Истанбул 4

  • 140 164
  • 735
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 6 243
Ей ся вече идвам (пак) у Варната и те оставям без котка, без камъни, а ако не внимаваш, ще отмъкна и Делтов да ми разказва морски истории  Mr. Green

# 226
  • София
  • Мнения: 687
Тъкмо се чудех защо темата не ми излиза в обновените, а то имало нова... Simple Smile Много съм в час.  Crazy Благодаря за хубавото оформление!   bouquet

И един въпрос от публиката - има ли смисъл от безплатната пешеходна разходка сутринта на пристигането? На мен ми се струва загуба на време, но пък ако пристигнем много рано не знам дали ще има какво да правим - т.е. предполагам, че забележителностите отварят по-късно. А дали ще можем да закусим някъде, да се помотаем с трамвая час-два? Приемам всякакви идеи. Simple Smile

# 227
  • София
  • Мнения: 13 126
Deva, доколкото си спомням беше с Бутик травел  newsm78. Ако сутринта има свободни стаи и ви настанят - не си губете времето. При нас обаче нямаше и се възползвахме. С автобуса се отива до Синята джамия (около 8,30 часа). Там се прави разходка по разкопания Хиподрум, джамията(влиза се) и Света София (отвън). После водят до Йеди тепе и българската църква. Екскурзоводката разказа доста неща(беше добре подготвена на тема сериали и артисти  Laughing). Към 12 часа бяхме в хотела за настаняване. Не виждам какво може да се прави за толкова кратко време, освен ако пропуснете настаняването. За мен не беше много губене на време. Следвахме групата отдалеч, а се радвахме на котки и лаленца. Насладихме се на джамията още веднъж - този път беше някак си пуста и "стерилна"и чувството беше съвсем различно. Преминаването по моста 2 пъти също не е за изпускане  Laughing. Дори и гледката от Азия си е приятна, макар и да не е на 360 градуса като от другия хълм. Около хотела май имаше работещи магазинчета със закуски, но останалите магазинчета бяха затворени.

През 2000 година леко загубихме ориентация в Капълъто и се оказахме някъде отзад в споменатата посока. Нито пешкири улучихме, нито естествени камъни  Crossing Arms. Само гащи, гащи и пак гащи  ooooh!. Поне да бяха добре подредени, че да ги снимаме, а то - всичко в чували и по земята  Mr. Green.

# 228
  • Varna
  • Мнения: 2 592
сЯ Хапкова, чакам тЪ с пет, шест, осем, десет очи. Само дай нишан, и ти давам и коте и мъж и камъни и бижута. Аверка си ко да праЯ, шЪ сЪ жертвам. Вий само Илати, че сте ми много на сърце Hug

ДЕВА,
За теб незнам, гледала ли си го Станбула преди или не...обачИ, виж аз какво ти предлагам. Преди да нападате и ако не ви дадат стайче, освежете се там както можете във хотелО и след това Душата, нападайте някоя бюрекчийница. Няма да съжалявате...и със пълни тумбаци, вече нападате там каквото шЪ нападати....дУволна шЪ Устаниш, слушай старата Делта. Пък ако даде Дедо Боже, тука дето сте и да напраЙм Ина среща във Станбул шЪ ва водя на камЪняците, а Хапчица на пИшкирите....Убищавам newsm10 А който мЪ пУзнава тука то Мамата, знаЙ, че умиргам но си държа на думата!!!

# 229
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Ей ся вече идвам (пак) у Варната и те оставям без котка, без камъни, а ако не внимаваш, ще отмъкна и Делтов да ми разказва морски истории  Mr. Green
Котката и камъняците как да е ще ти ги даде,ама за Делтов... аркадъшлъка до тук ще да е . Mr. Green
А мен не ме щеш, нали... щото котаракът мъ лИбИ ...
На път съм,като се прибера ще напиша как да се намери лесно френския сокак.

# 230
  • Varna
  • Мнения: 2 592
Анжелотке,
Ти си допълняФката към Хапкови, де без теб. Пък ДелтУФ мЪ Идоса и за това го дадоФ на Хапкова. Чакам вЪ бе, стига да ви е харесало със нас Hug Ила да си видиш Котьо Ошо Wink А, че ти нали написа как да се намери ФренЦкия сокак, аз затова не сЪ обадиФ повече, да не се повтарга...

# 231
  • Мнения: 6 243
Aлюююююю, седянката! Спамите!
Андж, аз няма да го ползвам Делтов като да е мой, аз само ще му се наслаждавам. Това е естетско отношение. А безценните камъни на Делта, ако ги докопам, ще си ги своЯ. Там анимуса ми е друг  Laughing.

По въпросите за Истанбул нямам какво да кажа  Embarassed в тоз момент.

# 232
  • София
  • Мнения: 687
Не сме ходили никога в Истанбул, но отдавна ми е мечта.  Simple Smile И понеже искаме да видим колкото се може повече без да се съобразяваме с групи и екскурзоводи, си мисля, че тази обиколка е загуба на време. Ако се прави само за да се изчака настаняването, предпочитам да се разходим сами и да се настаним когато ние преценим - не вярвам да има проблем. Пък нещата от обиколката сами ще си ги видим - с ваша помощ и 3-те пътеводителя, които вече имам. Вчера даже си купих от амазон един за киндъла. Simple Smile Предпочитам да последвам съвета на Делта - да закусим някъде на спокойствие и после да тръгваме по нашия си маршрут (който още не съм измислила де).

Идеята ми е първия ден да видим забележителностите на историческия полуостров - църкви, джамии, дворци и т.н. Втория ден ще отделим за разходка по Босфора, по моста Галата и по Истиклял до Таксим. В неделя сутрин ще ходим в аквариума. Някъде трябва да наместя и пазарите - поне египетския и гледката от азиатската част. Признавам, че още не съм гледала подробно картата и не съм си правила точен разчет на времето, но пък имам 18 страници в word извадки от тази тема. Simple Smile

# 233
  • София
  • Мнения: 13 126
Дева, щом ти е първо посещение няма да е губене на време. За 3,5-4 часа не можеш да видиш сама толкова разделечени обекти, а и ще добиеш представа за разположението на местата, които искаш да посетиш. Единственото разтакаване в нашия случай беше на Йеди тепе, защото бяха оставили поне 30 минути повече, за да седнат хората в кафенето, но пък беше приятна гледката. На другите места програмата беше доста стегната.

Делта, заинтригува ме с тоз котарак  Laughing. Покажи ни го на фона някоя джамия, че да не е спам  Mr. Green. Между другото аз мъжа си давам, но котарака - НЕ!  Laughing 

И като стана дума за котки - поглеждали ли сте подписа ми? Има цяла галерия с Истанбулски котки  Mr. Green.

# 234
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Aлюююююю, седянката! Спамите!

Ти почна, ти почна!  smile3534

Сега, по въпроса с френската улица, ще се опитам да направя разказ в картинки с изричната уговорка, че нямам карта пред себе си и че имена на улици не знам. Simple Smile След като сте вървели -вървели по Истиклял от Таксим към Тунела, подминали сте католическата църква ( останала ви е вляво)  , сте стигнали до едно забележително кръстовище. Забележително е , защото лесно се забелязва, има в левия му ъгъл една авангардна статия , а също така този ляв ъгъл се бележи от портата на Галатасарай Личеси ( голяма златна , ей я на: Завивате покрай тази порта надолу, т.е. наляво и виждате тази улица и този транспарант с трийсетте вида чорби :

Тръгвате надолу по тази улица, покрай Гьоте Институт ,надолу покрай такива къщи :, и така бавно и полека стигате до входа на Френската улица : . A това е изходът и :


Дано да съм обяснила разбираемо !

Последна редакция: ср, 27 апр 2011, 09:10 от angelina.bgk

# 235
  • Мнения: 11 747
Таня67, аз все пропускам да ти разгледам подписа, хем на форумска среща ми го хвалиха... (  Wink ) и сега добре, че спомена! Разкош! Текстовете са върха!  Simple Smile Много приятно разглеждане и четене беше, чак не ми стигна. Аз си имам любима снимка с истанбулска котка, тя е от един сайт, който Анджето беше давала тук, ако някой не я е видял или забравил - репете:

http://www.prikachi.com/images/672/3271672g.png

# 236
  • Мнения: 6 697
Момичета, дайте акъл Grinning
От агенцията ми казаха че няма нужда да си взимам личната карта, само международния паспорт.И друго се чудя, колко лири да си купя newsm78, ще сме 2 човека, за уточнение 2 жени за 3 дни.
Дайте мнение Grinning

# 237
  • Троян
  • Мнения: 85
Момичета, дайте акъл Grinning
От агенцията ми казаха че няма нужда да си взимам личната карта, само международния паспорт.И друго се чудя, колко лири да си купя newsm78, ще сме 2 човека, за уточнение 2 жени за 3 дни.
Дайте мнение Grinning
От лична карат и аз мисля,че нужда няма,но все пак нищо не пречи да си я вземеш няма да натежи.За паспортите както е писано тук те остават на рецепция ,а на вас ще дадат визитки на хотела който показвате ако ви поискат документ за самоличност.
За лирите всеки ще каже различно мнение.Зависи от много неща къде ще ходите и какво ще купувате?
Ние лично с мъжа ми сме похарчили около 300 лири без да се разхищаваме много,много за 3 дни.Цените им са малко по височки,но пак зависи къде си и какво ще купуваш,ядеш и т.н.
 Simple Smile

# 238
  • Varna
  • Мнения: 2 592
Тъкмо и аз щях да давам съвет за личната карта и Наталка е дала акъл.

ТАНЯ,
Ще постна тука снимка и със наштУ Принц и ще сложа и снимка, със Истанбулски котарак. Но трябва да сложа снимките във албума ми и от там да ги изпляскам тука, а нямам време, че ще бягам на физиотерапия а после шЪ ходя на боядисване на Ина побеляла чутура Wink

ДЕВА,
Душко, като се замисля newsm78 щом сте за първи път във Истанбул, сякаш е по добре да идете на обиколката,  Танчето също ти е дала този съвет. Но не изтървай вкусните бюреци, еййй, също така и къпаната баница- нЪл знаЙш, ще я търсиш като сю бюрек. Опитай и сока от нар и портокал. Аз даже ги помолвам да ми направях микс от тях и става една страхотна витаминозна бомба. Но пък първо си опитай по отделно.

# 239
  • София
  • Мнения: 687
Благодаря ви за съветите. За обиколката ще решаваме на място май - не знам защо така не мога да се убедя въпреки съветите ви. Simple Smile А за бюреците, соковете и най-вече локума със сигурност няма да са двоумя.  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт