Прах за пране и омекотители / тема 3

  • 124 185
  • 775
  •   1
Отговори
# 765
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Още веднъж - благодаря  bouquet!
Дано да поизбели малко прането Praynig.

# 766
  • Мнения: 5 207
Таблетките Персил са хубави. Разтварят се бързо, перат чудесно и се плакнат перфектно. Говоря за тези, които са официален внос във веригите. Засега в Кауфланд са най-евтини. В Билла са 9,99 лв., в Карфур - 9,45 лв., а в Кауфланд - 8,99 лв.

Захабеното бельо, или както му викат по нашия край "засечено", за което питаш, може да се оправи, но само с прах няма да стане. Няколко пранета ги пери с прах и добавяй доза избелващо прахче. За да избегнеш засичане, дозирай перилните препарати точно по указанията на опаковката. Избягвай да пускаш кратки програми, особено ако дрехите са повечко. Пери на 50°-60°.

Дозировката на мегаперлите е 85 мл за средно твърда вода и нормално замърсени дрехи в стандартна пералня. За половин пране вадиш 22 мл.

Amazing_nice, бях учудена да разбера, че всъщност Weisser Riese има и в Словения.

Последна редакция: пн, 08 авг 2011, 14:58 от Guess Who

# 767
  • София
  • Мнения: 6 094
Може и да е коментирано, но съм пропуснала. Таблетките къде се слагат, в барабана или в отделението за прах?

# 768
  • Мнения: 5 207
Може и да е коментирано, но съм пропуснала. Таблетките къде се слагат, в барабана или в отделението за прах?

Кои таблетки?

Таблетите в Персил - в чекмеджето. Таблетите на Ариел (и въобще всичките на P&G) - в чекмеджето. Таблети на Скип, Омо и други на Юниливър - някои в барабана, а по-новото производство - в чекмеджето.
Най-добре да се следи упътването върху опаковката.

Капсулите с гел се слагат задължително в барабана.

# 769
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Guess Who, страхотна си  bouquet!

Ето и грешките, които вече си открих - понеже все не ми се виждаше достатъчно бяло  /факт Tired/ -  перях само с течни /защо ли  newsm78/ и то напоследък на 80 градуса. Без предпране и пълна програма, кратка ползвам само за дрехите на малкия. Перях предимно с Рекс, Медикс или нещо от сорта - течен.

Купих си сега от Кауфланд някакво прахче за избелване - гръцко, ще го сложа следващия път.

Водата при нас /правих справка на сайта на местното ВиК Mr. Green/ се води мека - 7,07 немски градуса - като в София например - колко да дозирам тогава прах?

Още веднъж - благодаря за ценните съвети Hug.

И май е време за нова тема, пак ще помоля да сложите табличката в първия пост, за да се открива лесно.

# 770
  • Мнения: 5 207
Водата при нас /правих справка на сайта на местното ВиК Mr. Green/ се води мека - 7,07 немски градуса - като в София например - колко да дозирам тогава прах?

Зависи за какъв прах питаш.
На тези по супермаркетите, официалния внос, за мека и средна вода дозата е една - 142 мл.
На паралелно внесените има разделение. Например на мегаперлите за мека вода и нормално замърсени дрехи и стандартна пералня дозата е 45 мл.

# 771
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ще се водя по пакета вече, досега сипвах все едно и също количество. И последно въпросче, че станах досадна вече - от близо 3 години ползвам един и същ омекотител за малкия - Силан сензитив - ако някой го ползва - забелязал ли е разлика - ами вече изобщо не ми омекотява и не ми мирише прането - преди /да речем до тази зима/ - направо ухаеше целия гардероб от неговите дрешки, сега още като извадя от пералнята и почти няма миризма, пфуууу, разреждат ли го, какво ли Crossing Arms...

В тази връзка бъдещата ми снаха и девер ми /на сватба съм в събота Wink/ са вкъщи от около месец - те живеят в Испания и като се заговорихме покрай моите неволи с прането тя ми каза, че е учудена как перем на такива градуси / направило и е впечатление при родителите й/ - тя пере само на 40 и е доволна много от тамошните препарати /спомена ми някакъв Колон/ - и се оплака, че за месец, откакто е тук, се е захабило прането й. И аз, голямата бяла птица, как не се сетих да поръчам на девер ми да метне две-три кутии в колата, ама на...кой знае пак след колко години ще си дойдат, направо ме е яд на себе си ooooh!...

# 772
  • Мнения: 5 207
Подготвям първия постинг за новата тема. Някой друг има ли желание да я пусне, или да го направя аз. Да се съгласуваме, за да не се дублират.

# 773
  • Мнения: 15 379
Гес, сега ти писах на ЛС, именно за това.
Пусни я ти Simple Smile.

# 774
  • Мнения: 206


Amazing_nice, бях учудена да разбера, че всъщност Weisser Riese има и в Словения.


Браво  Гес,  въпреки   че много  пътувам - досега  не бях   го  виждала   в  други   държави,  в  предвид  че завода е немски.  Любопитно  ми е това  словенското  Вайсе  ризе   дали е  на  Хенкел?

# 775

Общи условия

Активация на акаунт