Почистване на пералня?

  • 142 479
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 547
Нали се сещате, че понякога пералните стават мръсни - събират едно такива..."наноси" от препарати и мръсотия. И в лошия случай цапат дрехите - вместо да ги вадя чисти, ги вадя с разни полепнали неща по тях - да кажем концентрирана мокра мръсотия.
Имате ли някаква идея как може да се почистят пералните? Освен с едно празно въртене на 90 градуса, имате ли други идеи? Има ли почистващ препарат за перални? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 3 016
моята има филтър, който трябва да се чисти.

# 2
  • Мнения: 1 547
Филтърът се почиства, то е ясно.
Въпросът е, че едната пералня е с горен капак и целият е омазан с останки от препарат. И като вадиш дрехите, се цапаш.

Чистенето на филтрите не е достатъчно. Трябва да има начин да се чисти и самият барабан.

# 3
  • Мнения: 206
Има   такива  препарати -   течните  са по-добри от тези на   прах.  Казват   се  "  Грижа  за пералнята /  превеждам  ти   го буквално от  немски/ .  Сипваш  препарата  в  чекмеджето  и  пускаш  на   най-високата  температура  без   ценрофуга.  Допълнително   с  част от  препарата разторен  във  вода  можеш  да почистиш   ванички,  гумени  уплътнения  и прочие.

# 4
  • Мнения: 1 547
Благодаря, Amazing!

Това имам предвид. Но нито имам представа откъде мога да намеря, нито знам коя фирма произвежда и къде се продават. ooooh!

# 5
  • Мнения: 15 379
Такъв препарат има в дрогерии ДМ. На д-р. Бекман е.
Цената е под 7 лева за опаковка. Течен е.

# 6
  • Мнения: 206
Има  и на  Хайтман  течен  препарат  за почистване  на перални - мисля   че  беше  към   5 лв.

На  кларо -   не ти  го препоъчвам  - 4.50   е , но е    на прах и не  е толкова   добър

# 7
  • Мнения: 1 547
Благодаря ви!

Ще потърся още утре в DM. И ще кажа какво има и колко струва Simple Smile

Безценни сте! 

# 8
  • Мнения: 1 446
В книжката на моята пише да я пусна празна на високи градуси (аз я пускам на 95) с препарат.

# 9
  • Мнения: 45
http://www.techno-mix.com/product/3251/drbeckmann-preparat-za-peralni - Пробвам това, дано да стане, че правих какво ли не Sad И празна пералня на 95 градуса, и почистване на гумите, но явно мърсотията е другаде.

# 10
  • Мнения: 2 241
Имах проблем с пералнята- вмирисваше дрехите.
Пуснах я веднъж на 90 градуса празна, като в отделението за прах сипах Доместос. Изчисти цялата смрад. Сега дрехите си миришат на прах за пране  Peace

# 11
  • Мнения: 1 149
Ще чакаме да споделиш Peace

# 12
  • Мнения: 10 602
Нашата я пуснахме на 95 градуса без препарат. Нямате си идея колко пяна направи. Явно някъде се задържа праха за пране.

# 13
  • Мнения: 5 686
Подновявам темата,да не пиша нова,защото и при моята пералня се появи същия проблем-лоша миризма в пералнята и вмирисани на лошо  дрехи.Почистих филтъра,почистих уплътнението и чекмеджето за поставяне на праха,пуснах я веднъж на 90 градуса само с перилен препарат(с белина или с доместос ме е страх),но пак мирише на лошо.
Давайте съвети!
Ако авторката е постигнала успех,моля да сподели какво е направила!

Последна редакция: ср, 04 юли 2012, 22:36 от monii

# 14
  • Мнения: 2 241
При мен Доместоса даде моментален ефект  Peace

# 15
  • Мнения: 15 379
Подновявам темата,да не пиша нова,защото и при моята пералня се появи същия проблем-лоша миризма в пералнята и вмирисани на лошо  дрехи.Почистих филтъра,почистих уплътнението и чекмеджето за поставяне на праха,пуснах я веднъж на 90 градуса само с перилен препарат(с белина или с доместос ме е страх),но пак мирише на лошо.
Давайте съвети!
Ако авторката е постигнала успех,моля да сподели какво е направила!

Купи си това. Има го с дрогерии ДМ, цената е около 7 лева, като шишето е за едно почистване. Със сигурност ще ти свърши работа:

# 16
  • Мнения: 2 241
Между другото, след като обезмирисах пералнята си, започнах да пера само с прах за пране (не с течен препарат) и повече не ми се е случвало да ми замирише.
Явно течните препарати полепват по тръбите, не се отмиват хубаво и започва да се вмирисва цялата пералня.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Явно течните препарати полепват по тръбите, не се отмиват хубаво и започва да се вмирисва цялата пералня.

и не само те...
Омекотителите правят най-голямата смрад.

# 18
  • Мнения: 5 686
Не можах да намеря препарата,който ме препоръча Sourcherry.Утре ще се престраша и ще я пусна с Доместос,по препоръка на Диамантче и ще пиша за резултата.

# 19
  • Мнения: 15 379
Доместос и хлор-съдържащи нямат работа в пералнята. По-добре недей, а потърси препарата. В дрогериите го има при праховете за пране, локализиран е на най-долните рафтове обикновено.

# 20
  • Мнения: 2 241
Sourcherry , права си. И аз се чудех на Доместоса като ми се вмириса пералнята, но от едно пускане няма какво да ѝ стане.
Вече една година откакто пуснах празна пералня на 90 градуса с една капачка Доместос. Няма следа от миризма.

# 21
  • варна
  • Мнения: 1 830
По ваш съвет и аз днес пуснах пералнята с доместосс на 90 градуса Laughing

# 22
  • Мнения: 2 820
В ДМ имат тяхна марка препарат за почистване на пералня, който е около 4 лева.

Аз не бих се осмелила да слагам Доместос в пералнята.

# 23
  • Мнения: 1 310
В ДМ имат тяхна марка препарат за почистване на пералня, който е около 4 лева.
Близо 5 лв е. Днес го пробвах - чудесна работа свърши. Пералнята ми е с горно отваряне. Светна.
Искам да споделя, че докато си ползвах прах за пране - нищо и нямаше. Понякога забърсвах гумите. Барабанът си лъщеше. Какво ме прищрака - започнах да слагам Калгон. Веднага се омаза. Същата трагедия се получи и с течните препарати за пране.
Сега, след това почистване, е като нова. Отдавна съм забравила Калгона и течните простотии. Peace

# 24
  • Мнения: 5 686
В ДМ имат тяхна марка препарат за почистване на пералня, който е около 4 лева.

Аз не бих се осмелила да слагам Доместос в пералнята.

Sea lights ,как изглежда препарата в ДМ и коя е тяхната марка?

# 25
# 26
  • Мнения: 5 686
И се страхувам да сложа Доместос и ще търся този препарат в ДМ.

# 27
  • Мнения: 260
В никакъв случай Доместос,само препарати за почистване на пералня!

# 28
  • Мнения: 37
На колко време трябва да се почиства пералня?
Моята я пускам на макс градуси с прах за бяло.

# 29
  • Мнения: 5 207
На колко време трябва да се почиства пералня?
Моята я пускам на макс градуси с прах за бяло.
2 - 3 пъти годишно. Аз я почиствам два пъти в годината.

# 30
  • Мнения: 37
Мерси, Гес! И аз така ще правя.

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На колко време трябва да се почиства пералня?

не си чистя пералнята  Grinning
Нито миялната...  Grinning

# 32
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 097
Аз също не съм я чистила досега, но идеята ми харесва и смятам да отскоча до ДМ да си купя онова препаратче.

# 33
  • Мнения: 0
kak слагате доместоса ?
няма ли да пожреди пералнята
?Simple Smile

# 34
  • Мнения: 5 207
Като се събира тиня, как няма да я чистя? Изобщо нищо не ми коства да я пускам празна, пък и не е чак такъв разход - два пъти годишно по около 5 лева за препарат.

Няма да я „пожреди“, защото не слагаме Доместос. Който слага Доместос, го прави на своя отговорност. И да не обвинява после нас тук, защото мисля, че само аз сто пъти съм писала, че белина в пералнята не е хубаво да се слага, а и колко други са го писали...

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 259
Много се извинявам за невежеството, какво е обяснението да се избягва белина в пералнята. Защо в упътването на пералнята не се забранява?
За почистване на пералнята използвам препарат на "Сано" , предназначен за целта. Използва се с най-кратката програма.(дано е верен превода)

# 36
  • Мнения: 5 686
Много се извинявам за невежеството, какво е обяснението да се избягва белина в пералнята. Защо в упътването на пералнята не се забранява?
За почистване на пералнята използвам препарат на "Сано" , предназначен за целта. Използва се с най-кратката програма.(дано е верен превода)
Тук говорим за Доместос ,който е много по-силен от белина.

# 37
  • Мнения: 260
Справихте ли се с почистването на пералните и по кой начин,бързо давайте отчет Laughing !

# 38
  • Мнения: 781
Аз скоро си купих препарат за почистване на миялната машина, но се слага половината от него и другата половина използвах за пералнята . Не е имало миризма или друг проблем, а по-скоро направих профилактика  Simple Smile
Препарата е този   и екологичен  Peace

# 39
  • Мнения: 260
От къде го купуваш този препарат?

# 40
  • Мнения: 781
От къде го купуваш този препарат?
От Карфур  Peace
Има и други препарати на същата марка, разгледай , може да си харесаш нещо  Wink

# 41
  • Варна
  • Мнения: 103
Пуснах пералнята празна с препарата на ДМ за почистване. Избрах програма с продължителност 2 ч. 45 мин. на 60 градуса, която се изписва на дисплея. Няколко минути след стартирането, времето беше намаляло с около час- от 2 часа и 40мин. на 1 час и 40 мин. Възможно ли е пералнята сама да преценява, че вътре няма пране и автоматично да се намалява и продължителността на програмата? Направи ми също впечатление, че и водата, която напълни е по-малко. Само веднъж пълни в началото , а  нормално когато има пране пълни по няколко пъти. Доста пяна пуска този препарат- така ли е по принцип? Нали не било много добре да има много пяна в пералнята.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 328
Колко трябва да са мръсни дрехите за програма 2 ч. 45 мин.  newsm78 Аз съм ощетена, моята бабичка няма такваз програма  Grinning

# 43
  • Варна
  • Мнения: 103
Колко трябва да са мръсни дрехите за програма 2 ч. 45 мин.  newsm78 Аз съм ощетена, моята бабичка няма такваз програма  Grinning
Ами нали за почистване трябваше на най-дългата програма и високи градуси. Това е най-дългата програма, даже на 90 градуса е с още няколко минути по- продължителна. За памучни тъкани е и максимално зареждане на барабана до 7 кг.

# 44
  • Мнения: 5 207
Пуснах пералнята празна с препарата на ДМ за почистване. Избрах програма с продължителност 2 ч. 45 мин. на 60 градуса, която се изписва на дисплея. Няколко минути след стартирането, времето беше намаляло с около час- от 2 часа и 40мин. на 1 час и 40 мин. Възможно ли е пералнята сама да преценява, че вътре няма пране и автоматично да се намалява и продължителността на програмата? Направи ми също впечатление, че и водата, която напълни е по-малко. Само веднъж пълни в началото , а  нормално когато има пране пълни по няколко пъти. Доста пяна пуска този препарат- така ли е по принцип? Нали не било много добре да има много пяна в пералнята.
Всичко, което описваш, е абсолютно нормално.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 103
Пуснах пералнята празна с препарата на ДМ за почистване. Избрах програма с продължителност 2 ч. 45 мин. на 60 градуса, която се изписва на дисплея. Няколко минути след стартирането, времето беше намаляло с около час- от 2 часа и 40мин. на 1 час и 40 мин. Възможно ли е пералнята сама да преценява, че вътре няма пране и автоматично да се намалява и продължителността на програмата? Направи ми също впечатление, че и водата, която напълни е по-малко. Само веднъж пълни в началото , а  нормално когато има пране пълни по няколко пъти. Доста пяна пуска този препарат- така ли е по принцип? Нали не било много добре да има много пяна в пералнята.
Всичко, което описваш, е абсолютно нормално.
Благодаря много, успокоих се Hug Току що приключи програмата с почистването. Това е първото почистване на пералнята, а е на година и половина Embarassed

# 46
  • Мнения: 176
и аз почиствам с екопрепарата показан на предната страница. Белина или доместос-никога.

# 47
  • Мнения: 54 408
Точно този въпрос ме вълнува и мен . Wink
Ще търся този препарат от ДМ .
По колко слагате от него ?

# 48
  • Мнения: 2 216
Точно този въпрос ме вълнува и мен . Wink
Ще търся този препарат от ДМ .
По колко слагате от него ?
На самия препарат е описано по колко се слага. Мисля, че за два пъти стигаше шишенцето

# 49
  • Мнения: 54 408
Благодаря !  bouquet

# 50
  • Мнения: 176
Точно този въпрос ме вълнува и мен . Wink
Ще търся този препарат от ДМ .
По колко слагате от него ?
На самия препарат е описано по колко се слага. Мисля, че за два пъти стигаше шишенцето

на ДМ и на Heitmann се слага цялото шишенце, на екологичния е за два пъти.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 103
Точно този въпрос ме вълнува и мен . Wink
Ще търся този препарат от ДМ .
По колко слагате от него ?
Изсипва се цялото съдържание на опаковката на препарата на ДМ. Преди това с една част, разтворена във вода, се накисва за 30 минути чекмеджето на пералнята. А с парцал напоен с препарата се почистват гумените уплътнения. Цялото останало съдържание на опаковката се излива  в чекмеджето и се пуска пералнята. Малко неясно е обяснено на упътването и на немския и на българския надпис- някой може да се подведе и да не разбере, че се излива цялото шише.

# 52
  • Мнения: 54 408
В коя част на чекмеджето ?
Понеже моята е с горно зареждане и не е чекмедже ?
За праха или във всички по малко ?

# 53
  • Варна
  • Мнения: 103
В коя част на чекмеджето ?
Понеже моята е с горно зареждане и не е чекмедже ?
За праха или във всички по малко ?
Сипва се в основното отделение за прах

# 54
  • Мнения: 54 408
Благодаря ти !  bouquet

# 55
  • Мнения: 182
И моята пералня от известно време е започнала да прави едни номера - зацапва ми дрехите, най-често по яките и маншетите на ръкавите. Все едно са влезли някъде и са обрали цялата чернилка. И това се случва най-често по белите дрехи, може би по другите просто не се забелязва. Дано препаратът от ДМ да свърши работа и при мен.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 40 760
Ще взема и аз да пробвам...че уж взимам хубави прахове и омекотители,а след като извадя дрехите не ми миришат хич Rolling Eyes А като отворя вратата и... от гумите май идва тая лоша миризма.

# 57
  • Мнения: 260
Нищо не ми помогна! Миризмата на повърнато не изчезва! Дори и от Доместоса мириса остана. Ако имам пари ще сменя пералнята.

# 58
  • Мнения: 54 408
И при мен нямаше никаква разлика .
Миризма няма и не е имало , аз я държа постоянно отворена , но едни черни петна по гумените уплътнения така си останаха .

# 59
  • Мнения: X
Изсипвам една бутилка оцет в отделението за прах.
Пускам на програма с 90  градуса.
След като са достигнати тези градуси 10 мин. работи пералнята.
Спирам я и превключвам програматорът на изпомпване и плакнене.
Процедурата я правя на 4 месеца вече 18 години на една и съща пералня.
Няма миризми, няма петна по гумата и варовици.
ПП Всеки месец изваждам и почиствам чекмеджето и
"дюзичките", чрез които се разпръсква водата.

# 60
# 61
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Всичките гадни миризми са в по-голямата част от случаите от Омекотителя.

И от лошо стопанисване, разбира се.

# 62
  • Мнения: 4
Аз освен системно почистване на ваничка ,филтър ,почиствам самата пералня с оцет и сода за хляб.Всеки месец пускам пералнята на празен ход с половин бутилка оцет и три супени лъжици сода.До преди два месеца имах пералня на 6 години и никакви миризми и зацапвания на дрехи.Дори при пране на бели дрехи слагам по една супена лъжица сода в праха,почиства по-добре и не ги прави сиви след повечко пране
.

# 63
  • Мнения: 54 408
Защо до преди 2 месеца ?  Thinking
Нова пералня ли имаш сега ?

Сода в праха също слагам , винаги , на бяло пране .
Така ми се разтваря по-добре прахът .
Освен това дрехите се гладят по-лесно , спестявам омекотител . Wink

# 64
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Човек се учи, докато е жив.
Сода не бях чувала да се слага.

Аз ползвам течен препарат за бяло.
Та не се сещам как ще го разтвори по-добре.

Освен всичко, трябва да ви пусна няколко снимчици на състоянието на казана отвътре, та да ви питам, адежба очаквате ли тези наслоения да ги почисти содата, оцета или който и да е препарат?
Бъх.

# 65
  • Мнения: 54 408
Аз моя си го виждам , защото ми е с горно зареждане . Mr. Green Mr. Green
Наслоенията не са много за 9 годишна пералня . Peace

Содата не я слагам за това .

# 66
  • Мнения: 176
мисля, че Гес беше писала, че содата и оцетът взаимно се неутрализират. Поправете ме ако греша. Като си има специални препарати за почистване и поддръжка, другото е ... Laughing

# 67
  • Мнения: 4
Защо до преди 2 месеца ?  Thinking
Нова пералня ли имаш сега ?

Сода в праха също слагам , винаги , на бяло пране .
Така ми се разтваря по-добре прахът .
Освен това дрехите се гладят по-лесно , спестявам омекотител . Wink
Да нова.Старата се развали по други причини.

# 68
  • Мнения: 4
Наистина взаимно се неутрализират.Именно тази реакция,както и при ползване за направа на хранителни продукти содата шупва от оцет или кисело мляко ,разгражда наслоенията в пералнята.Оцетът е много добър препарат за почистване на варовика и остатъците от сапун в банята,а содата неутрализира всякаква миризма.С оцет се чисти и котлен камък от кафе машини и други подобни,където химическите препарати не се използват.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 40 760
Аз освен системно почистване на ваничка ,филтър ,почиствам самата пералня с оцет и сода за хляб.Всеки месец пускам пералнята на празен ход с половин бутилка оцет и три супени лъжици сода.До преди два месеца имах пералня на 6 години и никакви миризми и зацапвания на дрехи.Дори при пране на бели дрехи слагам по една супена лъжица сода в праха,почиства по-добре и не ги прави сиви след повечко пране
.

А на колко градуса и на кратка праграма ли?

# 70
  • Мнения: 4
Аз освен системно почистване на ваничка ,филтър ,почиствам самата пералня с оцет и сода за хляб.Всеки месец пускам пералнята на празен ход с половин бутилка оцет и три супени лъжици сода.До преди два месеца имах пералня на 6 години и никакви миризми и зацапвания на дрехи.Дори при пране на бели дрехи слагам по една супена лъжица сода в праха,почиства по-добре и не ги прави сиви след повечко пране
.

А на колко градуса и на кратка праграма ли?
DA ,NA CRATCATA PROGRAMA I NA 60 GRADUSA.

# 71
  • Мнения: 64
Здравейте,  вчера си купих HEITMANN за почистване на пералнята, но след като прочетох упътването не разбрах колко препарат трябва да сложа в пералнята? Някой дали знае и може да ми каже?

# 72
  • Мнения: 5 207
С 50 мл накисваш чекмеджето. С малка част забърсваш гуменото уплътнение. Останалото слагаш в пералнята.

# 73
  • Мнения: 64
Благодаря ви за отговора, но  след като се почисти чекмеджето и уплътнението останалото количество, което се слага в барабана  не е ли много?

 

# 74
  • Мнения: 5 207
Зависи от гледната точка: на теб може да ти се струва много, а производителят е преценил, че това е количеството, с което пералнята ще се почисти най-ефективно.

# 75
  • Мнения: 1 210
Пералнята ми започна да пуска кал по дрехите.  Как да я изчистя не знам вече...какво ли не правих..... Пуснах я с белина на 90гр., но нищо не стана. Пуснах едно пране празна  и с препарат за почистване на перални...резултат нула - отново черни точки и отново плакнене на ръка....Приемам съвети. Моля за помощ, че ще се гръмна вече. Scream

# 76
  • Мнения: 43
Пералнята ми започна да пуска кал по дрехите.  Как да я изчистя не знам вече...какво ли не правих..... Пуснах я с белина на 90гр., но нищо не стана. Пуснах едно пране празна  и с препарат за почистване на перални...резултат нула - отново черни точки и отново плакнене на ръка....Приемам съвети. Моля за помощ, че ще се гръмна вече. Scream
Проверете уплътненията на вратата на пералнята, да не е  от тях , там се събира доста мръсотия.

# 77
  • Мнения: 11 614
Пералнята ми започна да пуска кал по дрехите.  Как да я изчистя не знам вече...какво ли не правих..... Пуснах я с белина на 90гр., но нищо не стана. Пуснах едно пране празна  и с препарат за почистване на перални...резултат нула - отново черни точки и отново плакнене на ръка....Приемам съвети. Моля за помощ, че ще се гръмна вече. Scream
Ето този препарат маха наслагванията:
https://uk.hg.eu/products/appliances/hg-service-engineer-for-was … s-and-dishwashers

Писах за него и в темата за перилните препарати  (http://www.bg-mamma.com/?topic=1060916.255), но не знам как да се самоцитирам в тази тема.

# 78
  • Мнения: 1 210
Пералнята ми започна да пуска кал по дрехите.  Как да я изчистя не знам вече...какво ли не правих..... Пуснах я с белина на 90гр., но нищо не стана. Пуснах едно пране празна  и с препарат за почистване на перални...резултат нула - отново черни точки и отново плакнене на ръка....Приемам съвети. Моля за помощ, че ще се гръмна вече. Scream
Проверете уплътненията на вратата на пералнята, да не е  от тях , там се събира доста мръсотия.

Проверих ги , не е от тях със сигурност....


Пералнята ми започна да пуска кал по дрехите.  Как да я изчистя не знам вече...какво ли не правих..... Пуснах я с белина на 90гр., но нищо не стана. Пуснах едно пране празна  и с препарат за почистване на перални...резултат нула - отново черни точки и отново плакнене на ръка....Приемам съвети. Моля за помощ, че ще се гръмна вече. Scream
Ето този препарат маха наслагванията:
https://uk.hg.eu/products/appliances/hg-service-engineer-for-was … s-and-dishwashers

Писах за него и в темата за перилните препарати  (http://www.bg-mamma.com/?topic=1060916.255), но не знам как да се самоцитирам в тази тема.
рetiaivanov, къде мога да намеря този препарат? Да пробвам и него, е вече какво и не пробвах....резултата никакъв.

# 79
  • Мнения: 11 614
Пералнята ми започна да пуска кал по дрехите.  Как да я изчистя не знам вече...какво ли не правих..... Пуснах я с белина на 90гр., но нищо не стана. Пуснах едно пране празна  и с препарат за почистване на перални...резултат нула - отново черни точки и отново плакнене на ръка....Приемам съвети. Моля за помощ, че ще се гръмна вече. Scream
Проверете уплътненията на вратата на пералнята, да не е  от тях , там се събира доста мръсотия.

Проверих ги , не е от тях със сигурност....


Пералнята ми започна да пуска кал по дрехите.  Как да я изчистя не знам вече...какво ли не правих..... Пуснах я с белина на 90гр., но нищо не стана. Пуснах едно пране празна  и с препарат за почистване на перални...резултат нула - отново черни точки и отново плакнене на ръка....Приемам съвети. Моля за помощ, че ще се гръмна вече. Scream
Ето този препарат маха наслагванията:
https://uk.hg.eu/products/appliances/hg-service-engineer-for-was … s-and-dishwashers

Писах за него и в темата за перилните препарати  (http://www.bg-mamma.com/?topic=1060916.255), но не знам как да се самоцитирам в тази тема.
рetiaivanov, къде мога да намеря този препарат? Да пробвам и него, е вече какво и не пробвах....резултата никакъв.
Последно го купвах от един магазин на Опълченска до сладкарница Пчела, обаче не му помня името. За паралелен внос е. На гугъл мапс го няма, защото картата не е обновявана, но е ето тук някъде, май на мястото на Аванти:
https://www.google.com/maps/@42.7112278,23.3143032,3a,75y,333.18h,92.52t/data=!3m6!1e1!3m4!1sdd84anLJz22UxmZBkFjdfg!2e0!7i13312!8i6656

# 80
  • Мнения: 1 210
Пералнята ми започна да пуска кал по дрехите.  Как да я изчистя не знам вече...какво ли не правих..... Пуснах я с белина на 90гр., но нищо не стана. Пуснах едно пране празна  и с препарат за почистване на перални...резултат нула - отново черни точки и отново плакнене на ръка....Приемам съвети. Моля за помощ, че ще се гръмна вече. Scream
Проверете уплътненията на вратата на пералнята, да не е  от тях , там се събира доста мръсотия.

Проверих ги , не е от тях със сигурност....


Пералнята ми започна да пуска кал по дрехите.  Как да я изчистя не знам вече...какво ли не правих..... Пуснах я с белина на 90гр., но нищо не стана. Пуснах едно пране празна  и с препарат за почистване на перални...резултат нула - отново черни точки и отново плакнене на ръка....Приемам съвети. Моля за помощ, че ще се гръмна вече. Scream
Ето този препарат маха наслагванията:
https://uk.hg.eu/products/appliances/hg-service-engineer-for-was … s-and-dishwashers

Писах за него и в темата за перилните препарати  (http://www.bg-mamma.com/?topic=1060916.255), но не знам как да се самоцитирам в тази тема.
рetiaivanov, къде мога да намеря този препарат? Да пробвам и него, е вече какво и не пробвах....резултата никакъв.
Последно го купвах от един магазин на Опълченска до сладкарница Пчела, обаче не му помня името. За паралелен внос е. На гугъл мапс го няма, защото картата не е обновявана, но е ето тук някъде, май на мястото на Аванти:
https://www.google.com/maps/@42.7112278,23.3143032,3a,75y,333.18h,92.52t/data=!3m6!1e1!3m4!1sdd84anLJz22UxmZBkFjdfg!2e0!7i13312!8i6656

много благодаря!  bouquet

# 81
  • София
  • Мнения: 1 328
Защо бе нужен този чаршаф ?!

# 82
  • Мнения: 1
Здравейте, след като установих, че капакът на пералнята (складирана по време на ремонта) е бил затворен и гуменото уплътнение е мухлясало, опитах какво ли не, за да го почистя.  Изчетох препоръките в нета. Ефектът беше минимален. Вече не цапаше, но гумата остана оцветена на черни петна. Вече мислех за смяна на уплътнението.
Искам да споделя с какво успях да почистя идеално оцветеното уплътнение. Ефективно и евтино.
След като почистих, доколкото беше възможно с оцет, зашкурих уплътнението с водна шкурка (повърхността трябва да се мокри). Тази шкурка е много фина и не надрасква уплътнението. Сега е като ново.
Методът е добър за места, достъпни за работа, тъй като е нужно активно търкане.
Надявам се да съм била полезна😊.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт