АМ в хладилник???

  • 3 241
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 001
Да, описва видовете млека.

Значи правилно си спомням (четох я по диагонал, още като се роди малкия, така че не бях сигурна)
Сега го намерих пак. Спок определено не говори за АМ във вида, в който го познаваме ние.  Peace

# 16
  • Мнения: 9 467
v_d , по никой начин не съм съгласна с теорията ти за възраст и степен на пасиране на пюрето..къде остави съдържанието? Thinking...то доскоро пишеше "адаптирано мляко", но вече е "мляко за кърмачета"..именно защото има много майки, които смятат, че щом на бурканчето/кутията/шишето/...пише възраст "х"-значи може да се дава  и е мнооого полезно за бебето Crazy

И не с цел да се заяждам, но ти самата не спазваш упътването на опаковката hahaha..що?  Wink:


бтв - на моето дете вода за АМ никога не съм топлила. Винаги съм давала АМ с вода на стайна температура.  Тия термоси, термобоксове - не благодаря. Стайната си е идеална (поне за моето дете)

# 17
  • Мнения: 1 001
v_d , по никой начин не съм съгласна с теорията ти за възраст и степен на пасиране на пюрето..къде остави съдържанието? Thinking...то доскоро пишеше "адаптирано мляко", но вече е "мляко за кърмачета"..именно защото има много майки, които смятат, че щом на бурканчето/кутията/шишето/...пише възраст "х"-значи може да се дава  и е мнооого полезно за бебето Crazy

И не с цел да се заяждам, но ти самата не спазваш упътването на опаковката hahaha..що?  Wink:


бтв - на моето дете вода за АМ никога не съм топлила. Винаги съм давала АМ с вода на стайна температура.  Тия термоси, термобоксове - не благодаря. Стайната си е идеална (поне за моето дете)


Ами MTV не съм много наясно с алергиите (дано и не ставам наясно). Слава Богу нямам алергични хора около себе си и не съм се интересувала, но знам, че хората са алергични към най-различни неща и нищо не е общовалидно. Нали затова захранваме постепенно и внимателно, и с еднокомпонентни пюрета - точно защото незнаем от къде може да изкочи алергия.
Колкото до майките които виждат само "голямата цифра" за възраст, а не четат съдържанието... незнам какво да ти кажа - за мен това е непонятно. И досега (вече е на почти 2 години) винаги чета съдържанието на всичко ново, което му давам и гледам срока на годност на всичко, което слага в устата си.

Колкото до това, че не съм спазвала инструкцията - да, не съм. Защото моето дете беше с лека форма на рефлукс и "топлото АМ" влошаваше нещата. Повръщаше повече и по-често. При хранене с АМ на стайна температура, рефлукса не се провокираше толкова силно. Но производителят няма как да знае, че точно моето дете е така, та специално да напише инструкция и по този въпрос. Да не говорим, че самият той не искаше да го пие ако е по-топло- може да се е усещал, че става кофти после, може да е било въпрос на вкус - незнам.
Нека да не забравяме фактора "индивидуалност" - всяко правило си има изключения, но не виждам обективна причина за изключение по въпроса на авторката. Още повече, че тя се позовава на Спок, а мисля, че със Sourcherry достатъчно си чесахме езиците по въпроса, че "млякото на Спок" няма общо със сегашното АМ.

# 18
  • Мнения: 240
Аз също съм спазвала описаното на кутията и съм хранила с приготвеното АМ до 1час. Спомням си обаче, че на АМ за след една година пишеше, че може да се съхранява в хладилник доста дълго време, дали не беше 24часа newsm78

# 19
  • Мнения: 31
Аз също спазвам указанието на кутията и го правя веднага а ако нещо се случи и е минало 1 час го изхвърлям.Мисля че тази препоръка не са я написали просто така и то на всички млека само да запълнят мястото с  надписите.А пък това с термоса е много удобно.Аз също правих така докато ядяхме вечер а и като излизаме на разходка.Термосчето с топлата вода и в шишето слагам нужните лъжички мляко и готово.В крайна сметка не си играй със здравето на детето защото не се знае .... Simple Smile

# 20
  • Мнения: 27 524
но вече е "мляко за кърмачета"..именно защото има много майки, които смятат, че щом на бурканчето/кутията/шишето/...пише възраст "х"-значи може да се дава  и е мнооого полезно за бебето Crazy

Каква е тогава алтернативата за бебетата на майките, които не кърмят?

# 21
  • Мнения: 54
Здравейте момичета не знам въпроса ми дали е за тази тема, но не намерих по подходяща. Аз съм мама на близнаци, които за голямо мое съжаление храня с адаптирано мляко - Фризолак. Бебоците са на три седмици и би трябвало да изяждат по 90 мл., но единия ги яде а другия не - той яде по 50-55-60-65 просто всеки път различно. Искам да попитам когато трябва да направя 90 мл. мляко - поставям 90 мл. вода и 3 лъжички сухо вещество и количеството става около 100 мл. за колко би трябвало да го смятам за 90  или 100. Може да ви се стори малко глупав въпроса ми но ме извинете просто съм доста объркана.

# 22
  • Мнения: 15 379
Въпросът ти никак не е глупав.
Смята се готовият разтвор. Когато си сипала 90 милилитра вода в шишето и си добавила 3 мерителни лъжици сухо мляко се получават 100 милилитра готово мляко.
Давайки това готово мляко на бебето, си пресмяташ колко е изпило от тези 100 милилитра.

# 23
  • София
  • Мнения: 15 198
nicolo, ето една тема, в която преди време обсъждахме твоя въпрос: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=531690.0
 Peace

# 24
  • Мнения: 814
На Лактаната пише млякото да се приготвя точно преди храненето и аз винаги така съм правила, защото считам, че е по-сигурно и хигиенно.
А за АМ в хладилник е абсурд - знам от лекар, че особено когато в едно мляко има живи бактерии като бифидусите, съхранението в хладилник може само да го развали.

# 25
  • Мнения: 914
Лори пие розов Хипп и преди се е случвало да направя мляко и да го оставя в хладилника за 2-3ч.,когато сме излизали и я е гледала свекърва ми.Проблеми не е имало.

# 26
  • Мнения: 68
Моето бебе събуди ли се от глад, ревът е толкова силен, че го чуват чак в Перник. Цялата ситуция ми е много неприятна. Затова винаги посред нощ за мое улеснениеси приготвям шишето в 10 преди лягане, за да му дам като се събуди в 1ч. Оставям го на радиатора, за да остане топло или пък в термобокса и никога не съм имала проблеми. Вкисвало е когато до сутринта е седяло там и не го е изпивал, тогава не му го давам. Иначе проблемът е с полезните бактерии, които умират в този интервал, затова така пише на опаковката за 1 ч, затова се променя и вкусът леко. Самото мляко си е годно за пиене.

# 27
  • Мнения: 1 001
Иначе проблемът е с полезните бактерии, които умират в този интервал, затова така пише на опаковката за 1 ч, затова се променя и вкусът леко. Самото мляко си е годно за пиене.

Според мен това е абсурд. Напротив - развиват се бактерии. Не бих рискувала по този начин. Милион пъти е по-добре да се сложи в хладилник (въпреки, че за мен и това не трябва) отколкото в термобокс, камо ли на радиатора.
btw всички бебета се събуждат със силен рев от глад.  Peace

# 28
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
В хладилник досега не съм оставяла мляко, защото ме е страх, а и затопланяте ми отнема повече време от приготвянето. Иначе вечер преварявам вода в термокана и като се наложи, само затоплям, преливам в шишето и готово. Иначе навън като излизаме, изсипвам преварена вода в термос, взимам си шишето и папането, и беш да ни няма  Peace

Иначе проблемът е с полезните бактерии, които умират в този интервал, затова така пише на опаковката за 1 ч, затова се променя и вкусът леко. Самото мляко си е годно за пиене.

Вкусът така се променя, че и на куче не бих го дала  Sick

# 29
  • Мнения: 9 467
Нямах нет..

но вече е "мляко за кърмачета"..именно защото има много майки, които смятат, че щом на бурканчето/кутията/шишето/...пише възраст "х"-значи може да се дава  и е мнооого полезно за бебето Crazy

Каква е тогава алтернативата за бебетата на майките, които не кърмят?


Никъде не оспорвам алтернативата-"АМ"/"мляко за кърмачета"/"...мляко".. Stop
Почти всички казват "не ми се рискува"..с кое?
Никъде, никой производител не казва какво аджеба ще се случи на млякото, ако е приготвено и стои в хладилник 3/6часа Rolling Eyes-уточнявам, че става дума за направено за 1-2 храненния..не да стои 2-3дни.
Какви са рисковете?
Значи разсъждавайки логично, кърма/краве мляко/козе мляко/овче мляко -прясно, може да стои в хладилник без да има проблем 3-6часа (че и повече), а същото, станало на сухо (някои частично хидролизирани, с хидролизирани ензими, +витамини и минерали..според зависи от вида), и после разтворено-не може...защо??
По отношение на бактериите (като тези, добавени в млеката са полезни)-не виждам проблем..ако са на топло-те се размножават да, но са полезните..; ако е в хладилник-не...а няма от къде да дойдат "вредни"..

Някои майки писаха, че на опаковките на млеката които ползват пише, че може-хайде погледнете и кажете какво пише..сигурно всички ползвате различни..

Общи условия

Активация на акаунт