Пораснаха АПРИЛските деца, пет свещички духат с лекота!!!

  • 67 535
  • 725
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 149
Добро утро!
Тони няма да е първи клас тази есен, но вече мислим кое да е училището.
На смешно разстояние има едно от нас, 3СОУ, но честно казано ме е страх да го запишем там, защото имам наблюдения в/у горен курс ученици и положението е меко казано плачевно. Единствен хубав вариант е, когато голямото дете е първи клас ти да имаш бебе, за да можеш да си на разположение и на първолака, но уви, Дидо стана на 3г, жив и здрав, а за трето няма да се навия. Тук сега може да ни радват Данчето с нейната 2012, както и няколкото други, да не се скатават!  Mr. Green

Съвсем наближи 13-ти, когато ще летим към Германия. Купили мсе билетите, не сме си чекирали, не съм мислила за подробности около багажа, от работа нямам време да мисля за такива неща. Ходя и на курс, който е хубав, полезен, но яко съм забатачила в материята и имам толкова много за учене, а изоставам.

Тони от два дни е при майка ми, защото се разкашля като мен, от вчера е с любимата ни ларингитна кашлица, а ние ходим на работа и тя го гледа. Свито ми е, но пък майка много ми помага, така две вечери само с Дидо и аз успявам да отпочина, да поспя, защото иначе двамата са като вихрушка и ни вдигат във въздуха.

Позволихме си една събота-неделя в Триград и рейона, много хубаво изкарахме, ходихме до така мечтаната дестинация от мен Широка лъка, влезнахме в Ягодинската пещера, изобщо приказка! Сега кашлям и духам нос. Танче, то нас този вирус май не ни е подминавал, ами си върлува от два месеца. Има два варианта - или ангина, или бронхит, всичко става за два дни точно.

# 661
  • Франция
  • Мнения: 152
БАБА МАРТА БЪРЗАЛА

Баба Марта бързала,
Мартенички вързала:
Морави, зелени,
Бели и червени:

Първом на гората –
Да листят листата.
И да дойдат всичките:
Щъркелите, птичките,
Първият певец,
Косер хубавец.

После на градините –
Да цъфтят гиргините
И латинки алени,
И божури шарени.
Ябълки да зреят,
Круши да жълтеят.

А пък на дечицата
Върза на ръчицата
Мартенички чудни
Със ресни червени,
Да са ранобудни,
Да растат засмени.

# 662
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Честита баба Марта! Да сте здрави и засмени, винаги в добро и пролетно настроение!


И една приказка от любимата ми Мая Дългъчева - http://liternet.bg/publish/mdylgycheva/detski/babomartenska.htm


Темата се движи бавно и май няма да успеем за началото на рождените дни.

Маги също ще си изкара и догодина в детската, а след това - когато ще е на 7 и половина, ще тръгне в първи клас. И макар да има доста време , оглеждането за училище си е на дневен ред.

Ренка, и аз подкрепям близост на дома с училището - датската градина наистина е за кратко, на фона на годините в училище, макар че и там ако се кандидатства след 7/8 клас - не знам сега вече след кой се кандидатства, пак ще ви стои въпросът с пътуване до училище. Но тогава пък децата ще са по-големи и ще могат да се придвижват по-свободно и сами.

Татянка, тоя вирус както вече са ти казали, отдавна се носи по нашите географски ширини - точно него изкара Маги, с варианта с гнойна ангина и много висока Т. Надявам се Миленка вече е добре.

Мисче, радвам се , че се разписа, ще чакаме скоро пак да се включиш! Hug

Зарка, успех в местенето, ако наистина такова е решението ви. Тъкмо ще можем по-лесно да си организираме срещи, поне софийските девойки.

Което ме подсеща - някоя пролетна среща поне няма ли да си направим в по-увеличен състав, мамите от София? Някой помни ли изобщо кога за последно се събирахме в Ники? Забравихме си физиономиите. Crossing Arms

# 663
  • София
  • Мнения: 1 521
И нас не ни подмина ангината. От вчера Соня е с висока Т. и болки в гърлото, а след днешния преглед видяха ужасни гнойни секрети в гърлото и носа. Започнахме АБ. По цял ден лежи и има ужасен жълтеникав тен. Sad Дано се подобри по-скоро, че в неделя заминавам командировка и никак няма да ми е спокойно.

Среща в Ники/или другаде/- ЗА!

# 664
  • Мнения: 3 478
Привет отново Hug!

Този път сме във Флорида, все да ни е топло Mr. Green. Мнооого, мнооого различно е всичко от старото място, но на всякъде се свиква ако се задържиш достатъчно дълго, така че... Вече се адаптирахме и всеки си действа по ежедневните задължения. Алекса ходи на предучилищна и според госпожата се справя много добре. Днес дори имаше награждаване за "орел на месеца" където избират по едно дете от всеки клас за постижения, та нашата Лекса стана орел на техния клас за миналия месец. Тепърва ще гледам материал от събитието, защото не можах да присъствам лично, добре поне че баща и можа да иде. Сега се надяваме да ни гостуват нашите и стискаме палци да получат визи Praynig

# 665
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 366
Мисля в събота да се разходим до Mall of Sofia. Към 10-10:30.  Whistling

Последна редакция: пн, 05 мар 2012, 09:54 от jd

# 666
  • София
  • Мнения: 958
И аз съм навита за среща, само да е някъде, където може да се влиза с количка и да има гушкачи за младежа! Wink

А за местенето ни - да на Валката му остава само една година в градината, ама малкия Пижо ще е още 5 след това, та заради това ми е дилемата. Каките и батковците ви кога почнаха сами да се прибират от уч-ще, че да си направя калкулацията?

Ех, Татянко, що така предаваш план 2012?!

Хайде, мацки, пишете да я свършваме тая тема, че рождените дни чукат на вратата вече!

# 667
  • София
  • Мнения: 1 252
Остават само броени дни до началото на рождените дни - дайте да влизаме само да си кажем "Добър ден", че да я изпишем тая тооооолкова  измъчена тема Simple Smile

Мисче, кога се преместихте във Флорида? Аз се канех лятото да се видим във Варна, че и варненски срещи отдавна не сме си правили (добре, че случайно се засякохме със Сминчо в детския кът)...

Нито срещи с децата, нито по женски, нито Пленуми - съвсем се забравихме. Пролет иде - време е за среща!!!
Ренка, професионални бебегушкачи сме, само да се видим и ще ти покажем Simple Smile
JD, ние в петък ще минем да видим онова чудо на холографията, че през уикенда ще сме ангаже.
Енви, честито ново жилище - много топлина, уют и любов в него да има!

Доколкото си спомням с Данчето имаше и други харесали 2012г Simple Smile Таничка, знаеш ли колко е весело с две! Не се отказвай, все още сме млади Simple Smile Аз за трето си мечтая, но все още ми е рано  Mr. Green

Тина, голям фен съм на Ема и нейните житейски мъдрости  Heart Eyes

# 668
  • Мнения: 143
Ами и аз да се разпиша  тогава   Simple Smile .Ние от една година  сме  в Хамбург .Децата са добре,бързо свикнаха тук.После ще пиша пак  Hug  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2705466476848.115801.1 … 358115&type=3

# 669
  • Мнения: 130
дайте да влизаме само да си кажем "Добър ден", че да я изпишем тая тооооолкова  измъчена тема Simple Smile

Добър ден  Simple Smile!

Момичета, какво се подарява във вашите градини за 8-ми март? В нашата група нещо не се организирахме за групов подарък и всеки самостоятелно ще се оправя. Чудя се по едно цвете за госпожите и лелята дали е достатъчно?

halapela, много хубави снимки!

Раче, какво е това чудо на холографията?

# 670
  • София
  • Мнения: 1 252
Ако сте пропуснали рекламите във фейса за augmented reality, заповядайте Simple Smile
=========================================================

Искате ли да нахраните динозавър?

National Geographic Channel ще ви даде тази възможнст в Mall of Sofia от 8-ми до 11-ти март. Документалният канал събира дигиталния и реалния свят в София, за да даде възможност на тези, които искат да докоснат светкавица, да влязат в окото на буря, да стъпят на друга планета или да погалят тигър, да преживеят мечтата си. За четири дни българските фенове на предизвикателствата ще имат възможност да изпитат себе си и т.нар. augmented reality.

# 671
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Щом ще си казваме по едно здрасти, за да изпишем темата - хайде и аз да драсна  Wink

Раче, ние за това чудо в МОЛ-а се гласим в четвъртък - тогава сме да правят тестове за алергии, а пък ни е празник, така че след болницата Спас няма да откаже да ни заведе до МОЛ-а да разсеем неприятното преживяване, каквото очаквам, че ще бъде тестването Confused

Зарче, в нашата градина всеки се "спасява" по единично - миналата година даже с Маги правихме от хартиените цвутя от крокотак и от тях занесе на госпожите; тази година мислех да им взема цветя в саксийка, но стана така, че точно тогава няма да е на градина и ни отпада.

Адашче, ужте наглеждам във фейсбук, пък съм проспала кога сте отишли в Хамбург. Децата свикват майпо-бързо от нас с промените. Вие свикнахте ли? Продължителен и постоянен ли се очертава престоят ви или е нещо временно?

Ренка, бебегушкащи да искаш - мисля, че изобщо няма да разбереш, че си с бебо, ако се организираме за среща. Wink

Мисче, браво на Лекса! Все така да ви радва Hug

При нас няма кой знае какво ново - Маги от петък е с къса коса, ето така - http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/425173_2840059680 … _1476519209_n.jpg

Аз съм потънала в работа и подготовка на рождения ден, Спас се чуди какво да прави по цял ден и взе съвсем да изкуква без работа.
Края на март-началото на април си идва за малко снаха ми, та я чакам да се видим.
И ей така - ден след ден, тривиалните неща, които се опитаме да разнообразим с по някой филм, разходка, гости или любимите ни творчески занимания вкъщи с Маги. Не знам при вас как е, но в нас водните бои свършват за отрицателно време Whistling


# 672
  • Мнения: 1 147
хайде и от мен добър ден Wink
Раче, мерси за споделеното Hug аз не бях видяла рекламата, може в неделя да се разходим и ние до там.
Аз за среща съм за, но в събота съм ангажирана, но в неделя сме ок.
За РД и аз мисля къде да е, как да е ... искаше ми се да им извикам аниматор в ДГ, ама ми отказаха тактично Crossing Arms и сега съм в чуденка как да го правим.

Споделяйте кой какви идеи има за РД Peace

Подкрепям Рачето с 3 ръце Laughing, че с две е невероятно весело.
За 8-ми март мисля да вземем цвете на госпожите, понеже при нас изобщо не можем да се организираме за общ подарък ... та и в яслата и в ДГ се спасяваме поединично.

# 673
  • Мнения: 5 391
Здравейте!

Мис, вие преди къде бяхте, защо сега Флорида?
Искрено се радвам на тези, които са имали смелостта да изчезнат от тук, дано и ние имаме късмет.

halapela, и на вас успех! Hug

Аз пък се нареждам в чакащата листа на потретващите, дано не закъснея, докато се каня.

# 674
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 366
Денят е прекрасен, нали?  Hug

Аз вече закъснях за потретване, та само кротичко ще аплодирам ентусиастите   bouquet

За 8 март ще занесем само по едно цвете в градината, не знам да има някаква организация в групата. Освен за тържеството, което ще е утре вечер. Митко си знае перфектно стихчето, но все още не иска да го каже пред децата и госпожите. Бил Фърб, а "мамо, прекрасно знаеш, че той не говори много"  Crazy Изчерпах се от към идеи как да го стимулирам да го направи, а госпожите единствено повтарят "кажи си стихчето" с отегчени физиономии. Twisted Evil

За рожденния ден - ще има, не знам къде, мислим го.

Общи условия

Активация на акаунт