата,която ни постави дограмата...отговора беше,че това били технологични отвори,които да извеждат конденза  Rolling Eyes На въпроса защо на прозореца,който ни поставиха преди година няма такива отвори,отговора беше "Ами сигурно колегите са забравили да ги разпробият"  Shocked Аз обаче продължавам да се съмнявам и се чудя какво да направя в този случай  newsm78

# 8
  • Мнения: 10
Да позная ли,че фирмата е......Ролпласт  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 210
Да позная ли,че фирмата е......Ролпласт  Mr. Green

Ми не,не е Ролпласт,ама какво от това... Confused

# 10
  • Мнения: 10
Вярно,няма общо.....просто те работят с Трокал и съм виждал такива дупчици при техни прозорци  Rolling Eyes За съжаление не мога да ти бъда полезен по въпроса  newsm78 ....извинявам се за спама  Blush

# 11
  • София
  • Мнения: 1 327
Такива дупчици имам долу, не горе - абе, да не са обърнали прозореца обратно  Wink

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 47
Не съм експерт, но и нашата дограма има такива дупчици. Аз не ги бях забелязала, но приятели, който се занимават с това ги видяха и казаха, че са за да не се раздува дограмата когато я напече много - един вид отдушник. На мен ми се видя логично обяснение.

# 13
  • Мнения: 1 210
Не съм експерт, но и нашата дограма има такива дупчици. Аз не ги бях забелязала, но приятели, който се занимават с това ги видяха и казаха, че са за да не се раздува дограмата когато я напече много - един вид отдушник. На мен ми се видя логично обяснение.

Такъв беше отговора и от фирмата,която изработи и монтира дограмата ми...може и да е логично,ама на мен тези дупки продължават да ми "бодат" очите и да ми изглеждат грозно  Close
Друг е въпроса,че поръчах стъклопакет бяло+4 сезона, но все ми се струва,че са ми пробутали две обикновенни бели стъкла,а не знам как да се убедя дали е така .... #Crazy Някой може ли да каже как се разпознава високоенергийното стъкло или така нареченото 4 сезона?Има ли някакъв трик за проверка,както да речем при К-стъклото със запалката?

# 14
  • Мнения: 47
Има такива тестери, наподобяват нещо като фазомер и светват определени светлини при допир на уреда със стъклото. Не знам обаче, ако е малка фирма дали ще разполагат с такъв уред. Но ако е фирма и държи на името и качеството би трябвало да имат. Успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт