Седалищно положение- нормално раждане или секцио ?!?

  • 3 034
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 616
Здравейте и от мен..Знам,че многократно е говорено по темата за или против секциото,но не виждам защо трябва толкова много да се плашим от него-все пак операцията се извършва от квалифицирани специалисти,а не от сульо и пульо..И щом се налага,нека да бъде така-нашите малки съкровища още в коремите ни са своенравни,тъй че нищо не можем да направим..Все пак всички сме съвременни интелигентни жени и едва ли трябва да робуваме на идеята,че истинската майка ражда само естествено..Аз специално съм се вбесявала от изказвания като "То ако не се раздереш и не те заболи,каква майка ще бъдеш?!?".. Shocked Дали точно болката ще ни направи добри майки?А стотиците семейства,които осиновяват деца-нима те са по-малко предани и любвеобвилни от останалите?И майките,родили със секцио,да не би да обичат по-малко дечицата си?За мен най-важното е детенцето ми да се роди живо и здраво,пък по какъв начин-тук нямам избор..Пожелавам на всички бъдещи мами кураж и търпение и много радости с децата им...Пък нека бебчетата да застават и да се раждат както си щат....Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 16
  • Мнения: 6 315
Цитат на: nimfetka
Здравейте и от мен..Знам,че многократно е говорено по темата за или против секциото,но не виждам защо трябва толкова много да се плашим от него-все пак операцията се извършва от квалифицирани специалисти,а не от сульо и пульо..И щом се налага,нека да бъде така-нашите малки съкровища още в коремите ни са своенравни,тъй че нищо не можем да направим..Все пак всички сме съвременни интелигентни жени и едва ли трябва да робуваме на идеята,че истинската майка ражда само естествено..Аз специално съм се вбесявала от изказвания като "То ако не се раздереш и не те заболи,каква майка ще бъдеш?!?".. Shocked Дали точно болката ще ни направи добри майки?А стотиците семейства,които осиновяват деца-нима те са по-малко предани и любвеобвилни от останалите?И майките,родили със секцио,да не би да обичат по-малко дечицата си?За мен най-важното е детенцето ми да се роди живо и здраво,пък по какъв начин-тук нямам избор..Пожелавам на всички бъдещи мами кураж и търпение и много радости с децата им...Пък нека бебчетата да застават и да се раждат както си щат....Simple Smile Simple Smile Simple Smile


Е, недей така. Първо тук никъде не видях "за" и "против" секциото и второ: излиза, че трябваше да ми е все едно как ще раждам, ама никак не беше така. Страшно много исках нормално раждане. Бях се настроила за такова и се молех до последно да не се получат някакви усложнения и да ми направят секцио. В крайна сметка всичко си е до психическа нагласа. Щастлива съм, че всичко бе наред и родих нормално. Не се чувствам по-добра майка от родилите със секцио - в никакъв случай, но съм доволна от това че изживях и болката. Разбрах какво е Simple Smile. Това е.

На всички бъдещи майчета пожелавам леко раждане, бързо възстановяване и мноого красиви и здрави бебченца!

# 17
  • Мнения: 138
Здравей Марча,
Аз съм бременна в шестия месец и от личен опит нищо не мога да ти кажа, но етърва ми роди миналата зима със секцио именно защото малката беше седалищно. Тя милата доста се блъска главата тогава. Беше се допитала до няколко лекари и всички й казваха различни мнения, най-накрая я стреснаха , че щом до началото на деветия месец не се е обърнало значи няма да се обърне и тя се съгласи на секцио. По-интересното обаче е, че вечерта преди операцията тя е усетила голямо раздвижване и според нея бебока си е заел правилна позиция. На другия ден обаче, когато се опитала да каже на лекарите те я отрязали и й казали че екипа за операцията е извикан и нямали намерение да го разпущат. Според нея няма по-гадно нещо от това да раждаш със секцио.
 Тва е от мен надявам се всичко да мине добре. Стискам палци.
УСПЕХ!!!

# 18
  • Мнения: 155
Благодаря много за мненията, но оставам с впечатление, че някои от мамите са не са разбрали точно страховете и въпроса ми. Не ме притеснява, че мога да родя секцио,  по-скоро ме плаши факта, че при СЕДАЛИЩНО разположено бебе могат да решат да го раждам НОРМАЛНО. Досега не бях чувала за подобна комбинация. Но пък ме успокои факта, че бебетата могат да се завъртят и след 34 г.с. Бебчо напоследък доста се върти и може би ще застане с главичката надолу.
Здрави и добри бебчета, скъпи мами Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 616
Марча,аз самата съм родена нормално,въпреки че съм била разположена седалищно.Но доколкото знам днес в такива случаи лекарите предпочитат секцио..Успех!

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 5 634
Аз също много се притеснявам от секциото, не защото е операция или нещо такова, а защото после е по - трудно. А моята бебка преди седмица две се врътна от главично предлежание в седалищно, че и леко на чомпи към напречно. Казаха ми още когато беше с тиквата надолу, че ще запази това си предлежание ама не. Обясниха ми, че таза ми е тесен и затова бебето се е наместило по друг начин и сега вече ако се врътне и не е толкова голяма може и да има начин да си родя нормално. А така искам това да стане.  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 811
Може да се обърне и в последния момент.
Пък ако не се обърне с лекарката ще преценявате дали да раждаш нормално или секцио.

И аз, и майка ми сме раждали нормално със седалишно прилежание.
Сестра ми е родена седалишно почти 4 кг.
Дъщеря ми беше малка 2,800, но седнала по "турски" с преплетени крака.
Не знам как се е чувствала бебка, но според мен раждането бе леко.

Не се притеснявай излишно.

# 22
  • Мнения: 3 379
Здравей, нямах време да чета, извинявай ако повторя някоя мама.

Моят Георги беше седалищно още от 5-ти месец, не се обърна докрай и ми назначиха планово секцио. Той беше и едричък... Докторът не поиска да рискува и да ме "пусне" нормално. На операционната провериха за последно дали не се е обърнало - не беше и ми теглиха ножа  Simple Smile  Confused

# 23
  • Мнения: 811
Извинявай Марча, но сега прочетох какво точно те притеснява.

При седалишно прилежание почти винаги лекарите предпочитат секцио. Аз не бях съгласна, но въпреки всичко ме накараха да се подготвя за операция - т.е. всички необходими изследвания. Бях приета в болница 2 дни преди операцията. Раждането ми бе "нормално" по случайност. Още като ме приеха ме стягаше корема, но си мислех, че е от притеснение. 3 часа по-късно майка ми дойде да ме види и забеляза, че се присвивам и уплашено се развика "имаш контракции на 10 минути!!!". Та ... просто беше късно за секцио.

Общи условия

Активация на акаунт