АМ в хладилник???

  • 3 252
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15 379
MTV, моля да ме извиниш, но ти си кърмачка. За теб АМ е анатема.
Какво правиш в тази тема?

# 31
  • Мнения: 9 481
MTV, моля да ме извиниш, но ти си кърмачка. За теб АМ е анатема.
Какво правиш в тази тема?


Къде  прочете подобно нещо, написано от мен??

И защо да не мога да пиша в тази тема??

# 32
  • Мнения: 1 001
Някои майки писаха, че на опаковките на млеката които ползват пише, че може-хайде погледнете и кажете какво пише..сигурно всички ползвате различни..[/color]


Пише го на кутиите, които се водят пълноценно мляко, т.е. на 3-ките (над 1 година) и то не на всички. Аз лично съм виждала само на Фризо 3 такъв надпис.
Иначе съм чела, че разтвореното АМ е неустойчива субстанция и затова лесно се разваля (не помня къде и по какъв повод). Да не говорим, че и отворена кутия АМ без да е разтваряно млякото трябва да се употреби до 4 седмици от отварянето.

И да - Sourcherry е права -

MTV, моля да ме извиниш, но ти си кърмачка. За теб АМ е анатема.
Какво правиш в тази тема?


 newsm78

# 33
  • Мнения: 1 001
И защо да не мога да пиша в тази тема??[/color]


Ползвала ли си АМ?

# 34
  • Мнения: 15 379
Синът ми още пие Лактана 3. На кутията пише следното, цитирам: "Винаги приготвяйте готовия разтвор непосредствено преди храненето. Винаги спазвайте инструкциите за приготвяне, съхранение и употреба много внимателно!
Неправилното приготвяне, съхранение и употреба, може да навреди сериозно на здравето на вашето бебе, като доведе до появата на нежелани микроорганизми!".

MTV, пиши си щом искаш.
Но какво ли ще ни кажеш...

# 35
  • Мнения: 9 481
Откога ползващите (дохранващи с АМ) могат да пишат раздел "Кърмени бебета", а кърмачки да не могат да пишат "Хранене с млека за кърмачета..."???
К'во ви става бе хора?! newsm78
Коментираме Е ли е възможно съхранението на направено АМ в хладилник и колко...защо търсите под вола теле??????


# 36
  • Мнения: 1 001
Откога ползващите (дохранващи с АМ) могат да пишат раздел "Кърмени бебета", а кърмачки да не могат да пишат "Хранене с млека за кърмачета..."???
К'во ви става бе хора?! newsm78
Коментираме Е ли е възможно съхранението на направено АМ в хладилник и колко...защо търсите под вола теле??????




Защото ако беше ползвала АМ щеше да знаеш, че със стоенето (разтворено) ВИДИМО си променя консистенцията и мириса. Просто започва да дъха неприятно - в хладилник или не, така или иначе е неустойчиво. Това не е кърма да я бутнеш в хладилника или във фризера и да я изкараш и дадеш на бебето когато ти потрябва. Аз лично съм държала часове (ок. 3 примерно) кърма в хладилник и после съм я давала, но за АМ и през ума не ми е минавало да го направя, защото за кърмата където и да прочетох пишеше, че може, а за АМ навсякъде пише, че не може. То е толкова просто и ясно, че няма повече накъде.

Нищо не ни става - просто е глупаво да играем на руска рулетка със здравето на бебетата и такива мнения от сорта на "какво пък ще му стане", "давай, какво толкова", "нали е хладилник, нищо му няма и т.н. могат в крайна сметка да навредят на някое бебе.

# 37
  • Мнения: 15 379
Храненето с формула изисква известни познания и опит.
Дори и странно да звучи.
Ако не си докосвал кутията с мляко за бебета, няма как да знаеш дали може или не да се съхранява готово.

MTV, масово формулите за бебета не могат да бъдат съхранявани в хладилник.
По-назад писах, че съм виждала само Фризо 3 да има такава опция.

И с какво дохранваш? Макар че ми е странно да задам този въпрос, предвид възрастта на по-малкият ти син.

# 38
  • Мнения: 9 481
Нищо не ни става - просто е глупаво да играем на руска рулетка със здравето на бебетата и такива мнения от сорта на "какво пък ще му стане", "давай, какво толкова", "нали е хладилник, нищо му няма и т.н. могат в крайна сметка да навредят на някое бебе.

Нали и никъде не видя да призовавам за подобни действия? Stop

И кърма да сложиш в хладилник и тя си променя вида; стопляйки я обаче и разклащайки, си е ок.

Мои приятелки, с които сме били заедно при отглеждането на първите си деца,  и сега с други-с вторите, са си приготвяли млеката преди разходка и са ги ползвали в коментираните часови интервали. Аз съм пряк свидетел; нима не може на тази база да имам мнение по въпроса и да го дискутирам?? newsm78
Не виждам от какво се засегнахте, та ми държите такъв тон и реплики.."какво правя в тази тема " и:"

MTV, пиши си щом искаш.
Но какво ли ще ни кажеш...[/b]
[/quote]

Кой определя в кои теми кой може да пише???

Sourcherry , да нямам опит (пряк) с АМ, това значи ли че не може да се води ДИАЛОГ с тези които имат, и да кажете как е...защо постоянно търсите конфронтация??


И с какво дохранваш? Макар че ми е странно да задам този въпрос, предвид възрастта на по-малкият ти син.[/b]

Не дохранвам-няма нужда.

# 39
  • Мнения: 15 379
Нека не сме груби!

Приятелките ти са правили нещо, което не само, че не е редно, но е можело да застраши и здравето на бебетата им, т.е. опасно е.
Правели са го или от незнание (макар че колко е нужно да обърнеш кутията и да прочетеш), или за свое собствено удобство - мъкнеш 1 шише, а не шише, контейнер за мляко, евентуално термос.
И това, че те са го правили, не го прави валидно и правилно - нали?
Аз имам позната, която даде пресен сок от портокал на бебето си, което беше на 30 дни Confused. Дали съм решила, че така е редно?

И понеже ти си от застъпниците на късното захранване, аз също - захранвайки, си чела много. Преди да дадеш нова храна си се информирала - кога, как. С храненето с формула е същото - четеш. Най-малкото кутията с упътването.

# 40
  • Мнения: 1 001
Нали и никъде не видя да призовавам за подобни действия? Stop



Цитат
Ама разбира се ..нали трябва да се продава..

Значи, при положение, че шишето в което се приготвя АМ е стерилизирано, млякото се разтвори и стои в хладилник, от къде ще дойдат бактерии, че и да се развият?

Цитат
А хладилника не е шкаф за съхранение на хранителни продукти...именно Т която поддържа, гарантира че няма да се развиват бактерии, в сравнение престоя на същата храна на стайна/по-висока Т

Цитат
Значи разсъждавайки логично, кърма/краве мляко/козе мляко/овче мляко -прясно, може да стои в хладилник без да има проблем 3-6часа (че и повече), а същото, станало на сухо (някои частично хидролизирани, с хидролизирани ензими, +витамини и минерали..според зависи от вида), и после разтворено-не може...защо??
По отношение на бактериите (като тези, добавени в млеката са полезни)-не виждам проблем..ако са на топло-те се размножават да, но са полезните..; ако е в хладилник-не...а няма от къде да дойдат "вредни"..


Незнам какво призоваваш, но това са твои думи и навякъде си "за" съхраняването на разтворено АМ в хладилник и че няма проблем в това.

И кърма да сложиш в хладилник и тя си променя вида; стопляйки я обаче и разклащайки, си е ок.

Кърмата е зарежи - тя е устойчива. Тя и на стайна температура може да стои ако не се лъжа до 6 часа без нищо да й стане.

Колкото до приятелките ти - изобщо не ми се коментира. И аз съм го виждала това и винаги ме е ужасявало, особено посред лято.  ooooh!

Sourcherry , да нямам опит (пряк) с АМ, това значи ли че не може да се води ДИАЛОГ с тези които имат, и да кажете как е...защо постоянно търсите конфронтация??[/color]

Ами ние казваме как е, а ти продължаваш да спориш...  Laughing

# 41
  • Мнения: 9 481

Крайно време беше...

Все пак, можело и с по-нормален тон Wink


И това, че те са го правили, не го прави валидно и правилно - нали?

Нали никъде не написах "правете като тях"? Rolling Eyes

Мисълта ми относно сроковете на приготвеното АМ, е дали не е леко спекулативна, както е с надписите по пюретата ала "3мес"/"4мес" Crazy.
Затова иде реч- тези 3ч престой в хладилник, толкова ли и как "развалят" млякото...да се върнем на темата.


v_d ,
да, така извадено и подредено-определено, дори "агитирам", така да процедират майките Joy
Но нали все пак, за да изложа моите аргументи-бива да напиша какво имам предвид..защо се приема като "правете така, няма страшно"..сега това разнищваме :има ли и какви конкретно рискове..

# 42
  • Мнения: 15 379
Има риск - голям. Развитие на болестотворни бактерии, дори и ако шишето е стерилно, а водата преварена. Формулата в кутията/пакета не е.
Така е написано като условие и гаранция на производителя, здравето на бебето да не бъде застрашено. Не съм технолог, нито химик - както пише, така съм приготвяла и хранила. Без вариации на тема удобство.

Възрастта, упомената на бурканчетата (визирам вносните) е такава, в зависимост от степента на пасираност на пюрето, а не предвид съставките вътре. Поне по мои наблюдения.

# 43
  • Мнения: 27 524
Възрастта, упомената на бурканчетата (визирам вносните) е такава, в зависимост от степента на пасираност на пюрето, а не предвид съставките вътре. Поне по мои наблюдения.

И двете  Hug

# 44
  • Мнения: 1 001
v_d ,
да, така извадено и подредено-определено, дори "агитирам", така да процедират майките Joy
Но нали все пак, за да изложа моите аргументи-бива да напиша какво имам предвид..защо се приема като "правете така, няма страшно"..сега това разнищваме :има ли и какви конкретно рискове..


 Joy
Ами това си написала - това съм извадила и подредила.  Laughing

Виж - нищо лично.  Peace Просто това "спестяване" на време и това "да й е удобно на майката" може да се окаже крайно нездравословно за едно бебе.
Не казвам, че на 100% на бебето ще му стане нещо, но щом производителя изрично е написал нещо, следва да се съобразим пък даже и само 1% да е вероятността да се случи.
За мен лично разтворено и неупотребено до 1ч. АМ може да доведе до хранително отравяне. Няма нужда казвам колко бързо може да се обезводни едно бебе от повръщане или разтройство и това обезновдняване до какво води.

Общи условия

Активация на акаунт